انواع مبل اداری

مقدمه

مبلمان اداری یا کاناپه می‌تواند بیش از دو نفر را هم‌زمان در خود جای دهد. اغلب در دفاتر خصوصی و مناطق کاری استفاده می‌شود که در آن کارکنان تمایل دارند برای انجام وظایف خود در اطراف حرکت کنند. این نوع نشستن در مکان‌هایی است که افراد می‌توانند دور هم جمع شوند و با هم صحبت ‌کنند یا فعالیت‌های گروهی انجام می‌دهند.

انواع مبل اداری

 

ویژگی های انواع مبل اداری

به غیر از ارائه راحتی، برخی از مبل‌ها دارای ویژگی‌های ارگونومیک مانند پشتی سر و فوم‌های مقاوم در برابر استرس هستند. هنگام خرید مبل، باید آنقدر نرم باشد که راحت باشد، اما همچنان آنقدر محکم باشد که بدن شما را نگه دارد. مبل‌هایی که باعث فرورفتگی بدن شما می‌شوند به ستون فقرات و لگن فشار می‌آورند.

مبل‌ها که در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف موجود می‌باشند، به گونه‌ای طراحی می‌شوند که از نظر زیبایی ظاهری دلپذیر باشند و اغلب با موضوع کلی محل کار مطابقت دارند. قاب مبل معمولاً با استفاده از فلز، فولاد یا چوب ساخته می‌شود. برای بالشتک، می‌توانید بین فنر داخلی، فوم را انتخاب کنید. در نهایت، روکش می‌تواند چرم، پارچه یا وینیل باشد.

بهترین برای: دفاتر خصوصی، اتاق‌های انتظار، سالن‌ها، لابی‌ها و فضاهای سوم

 

صندلی بازو تبلت

این نوع صندلی به خاطر تبلت ثابت یا چرخان متمایز است. اندازه تبلت متفاوت است. تبلت‌های کوچک‌تری وجود دارند که فقط به‌عنوان سطح نوشتار مناسب هستند، در حالی که برخی از تبلت‌ها به اندازه‌ای پهن هستند تا لپ‌تاپ 17 اینچی را در خود جای دهند.

نشیمنگاه و تبلت صندلی‌های بازو میز که برای جلسات تمرینی طولانی و مناطق سخنرانی استفاده می‌شود اغلب از چوب یا پلاستیک ساخته شده‌اند. از سوی دیگر، آن‌هایی که در سالن‌ها یا لابی‌ها قرار می‌گیرند، معمولاً دارای صندلی روکش‌دار هستند. این‌ها دارای یک صندلی، پشتی و زیر دستی هستند که با پارچه یا چرم پوشانده شده است. راحت هستند اما ویژگی‌های ارگونومیک ندارند که آن‌ها را برای نشستن طولانی مدت مناسب کند.

بهترین برای: محل های سخنرانی و آموزشی، لابی‌ها، سالن‌ها

 

صندلی های بدون بازو

صندلی بدون بازو اساساً یک صندلی اداری معمولی است که تکیه‌گاه‌های دست را از بین می‌برد. برخی از افراد این نوع صندلی‌ها را ترجیح می‌دهند، زیرا احساس محدودیت کم‌تری می‌کنند، به خصوص هنگام انجام برخی فعالیت‌ها مانند نواختن گیتار.

صندلی‌های اداری گردان بدون بازو، نزدیک شدن به میز کار را آسان‌تر می‌کند. در این مورد، میز مکانی است که بازوهای خود را در آن قرار می‌دهید. بنابراین می‌توانید بازوها، دست‌ها و مچ‌های خود را در حالت خنثی نگه دارید. در مورد خود صندلی، ویژگی‌های ارگونومیک اغلب به تنظیم ارتفاع صندلی و لبه محدود می‌شود.

بهترین برای: نشستن کوتاه‌مدت، محل‌های کاری که باید به میز نزدیک شوید.

 

محصولات مرتبط

 

نیمکت

نیمکت‌ها را می‌توان در هر مکانی از یک فضای تجاری، چه در فضای باز و چه در داخل خانه قرار داد. بر روی آن‌ها اغلب می‌توانند 2 نفر یا بیشتر را بنشینند. طراحی و رنگ آن با تِم کلی منطقه‌ای که در آن قرار گرفته است مطابقت دارد و طوری ساخته شده است که سال‌ها استفاده را تحمل کند. آن‌ها برای ساعت‌ها نشستن در نظر گرفته نشده‌اند، بنابراین پشتی ندارند.

نیمکت‌های روکش شده اغلب با وینیل، پارچه یا چرم پوشانده می‌شوند. برای پایه و قاب، از چوب برای تابش گرما استفاده می‌شود، در حالی‌که چوب‌های فلزی ظاهری معاصر را ارائه می‌دهند.

بهترین برای: نشستن کوتاه مدت، اغلب در راهروها، اتاق‌های انتظار، قسمت‌های پذیرایی، سالن‌ها، سرسراها، راه‌های ورودی قرار می‌گیرد.

 

صندلی های تاشو

صندلی‌های تاشو برای راحتی و قابلیت حمل خود می‌درخشند. صندلی‌های تاشو که اغلب برای رویدادها یا جایی استفاده می‌شود که نیاز به نشستن موقت وجود دارد، سبک وزن هستند و به راحتی قابل نصب و نگهداری هستند. قاب و نشیمنگاه اغلب از فلز یا پلاستیک ساخته شده‌اند، اما برخی از صندلی‌های تاشو با صندلی روکش‌دار برای راحت‌تر کردن آن وجود دارد.

این نوع صندلی در رنگ‌ها و طرح‌های بی‌شماری موجود است. اما، از آن‌جایی که صندلی‌های تاشو به عنوان یک راه‌حل مناسب برای نشستن مورد استفاده قرار می‌گیرند، دارای ویژگی‌های ارگونومیک اندکی هستند.

بهترین برای: نشستن کوتاه مدت، رویدادها، هر جایی که به صندلی اضافی نیاز است.

 

روی هم چیدن صندلی ها (stacking chairs)

صندلی‌های روی هم از نظر قابل حمل و راحت بودن بسیار شبیه به صندلی‌های تاشو هستند. این نوع صندلی دارای طرحی است که اجازه می‌دهد برای صرفه جویی در فضای ذخیره‌سازی روی هم قرار گیرند. این صندلی سبک وزن برای مناسبت‌های اجتماعی ایده‌آل است، زیرا در رنگ‌ها و طرح‌های مختلفی وجود دارد.

برخلاف صندلی‌های تاشو، صندلی‌های روی هم بیشتر روی زیبایی‌شناسی تمرکز می‌کنند. برخی از آن‌ها دارای ویژگی‌های ارگونومیک مانند پشتی منحنی یا انعطاف‌پذیر و لبه صندلی با شیب ملایم هستند. آن‌ها همچنین گاهی اوقات با دسته‌های باریک می‌آیند.

بهترین برای: نشستن کوتاه مدت، هر جایی که به نشستن موقت نیاز است، رویدادها

مواد معمولی: پلاستیک، فلز، وینیل

 

صندلی پرتو (beam chair)

همچنین به عنوان نشیمنگاه پشت سر هم شناخته می‌شود، نشیمنگاه از چند صندلی تشکیل شده است که برای پایداری توسط یک میله فلزی بلند به یکدیگر جوش داده شده اند. آن‌ها انتخاب خوبی برای هر منطقه‌ای هستند که در آن افراد زیادی باید صبورانه منتظر چیزی باشند. این شامل اتاق‌های انتظار، پذیرش، فرودگاه‌ها و بیمارستان‌ها می‌شود.

صندلی‌های پشت سر هم که در رنگ‌های مختلف و طرح‌های شیک موجود هستند، معمولاً با ترکیبی از پلاستیک و فلز ساخته می‌شوند. برخی از آن‌ها دارای تکیه‌گاه هستند، در حالی‌که برخی دیگر دارای میز کوچکی هستند که به جای صندلی به پرتو متصل است.

صندلی‌های پرتویی وجود دارد که پشتیبانی و راحتی را ارائه می‌دهند. این‌ها معمولاً با یک پشتی بلند و یک صندلی با روکش فوم پوشیده شده با چرم PU یا پارچه با کیفیت بالا ارائه می‌شوند.

بهترین برای: اتاق‌های انتظار، قسمت‌های پذیرایی

انواع مبل اداری

 

صندلی های عاشقانه

صندلی‌های عشق، مبل‌های دو نفره هستند که اغلب در دفاتر خصوصی و فضاهای پذیرایی استفاده می‌شوند. آن‌ها را می‌توان به عنوان یک سِت با مبل‌های دیگر خریداری کرد یا برای صرفه‌جویی در فضا با صندلی عشق دیگری جفت کرد. آن‌ها در مجموعه‌ای بی پایان از رنگ‌ها و طرح‌ها ارائه می‌شوند تا بتوانید به راحتی آن‌ها را با طرح و رنگ یک اتاق خاص مطابقت دهید.

قاب صندلی عشق معمولاً از فلز یا چوب ساخته می‌شود. برای بالشتک از موادی مانند فنر داخلی، فوم با چگالی بالا یا فوم حافظه استفاده می‌شود. در مورد تودوزی، می‌توانید بین چرم، پارچه و وینیل یکی را انتخاب کنید.

درست مانند مبل‌ها، یک صندلی عاشقانه خوب خیلی راحت نیست. بالشتک سفت انتخاب بهتری است زیرا عملکرد بهتری در حمایت از بدن شما دارد. اگر در حال خرید یک صندلی عاشقانه ارگونومیک هستید، دستگاهی که از فوم حافظه استفاده می‌کند ایده‌آل است زیرا می‌تواند برای پشتیبانی بهینه با بدن شما مطابقت داشته باشد.

بهترین برای: دفتر خصوصی، مناطق پذیرایی، لابی، مکان‌های دیگری که مردم در آن جمع می‌شوند و معاشرت می‌کنند.

 

صندلی های تخم مرغی

همان‌طور که از نامش پیداست، یک صندلی تخم مرغی شکلی شبیه به یک تخم مرغ دارد. اولین صندلی تخم مرغی در سال 1958 توسط معمار دانمارکی برای یک هتل تاریخی واقع در دانمارک طراحی شد. به دلیل ظاهر منحصر به‌ فردش محبوب شد که هم در محیط‌های غیر رسمی و هم در محیط‌های رسمی به خوبی ظاهر می‌شود و بسیاری از صندلی‌های دیگر به شکل آن ساخته شدند.

یک صندلی تخم مرغی دارای پشتی منحنی بلند است که نه تنها بدن را لانه می‌کند، بلکه ظاهری از حریم خصوصی به کاربر می‌دهد. در محل کار، صندلی‌های تخم مرغی اغلب با دسته‌های نازک، یک صندلی و پشتی روکش‌دار، پایه چرخان و یا پایه ثابت عرضه می‌شوند. صندلی‌های تخم مرغی آویزان نیز وجود دارد که اغلب در سالن‌ها و خانه‌ها یافت می‌شوند.

بهترین برای: سالن، نشیمن و اتاق خواب.

مواد معمولی: روکش معمولاً از جنس پارچه‌ای برای راحتی یا چرم برای ظاهری لوکس‌تر است. برخی از صندلی‌های تخم مرغی دارای نمای بیرونی سخت و فایبر شیشه هستند.

 

سخن پایانی

همان‌طور که می‌بینید، تعداد بی‌شماری انواع مبل اداری در عصر مدرن ما وجود دارد. این‌که کدام یک را انتخاب کنید واقعاً به تنظیمات، مدت زمانی که در آن خواهید نشست و بودجه شما بستگی دارد. برای راهنمایی و مشاوره بیشتر می‌توانید با کارشناسان گروه دپوکالا از طریق شماره‌های تماس اقدام نمایید.

 

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *