میز کامپیوتر مدرن

انتخاب یک میز کامپیوتر مدرن، تأثیر چشم گیری در ظاهر اتاق و محیط کاری دارد. میز کامپیوتر می تواند در نگاه اول افراد را جذب کند و جلوه ی خاصی در محیط ایجاد نماید. در این دوره، با توجه به این که نیاز به کامپیوتر جزء نیاز های اساسی اکثر افراد است و علاوه بر خانه ها، در اکثر اداره ها و شرکت ها یک ابزار کاربردی به حساب می آید، استفاده از میز کامپیوتر مناسب یکی از ضروریات دنیای امروزی شده است.

انتخاب میز کامپیوتر مناسب به شدت مهم و ضروری است. زیرا خصلتی که کامپیوتر دارد اکثر مواقع باعث می شود که زمان از دسترس ما خارج شود و مدت تایم زیادی پشت سیستم بنشینیم. در نتیجه باید در انتخاب میز و صندلی دقت کنیم.

میز کامپیوتر مدرن

 

 

انتخاب و تهیه ی میز کامپیوتر مناسب برای محل مورد نظر

میز تحریر از لوازمی است که جهت مطالعه و نوشتن استفاده می شود. با پیشرفت تکنولوژی و پیشرفت آن، کامپیوتر جایی را برای خود بر روی میز های تحریر تصاحب کرد و کم کم پای میز های کامپیوتر را به بازار گشود و بین مردم رایج شد. حالا میز های کامپیوتری یکی از ضروریات است و تهیه ی آن لازم و واجب است.

انواع مدل ها در رنگ های مختلف در فروشگاه های مبلمان و شرکت ها وجود دارد. البته تنوع آن ها همیشه دارای مزیت نیست و ممکن است شما را در خرید کردن گیج و گنگ کند. از آن جایی که افراد تایم طولانی را پشت میز کامپیوتر می گذرانند پس در انتخاب آن باید دقت کنند.

میز کامپیوتر مدرن

 

 

ویژگی های مهم میز کامپیوتر

با توجه به محیط و موقعیتی که در آن از کامپیوتر استفاده می کنیم، میزان ساعت استفاده از کامپیوتر متغیر است. در حالت کلی، می توان بیان کرد که هر یک از ما حدوداً ۸ ساعت از شبانه روز را بر روی صندلی می نشینیم. در نتیجه انتخاب یک صندلی مناسب و با کیفیت علاوه بر افزایش بهره وری و جلوگیری از درد ها و کوفتگی و خستگی ها، از آسیب رساندن به کمر، گردن و ستون فقرات جلوگیری می کند.

 

ابعاد میز های کامپیوتر

برای خریدن یک میز کامپیوتر خوب باید از ابعاد استاندارد طول صفحه، عمق و ارتفاع میز آگاهی کامل داشته باشیم تا میزی تهیه کنیم که سلامتی و راحتی ما را تضمین کند و باعث آسیب زدن به جسم و کار ما نشود.

میز کامپیوتر مدرن

 

طول مناسب میز کامپیوتر

حداقل اندازه طول صفحه میز کامپیوتر ۷۰ سانتی متر است که این اندازه بسته به نیاز هر کس می تواند بزرگ تر هم باشد. ولی حتی اگر با محدودیت فضا مواجه هستید تا جایی که امکان دارد و فضا به شما اجازه می دهد میز کامپیوتر با صفحه بزرگ تر را به شما عزیزان توصیه می کنیم.

کار کردن با میز هایی که صفحه بزرگ تری دارند بسیار راحت تر است و کارایی افراد را افزایش می دهد. شاید در طول کار متوجه شوید که بیشتر از یک مانیتور نیازمند هستید و یا به غیر از مانیتور نیازمند قرار دادن سایر وسایل هستید. به دلیل این که بعضی افراد از میز برای قرار دادن گوشی همراه، تبلت، ساعت و … هم استفاده می کنند.

در این جا توجه کنید فضایی را برای کیبورد باید در نظر گرفت. البته در طراحی بعضی از میز ها یک صفحه برای کیبورد در نظر گرفته می شود. فاصله ی استاندارد این صفحه ها با صفحه رویی بین ۷ تا ۱۰ سانتی متر است. اگر میز شما چنین صفحه ای نداشته باشد باید با تنظیم صندلی، فاصله استاندارد خود و کیبورد را تنظیم کنید.

میز کامپیوتر مدرن

 

ارتفاع میز های کامپیوتر

ارتفاع مناسب میز کامپیوتر ۷۶ سانتی متر می باشد. این اندازه با توجه به قد هر کس می تواند بین ۷۰ تا ۷۶ سانتی متر متغیر باشد. اگر ارتفاع زیاد باشد افراد کوتاه قد در زمان تایپ دچار اختلال و مشکل می شوند. در زمانی که شما به مانتیور نگاه می کنید نباید جهت نگاه شما رو به بالا یا پایین باشد. در هنگام خرید میز کامپیوتر حتماً تعادل میان صندلی و ارتفاع صفحه میز را امتحان و مورد آزمایش قرار دهید.

میز کامپیوتر مدرن

 

عرض میز های کامپیوتر

اکثر کاربران در زمان خرید میز کامپیوتر توجه کم تری به پهنای آن دارند. در صورتی که توجه نداشتن به این موضوع دردسر هایی را به دنبال دارد. اندازه حداقلی عمق یا پهنای میز کامپیوتر ۶۰ سانتی متر است. اگر عمق میز متناسب با سایز شما نباشد پاهای شما در زیر میز به راحتی قرار نمی گیرد. در صورتی که تصمیم داشته باشید میز را به دیوار تکیه دهید این مشکل بیشتر می شود.

میز کامپیوتر مدرن

 

 

انواع میز کامپیوتر مدرن

 

میز کامپیوتر مدرن دیواری

این مدل میز ها یکی از مدل های نوین و خلاقانه میز کامپیوتر به شمار می رود که به دیوار پیچ و متصل می شود. این میز ها بدون پایه و هرگونه ویژگی های اضافی هستند و تنها به دیوار متصل می شوند. در زمان استفاده این قابلیت را دارند که شما صفحه مخصوص کیبورد را جلو بکشید و از آن استفاده کنید.

میز کامپیوتر مدرن

 

میز کامپیوتر مدرن شیک و جمع و جور خانگی

این مدل میز ها دارای طراحی نوین، شیک و خاصی هستند و فضای اتاق را بزرگ تر نشان می دهند. در عین جمع و جور بودن، طول و عرض بسیار مناسبی دارند. به راحتی پاسخگوی نیاز افراد در اتاق شخصی یا محیط کاری هستند. این میزها با رعایت نکاتی که در بالا گفته شد، بسیار شیک و نوآور انواع دکوراسیون هستند و هرگز ظاهر خسته کننده ای ندارند.

میز کامپیوتر مدرن

 

میز کامپیوتر مدرن مخصوص محیط کار

این طرح میز ها از مرغوب ترین چوب ها و با رنگ های خاص، مخصوص محیط اداره و فضای کار تهیه می شوند. این میزها همانند محیط خانه، فضای اداره را نیز بسیار مدرن، نوین و خلاقانه نشان می دهند. در اداره ها ممکن است برای خرید میز کامپیوتر مدرن نیاز باشد کمی بزرگ تر باشد تا جا و فضای بیشتری برای قرار دادن دستگاه پرینتر و وسایل دیگر نیز ایجاد شود.

میز کامپیوتر مدرن

 

 

سخن پایانی

انتخاب یک میز خوب به عملکرد و پیشبرد هدف های شما کمک بسیاری می کند. امیدواریم با اطلاعاتی که در اختیار شما قرار دادیم، کمکتان کرده باشیم.

محصولات مرتبط 

2 دیدگاه برای “میز کامپیوتر مدرن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *