صندلی های اداری

پاف اداری

پاف bnk510

تومان۳,۳۲۴,۵۰۰

پاف اداری

پاف sub410

تومان۴,۷۹۶,۰۰۰

پاف اداری

پاف bnb510

تومان۳,۵۹۷,۰۰۰

صندلی اداری

مبل تک نفرهkef711

تومان۸,۴۵۸,۴۰۰

صندلی اداری

صندلی بار DLB690

تومان۴,۳۹۲,۷۰۰

خرید صندلی اداری

یکی از مهم‌ترین وسایل هر اداره و مؤسسه‌ای، صندلی‌های آن هستند که تأثیر بسیار زیادی در ظاهر مبلمان اداری آن مجموعه دارند. صندلی‌های اداری انواع مختلفی دارند و هر کدام برای یک شخص و فرد خاص هم استفاده می‌شوند. به همین دلیل، ما در این مطلب قصد داریم درباره انواع این صندلی‌ها و راهنمای خرید صندلی اداری صحبت کنیم و نکات مهمی درباره آن را به شما بیان کنیم که بتوانید با کیفیت‌ترین و بهترین نوع‌های آن را تهیه کنید. پس حتماً تا پایان همراه ما باشید.

یکی از تجهیزات و عناصر مهم در دفاتر کاری صندلی های اداری استاندارد هستند که می توانند احساس راحتی و بهره وری را در شما ایجاد کنند. یکی از آیتم های بسیار مهم در انتخاب صندلی های اداری استاندارد بودن و راحتی آنها می باشد. اگر صندلی های اداری به حد کافی استاندارد نباشند و متناسب با ارگونومی بدن طراحی نشوند، می‌توانند باعث مشکلات جسمانی در استفاده های طولانی مدت شوند.

شاید کم تر توجهی به این مسئله شده باشد اما باید بدانید که خرید و انتخاب صندلی های اداری استاندارد می تواند در سلامت جسم و روان تأثیر بسزایی داشته باشد. همچنین صندلی های اداری استاندارد می توانند احساس رضایت و افزایش تمرکز را برای شما به ارمغان بیاورند.

جدیدترین صندلی های اداری

انواع صندلی اداری

در ابتدا و پیش از خرید صندلی اداری، باید ببینید که چه نوعی از این صندلی‌ها موجود است و مشخص کنید که دقیقاً به دنبال چه نوعی از آن هستید که بتوانید راحت‌تر و بهتر خرید کنید. صندلی های اداری انواع مختلفی دارند که در این بخش از مقاله اشاره کوتاهی به آن ها خواهیم داشت. به همین دلیل چند مورد از مهم‌ترین انواع و کاربردهای صندلی‌های اداری را در این بخش معرفی خواهیم کرد. 

صندلی مدیریت

معمولاً صندلی‌های مدیریت باید چرخ دار، چرمی، بزرگ و با ابهت باشند که جایگاه بالای مدیر را نشان دهند. همچنین صندلی مدیریت باید با سایر صندلی‌ها متفاوت باشد و با دکور اتاق مدیر هماهنگ باشد.

صندلی کارشناسی

این نوع صندلی‌ها حتماً باید استاندارد لازم را داشته باشند در غیر این صورت حتماً به کارمند آسیب وارد خواهد شد؛ مخصوصاً کارمندانی که پشت کامپیوتر می‌نشینند و با آن کار می‌کنند. صندلی کارشناسی معمولاً چرخ‌دار هستند و قابلیت تنظیم بالا بودن یا پایین بودن را دارا هستند. همچنین دسته‌های آن نیز نرم و راحت است و از آسیب دراز مدت به کارمند جلوگیری می‌کنند. صندلی کارشناسی و همین طور صندلی کارمندی یکی از انواع صندلی های اداری می باشند. ویژگی های بارز این صندلی ها وجود چرخ ها و پشتی های بلند و تکیه گاه است.

صندلی کنفرانس

صندلی کنفرانس که در اتاق های کنفرانس استفاده می‌شود که می‌توانید برای مدت طولانی روی آن بنشینید و احساس خستگی نکنید. البته توجه کنید که صندلی های کنفرانس از پشتیبانی کم تری برای کمر برخوردار هستند و بیش از حد نشستن روی این صندلی ها ممکن است به کمر شما آسیب بزند.

صندلی های مدیریتی که همواره دارای سطح بلندی هستند و از پوشش های بهتری برخوردار هستند یکی از بارزترین صندلی های اداری محسوب می شوند.

صندلی ارباب رجوع

این صندلی‌ها هم انواع مختلفی دارند؛ برخی از آن‌ها جدا از هم و دسته‌دار هستند که معمولاً یا برای میهمانان خاص استفاده می‌شوند و یا اگر تعداد صندلی‌های ارباب رجوع از 10 عدد کم تر باشند مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما نوع دیگر آن که متداول‌تر است، به هم چسبیده و بدون دسته هستند که هم فضای کم تری را اشغال می‌کنند و هم هزینه کم تری دارند.

صندلی های انتظار که در اتاق های انتظار یا پذیرایی قرار می گیرند برای نشستن های کوتاه مدت مناسب اند. چرا که پشتیبانی این صندلی برای استفاده های طولانی مدت مناسب نیست.

برای خرید صندلی اداری مخصوص ارباب رجوع، باید در ابتدا به فضای اداره خود توجه کنید و ببینید که چه نوع آن بیشتر دکوراسیون آن جا را زیبا می‌کند. چرا که این مدل صندلی‌هایی که اکنون بیان کردیم، انواع مختلفی مانند پلاستیکی، فلزی، چرمی و … دارند و بسته به نیاز شما باید تهیه شوند. چرا که طبیعتاً قیمت آن‌ها متفاوت است و جنس و کیفیتشان نیز فرق می‌کند.

به‌طور مثال، معمولاً در ادارات دولتی از صندلی‌های به هم چسبیده فلزی استفاده می‌شود. چون هم هزینه ارزان‌تری دارند و هم نیاز نیست که خیلی رسمی باشند. اما ادارات خصوصی، چون رفت و آمد کم تر است و افرادی که به آن جا مراجعه می‌کنند اهمیت بالاتری برای آن اداره دارند، معمولاً از صندلی‌های به‌هم چسبیده چرمی و یا صندلی‌های دسته‌دار و جدا از هم چرمی استفاده می‌کنند.

در کل این 3 نوع که بیان کردیم، مهم‌ترین انواع و کاربردهای صندلی هستند. البته دقت کنید که انواع صندلی‌های دیگری هم وجود دارد، مثل صندلی برای کلاس‌های آموزشی، صندلی برای معلمین و … . اما ما در این بخش فقط به 3 نوع پُر کاربرد صندلی مخصوص ادارات و مؤسسات اشاره کردیم.

صندلی های ارگونومیک

صندلی های ارگونومیک اغلب متحرک هستند و دارای یک عدد پشتی بلند و تکیه گاه دست هستند. در صندلی های ارگونومیک به پشتیبانی کمر بسیار توجه شده است. افراد برای بهبود وضعیت بدنی و به حداقل رساندن آسیب های فیزیکی از صندلی‌های ارگونومیک استفاده می کنند.

خرید صندلی اداری

حراجی های صندلی های اداری

خرید صندلی اداری

قیمت صندلی اداری

تا به اینجای این مطلب، متوجه شدیم که برای خرید صندلی اداری، باید انواع مختلفی را در نظر بگیریم و بدانیم که هر نوع آن با دیگری متفاوت است. در نتیجه این تفاوت، نمی‌توان یک مبلغ خاص و ثابت برای صندلی اداری در نظر گرفت.

مواردی مانند نوع صندلی، جنس آن که یکی از انواع فلزی یا چرمی یا پلاستیکی است، چرخ‌دار بودن یا نبودن، دسته‌دار بودن یا به‌هم چسبیده بودن، کیفیت آن، برند کارخانه‌ای که آن را تولید کرده است و… همگی در میزان قیمت صندلی اداری تأثیرگذار هستند.

نکات مهم درباره خرید صندلی اداری

معمولاً هنگام خرید صندلی اداری، چند نکته مهم وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کنید:

  • صندلی با دکوراسیون اداره شما هماهنگی داشته باشد
  • برای کارمندان، نوعی از صندلی خریده شود که نرم و راحت باشد و اندازه مناسبی داشته باشد که آن‌ها دچار کمردرد، پادرد، دست درد و…. نشوند. چون مدت زیادی بر روی آن می‌نشینند و امکان آسیب رسیدن به آن‌ها وجود دارد
  • اگر برند موفق و معروفی آن را تولید کرده باشد بهتر است
  • اگر صندلی چرخ‌دار است، حتماً آن را یک بار تست کنید که چرخ‌های آن گیر نداشته باشد و شما را اذیت نکند
  • هنگام حمل و نقل از فروشگاه و… به اداره خود، مراقب باشید آسیب‌های فیزیکی به آن وارد نشود
  • سعی کنید اگر امکان دارد، بعد از خرید صندلی اداری مشمبای آن را نکنید تا برای مدتی، از رسیدن آسیب قیزیکی به آن جلوگیری کنید

پرفروش ترین صندلی های اداری

نحوه خرید صندلی اداری

برای خرید صندلی اداری، می‌توانید هم به صورت حضوری از فروشگاه آن را تهیه کنید و هم آنلاین سفارش دهید که به دست شما برسد. هر کدام از این دو شیوه مزایا و معایب خاص خودشان را دارند. مزایای خرید حضوری این است که می‌توانید به‌راحتی آن را تست کنید و با نشستن روی آن امتحان کنید که راحت و مورد اطمینان شما باشند. معایب آن هم حمل و نقل است که باید توسط خودتان انجام شود. همچنین احتمالاً در خرید حضوری تنوع زیادی وجود نخواهد داشت و شما باید از تعداد محدود، صندلی مورد نظر خود را انتخاب کنید.

اما در خرید صندلی اداری به صورت اینترنتی، شما می‌توانید صدها نوع صندلی را مشاهده کنید و دستتان در انتخاب کردن بازتر است. همچنین معمولاً حمل و نقل توسط سایت‌هایی که از آن‌ها خرید می‌کنید انجام می‌شود و از این جهت هم راحت‌تر هستید.

معمولاً سایت‌های معتبر قابلیت تعویض دارند که اگر این‌طور باشد، این مشکل هم به‌راحتی حل می‌شود.

با خرید از فروشگاه اینترنتی میتوانید در وقت خود نیز صرفه جویی کنید.

ضمناً اگر می‌خواهید صندلی اداری دست دوم بخرید، حتماً به سالم بودن، نو و کهنه بودن آن توجه کنید که بعداً دچار مشکل نشوید.

خرید صندلی اداری