مبلمان اداری نیلپر

مقدمه

امروزه مبلمان اداری بخش جدایی ناپذیر از محل کار است و نمادی از زندگی روزمره بشر به شمار می رود. در گذشته ها مبلمان عضو ثابت وسایل خانه نبوده است و وسیله ای گران قیمت به حساب می آمده است. اما امروزه تصور یک خانه آن هم بدون مبلمان کار دشواری است. در گذشته مبلمان به راحتی امروزه وجود نداشته است و مردم از چوب به عنوان مبلمان استفاده می کردند.

این باور در قرون وسطی از این حیث اهمیت پیدا می کرد که اگر از وسایل زمینی و نفسانی در جهت راحتی و آسایش استفاده کنید مانع رسیدن به خداوند می شود. از همین جهت مردم معتقد، به آسایش و راحتی دسترسی چندانی نداشتند. زیرا که باورهای مذهبی و اعتقادی در مردم ریشه‌ای قوی داشت. اما باید به این نکته نیز توجه داشت که این افکار در زمان رنسانس جریان داشته است. بعد از طی تغییراتی در دنیای فیزیک، میل به آسایش و راحتی نیز گسترش پیدا کرد.

مبلمان اداری نیلپر

 

 

تاریخچه مبلمان

در نتیجه‌ ی این تغییرات، دنیا شاهد تبدیل مبلمان های سخت سنگی و چوبی به نرم تر شدن بوده است. ریشه‌ی مدرنیته شدن مبلمان از زمان جنگ جهانی دوم رقم خورد و مبلمان های ساده و شیک تحت تأثیر طراحانی با ریشه ی آلمانی، فرانسوی، اسپانیایی و ژاپنی طراحی شدند.

این صندلی ها که نشان دهنده ی نیازهای اولیه ی بشر به راحتی و آسایش بودند در این دوره بسیار محبوب شدند. دکوراسیون داخلی در هیچ حوزه ای به اندازه ی دکوراسیون داخلی شرکت ها و به طور کلی محیط کار دستخوش تغییرات نشد. در قدیم اتاق اختصاصی مختص مدیران بود و به راحتی کارمندان توجهی نمی شده است. بیشتر بازدهی و خروجی کار، مد نظر مدیران بود.

طراحی های داخلی خلاقانه، قرن ۲۱ را متحول کرد. باعث شد محیط کار برای کارمندان به محلی زیبا و در عین حال کارامد تبدیل شود. این امر منجر به اهمیت فزاینده ای در ایجاد مناطق مشارکتی و آرام شده است. زیرا کارمندان زمان کم تر و کم تری را پشت میز سنتی خود می گذرانند. این تحولات تأثیر زیادی بر مبلمان انتخابی داشت و به نظر ما منجر به انقلابی در طراحی مبلمان اداری شد.

مبلمان اداری نیلپر

 

 

طراحی مبلمان مدرن

طراحی مبلمان اداری به گونه ای صورت گرفت که نه تنها برای رفاه حال کارمندان بودند بلکه همکاری بین آن ها را نیز افزایش می دادند. ایجاد یک فضای جذاب برای تعامل و هم فکری در بین کارمندان سبب شد تا مبلمان اداری از میزهای تک نفره و فلزی خشک قدیم به میزهای رنگارنگ و جذاب تبدیل شوند.

در دهه ی نود میلادی محیط های کار با پارتیشن بندی، طراحی شدند. اما چون دیواره‌ های این پارتیشن ها کمی کوتاه بودند، همکاران به راحتی می توانستند یک دیگر را ببینند. در این زمان کارمندان تمایل زیادی به استفاده از صندلی هایی داشتند که کمر آن ها را در وضعیت مناسبی قرار دهد و مانع از خستگی آن ها شود.

اما با آغاز قرن ۲۱، اتاقک های پارتیشن بندی جای خود را به میزهای مدرن داد که بر مبنای ارتباط بین همکاران طراحی شده بودند. در دهه های اخیر هیچ محدودیتی در طراحی دکوراسیون داخلی شرکت ها نیست. مبنای دکوراسیون داخلی شرکت ها، راحتی و خلاقیت است. در این دهه، مبلمان اداری تأثیر زیادی از مبلمان خانگی گرفته است.  این طراحی به دلیل ساعت کاری بیشتر کارمندان به گونه ای است که کارمندان فضای کاری را نیز مشابه فضای منزل خود بدانند و احساس خستگی در آن ها رخنه نکند.

 

مبلمان اداری نیلپر

 

 

نقش مبلمان در زندگی روزمره

امروزه و با گذشت زمان، مبلمان یکی از اساسی ترین وسایلی است که در هر نقطه به چشم می خورد. ما از مبلمان برای راحتی در منزل، محل کار، بیمارستان‌ ها، رستوران ها و غیره استفاده می کنیم. محل کار جایی است که در عین رسمی بودن باید حس آرامش را نیز به شما القا کند. زیرا شما بیشتر وقت خود را در محل کار می گذرانید و باید بتوانید با آن احساس راحتی بیشتری را تجربه کنید و بتوانید از محل کار خود لذت ببرید.

 

انواع مبلمان اداری

انواع مبلمان اداری را می توان به صندلی های اداری، مبل، میزهای اداری، انبارش های اداری و اکسسوری اداری تقسیم کرد. برای انتخاب صندلی های اداری باید به یک سری نکات از جمله؛ کاربردی، کیفیت، رعایت اصول ارگونومی، قیمت و برخورداری از ابزارهای تنظیمی توجه نمود.

پیش از خرید و انتخاب مبلمان اداری باید به ماهیت شرکت نیز توجه کرد، به طور قطع دکوراسیون اداری یک شرکت استارتاپی با فضایی پویا، جوان و تعاملی در حوزه ی حسابداری با یک شرکت بازرگانی با سابقه متفاوت است.

بعد از تصمیم گیری و انتخاب ماهیت دکوراسیون باید سبک مورد نظر خود را انتخاب کنید. شما می توانید از بین سبک های دکوراسیون کیوبیکال با اتاق های جداگانه و پارتیشن بندی مانند اداره های سنتی، دکوراسیون باز با سالن های یک سره و میزهای کار گروهی مانند تحریریه ها، دکوراسیون فعالیت محور و دکوراسیون های تعاملی امروزی که ترکیبی از دکوراسیون های سنتی و فضای باز هستند، یکی را انتخاب کنید.

مبلمان اداری نیلپر

 

 

چرا مبلمان اداری نیلپر؟

حالا نوبت به انتخاب و خرید مبلمان اداری می رسد. حالا اگر ماهیت دکوراسیون داخلی خود را انتخاب کرده اید و می دانید خواسته های شما از یک محیط اداری چیست و چه نوع مبلمانی مد نظرتان است. باید بدانید که مبلمان اداری نیلپر با هر محیط و بخش هایی از اداره هماهنگ است که زیبایی آن موجب جلب توجه ارباب رجوع می شود.

 

ویژگی های مبل اداری نیلپر

از جمله مهم‌ ترین ویژگی های این مبلمان می توان به جنس و کیفیت آن اشاره کرد. در صورت قرار گرفتن در فضای مناسب و با طراحی های به روز زیباترین جلوه را خواهند داشت. تولیدکنندگان مبل اداری نیلپر به فکر راحتی شما هستند و در طراحی مبلمان اداری، آسودگی و راحت بودن را در هنگام استفاده از جمله معیارهای اصلی آن ها می باشد.

علاوه بر آن، مبلمان اداری نیلپر به گونه ای طراحی شده است که به راحتی جا به‌ جا می شود و وزن آن متناسب است. می توان گفت یکی از شرکت های تولید کننده ی صندلی در ایران است که درصد بسیار زیادی از قطعات اولیه را در داخل مجموعه ی شرکت تولید می کند.

هدف اصلی این سرمایه گذاری گسترده، افزایش کیفیت محصول، ارتقای توانایی طراحی و کاهش قیمت تمام شده با رویکرد جلب رضایت مشتریان است.

مبلمان اداری نیلپر

 

کلام پایانی

در این مقاله سعی کردم شما را با مبلمان اداری نیلپر آشنا کنیم. امیدواریم مورد پسند شما عزیزان واقع شده باشد.

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *