34 نوع مختلف میز اداری

مقدمه

هر سبک میز هدف متفاوتی را دنبال می کند و دانستن این که کدام نوع میز اداری برای دفتر شما بهترین است می تواند چالش برانگیز باشد. آیا به میز مدیریت، میز تحریر یا میز کامپیوتر نیاز دارید؟ هر نوع میزی که انتخاب می کنید، باید مطمئن شوید که با سبک کاری شما مطابقت دارد و بیشترین راحتی و بهره وری را به شما ارائه می دهد.

به خواندن ادامه دهید تا با ویژگی ها و مزایای 34 نوع مختلف میز اداری آشنا شوید و این که کدام یک برای شما مناسب تر است.

34 نوع مختلف میز

 

 

انواع میز اداری

با رایج ترین انواع میزهای اداری برای هر دفتری و این که برای چه کسانی مناسب هستند و مزایای هر میز آشنا شوید. در نظر بگیرید که کدام میز برای طراحی دفتر شما هماهنگ است.

 

1. میز کامپیوتر

میزهای کامپیوتری متناسب با نیازهای کاربرانی است که از رایانه برای تکمیل بخش عمده کار خود استفاده می کنند. یک میز کامپیوتر می تواند دارای ویژگی های مختلفی باشد که استفاده از کامپیوتر را پشتیبانی می کند، از جمله:

 • منفذهای تعبیه شده برای کابل ها

برای کمک به تمیز نگه داشتن فضای دسکتاپ شما بدون کابل.

 • کمد برای مانیتور

برای پنهان کردن مانیتورها، کابل ها و لوازم جانبی کامپیوتر که در غیر این صورت زیر میز قابل مشاهده هستند.

 • پایه های کامپیوتر

برای بیشتر دیده شدن صفحه نمایش کامپیوتر و جلوگیری از فشار آمدن بر روی گردن. این ویژگی معمولاً به صورت جداگانه فروخته می شود.

 

2. میز تحریر

یک میز تحریر دارای یک سطح صاف است که برای پشتیبانی از کارهای نوشتاری اختصاص داده شده است. میزهای تحریر اغلب دارای فضای ذخیره سازی در کشو هستند که در آن می توان ابزارهای نوشتاری مانند خودکار، کاغذ و سایر لوازم التحریر اداری را در آن قرار داد.

 

3. میز کردنزا

میز credenza برای کسانی که نیاز زیادی به فضای ذخیره سازی دارند ایده آل است. میز دارای کشو، کابینت و اغلب قفسه هایی است که بالای سطح میز قرار دارند. هر یک از فضاهای ذخیره سازی در بالای دسکتاپ را یک «هچ» می نامند.

 

4. میز کارل

به طور معمول، میزهای کارل را می‌بینید که در آن ها حفظ حریم خصوصی دسکتاپ مورد نیاز است، مانند کتابخانه‌ها یا مناطق تحصیلی دانشگاه. میز کارل فضای خصوصی را برای کار بر روی لپ‌تاپ، نوشتن یا خواندن فراهم می‌کند و پارتیشن‌هایی در لبه‌های آن قرار دارد تا میز شما را از میز دیگران جدا کند.

 

5. میز پایه

میز پایه به میزی گفته می شود که به جای چهار تا پایه فقط دو پایه دارد. این میز به گونه ای طراحی شده است که بتوانید به راحتی آن را جدا کنید. میز پایه برای چند نفر ایده آل است و برای کسانی که به دنبال فضای دسکتاپ هنری یا طراحی هستند، انتخابی عالی است.

 

6. میز لپتاپ

یک میز برای افراد دارای معلولیت یا کسانی که دوست دارند از روی یک صندلی راحت مانند مبل یا تخت کار کنند بسیار مناسب است. میز مانند یک سینی صبحانه در رختخواب تا می شود و فضایی مرتفع در دامان شما ایجاد می کند. اگر شرایطی دارید که نشستن راحت پشت میز در طول روز را دشوار می کند، میز لپ تاپ راه حلی ایده آل است.

 

7. میز تحریر دو طرفه

یک میز دو طرفه برای فضاهای کاری مشترک ایده آل است. این مدل شامل دو میز است که گاهی اوقات پایه های مشترک دارند. اگر نیاز به صرفه جویی در فضا یا تسهیل ارتباط در طول روز کاری دارید، میز دو طرفه راه حل ایده آلی است.

 

8. میز مدیریتی

یک میز مدیریتی از مسئولیت های روزانه یک مدیر پشتیبانی می کند. میز مدیریت اغلب دارای فضای ذخیره سازی قابل توجه و کشوهای فایل است. بنابراین دارای فضای بزرگ تری است. میزهای مدیریت مشابه میزهای پایه دار هستند. فقط فضای خیلی بیشتری را اشغال می کنند.

 

محصولات مرتبط

تومان۶,۵۴۰,۰۰۰تومان۶,۷۳۶,۲۰۰
تومان۴,۷۴۰,۰۰۰تومان۶,۱۶۲,۰۰۰
تومان۸,۲۸۰,۰۰۰تومان۱۰,۷۶۰,۰۰۰
تومان۱۰,۰۸۰,۰۰۰تومان۱۳,۱۰۴,۰۰۰
تومان۲,۸۸۰,۰۰۰تومان۹,۶۰۰,۰۰۰

9. میز ایستاده

میز ایستاده کار را در حالت عمودی تسهیل می کند. میزهای ایستاده اغلب قابل تنظیم هستند تا بتوانید در سطح بهینه از نظر ارتفاع کار کنید. شما گزینه های نشستن یا ایستادن با میز ایستاده را دارید. کار کردن در حالت ایستاده می تواند به حفظ سطح انرژی و جلوگیری از کمردرد بعد از یک روز کاری طولانی کمک کند.

 

10. میز نبشی

یک میز نبشی، همان طور که از نامش پیداست، طوری طراحی شده است که در گوشه اتاق قرار بگیرد. میزهای گوشه ای می توانند راه حل های عالی برای صرفه جویی در فضا باشند و فضای بیشتری را در دو طرف کاربر برای قرار دادن قهوه، اسناد و لوازم جانبی کار فراهم کنند. میز گوشه ای با میز L شکل متفاوت است زیرا لبه مربعی ندارد و در عوض دارای یک گوشه است که هنگام نشستن رو به گوشه راحتی بیشتری را برای کاربر فراهم می کند.

 

11. میز منشی

میز منشی یکی از پرکاربردترین مبلمان اداری است. میز منشی به شکل یک کابینت است، با یک قفسه کشویی که به عنوان فضای رومیزی عمل می کند. میز منشی در مواقعی که به آن نیاز ندارید جمع می شود و با دکوراسیون ترکیب می شود و فضای کاری نامرتب شما را پنهان می کند. اگر نیاز به صرفه جویی در فضا دارید و می خواهید یک مبلمان چند منظوره داشته باشید، میز منشی یک گزینه ایده آل است.

 

12. میز رول تاپ

میز رول تاپ یکی دیگر از میزهای تاشو ایده آل برای یک دفتر کار خانگی است. اگر میز شما اغلب نامرتب است، می توانید به سادگی میز رول تاپ را پایین بیاورید تا اسناد و فایل ها را پنهان کنید. اگر از خانه کار می کنید، این میز می تواند به بهبود توانایی شما در قطع ارتباط از محل کار پس از یک روز طولانی کمک کند.

 

13. میز تردمیل

میز تردمیل راه حل مناسبی برای کسانی است که سعی در فعالیت و تناسب اندام دارند. با انتخاب میز تردمیل، می‌توانید به بهترین فرد چندکاره تبدیل شوید و در حین کار کالری بسوزانید. میز مانند یک تردمیل معمولی است که یک ایستگاه کاری با کنترل های عملیاتی ساخته شده است.

 

14. میز شناور

میز شناور میزی است که هیچ پایه ای ندارد. در عوض، اغلب با لولاهایی به دیوار متصل می‌شود که به آن اجازه می‌دهد در صورت عدم استفاده، جمع شود. میز شناور یک راه حل ایده آل برای صرفه جویی در فضا است و برای ایجاد یک فضای چند منظوره عالی است.

 

15. میز باتلر

میز پیشخدمت برای ذخیره و ویرایش اسناد و فایل ها استفاده می شود. شکل یک مجموعه سنتی از کشوها را به خود می گیرد. فقط قفسه بالایی تا می شود و فضای ذخیره سازی فایل را نمایش می دهد و یک لبه برای نوشتن فراهم می کند. این میز به عنوان میز یک ایستگاه کاری اولیه مناسب نیست، بلکه به عنوان یک سطح تکمیلی برای تکمیل وظایف اداری مناسب است.

 

محصولات مرتبط

 

16. میز Armoire

اگر به دنبال این هستید که میز تحریر را بدون شباهت به میز در اتاق خود بگنجانید، میزهای آرمائور بهترین راه برای پنهان کردن میز هستند.

 

17. میز تلفن

میز تلفن معمولاً یک میز آنتیک است که فضای کافی برای تلفن قدیمی و مکانی برای نوشتن یادداشت فراهم می کند. به نظر می رسد یک میز انتهایی کوچک است، فقط بلندتر است و گاهی اوقات یک صندلی به آن متصل است.

 

18. میز آرایش

میز آرایش یک مبلمان چند منظوره است که به عنوان میز آرایش، اغلب با یک نیمکت یا چهارپایه کوچک استفاده می شود. اگر سالن زیبایی یا آرایش دارید، میز آرایش به مبلمان شما انعطاف می بخشد.

 

19. میز تحریر L شکل

اگر می خواهید میز را در گوشه ای قرار دهید، میز L شکل مناسب است. می توانید نیمی از میز L شکل خود را به عنوان میز کامپیوتر و نیمی دیگر را به عنوان میز تحریر استفاده کنید. زیبایی یک میز L شکل این است که دو فضای مجزا را فراهم می کند و به شما امکان می دهد برای کارهایی که باید در روز انجام دهید، فضا اختصاص دهید.

 

20. میز سخنرانی

میز سخنرانی، خواندن متن را تسهیل می کند و همچنین برای سخنرانی مناسب است. می‌تواند یک میز سخنرانی بلند باشد که به شما امکان می‌دهد در حالت ایستاده سخنرانی کنید، یا می‌تواند برای کارهای خواندن کوتاه‌تر باشد.

سطح کار میز سخنرانی مورب است و به شما این امکان را می دهد که به راحتی به مطالب سخنرانی احاطه داشته باشید بدون این که گردن خود را بالا و پایین ببرید یا این که بخواهید برگه های مطالعه را با دستان خود نگه دارید.

 

21. میز نردبان

میز نردبان یک میز طراحی مدرن است که در یک نردبان برای ایجاد یک میز و واحد قفسه بندی هیبریدی ساخته شده است. میز نردبان به دلیل ردپای کوچکی که دارد برای یک دفتر کار خانگی کوچک، شیک و ایده آل است. اگر نیاز به قفسه بندی کتاب و لوازم التحریر دارید، قفسه بندی روی میز نردبان به کارتان می آید.

 

22. میز آشپزخانه

میز آشپزخانه راهی عالی برای به حداکثر رساندن فضای شماست و مکانی عالی برای پرداخت قبوض یا کار از راه دور در اختیار شما قرار می دهد. می‌توانید یک میز آشپزخانه را انتخاب کنید که معمولاً فضایی را برای آن اختصاص می‌دهید.

 

23. میز ایستگاه کاری

یک میز ایستگاه کاری برای یک فضای اداری با پلان باز یا عمومی ایده آل است. این به شما امکان می دهد میزهای زیادی را در یک منطقه قرار دهید و جداکننده های بین میزها عنصری از حریم خصوصی را فراهم می کنند.

 

محصولات مرتبط

لوازم حمام و سرویس بهداشتی

میز متحرک کد st12

تومان۴,۸۰۰,۰۰۰
تومان۸,۶۴۰,۰۰۰تومان۱۱,۲۳۲,۰۰۰

مبلمان اداری

میز کنفرانسی RK314

تومان۹,۲۰۴,۰۰۰

مبلمان اداری

میز کنفرانس RK117

تومان۱۲,۹۴۸,۰۰۰

 

24. میز دایره ای

میز دایره ای یکی از اجتماعی ترین طراحی های میز است و همکاری را تسهیل می کند. بسیاری از کاربران می توانند دور یک میز دایره ای شکل با فضای کافی برای کار بنشینند و در عین حال مستقیماً با دیگران پشت میز ارتباط برقرار کنند.

 

25. میز شبه جزیره

یک میز شبه جزیره به پشتی با کشوهایی از وسط واحد قفسه بندی متصل شده است. میز شبه جزیره ممکن است راه حلی برای شما باشد اگر نیاز به ذخیره سازی بیش از حد دارید یا در تلاش برای قرار دادن میز و قفسه بندی در فضای اداری خود هستید.

 

26. میز کار مورفی

میز مورفی یک میز کشویی است که با لولا به دیوار متصل می شود. وقتی کارتان تمام شد، می توانید آن را تا دیوار تا کنید. این یک راه حل عالی برای کاربران از راه دور بدون فضای زیادی در یک دفتر است.

 

27. میز چوبی

میز تحریر چوبی، سنتی ترین شکل میز است. این می تواند حس گرم و سنتی را در دفتر شما ایجاد کند و چوب ماده ای مستحکم است که ماندگار خواهد بود. با این حال، توجه داشته باشید که یک میز چوبی مستعد خراش یا آسیب آب است، اما می‌توان آن را به‌گونه‌ای بازسازی کرد که نو به نظر برسد.

 

28. میز فلزی

میز فلزی یکی دیگر از گزینه های با دوام برای میزهای اداری شماست و در آزمون زمان، مقاومت خواهد کرد. با این حال، فلز ممکن است در یک محیط سرد، سرد شود، بنابراین اگر میز فلزی را انتخاب می کنید، اطمینان حاصل کنید که فضای اداری شما به خوبی گرم می شود.

 

29. میز بازی

میز بازی برای فعالیت های تفریحی بازی است و این نوع میزها معمولاً دارای گزینه های ارتفاع قابل تنظیم هستند و فضایی را برای مانیتورها، کنسول ها، بلندگوها و لوازم جانبی بازی فراهم می کنند.

 

30. میز سیستم نیمکت

یک میز سیستم نیمکت برای ایجاد یک فضای کاری مشترک عالی است. این یک میز بسیار طولانی است که اضافه کردن چندین مانیتور و صندلی را تسهیل می کند و به بسیاری از کارمندان اجازه می دهد روی یک میز کار کنند.

 

31. میز موج

با میز موج، میز دارای یک جلو منحنی است به طوری که در یک طرف عمیق تر از طرف دیگر است. این مدل به بدن کاربر اجازه می‌دهد تا با فضای ارگونومیک‌تر و مدرن‌تر رایانه رومیزی سازگار شود و از دست غالب کاربر، پشتیبانی بیشتری می‌کند.

 

32. میز U شکل

یک میز U شکل ویژگی‌های میز، پل و کردنزا را با هم ترکیب می‌کند تا فضای کاری دور تا دور را برای شما فراهم کند. پل میز جلو را به پشت میز متصل می کند که شامل یک قفسه یا کابینت است. این میز برای مدیران سطح بالا با نیازهای فضایی قابل توجه یا هر کسی که خواهان فضای حرفه ای در دفتر خود است، رایج است.

 

33. میز جلو کمانی

یک میز جلو کمانی دارای لبه‌ای منحنی است که آویزان است و فضای بیشتری برای نوشتن فراهم می‌کند. این یک ایستگاه کاری کامپیوتر رومیزی ایده آل است، به ویژه برای کسانی که نیاز به یادداشت برداری در حین استفاده از رایانه دارند.

 

34. میز پذیرش

میز پذیرش میزی است که ارتباط با بازدیدکنندگان را تسهیل می کند و فضای کافی برای رایانه های رومیزی و برگه ها را دارد. میز پذیرش معمولاً چند سطحی است که به پذیرنده حریم خصوصی می دهد و در عین حال امکان تعامل با مهمانان دفتر را فراهم می کند.

 

محصولات مرتبط

 

 

سؤالات ضروری برای یافتن میز کار مناسب

برای یافتن میز مناسب برای دفتر خود، باید بدانید که چه موادی را انتخاب کنید و کدام میز بیشتر با نیازهای شما مطابقت دارد. این بخش به سؤالات اصلی در هنگام پیدا کردن یک میز اداری مناسب پاسخ می دهد.

 

1. چه نوع چوبی در میز کار استفاده می شود؟

در اینجا برخی از انتخاب های شما در مورد میزهای چوبی آمده است:

 • لمینت

لمینت از مواد مصنوعی ساخته شده است که بدون محدودیت ظاهر چوب را می دهد. لمینت بسیار با دوام و بسیار مقرون به صرفه است، اما مطمئن شوید که از یک تولید کننده با کیفیت خرید می کنید.

 • چوب طبیعی جامد

می‌توانید از میان گیلاس، افرا، بلوط، چوب ماهون و غیره برای میزهای اداری انتخاب کنید. بهتر است چوب های سخت را برای دوام بهتر انتخاب کنید و در نظر داشته باشید که چوب طبیعی می تواند گران تر، بسیار سنگین و نگهداری آن دشوار باشد.

 • روکش چوب

یک لایه نازک از چوب واقعی که روی تخته چوب ارزان تر یا ام دی اف چسبانده می شود. روکش چوبی دارای بسیاری از ویژگی های چوب جامد از جمله زیبایی، ماندگاری و گزینه های بازسازی است. نسبت به چوب جامد سبک‌تر و ارزان‌تر است، اما به راحتی توسط مایع آسیب می‌بیند و به راحتی خراشیده می‌شود.

 

2. چه نوع فلزی در میز کار استفاده می شود؟

نوع فلزی که برای میز خود انتخاب می کنید در نهایت به سبک و احساسی بستگی دارد که به دنبال آن هستید. شما می توانید مس، آهن، فولاد، برنج و آلومینیوم را انتخاب کنید و همچنین انواع مختلفی از پرداخت ها وجود دارد.

 • عتیقه

این فلز برای ایجاد بافت بیشتر و ایجاد حس روستایی تیره شده است.

 • برس

این رومیزی برای ایجاد حس روستایی یا صنعتی ایده آل است. فلز با یک رنگ مات برس خورده می شود تا بافتی ایجاد کند و ظاهری پریشان به فلز بدهد.

 • جلا

این روکش پولیش داده می شود تا سطحی براق مانند آینه بدهد. این روکش ظاهری برّاق و مدرن ایجاد می‌کند، اما تمیز نگه داشتن و از بین بردن اثر انگشت می‌تواند چالش برانگیز باشد.

 • ساتن

این نوع روکش میز نه مات است و نه برّاق بلکه چیزی در وسط است.

هر روکش برای یک سبک دکوراسیون خاص مناسب است. بنابراین داشتن یک طراحی منسجم برای آرام کردن و بهره‌وری فضای اداری مهم است.

 

3. بهترین مکان برای میز کار کجاست؟

اگر می خواهید میز خود را در موقعیت مطلوب قرار دهید، به دنبال منبع نور طبیعی باشید. نور طبیعی به طور قابل توجهی بر بهره وری تأثیر می گذارد و به فرد کمک می کند در طول روز هوشیارتر و پرانرژی تر شود.

همچنین مکانی عالی برای شرکت در جلسات ویدئویی فراهم می کند تا بتوانید از ظاهری که در یک سیاه چال تاریک نشسته اید، جلوگیری کنید. اگر تمایل دارید به راحتی با اتفاقات بیرونی حواس تان پرت شود، ممکن است بخواهید میز خود را عمود بر پنجره قرار دهید یا پشت خود را به پنجره نگه دارید.

 • نور طبیعی
 • ساکت
 • حریم خصوصی (مگر اینکه میز برای یک محیط اداری مشارکتی باشد)
 • کنترل دما

قرار دادن میز شما در مکانی با این ویژگی ها به شما کمک می کند تا در کنار میز جدید خود راحت و کارآمد باشید.

 

4. چگونه می توانم از میز خود استفاده کنم؟

درک هدف اصلی میزهای خود به شما کمک می کند تا تعیین کنید کدام نوع از میزها با اهداف تجاری شما مطابقت دارند. به عنوان مثال، آیا میز شما فقط برای یک لپ تاپ به فضای کم تری نیاز دارد یا به فضایی برای مانیتور، چاپگر، صفحه کلید و غیره نیاز دارد؟ آیا از آن برای همکاری بین اعضای تیم استفاده می شود یا برای تلاش های خلاقانه فردی که نیاز به آرامش و سکوت دارد؟ پاسخ به این سؤالات مهم به شما کمک می کند فضای اداری بهینه را تجسم کنید.

 

5. کوچک ترین میزها کدام هستند؟

کوچک ترین میزها شامل میزهای تلفن، سخنرانی، لپ و شناور هستند. انتخاب یکی از انواع میز با نیازهای شما مطابقت دارد و اگر با فضای کم تری کار می کنید، کمک می کند.

 

6. بزرگ ترین میزها کدام هستند؟

بزرگ‌ترین میزها شامل میزهای سیستم نیمکت، مدیریت، پذیرش و کردنزا هستند. اگر به دنبال صرفه جویی در فضا هستید، این میزها با نیازهای شما سازگاری ندارند. با این حال، انتخاب یک میز با ابهت می تواند به ارتقای منطقه شما کمک کند، اگر مدیری با قدرت بالا هستید که به دنبال یک میز تأثیرگذار هستید.

 

7. تفاوت بین میزهای مدیریت و کامپیوتر چیست؟

میز کامپیوتر به طور سنتی کوچکتر از میز مدیریت است. یک میز مدیریت معمولاً برای پشتیبانی از جلسات با مشتری طراحی می شود و برای مدیرانی مؤثر است که به فضای میز زیادی نیاز دارند.

 

8. تفاوت بین میز کامپیوتر و تحریر چیست؟

تفاوت های کلیدی بین کامپیوتر و میز تحریر در این است که میزهای کامپیوتر اغلب دارای سوراخ هایی برای قرار دادن کابل ها و در بسیاری از مواقع یک سینی صفحه کلید و فضای ذخیره سازی کشویی هستند. میزهای کامپیوتر معمولاً حجیم‌تر از میزهای تحریر هستند و برای مناطق کوچک‌تر مناسب نیستند.

 

 

محصولات مرتبط

نتیجه

از میزهای ایستاده گرفته تا میزهای کوچک کامپیوتر، گزینه های شما برای تجهیز دفتر خود نامحدود است. برخی از میزها فضای ذخیره سازی کافی را فراهم می کنند، در حالی که برخی دیگر برای صرفه جویی در فضا هستند.

در نهایت، میزی که انتخاب می کنید به نیاز، دکوراسیون موجود و بودجه شما بستگی دارد. اگر به دنبال مبله کردن دفتر خانه یا فضای کاری خود هستید، چرا انواع مختلف میز یا مبلمان موجود در مبلمان اداری دپوکالا را بررسی نکنید؟ ما عاشق کاری هستیم که انجام می‌دهیم و می‌توانیم به شما کمک کنیم تا میز مناسبی برای فضای خود پیدا کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *