مبلمان اداری کلاسیک

مبلمان اداری کلاسیک یکی از انتخاب‌های مناسب برای ایجاد یک فضای کاری تجملاتی است. این سبک مبلمان اداری برای سازمان‌هایی که ارزش زیادی برای خود قائل هستند یک انتخاب فاخر است. تا انتهای این مطلب همراه ما باشید تا بیشتر درباره این نوع از مبلمان بدانید.

انتخاب مبلمان مناسب برای سازمان یک چالش دکوراسیون است و انتخاب درست آن به طرز شگفت‌انگیزی روی راندمان کارکنان تأثیرگذار است. سبک کلاسیک در میان گزینه‌های مختلف جایگاه ویژه‌ای دارد که بهتر است کمی درباره آن بدانید.

مبلمان اداری کلاسیک

 

اهمیت دکوراسیون

اهمیت دکوراسیون بر کسی پوشیده نیست. هر اتاق، ساختمان یا فضایی که از آن استفاده می‌کنید بهتر است ویژگی‌های مناسبی از این نظر داشته باشد. دکوراسیون اداری یکی از فاکتورهای تأثیرگذار بر کسب ‌و کار هر سازمان است و تنها شامل جنبه‌های زیبایی و ظاهری نیست. دکوراسیون از چند بخش روی یک شرکت تأثیرگذار است. اولین مورد سازمان و کارکنان آن و دومین مورد افراد و سازمان‌های درگیر با شرکت شما است.

داشتن یک دکوراسیون مناسب باعث می‌شود کارکنان حس بهتری داشته باشند. طبیعی است که بودن در یک فضای زیبا باعث بهبود روحیه و عملکرد آن‌ها شود. وجود یک فضای مناسب با ظاهری زیبا باعث می‌شود ارباب‌ رجوع حس بهتری پیدا کند و مشتری‌های شما نیز بیشتر شوند. همچنین برای همکاری با شرکت‌های دیگر یا عقد قرارداد باید یک محیط رسمی و ترجیحاً فاخر وجود داشته باشد. به ‌طور کلی دکوراسیون حس آرامش و انرژی را به شما و شرکتی که در آن مشغول هستید، منتقل می‌کند.

مبلمان اداری کلاسیک

 

اهمیت مبلمان اداری کلاسیک در دکوراسیون

دکوراسیون تنها به سنگ، سرامیک و گچ‌بری‌های سقف محدود نمی‌شود. وسایل و چیدمانی که انتخاب می‌کنید تأثیر زیادی روی محیط دارد. مبلمان نیز بخشی از انتخاب‌های شماست که می‌تواند محیط را کاملاً زیبا و دلباز کند و یا با اولین نگاه از آن‌ها بیزار شوید.

در انتخاب مبل مناسب باید چند فاکتور را در نظر داشته باشید. اولین مورد شرایط کلی محیط است که شامل ابعاد، نسبت طول و عرض، رنگ غالب در محیط و میزان و زاویه تابش نور است. قانون کلی این است که برای فضای کوچک از مبلمان خیلی بزرگ استفاده نکنید. زیرا باید فضا به ‌صورت بهینه استفاده شود. همچنین رنگ مبلمان با رنگ دیوار، کف‌پوش‌ها و پرده (در صورت وجود) همخوانی داشته باشد.

مبلمان اداری کلاسیک

 

چرا سبک کلاسیک

این سبک همیشه یکی از بهترین انتخاب‌ها برای فضاهای رسمی است به همین دلیل شرکت‌های زیادی آن را انتخاب می‌کنند. سبک همیشه جذاب کلاسیک به ‌نوعی همان سبک سنتی غرب است. البته تغییراتی هم داشته ولی در کل می‌توان ادعا کرد که همان اصول اولیه در آن وجود دارد. این سبک زیبا، مبتنی بر نظم و تقارن است و آشفتگی و بی‌نظمی جایی در آن ندارد.

 مبلمان اداری کلاسیک نیز بر مبنای همین اصول طراحی می‌شوند که تلفیقی از سادگی و هنر است. قبلاً درباره اهمیت مبلمان در دکوراسیون و طراحی داخلی توضیح داده شد و گفتیم که چه تأثیری بر شرکت و کارکنان آن دارد. مبلمان کلاسیک نیز که در چند سال گذشته توانسته جایگاه خود را در کشور ما باز کند یک انتخاب مناسب برای سازمان‌هایی است که طرفدار اصالت هستند.  

مبلمان اداری کلاسیک

 

بررسی مبلمان اداری کلاسیک

این نوع از مبلمان ویژگی‌های خاصی دارد که آن را سایر سبک‌ها و مدل‌های موجود جدا می‌کند. به همین دلیل بهتر است قبل از انتخاب مبلمان با این اصول و ویژگی‌ها آشنایی داشته باشید. سبک کلاسیک برای اولین ‌بار در اروپا و به ‌ویژه ایتالیا رایج شد و پس از آن به قسمت‌های دیگر دنیا راه پیدا کرد. در قرن‌های 17 و 18 کشورهای انگلستان و فرانسه در طراحی بسیاری از شهرها و روستاهای خود از این سبک الهام گرفته بودند.

 

ویژگی های مبلمان کلاسیک 

اولین ویژگی این محصولات کیفیت و استحکام است که باید آن را مدیون نوع چوب دانست که شامل راش، نراد، گردو و … می‌شود. کیفیت جایگاه ویژه‌ای در سبک کلاسیک دارد به همین دلیل این سبک به ‌عنوان یک سبک با دوام شناخته می‌شود.

دومین ویژگی منبت‌کاری است که در این سبک بسیار به چشم می‌خورد. نقش‌ها و منبت‌کاری‌های روی این نوع از مبلمان به شکل ظریف بسیار زیاد است. به همین دلیل به یکی از خاص‌ترین و زیباترین محصولات دکوراسیون تبدیل شده است. مبلمان کلاسیک با جزئیات شناخته می‌شود. اما از آنجا که ممکن است برای فضای اداری مناسب نباشد در طراحی مبلمان اداری کلاسیک میزان جزئیات کمتر شده و تمرکز زیادی روی دوام محصول گذاشته می‌شود.

رنگ یکی دیگر از ویژگی‌های مهم است که باید به آن توجه شود. یک قانون کلی وجود دارد که در طراحی کلاسیک بیشتر رنگ‌های خنثی مانند طلایی، بژ، کرم، فندقی یا طوسی انتخاب شود. با وجود این الزامی وجود ندارد و در حال حاضر مبلمان با تنوع رنگ بسیار زیادی به چشم می‌خورد.

چهارمین ویژگی حجیم بودن محصولات است. به‌ طوری که بیشتر افراد مبل کلاسیک را به دلیل حجم بالای آن می‌شناسند. به همین دلیل توصیه می‌شود از این محصولات در اتاقی که فضای کافی وجود دارد استفاده کنید. البته این قانون همیشگی نیست و طراحی کلاسیک می‌توان با ظرافت هم همراه باشد.

 

فضای مناسب برای استفاده مبلمان اداری کلاسیک

همان ‌طور که گفته شد تجملاتی و شلوغ بودن یکی از بارزترین ویژگی‌ها در طراحی مبل کلاسیک است. درصورتی‌که قصد دارید در یک فضای ساده از آن‌ها استفاده کنید توصیه می‌شود در انتخاب خود تجدید نظر داشته باشید. بهتر است یک فضای فاخر را برای مبلمان کلاسیک انتخاب کنید. اگر همه چیز با هم متناسب باشد متوجه زیبایی و تناسب موجود در محیط اداری خواهید شد.

هرچند که یک قانون کلی وجود ندارد. اما در صورتی ‌که در کارهای هنری و فرهنگی دخیل هستید انتخاب سبک کلاسیک برای فضای کاری شما بسیار مناسب است. همچنین برای جلسات مدیریتی می‌توان جایگاه ویژه‌ای برای این محصولات در نظر گرفت. یک نکته مهم دیگر این است که مبلمان کلاسیک برای کارهای فرسایشی و خسته‌ کننده مناسب است. پس می‌توان بدون احساس خستگی از آن‌ها در ساعت‌های طولانی استفاده کنید.

مبلمان اداری کلاسیک

 

نتیجه‌گیری

مبلمان اداری کلاسیک یک انتخاب مناسب و البته زیبا است اما باید با شرایط و اصول استفاده از آن آشنایی داشته باشید. به همین دلیل در این مقاله درباره سبک کلاسیک و مبلمان کلاسیک که با فضای اداری شما متناسب باشد، توضیح داده شد. قبل از انتخاب کمی تحقیق کنید و از متخصصان طراحی کمک بخواهید تا بهترین فضا را در شرکت خود داشته باشید.

مبلمان اداری کلاسیک

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *