مبل کوچک

مقدمه

به مقاله ی جدیدی از معرفی مبلمان مختلف خوش آمدید. همان طور که می دانید امروزه بسیاری از افراد به آپارتمان نشینی روی آورده اند. از آن جایی که معمولاً آپارتمان ها فضای کمی دارند بنابراین در هنگام انتخاب مبل باید به جزئیات بسیاری دقت کرد.

البته این مقاله نه فقط برای افراد ساکن آپارتمان بلکه برای هر فرد دیگری که ممکن است فضای زیادی در خانه نداشته باشد مفید و کاربردی خواهد بود. در این مقاله قصد داریم مبل کوچک و نکات بسیار مهمی را در مورد آن برای شما ارائه دهیم. این گونه با کمک آن بتوانید حتی در فضای کوچک نیز بهترین دکوراسیون را داشته باشید.

مبل کوچک

 

 

نکات مهم مبل های کوچک

به این امر دقت کنید که مبل کوچک در صورتی که شما در یک آپارتمان زندگی می کنید و یا این که دارای فضای اندکی برای قرار دادن مبلمان هستید می تواند گزینه ی بسیار کاربردی باشد. اما قبل از این که چند مورد از نمونه های آن را به شما معرفی کنیم، در ابتدا شما باید با یک سری از نکات مهم در مورد چگونگی چیدمان این نوع مبلمان در یک فضای کم برای گرفتن بهترین بهره، آشنا شوید.

 

نقطه‌ی کانونی:

دقت کنید که اگر فضای مورد نظر شما کوچک است بهتر است که مبلمانی که خریداری می کنید را در اطراف یک نقطه ی کانونی بچینید. به عبارتی بهتر این نقطه ی کانونی می تواند تلویزیون، پنجره، شومینه و یا تزئینات باشد. شما می توانید مبلمان را در اطراف این نقطه قرار دهید.

 

وزن بصری:

نکته ی دیگر حائز اهمیت که شما باید به آن دقت کنید وزن بصری مبل است. شما نه فقط باید به وزن واقعی بلکه حتی وزن بصری را نیز مورد توجه قرار دهید. وزن بصری به مواردی می گویند که می توانند در نگاه ها توهم فضای بزرگ را ایجاد کنند که البته می توانند موارد مختلفی را شامل شوند.

برای مثال مبلمانی که دارای پارچه های تیره ای هستند نسبت به رنگ روشن در نگاه اول باعث می شود که شما‌ گمان کنید فضای بیشتری را اشغال می کنند. یا این که اگر در منزل خود شومینه دارید نباید مبل ها را رو به روی آن قرار دهید. زیرا که فضا را کوچک تر نشان خواهد داد. به عنوان مثالی دیگر شما می توانید از میز قهوه ی کوچک دارای روکش مرمر استفاده کنید. چرا که این مورد نیز از لحاظ بصری فضای کمی را می گیرد.

مبل کوچک

 

 

طیف رنگی طبیعی:

یکی از جالب ترین نکات به هنگام انتخاب مبلمان و یا دکوراسیون برای فضاهای اندک این است که از رنگ های متنوعی برای ایجاد توهم فضای زیاد، استفاده کنید. به عبارتی دقیق تر استفاده از رنگ های متنوع باعث می شود که این تنوع چشم ها را درگیر کند و فضا در نظر گسترده و وسیع حس شود. رنگ هایی همانند سفید، برنز، کرم و یا خاکستری می توانند برای دیوارها و یا مبل های کوچک شما بسیار مناسب باشند. تأثیر بسیار زیادی بر نشان دادن بزرگ بودن فضای شما داشته باشد.

 

وضعیت مبلمان نسبت به آشپزخانه:

برخی از آپارتمان های کوچک به گونه ای هستند که فضای آشپزخانه با دیگر قسمت های خانه جداسازی نشده است. متأسفانه این امر موجب کوچک تر نشان دادن منزل شما می شود. بنابراین ما توصیه می کنیم که آن را به گونه ای قرار دهید که پشت آن به سمت آشپزخانه باشد. این گونه هم کمک به جداسازی آشپزخانه و دیگر فضای منزل می شود و هم این که فضای شما را بزرگ تر نشان خواهد داد.

 

سقف و کف:

نکته ی دیگر این است ‌که شما باید علاوه بر مبلمان در کنار آن ها از دکوراسیون های مختلفی در سقف و کف استفاده کنید تا چشم ها بیشتر درگیر آن ها شوند و کوچکی فضا را احساس نکنید.

مبل کوچک

 

 

انواع مبل کوچک

اکنون که با نکات مهم چگونگی چیدمان آشنا شدید در این قسمت قصد داریم شما را با انواع این مبلمان آشنا کنیم.

 

مبل اِل:

از جمله مبل های کوچک و بسیار محبوب که دارای تنوع بسیار زیادی در طراحی هستند، مبل های ال هستند. برای این نوع از مبل ها شما دیگر نگرانی چگونگی چیدن آن ها را نخواهید داشت. چرا که به دلیل ال بودن آن ها را می توانید در یک گوشه ای قرار دهید.

 البته ممکن است برخی از منازل دیوارهای کم تری داشته باشند و فضای خانه را بیشتر پنجره پر کرده باشد. در این گونه مواقع شما می توانید از مدل ال استفاده کنید که قادر به جدا کردن آن ها هستید. به طور کلی مدل ال به دلیل نحوه ی قرار گیری و فشردگی که دارند بیشترین استفاده را از فضا می کنند. البته استفاده از میزها و اکسسوری های بزرگ اصلاً توصیه نمی شود.

مبل کوچک

 

 

مبل تخت خواب شو:

نمونه ی دیگری که شما می توانید به عنوان مبل های کوچک و در فضاهای کم استفاده کنید، مبل های تخت خواب شو هستند. همان طور که از اسم آن نیز مشخص است شما می توانید از آن ها هم به عنوان مبل و هم تخت خواب استفاده کنید و در نتیجه فضای کم تری را اشغال کنید.

 البته ذکر این نکته ضروری است که برخی از انواع آن قابلیت تنظیم شدن را دارند که با باز شدن آن ها فضای بیشتری اشغال می شود. بنابراین اگر قصد خرید این نوع مبلمان را دارید حتماً به این قابلیت برای ایجاد راحتی بیشتر دقت کنید.

 

مبل راحتی:

می توان گفت که برخی از انواع مبل های راحتی جزو مبل های کوچک به شما می آیند. به عنوان مثال نمونه ای از آن را که می توان در فضای کوچک استفاده نمود، مبل های چستر هستند. البته ذکر این نکته ضروری است که اگر قصد دارید آن ها را در یک فضای کوچک استفاده کنید فقط می توانید به تعدادی محدود از آن ها به کار ببرید.

 

مبل اتومان:

این مدل علاوه بر زیبایی و مدرن بودن، دارای ابعاد و اندازه های مختلفی هستند. بنابراین شما می توانید اگر که فضای اندکی داشته باشید از نوع کوچک آن ها استفاده کنید. بعضی از انواع آن ها همچنین دارای کشوهای تنظیم کننده هستند و کاربرد بسیار زیادی دارند.

مبل کوچک

 

کلام آخر

به طور کلی اگر شما فضای کمی در خانه دارید پیشنهاد می کنیم که از راه حل های موجود در این مقاله کمک بگیرید. به عبارتی بهتر اگر که شما از مبلمان و چیدمان منظم و دقیقی که در این مقاله ذکر شده است استفاده کنید علاوه بر دکوراسیون زیبا، فضای خانه ی شما نیز وسیع تر دیده خواهد شد.

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *