خرید مبلمان اداری و شرکت 
خرید مبلمان اداری و شرکت شامل تجهیزات مختلفی از جمله میز اداری، صندلی کارکنان، میز کنفرانس و مبلمان برای مراجعه کنندگان است. مبلمان اداری باید به گونه ای باشد که باعث راحتی کارکنان و مراجعه کنندگان شود. به طور کلی فضای اداری با توجه به مواردی مانند کاربری، سبک، تم و دیزاین آن قوانین و الزاماتی را در زمینه دکوراسیون به همراه دارد. انتخاب و خرید مبلمان اداری مناسب برای فضای اداری در دکوراسیون داخلی آن نقش به سزایی دارد. اهمیت آن به حدی بالا است که بر روی هویت اداره یا شرکت تأثیر زیادی می‌گذارد.
در ادامه مقاله به بررسی مبلمان اداری و ویژگی‌های یک مبلمان اداری خوب می‌پردازیم.

مبلمان اداری

 

مبلمان اداری چیست؟

به طور کلی مبلمان اداری شامل میز و صندلی‌ اداری موجود در اتاق کنفرانس، میز و صندلی اتاق مدیریت، میز مدولار و کارکنان به همراه صندلی آن، میز و مبل راحتی برای مراجعین در اتاق انتظار و … می‌شود.
اگر میز و صندلی کارکنان نتواند حریم مورد نظر برای کارکنان را ایجاد کند می‌بایست از نمونه‌های ساده‌تر به همراه پارتیشن‌های مخصوص ادارات استفاده نمود که متناسب با فضا و سبک اداره هستند. این روش در عین اقتصادی بودن، کاربردی نیز است و امکان تغییر دکوراسیون و چیدمان دلخواه میز و صندلی‌ها را راحت‌تر می‌کند.
مبلمان اداری و شرکت باید دارای هماهنگی و تناسب با یک دیگر باشند. همچنین در هنگام خرید مبلمان اداری لازم است مبلمانی متناسب با هویت شرکت انتخاب شود. به‌ طوری که به خوبی میزان رسمی بودن محیط را نشان دهد.

مبلمان اداری

 

ویژگی‌های یک مبلمان اداری خوب چیست؟

مبلمان اداری به صورت کلی به دو دسته مبلمان کارمندان و مبلمان مراجعین تقسیم می‌شود. هرکدام از این افراد بر روی اولویت‌های ویژگی‌های مبلمان اداری تأثیر گذار هستند. در ادامه به بررسی ویژگی هر دو مورد می‌پردازیم.

 

ویژگی مبلمان اداری مخصوص کارکنان و کارمندان ادارات

  • مبلمان اداری کارکنان ادارات و شرکت‌ها به این علت که در مدت طولانی از آن استفاده می‌شود باید به گونه‌ای طراحی شود که احساس خستگی کارمندان را تا جای ممکن کاهش دهد.
  • همچنین مبلمان اداری باید به گونه‌ای باشد که کارکنان در ساعات طولانی بر روی آن احساس راحتی کنند و تأثیر منفی نشستن درازمدت را کاهش دهد.
  • از دیگر ویژگی‌های مبلمان اداری برای کارمندان این است که باید طوری طراحی شود که با فضای کار متناسب باشد. محیط پویا و در عین حال آرامش بخشی را برای کارکنان به ارمغان بیاورد.
  • در خرید مبلمان اداری برای کارکنان می‌بایست با توجه به گرایش شغلی آنان طراحی شود تا کارایی افراد را افزایش دهد و حریم خصوصی لازم را برای کارکنان فراهم سازد.
  • و در نهایت طراحی مبلمان اداری کارکنان باید به گونه‌ای باشد که دامنه حرکتی آنان را محدود نکند و فضای کافی در اختیار آنان قرار دهد.

موارد ذکر شده در بالا به همراه موارد دیگری مانند ارتفاع مناسب میز، زوایای میز، تناسب ابعاد و اندازه، رنگ و سبک مبلمان اداری متناسب با فضای کار و دکوراسیون داخلی می‌توانند تأثیر مثبتی بر روحیه کارکنان ایجاد کنند و در نهایت انگیزه و انرژی آنها را در طول روز به اندازه مطلوبی برسانند.

 

ویژگی مبلمان اداری برای مراجعین

در مورد خرید مبلمان اداری برای مراجعین که بخش مهی از یک اداره یا شرکت را شامل می‌شود بهتر است ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

  • در وهله اول مبلمان اداری برای مراجعین می‌بایست جلوه زیبا و دل نشینی داشته باشد.
  • در وهله دوم مبلمان اتاق انتظار، مراجعین و مهمان‌ها باید با هویت و نوع کاربری شرکت متناسب باشد.
  • به طور کلی میز و صندلی مراجعین با میز و صندلی کارکنان متفاوت است و بهتر است ظاهری ساده و بی آلایشی داشته باشد و در عین حال دارای هماهنگی و یکپارچگی نیز باشند.

مبلمان اداری

 

تأثیر استفاده از مبلمان اداری در دکوراسیون شرکت

مبلمان اداری علاوه بر ویژگی‌هایی که پیش‌تر به آن اشاره کردیم می‌بایست تأثیرات اولیه بالایی را نیز داشته باشد. به طور کلی مبلمان و چیدمان آن به فضای اداری جلوه خاصی می‌بخشد و بخشی از تم، سبک و دیزاین محیط کاری محسوب می‌شوند،

همچنین بر روی دید و نظر اولیه مراجعین بسیار تأثیرگذار است. به همین دلیل طراحی، دیزاین و چیدمان مبلمان اداری از اهمیت بالایی برخوردار است. برای بیشتر شدن جلوه زیبایی مبلمان می‌توانید از المان‌های دیگری نظیر پرده، دیوارکوب و اکسسوری‌های متنوع دیگری نیز استفاده کرد تا زیبایی محیط کار دوچندان شود.

مبلمان اداری

 

نکات مهم در خرید مبلمان اداری: 

مبلمان دارای تنوع و مدل‌های گوناگونی نظیر رسمی، غیررسمی و فانتزی است. این طیف گسترده در تنوع مبلمان به راحتی مکان‌های عمومی نظیر شرکت‌ها، ادارات رسمی، اتاق‌های فکر و استارت آپ‌ها را پوشش می‌دهد. یکی از گام‌های مهم در انتخاب مبلمان اداری توجه به ویژگی‌های متناسب با محل کار است. در ادامه به چند نکته مهم در هنگام خرید مبلمان اداری اشاره می‌کنیم.

 

تعداد و اندازه متناسب با فضا

برای خرید مبلمان اداری بهتر است مبلمانی با ابعاد و تعداد مناسب برای فضای موجود در محیط کار را انتخاب کنیم. انتخاب تعداد مبلمان متناسب با فضای اداره و میزان مراجعین بسیار حائز اهمیت است و اگر رعایت نشود باعث بی نظمی و هرج‌ومرج در اداره خواهد شد.

 

طول عمر و دوام مبلمان اداری

از عواملی که در قیمت مبلمان اداری تأثیرگذار است می‌توان به ویژگی‌های ظاهری و سطح کیفیت و دوام مبلمان اشاره کرد. برخی از شرکت‌ها در هنگام خرید مبلمان اداری به این دوام آن توجه زیادی می‌کنند و خواستار مبلمانی با دوامی طولانی هستند، اما برخی از شرکت‌ها نظرشان بر تعویض مبلمان در کوتاه مدت است. با توجه به این موارد انتخاب مبلمانی با طول عمر متناسب با نیاز اداره و شرکت تأثیر زیادی بر بودجه درنظر گرفته شده می‌گذارد.

مبلمان اداری

 

تناسب مبلمان اداری و شرکت با دکوراسیون

هر فضای مدرنی نیازمند مبلمانی با سبک مدرن و هر دیزاین کلاسیکی هم مبلمان با سبک کلاسیک را می‌طلبد. علاوه بر هماهنگی میان مبلمان اداری و دکوراسیون داخلی شرکت عواملی دیگری مانند رنگ، طراحی و ساختار مبلمان نیز باید با دکوراسیون هماهنگ و متناسب باشد.

 

سخن آخر

امروزه هر شرکت بزرگ و کوچکی برای سهولت در اداره کارها و پیشبرد امور اداری، نیازمند تجهیزات اداری از جمله مبلمان هستند. برای خرید مبلمان اداری لازم است از خصوصیات و نکات مهم در انتخاب آن آگاه باشید تا بتوانید به کمک این اطلاعات، بهترین مبلمان، میز و صندلی که متناسب با محیط کاری شرکت است را انتخاب کنید و در هنگام کار از فضای دلنشین اطراف هم لذت ببرید.

محصولات مرتبط

2 دیدگاه برای “خرید مبلمان اداری و شرکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *