بهترین مبلمان اداری  

مقدمه

مبلمان اداری شامل صندلی مدیریت، میز کنفرانس، میز مدیریت و دیگر موارد از این قبیل می شود. در شرکت ها نقش اساسی در زیبایی و دکوراسیون شرکت ایفا می کند. پس می توان گفت که از ملزومات مهم هر شرکت و اداره ای به شمار می رود. در خرید و تهیه بهترین مبلمان اداری باید به یک ‌سری از نکات توجه شود تا مبلمانی متناسب با فعالیت و موقعیت اداره و شرکت خود خریداری کنید. ما در ادامه این نوشتار قصد داریم که شما را با مناسب ترین و بهترین مبلمان اداری برای اداره ها و شرکت های مختلف آشنا کنیم.

بهترین مبلمان اداری

 

 

اهمیت انتخاب مبلمان اداری مناسب

انتخاب مبلمان اداری زیبا و مناسب برای اداره و یا شرکت از اهمیت بالایی برخوردار است. تا آن جایی که علاوه بر زیبایی هر چه بیشتر دکوراسیون باعث می شود که از اعتبار کاری بالایی برخوردار شوید. مراجعه کنندگان از محیط اداری لوکس شما به وجد می آیند. شایان به ذکر است که تنها استفاده از مبلمان اداری کافی نیست؛ بلکه در این میان کیفیت، استاندارد بودن و نیز انتخاب مناسب نیز حائز اهمیت می باشد.

در ابتدا شما باید میزان بودجه و پولی که قصد دارید برای خرید مبلمان اداری پرداخت کنید را در نظر بگیرید. بهترین مبلمان اداری را با توجه به میزان بودجه خود تهیه کنید. پس از تعیین میزان بودجه باید حرفه خود را مشخص کنید. دلیل انتخاب حرفه نیز این است که بتوانید میز و صندلی را متناسب با حرفه و شرکت تهیه کنید. و در آخر نیز خوب است به این نکته اشاره داشته باشیم که مبلمان اداری شامل انواع متفاوتی است که از جمله آن ها مدرن و سنتی می باشد. شما بایستی مناسب با حوزه کاری خود و شرکتی که قصد خرید مبلمان برای آن دارید گزینه دلخواه را تهیه کنید.

بهترین مبلمان اداری  

 

 

انواع مبلمان اداری

میز مدیریت:

از آن جایی که این میز دارای اهمیت خاصی است و می تواند باعث جلب توجه و نظر مراجعه کنندگان شود، همواره قابل توجه ترین میز به حساب می آید. کاربرد میز اداری باعث می شود که یکی از شیک ترین میز های شرکت و یا اداره به این گزینه تعلق بگیرد. اهمیت این میز به قدری زیاد است که پیش از خرید آن حتماً باید به یک سری از نکات توجه داشته باشید. نکاتی از قبیل:

 • این میز به عنوان میز مدیریت باید بزرگ باشد.
 • یک‌ میز مدیریت لوکس باید دارای کشو های متعدد و کمد باشد.
 • کیفیت این میز از دیگر نکاتی است که باید به آن توجه داشت. کیفیت چوب و یا چرم‌ استفاده شده در این میز باید عالی باشد تا بتوان از آن به عنوان میز مدیریت استفاده کرد.
 • طراحی استاندار را می توان به عنوان مهم ترین و قابل توجه ترین شرایط دانست. شخصی که از این میز استفاده می کند باید بتواند که ساعت ها پشت این میز بنشیند و آسیبی به سلامت او وارد نشود. از این رو رعایت اصول ارگونومی در ساخت این میز ضروری است.

بهترین مبلمان اداری  

 

 

میز اداری:

این نوع میز اداری متناسب برای دیگر سِمَت ها در شرکت به جز مدیریت است. میز اداری معمولی طبیعتاً باید به نسبت کوچک تر از میز مدیریت باشد. رعایت یک سری نکات برای تهیه میز اداری مناسب نیز ضروری است. در ادامه با به بررسی این شرایط پرداخته ایم.

 • میز اداری معمولی باید کوچک تر از میز مدیریت باشد تا بتوان تفاوت آن ها را حس کرد اما نه به گونه ای کوچک که نتواند نیاز های کارکنان را برآورده کند. بلکه به اندازه ای که بشود تمام وسایل و ابزار مورد نیاز را روی این میز جای داد. لازم به ذکر است که اندازه میز اداری معمولی نیز بسته به کاربرد آن متغیر است.
 • کیفیت نیز از دیگر ویژگی هایی است که باید در انواع مبلمان و میز های اداری به آن توجه داشت.
 • رعایت اصول ارگونومی در این میز نیز ضروری و حائز اهمیت می باشد. چرا که افرادی که از این میز ها استفاده می کنند ساعت های زیادی را پشت این میز می نشینند و رعایت نکردن استاندارد مبلمان می تواند برای سلامت این اشخاص خطرناک باشد.
 • چوب و یا چرمی که برای ساخت این میز ها به کار رفته است نیز باید که با کیفیت باشد. این گونه علاوه بر جلوه زیبایی که به میز ها می دهد باعث طول عمر بالای آن ها باشد.

بهترین مبلمان اداری  

 

 

صندلی اداری:

مبلمان اداری همان طور که در قبل به آن اشاره داشتیم دارای قسمت های متفاوتی است. اما به جرأت یکی از مهم ترین قسمت های مبلمان اداری‌ را می توان صندلی اداری دانست. اهمیت صندلی اداری به این دلیل است که مدیر و یا کارمندها ساعت های طولانی را روی این صندلی ها می نشینند. مناسب نبودن این صندلی می تواند که برای سلامت آن شخص بسیار خطرناک باشد. صندلی خوب ویژگی هایی از قبیل موارد زیر را دارد:

 • رعایت اصول ارگونومی در صندلی های اداری نیز باید صورت بگیرد تا به ستون فقرات و سلامت بدن شخص آسیبی وارد نشود.
 • ضد عرق بودن از دیگر ویژگی هایی است که باید برای خرید یک صندلی اداری خوب به آن توجه داشت. به این دلیل که وقتی شخصی ساعت زیادی را روی یک صندلی می نشیند باعث می شود که لباسش عرق کند و به صندلی بچسبد. با ضد عرق بودن صندلی ها از آن جلوگیری می شود.
 • قابلیت تا شدن از دیگر ویژگی هایی است که برای تهیه یک صندلی مناسب باید به آن توجه داشته باشید. چرا که گاهی اوقات در هنگام خستگی نیاز است که صندلی را تا 110 درجه باز کنید و روی آن استراحت کنید.
 • صندلی های اداری نباید به قدری نرم باشد که زود خراب شود و نباید به قدری سفت باشد که باعث خستگی سریع بدن شود.

بهترین مبلمان اداری  

 

 

مبلمان اداری مدرن یا سنتی!

مبلمان اداری دارای دو نوع مدرن و سنتی می باشند که هر کدام استفاده و کاربرد خود را دارند. چیزی که برای تهیه هر کدام از این مبلمان ها باید به آن توجه داشته باشید در ابتدا کیفیت مبلمان اداری است و در‌ گزینه های بعدی مناسب بودن آن برای کار و شرکت شما می باشد. اما لازم به ذکر است که در اغلب شرکت های تازه تأسیس و یا لوکس که قصد جلب توجه نگاه مراجعه کننده ها را دارند از مبلمان اداری مدرن استفاده می شود. مدل مدرن هم جنبه زیباتری به محیط  می دهد و هم از تکنولوژی هایی که در آن استفاده شده است نهایت بهره را ببرند.

بهترین مبلمان اداری  

 

کلام پایانی

امیدواریم که توانسته باشیم به سؤالات شما در این زمینه پاسخ دهیم و اطلاعات مفیدی را به شما عزیزان ارائه کرده باشیم‌.

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *