معروف ترین طراح های صندلی اداری دنیا

مقدمه

در این مقاله قصد داریم در مورد این صحبت کنیم که معروف ترین طراح های صندلی اداری دنیا چه کسانی هستند. امروزه طراحی صندلی و مبلمان اداری یکی از اصلی ‌ترین موضوعاتی است که در دنیا مطرح می شود. همواره طراحان بسیاری را وادار می‌کند که در این حوزه کار‌ها و طرح‌های جدیدی را مورد آزمایش قرار دهند و صندلی اداری با طرح‌های جدید را تولید و به بازار ارائه دهند. ولی این موضوع در ذهن همه مردم بسیار جذاب و ماندنی است که طراحان صندلی‌های اداری در قرن بیستم بسیارعالی وبی‌نظیر بوده‌اند و تا به حال هیچ فردی موفق نشده است همانند طراحان قرن بیستم، اثر زیبا و شگفت انگیزی را از خود به جا گذاشته‌باشد.

افرادی مثل فیلیپ استارک، خالق طراحی‌های زیبا، مدرن و خارق العاده‌ای بوده‌اند و آن ها را به بازارعرضه کردند تا دنیای صنعت و هنر را وارد عرصه جدیدی نمایند. در ادامه می‌خواهیم نام چند تن از بزرگ ‌ترین و برترین طراحان صندلی اداری در دنیا را نام ببریم.

معروف ترین طراح های صندلی اداری دنیا

 

 

آقا و خانم ایمز

آقا و خانم ایمز زوج امریکایی طراح که از بهترین طراحان و سازندگان مبل و صندلی در قرن گذشته ‌بوده‌اند. آثار این زوج و طراحی آمریکایی به خاطر ظرافت، راحتی و زیبایی بسیار مشهور است. آن ها یک شرکت طراحی را در کالیفرنیا تأسیس کردند و نام خودشان را بر روی آن گذاشتند. در سال ۱۹۴۶ یک منتقد معماری تأثیرگذار در نیویورک‌ تایمز صندلی های ایمز را صندلی قرن نامید و صندلی‌های  LCWبه صندلی‌های راحتی معروف شد.

 

فیلیپ استارک

فیلیپ استارک یکی از معروف ترین طراح های صندلی اداری دنیا است. در میان طراحان صندلی‌های اداری قرار می گیرد که در سال ۱۹۴۹ در پاریس متولد شدند. او همه عمر خودش را میان کارها و طراحی‌های پدرش گذراند. ممکن است یکی از عللی که توانسته دست به کارهای بزرگ و جدید بزند و از چهره‌های سرشناس در صنعت شود. از دوران بچگی با کارهایی مثل سنباده زدن، بریدن و چسباندن تکه‌های تخته به هم دیگر آشنا بوده و می‌توانست از این روش خود را سرگرم کند و مهارت‌های زیادی را به دست آورد.

 

لوئیجی کولانی

یکی دیگر از اسطوره‌ها ومعروف ترین طراح های صندلی اداری دنیا در طراحی صنعتی لوئیجی کولانی می‌باشد که در حوزه طراحی مبلمان و صندلی، آثار و طراحی‌های بسیار جذابی را خلق کرده‌است. از کارهای جذاب او، این بوده‌است که برای ایجاد یک اثر به طور معمول تلاش می‌کرد از نصب شکل هایی به کار ببرد که تحت تأثیر اندام انسان و ماهیچه‌ها می‌باشد تا بتواند طراحی‌های خود را نسبت به دیگر طراحان متمایز کند.

 

جو پونتی

یکی دیگر ازمعروف ترین طراح های صندلی اداری دنیا به نام و مطرح جو پونتی می‌باشد که ازمعماران برجسته قرن ۲۰ به شمار می‌رود. او در سال ۱۹۲۱ در شهر میلان فارغ التحصیل شد. دوران کار پوتنی شش دهه ادامه داشت و در این دوران، بیشتر از صد ساختمان در ایتالیا و دیگر نقاط جهان بنا کرد. بعضی از آن ها از مشهور‌ترین ساختمان‌های قرن ۲۰ به حساب می آید. در سال ۱۹۵۶ برج پیرلی Pirelli میلان ساخته شده‌است، از جمله کارهای او به شمار می‌رود.

 در سال ۱۹۴۷ در استودیوی طراحی La Ruota همکاری خود را با معمار فلورانس نول آغاز کرد و همچنین با طراح ایتالیایی ایکو پاریزی دیدار کرد و آشنا شد. در اواخر دهه ۴۰ و ۵۰، جو پونتی قطعه‌های مبلمان فراوانی را طراحی کرد، صندلی و مبل‌های وی به خاطر ظاهر مدرن، خلاقانه و ساده‌ای که داشت، برای مردم بسیار جالب و دوست داشتنی بود. از طرح‌های مهم جو پونتی می‌توانیم به مبل Diamondو صندلی های سوپر لگرا را نام ببریم. تمام این مدل صندلی‌ها برای کاسینا ساخته و طراحی شده‌است.

 

محصولات مرتبط

 

آلوار آلتو

آلوار آلتو یکی از معماران و طراحان کشور فنلاند است که یکی از مشهور‌ترین معماران قرن ۲۰ می‌باشد که موفق به ارائه نمونه‌های بسیار زیبای مبلمان شد. در سال ۱۹۳۵ آلوار آلتو و مایری گولیکسن با همکاری یک دیگر شرکت آرتک را تأسیس کردند تا مبلمان و صندلی‌های خود را تولید و وارد بازار کنند. چهارپایه L-leg یکی از طراحی‌های خلاقانه او به شمار می‌رود که در سال ۱۹۳۳ ثبت شده‌است. از نظر آلتو طراحی L-leg بزرگ‌ ترین دستاوردش بوده‌است و حتی آن را با اختراع ستون در معماری مقایسه می‌کرد.

او یکی از معروف ترین طراح های صندلی اداری دنیا است که بسیار ماهر و همه کاره بود و اکثر کارهایش زمینه‌های گوناگونی را در بر می‌گرفت. او به علت طراحی لامپ‌های ظریفی که بیشتر برای پروژه‌های ساخت و سازش به کار می‌رفت، بسیار معروف و مشهور شد. آلوار آلتو طراح کارآمد و با اعتبار آثار شیشه‌ای بود و معروف ‌ترین کار او را می‌توان طراحی گلدان آلتو نام برد.

 

لوکوربوزیه

یکی دیگر از اصلی‌ترین و تأثیرگذار‌ترین معماران است که با نامش به یاد بناها، سبک‌ها و طراحی‌های معروف و خاص در حوزه معماری و طراحی صنعتی می‌افتیم. او به جز دستاوردهای معماری کم نظیرش در صنعت مبلمان نیز توانسته آثار خوبی از خود به‌ جا بگذارد. هر چند که او در سال ۱۹۶۵ زمانی که در دریای مدیترانه غرق شد، کارهای ویژه و زیبایش به پایان رسید ولی نفوذی که در حوزه معماری داشت بی‌ چون و چرا است.

 

شارلوت پریاند

شارلوت پریاند پس از رد شدن در یک مصاحبه شغلی، به انجام دادن طراحی‌های شخصی خود روی آورد تا در نهایت در سال ۱۹۲۷ توانست در یکی از کمپانی‌های بزرگ فرانسه استخدام شود. او برای کمپانی لوکوربوزیه به همراه دو طراح دیگر، سه صندلی را طراحی کرد که یکی از آن ها برای مکالمه و دو تای دیگر مناسب خوابیدن بود. طراحی‌های او معمولاً بسیار مورد پسند مردم بود و او را به یکی از معروف ترین طراح های صندلی اداری دنیا و فرانسه تبدیل کرد.

 

جورج نلسون

جورج نلسون در سال ۱۹۴۵ با وجودی که تجربه‌ای در حوزه طراحی و ساخت صندلی و مبلمان نداشت، برای سرپرستی طراحی در کارخانه میلر استخدام شد. او در معرفی کردن بسیاری از طراحان معروف مبلمان آمریکایی در سبک مدرنیسم آمریکایی نقش بسیار زیادی داشته‌است و بیشتر طراحی‌‌های او هم از این سبک می‌باشد.

 

ارو سارینن

ارو سارینن، در فنلاند به دنیا آمد اما در کشور آمریکا فعالیت و زندگی می‌کرد. او یکی ازمعروف ترین طراح های صندلی اداری دنیا بود که از ۱۹۴۰ تا ۱۹۶۱ در حوزه طراحی مبلمان فعالیت می‌کرد. یکی از اصلی‌ترین و جذاب‌‌ترین طراحی‌های او، صندلی‌ کلاسیک و میز ناهارخوری می‌باشد که در دهه ۵۰ برای برند Knoll طراحی کرد. صندلی بسیار معروف او صندلی وومپ می‌باشد که به دست تولید کنندگان گوناگون چندین بار تولید و به بازار ارائه شد.

معروف ترین طراح های صندلی اداری دنیا

 

سخن پایانی

در این مقاله در مورد تعدادی از معروف ترین طراح های صندلی اداری دنیا صحبت کردیم و آثاری که بر جا گذاشتند را نام بردیم. امیدواریم این مطالب برای شما مفید باشد.

 

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *