مقدمه

ویژگی های یک میز اداری عالی شامل ساخت و ساز با کیفیت و طراحی خوب و با دقت است که می تواند در برابر استفاده روزانه مقاومت کند.

راحتی، مقاومت و ظاهر مدرن از دیگر خصوصیت های یک میز عالی و مناسب است. شما و کارمندانتان چندین ساعت در روز را پشت میز خود می گذرانید، بنابراین ارگونومی ضروری است. با 4 راهکار اساسی در انتخاب میز اداری می توانید میز مناسب خود را بیابید.

3 راهکار اساسی در انتخاب میز اداری

 

 

 

1. آشنایی با انواع میز

با انواع اولیه میز و ساختار آن ها آشنا شوید.

 

 • میز + کلبه

یک میز با قفسه ها یا کابینت در قسمت بالا.

بهترین برای: کسانی است که مایلند لوازم جانبی اطراف میز خود را بسازند یا لوازم ضروری دفتر خود را به صورت جداگانه نگه دارند.

طراحی: یک میز + کلبه از دو قسمت اصلی تشکیل شده است: میز و کلبه. هر قسمت جدا از دیگری است، اما اغلب می توان (در صورت تمایل) به یک دیگر متصل کرد. برخی از واحدها همچنین دارای پیکربندی های میخ و سوراخ برای محکم کردن روی میز هستند.

چرا ما آن را دوست داریم: این طرح ها بزرگ هستند و واقعاً فضای کار را به سطح بالاتری می برند.

 

 • میز مدیریتی

کمی بزرگ تر از یک میز معمولی است. اغلب در طرح های L شکل یا پایه وجود دارد.

بهترین برای: کسانی که به فضای سطحی کافی و فضای ذخیره سازی کافی نیاز دارند.

طراحی: یک میز مدیریتی فضایی از حرفه ای بودن و موقعیت را ایجاد می کند. اندازه بزرگ تر آن احساس اهمیت می دهد که توسط فضای ذخیره سازی گسترده داخلی، تأکید شده است.

چرا ما آن را دوست داریم: این یک راه آسان برای ایجاد احساس رئیس بودن در هر کسی است. حتی زمانی که از خانه به صورت دور کاری فعالیت می کنیم.

 

 • میز فلزی

میزی با چارچوب ساخته شده از فلز.

بهترین برای: کسانی که به دنبال ظاهر شیک اداری هستند. (میزهایی با پایه های فلزی یا سایر قطعات قاب، ظاهر و حسی مدرن را ارائه می دهند که یک میز تمام چوب به سادگی نمی تواند آن را شکست دهد.)

طراحی: میزهای 100% فلزی کمیاب هستند و اغلب در محیط های صنعتی (مانند کارگاه های چوب) استفاده می شوند. در محیط های خانگی، یک میز فلزی تقریباً همیشه دارای اجزای چوبی است.

چرا ما آن را دوست داریم: یک چارچوب فلزی و یک لبه صنعتی و شیک.

 

 • میز تحریر

ساده ترین شکل میز (سطح + چهار پایه).

بهترین برای: کسانی که فقط فضایی برای نوشتن یا مطالعه (بدون فضای ذخیره سازی) می خواهند.

طراحی: اساساً یک میز (اما کوچک تر؛ میز برای یک نفر).

چرا ما آن را دوست داریم: اگر میز تحریر هرگز اختراع نمی شد، لذت نوشتن بیشتر نمی شد. 

 

 • میز راهرو

یک میز مینیمالیستی که به اندازه کافی شیک است که در راهرو قرار بگیرد. اغلب در انتهای راهروها قرار می گیرند، جایی که فضای بیشتری وجود دارد.

بهترین برای: کسانی که لزوماً از میزهای خود زیاد استفاده نمی کنند، اما با این وجود به میز نیاز دارند. همچنین یک راه عالی برای ایجاد یک جذابیت تزئینی به یک فضای خسته کننده است.

طراحی: ظریف، اغلب با حداقل فضای ذخیره سازی، میز راهرو بیش از هر چیز دیگری بر زیبایی شناسی تمرکز دارد و بیشتر به عنوان دکور استفاده می شود. به دلیل باریک بودن، میزهای راهرو اغلب شبیه طرح های میزهای عتیقه فرانسوی است.

چرا ما آن را دوست داریم: میز راهرو وقتی صحبت از حال و هوای راهرو به میان می‌آید، یک میز تزئینی است.

 

 • میز نبشی (میز گوشه)

یک میز L شکل، یا یک میز با دو طرف که در یک زاویه به هم می رسند.

بهترین برای: کسانی که طراحی دو در یک می خواهند. (میزهای گوشه ای معمولاً در مقایسه با طراحی میزهای سنتی دو برابر فضای نوشتن را فراهم می کنند.)

طراحی: مانند تمام مبلمان بزرگ، یک میز گوشه ای اغلب در یک قطعه غول پیکر قرار نمی گیرد. در عوض، در دو یا سه قطعه ساخته می شود که برای محکم کردن هر گوشه نیاز به مونتاژ دارد. به دلیل اندازه آن، تقریباً هرگز یک میز گوشه ای بدون فضای ذخیره سازی نخواهید دید. به سادگی فضای زیادی در آن وجود دارد که فقط یک کشو (یا دو) در آن گنجانده نشده است!

چرا ما آن را دوست داریم: میز گوشه ارزش مونتاژ در یک محیط اداری یا خانگی را دارد. به معنای واقعی کلمه به شکل «V» یا «L» ساخته می شود و با شکل منحصر به فرد خود چشم ها را به خود جلب می کند. به علاوه، در فضا صرفه جویی می کند.

این میز را در هر گوشه ای قرار دهید و آن را با دیوارهای خود هماهنگ کنید. با دادن این گزینه به شما که از شناور کردن میز خودداری کنید (یعنی قرار دادن آن در مرکز اتاق)، آزادی بسیار بیشتری برای چرخش در سراسر اتاق در صندلی اداری «چرخ دار» خود دارید یا یک صندلی عاشقانه قرار دهید. یا تمام فضای اضافی به دست آمده را که در نهایت به هر نحوی که می خواهید تزئین کنید!

 

 • میز پایه

میزی که در آن ستون های کشو یا قفسه ها به عنوان پایه های میز عمل می کنند.

بهترین برای: کسانی که نیاز به ذخیره مقادیر زیادی فایل یا کاغذ دارند.

طرح: سه تکه شامل دو ستون و یک سطح.

چرا ما آن را دوست داریم: پایه ها به عنوان محل ذخیره سازی و محل ذخیره به عنوان پایه عمل می کند!

 

 • میز دو ایستگاه کاری

میز ایستگاه کاری دوتایی یکی از مواردی است که اغلب آن را نمی بینید (به همین دلیل است که ما آن را در اینجا به عنوان جایزه درج می کنیم). در اصل، این یک میز برای دو نفر است. تغییرات متداول دارای طراحی بسیار بلندی هستند به طوری که دو صندلی می توانند در کنار هم قرار گیرند.

 

محصولات مرتبط

تومان۶,۵۴۰,۰۰۰تومان۶,۷۳۶,۲۰۰
تومان۴,۷۴۰,۰۰۰تومان۶,۱۶۲,۰۰۰
تومان۸,۲۸۰,۰۰۰تومان۱۰,۷۶۰,۰۰۰
تومان۱۰,۰۸۰,۰۰۰تومان۱۳,۱۰۴,۰۰۰
تومان۲,۸۸۰,۰۰۰تومان۹,۶۰۰,۰۰۰

 

2. چگونه وقت خود را سپری می کنید؟

برای قرار دادن میز کجا برنامه ریزی کنم؟ در اتاق نشیمن؟ گوشه اتاق خواب؟ مطالعه؟ به فضایی فکر کنید که برای میز خود اختصاص داده اید و اندازه های طرح را بررسی کنید تا مطمئن شوید که مناسب است.

 

 • چگونه برای استفاده از میز برنامه ریزی کنم؟

اگر صرفاً برای مطالعه است، یک طراحی ساده میز تحریر را در نظر بگیرید. اگر برای تحقیق یا پروژه، ممکن است به یک میز با فضای ذخیره سازی متصل بیشتری نیاز داشته باشید.

 

 • ارتفاع صندلی من چقدر است؟

بیشتر صندلی ها از نظر ارتفاع قابل تنظیم هستند، اما اگر صندلی شما قابل تنظیم نیست، باید مطمئن شوید که به راحتی با فضای صندلی، میز جا می شود.

فاصله کف تا بالای صندلی را اندازه بگیرید و آن را با اندازه‌های «زیر» میز (فاصله کف تا پایین سطح نوشتار میز) مقایسه کنید. این به شما کمک می‌کند تا یک ایده کلی از فضایی که برای نشستن پشت میز دارید به شما بدهد. اگر نمی‌توانید پشت میز بنشینید، در نظر گرفتن میز جدیدتان اهمیت زیادی ندارد!

 

 

3. نیازهای ذخیره سازی خود را در نظر بگیرید

کسی که با چیزی بیشتر از مداد و دفترچه یادداشت کار نمی‌کند، به همان نوع میز کاری نیاز ندارد که با فایل‌ها، کتاب‌ها و وسایل الکترونیکی کار می‌کند!

 

 • بهترین راه برای اندازه گیری میز چیست؟

قبل از خرید این نکات را دنبال کنید تا مطمئن شوید که مطابقت کامل با میز خود را دارد.

عمق، عرض، ارتفاع کشو را اندازه گیری کنید. همچنین، همه کشوهای میز را باز کنید. (گاهی اوقات، کشوها از بیرون یکسان به نظر می رسند، اما در داخل ابعاد ذخیره سازی آن ها بسیار متفاوت است.)

ناحیه زیر میز را اندازه بگیرید. ابعاد آن را با صندلی اداری خود مقایسه کنید تا مطمئن شوید که مناسب است!

 

 • انواع کشوهای رومیزی رایج کدامند؟

سه تغییر در انواع کشوهای میز به شرح زیر مشاهده می کنید:

گلایدهای فلزی جانبی: گلایدهای فلزی جانبی کشوهایی هستند که توسط پایه های فلزی کار می کنند. آن ها همچنین با یک مکانیسم توقف ساخته شده اند تا از سر خوردن کشو به بیرون جلوگیری کنند.

سرسره های چوبی: سرسره های چوبی کشوهای تمام چوبی هستند (بدون وسایل فلزی). انواع کشوهای تمام چوبی نادر هستند (اکثر میزها دارای لغزنده های فلزی جانبی هستند).

اسلایدهای صفحه کلید: اسلاید صفحه کلید روی میز یک بیرون کش کوچک است که فقط برای صفحه کلید طراحی شده است. هنگامی که از رایانه خود استفاده می کنید آن را بیرون بکشید و پس از اتمام کار آن را به داخل فشار دهید، به همین سادگی!

4 راهکار اساسی در انتخاب میز اداری

 

 

4. بهترین مکان برای قرار دادن میز کجاست؟

 

 • در راهرو

اگر قصد دارید از میز خود بیشتر به عنوان یک قطعه تزئینی استفاده کنید تا یک ابزار واقعی برای مطالعه، این یک مکان ایده آل است. قرار دادن یک میز در کنار دیوار یک راهرو بزرگ به ویژه راهروی با پنجره، یک راه عالی برای «از هم گسیختگی» و اضافه کردن جذابیت به یک راهرو طولانی، خالی و خسته کننده است.

 

 • در اتاق خواب

میز در اتاق خواب یک راه آسان و کاربردی برای گنجاندن فضای کار در خانه است، در صورتی که لزوماً امکان داشتن یک اتاق جداگانه برای «دفتر خانگی» را ندارید. احتمال این که شما واقعاً کار را انجام دهید بسیار بیشتر می شود!

 

 • در اتاق کار

این را تصور کنید: یک زوج جوان در شرف نقل مکان به خانه ای هستند. سپس زوج به خانه نقل مکان می کنند و طولی نمی کشد که آن ها متوجه می شوند که «دفتر خانگی» در واقع فقط یک «اتاق یدکی» است. اما نکته اینجاست: آن «اتاق یدکی» در واقع یک دفتر کار خانگی است، یا حداقل می تواند باشد. تنها چیزی که لازم است ترکیب مناسب میز اداری + صندلی + قفسه کتاب، چیدمان و قرار دادن مبلمان است. در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

از شر هر چیزی که نیاز ندارید خلاص شوید: در اینجا چند نکته وجود دارد که شما را به آن مرحله می رساند.

به این فکر کنید که چه نوع کاری انجام خواهید داد. در اینجا چند دلیل متداول وجود دارد که افراد برای استفاده از میز در خانه خود انتخاب می کنند و نوع میز توصیه شده برای هر کدام:

 

کار روی میز/رایانه:

به فضایی روی میز نیاز دارید که به اندازه کافی برای کامپیوتر + صفحه کلید بزرگ باشد، یا حداقل فضایی که دارای سینی صفحه کلید باشد.

 

نوشتن یا کاردستی لذت بخش:

مکانی ساده برای نوشتن یا کار برای سرگرمی بدون نیاز به فضای ذخیره‌سازی اضافی یا ویژگی‌های فانتزی.

 

مطالعه:

به میزی نیاز دارید که امکان ذخیره سازی کتاب، دفترچه یادداشت و سایر لوازم مطالعه را فراهم کند. به دنبال میزهایی با کشوهای تعبیه شده در پایه های میز باشید. (و اگر این کافی نیست، میز + کلبه را امتحان کنید).

مکمل مبلمان + قطعات دکور (قفسه کتاب، نقاشی دیواری و غیره) را انتخاب کنید و به گونه ای بچینید که بیشترین حس را برای فضا و عادات کاری شما داشته باشد. در اینجا چند گزینه وجود دارد که باید در نظر بگیرید: برای فضا و عادات کاری شما بسیار مناسب است. در اینجا چند گزینه برای بررسی وجود دارد:

شناور کردن میز در وسط اتاق، رو به در. بقیه اثاثیه را به سمت دیوارها قرار دهید. این یک راه عالی برای ایجاد یک نوع احساس متمرکز و «مطالعه در خانه» است.

قرار دادن میز روی دیوار، مشرف به پنجره. قفسه کتاب را کنار دیوار قرار دهید و یک صندلی کوچک یا چند پاف در وسط اتاق قرار دهید تا فضایی آرام به آن ببخشید. این چیدمان برای کاربران خلاق که به خوبی با «رویاپردازی» یا الهام گرفتن بصری از مناظر بیرونی کار می کنند، بهترین است.

 

نتیجه

در این مقاله 4 راهکار اساسی در انتخاب میز اداری را به طور مفصل توضیح دادیم. علاوه بر آن تمامی جزئیات مربوط به انتخاب میز را شرح دادیم. برای راهنمایی و مشاوره بیشتر می توانید با گروه دپوکالا تماس حاصل نمایید.

 

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *