انواع صندلی های اداری

مقدمه

صندلی اداری که به آن صندلی میز یا صندلی کامپیوتر نیز می‌گویند، نوع معمولی از نشیمنگاه با پشتی صندلی و صندلی روی چرخ چرخان برای چرخاندن است. اگرچه صندلی‌های اداری عمدتاً در محیط‌های کاری یا اداری استفاده می‌شوند، اما به دلیل رواج رایانه‌ها در خانه‌ها نیز رایج شده است. از آن‌جایی که سایر صندلی‌ها برای کار کامپیوتری مناسب نیستند و باعث ناراحتی و درد می‌شوند، صندلی‌های اداری تنها گزینه منطقی هستند.

با این حال، امروزه انواع مختلفی از صندلی‌های اداری در بازار وجود دارند که مطابق با ترجیحات و سلیقه‌های مختلف هستند. بنابراین برای این‌که به شما نمای کلی از انواع صندلی‌های اداری را ارائه دهیم، بازار را جست و جو کرده و آن‌ها را در زیر فهرست کرده‌ایم.

 • صندلی‌های بزرگ و بلند
 • صندلی‌های کنفرانس
 • صندلی‌های ارگونومیک
 • صندلی‌های مدیریتی
 • صندلی مهمان
 • صندلی‌های ارگونومیک زانو
 • صندلی‌های کوچک
 • صندلی‌های چهارپایه
 • صندلی‌های وظیفه

انواع صندلی های اداری

 

 • صندلی‌های اداری بزرگ و بلند

این مدل صندلی‌ها در واقع زیرمجموعه‌ای از صندلی‌های اداری هستند. در اینجا شایسته ذکر است که بدانید هر یک از انواع صندلی‌های اداری ساخته شده امروزی را می‌توان در انواع بزرگ و بلند خریداری کرد. این صندلی‌ها به دلیل بزرگ‌تر بودن از نظر فیزیکی، قابلیت پشتیبانی از کاربران تا 16.764سانتیمتر (cm) و ساخته شدن از مواد با ضخامت بیشتر متمایز می‌شوند.

 

 • صندلی‌های کنفرانس

همان‌طور که از نام آن پیداست، این صندلی‌ها برای استفاده در اتاق کنفرانس طراحی شده‌اند. جلسات و کنفرانس‌ها می‌توانند تا حدودی طولانی باشند، اما با خوش‌بینی، می‌توانید انتظار داشته باشید که بیش از سه یا چهار ساعت در آن‌ها صرف نکنید.

به این ترتیب، در مقایسه با برخی از مدل‌های دیگر، از حمایت کمری پایین‌تری برخوردارند. از بین انواع مختلف صندلی‌های اداری فروخته شده، این‌ها انتخاب نسبتاً ضعیفی برای استفاده طولانی مدت روزانه دارند. آن‌ها مزیت ارزان‌تر بودن را دارند، بنابراین اگر قصد دارید کمتر از نصف روز پشت میز بنشینید، این می‌تواند یک انتخاب عالی باشد.

 

 • صندلی‌های اداری ارگونومیک

با افزایش میانگین طول روز کاری، بیشتر افرادی که شروع به صرف زمان بیشتری برای نشستن می‌کنند، متوجه شدند که صندلی‌هایی با پشتیبانی اضافی نیاز دارند. در نهایت، این همان چیزی است که حرکت ارگونومیک را ایجاد کرد، که شاهد ایجاد صندلی‌های اداری با تکیه‌گاه‌های کمری بسیار بهتر بود و وضعیت کلی بهتری را تقویت می‌کرد.

اگر چندین ساعت در روز را به صورت نشسته در مقابل کامپیوتر خود می‌گذرانید، به یک صندلی با پشتیبانی ارگونومیک نیاز دارید. شما برای آن هزینه بیشتری می‌پردازید، اما پول اضافی شما را از قبض پزشک و کایروپراکتیک نجات می‌دهد.

 

 • صندلی‌های مدیریتی

این‌ها گران‌ترین انواع صندلی‌های اداری هستند که به فروش می‌رسند. آن‌ها سطح بالایی دارند و برای راحتی بیشتر، لایه‌بندی بهتری دارند و اکثر آن‌ها دارای طیف کاملی از ویژگی‌های ارگونومیک هستند. اگر برای مصارف خانگی صندلی می‌خرید و توانایی خرید آن را دارید، پول اضافه‌تری خرج کنید و یک صندلی مدیریتی بخرید. آن‌ها نه تنها از نظر زیبایی شناختی بهتر به نظر می‌رسند، بلکه راحت‌تر هستند و تمایل دارند بهترین ویژگی‌های سایر صندلی‌ها را ترکیب کنند.

مانند صندلی‌های اداری معمولی، می‌توانید صندلی‌های مدیریتی را در اندازه‌های «بزرگ و بلند» و کوچک پیدا کنید. با این حال، بیشتر صندلی‌های مدیریتی با مجموعه‌ای قوی از ویژگی‌ها تعریف می‌شوند.

 

 • ویژگی‌های صندلی‌های مدیریتی

اکثریت قریب به اتفاق صندلی‌های مدیریتی دارای ویژگی‌های مشترک زیر هستند:

دارای چرخ هستند.

تقریباً همیشه پشت بسیار بلندی دارند.

حدود 80٪ از آن‌ها دارای بازوهای بالش دار هستند. (اقلیتی را می‌توان بدون بازو یافت)

حدود نیمی از آن‌ها برای حداکثر راحتی پر شده‌اند.

حدود 40 درصد از آن‌ها دارای پشتیبانی ارگونومیک هستند.

این صندلی‌ها با تودوزی «بهترین کلاس» در محدوده قیمت خود روکش شده‌اند (بنابراین، یک صندلی مدیریتی سطح بالا معمولاً با چرم درجه یک روکش می‌شود، در حالی که صندلی‌های اداری در همان رده قیمتی ممکن است با روکش بالا _ پارچه با کیفیت یا چرم نامرغوب _ روکش شوند. با حرکت به سمت پایین رده قیمتی، یک صندلی مدیریتی ارزان‌قیمت معمولاً با چرم چسب‌دار پوشیده می‌شود که در آن صندلی‌های اداری قابل مقایسه با پارچه‌های PU یا ارزان‌قیمت روکش می‌شوند.

علاوه بر موارد فوق، تعداد کمی از صندلی‌های مدیریتی دارای ویژگی‌های «اضافی» مانند سرهای ماساژ یا عملکرد دراز کشیدن هستند. امکان پیدا کردن یک صندلی مدیریتی با هر ترکیبی از این ویژگی‌ها وجود دارد که به شما این امکان را می‌دهد که صندلی مدیریتی مناسب خود را با تمام ویژگی‌های مورد علاقه خود بیابید.

 

محصولات مرتبط

 

 • صندلی اداری مهمان

این صندلی‌ها در هر دفتری که دارای اتاق انتظار یا پذیرایی است، ضروری است اما برای هیچ چیز دیگری جز نشستن کوتاه مدت توصیه نمی‌شود. آن‌ها نسبتاً راحت هستند اما فاقد پشتیبانی لازم برای استفاده طولانی مدت هستند.

 

 • صندلی‌های ارگونومیک زانو

این صندلی‌ها به طور گسترده در اکثر دفاتر مورد استفاده قرار نمی‌گیرند، اما مزایای قانع کننده‌ای دارند. اگر از کمردرد مزمن رنج می‌برید، این‌ها یک انتخاب عالی هستند.

متأسفانه، خیلی راحت نیستند، به این معنی که اگر مجبور باشید چندین ساعت روی صندلی خود بنشینید، نشستن بر روی آن‌ها ممکن است خسته کننده باشد.

 

 • صندلی‌های اداری کوچک

مانند صندلی‌های بزرگ و بلند، این مدل صندلی بیشتر یک زیر مجموعه از صندلی است و مانند صندلی‌های بزرگ و بلند، هر نوع صندلی کامپیوتری که امروزه فروخته می‌شود را می‌توان در یک نوع کوچک‌تر سفارش داد که کوچک‌تر، سبک‌تر و از مواد نازک‌تر ساخته شده است. برای افراد از نظر فیزیکی کوچک‌تر بهینه شده است.

همچنین مانند صندلی‌های بزرگ و بلند، سایر ویژگی‌های تعیین کننده آن‌ها از نوع خاص صندلی مشخص می‌شود.

 

 • صندلی اداری مراسم‌ها

صندلی‌های چیده شده ارزان و آسان برای تولید انبوه، معمولاً هر زمان که یک شام یا جلسه‌ای در سراسر شرکت برگزار می‌شود، زمانی که به نشستن انبوه برای مدت کوتاهی نیاز است، از کمد ذخیره‌سازی بیرون کشیده می‌شوند.

آن‌ها خیلی راحت نیستند، اما در یک نوبت سرو می‌شوند. این چیزی نیست که بخواهید برای استفاده خانگی بخرید، اما مطمئناً جای خود را در اکوسیستم صندلی اداری دارند.

 

 • صندلی چهارپایه اداری

در سال‌های اخیر، چهارپایه‌های ارگونومیک به صحنه‌های اداری وارد شده‌اند. این یک گزینه جالب برای نشستن است، اما نه برای همه. در حالی که وضعیت بهتری را تقویت می‌کنند و برای نشستن کوتاه‌مدت تا میان‌مدت ایده‌آل هستند، اگر چندین ساعت را پشت کامپیوتر خود بگذرانید، نشستن در آن‌ها می‌تواند خسته‌کننده باشد.

 

 • صندلی‌های اداری وظیفه

این‌ها صندلی‌های ارزان قیمت و نسبتاً راحتی هستند که مجموعه ویژگی‌های محدودی دارند. آن‌ها برای نشستن کوتاه‌مدت (۱ تا ۳ ساعت در یک زمان) عالی هستند، اما بیشتر از آن، نداشتن ویژگی‌های پشتیبانی وضعیت بدن، آن‌ها را به طور فزاینده‌ای ناراحت می‌کند.

ایده‌آل برای استفاده شرکتی، اگر خوداشتغال هستید و از خانه کار می‌کنید، این صندلی‌ها، گزینه‌های عالی نیستند. اگر این وضعیت شما را توصیف می‌کند، پس بهتر است که پول اضافی را خرج کنید و صندلی قوی‌تری دریافت کنید.

انواع صندلی های اداری

 

انواع دیگر صندلی اداری

این فهرست، اگرچه نسبتاً گسترده است، اما عدالت را در مقوله انجام نمی‌دهد. در میان هر یک از انواع مختلف صندلی در دسته اداری، طراحان و تولید کنندگان ده‌ها زیر مجموعه را ارائه می‌دهند. به عنوان مثال، برخی از دفاتر از صندلی‌های شنی برای نشستن استفاده می‌کنند، و حتی می‌توانید قاب‌های صندلی با تکیه‌گاه پشتی وسط با فضایی که صندلی در آن قرار می‌گیرد، پیدا کنید.

حتی اخیراً گرایشی برای چشم‌پوشی از صندلی وجود دارد که منجر به ایجاد میز ایستاده شده است. به قول معروف «نشستن سیگار کشیدن جدید است». به‌علاوه، بیشتر انواع صندلی‌های اداری می‌توانند با پشتی متوسط یا پشتی بلند وجود داشته باشند (انواع صندلی‌های میانی معمولاً قیمت کم‌تری دارند) و با روکش مشبک، پارچه‌ای یا چرمی ساخته می‌شوند که عملاً انتخاب نامحدودی به شما می‌دهد.

 

نتیجه‌گیری

انواع مختلفی از صندلی‌های اداری وجود دارد که توسط تولیدکنندگان مختلف ساخته می‌شوند، و گروه دپوکالا فهرست گسترده‌ای از انواع صندلی اداری را برای نمایش قرار داده است.

اما قبل از اینکه به صندلی‌ها نگاهی بیندازید، با تعیین کاربرد، نیازهای ارگونومیک، راحتی، انتخاب سبک و بودجه، نوع صندلی اداری مورد نظر خود را کاملاً درک کنید و آماده باشید تا یک صندلی اداری متناسب را خریداری کنید!

 

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *