مبلمان اداری مدرن
مبلمان اداری مدرن مانند بقیه سبک‌های طراحی طرفداران خاص خود را دارد و یکی از سبک‌های جذاب و منحصر به فرد محسوب می‌شود. این سبک مبلمان اداری، انتخاب بسیاری از شرکت‌ها است و جایگاه ویژه‌ای در اداره‌ها دارد.

در سال‌های اخیر تعداد سازمان‌هایی که از وسایل با این سبک استفاده می‌کنند به دلایل مختلف در حال گسترش است. بنابراین بهتر است نگاهی به سبک مدرن داشته باشیم. تا انتهای این مطلب همراه ما باشید تا درباره مبلمان اداری مدرن و ویژگی‌های آن بدانید.

مبلمان اداری مدرن

 

سبک مدرن چیست؟

برای تعریف این سبک یک قانون وجود دارد که بر اساس آن روی هر سبکی که جدید باشد می‌توان برچسب مدرن بودن زد. مدرن بودن طراحی و دکوراسیون به سبکی گفته می‌شود که خارج از اصول قدیمی و ثابت باشد و البته در هر دوره نیز سبک مدرن متفاوت است. برای مثال در سال 1980 سبکی که مدرن محسوب می شده است در حال حاضر نمی‌توان آن را در این دسته‌بندی قرار داد. با وجود این، طراحی‌های مربوط به قرن 19 و 20 تا به امروز به‌ عنوان سبک مدرن شناخته می‌شود.

دقت داشته باشید که نباید سبک مدرن را با سبک معاصر اشتباه گرفت. سبک معاصر سبکی است که در زمان حال و معاصر استفاده می‌شود و ممکن است کاملاً با سبک مدرن در تناقض باشد. سبک معاصر بیشتر نوعی مد و سبک زودگذر است.

مبلمان اداری مدرن

 

ویژگی سبک مدرن

ویژگی سبک مدرن سادگی و حتی به اعتقاد برخی از افراد سرد بودن آن است. زیرا در بیشتر موارد از رنگ سفید در طراحی استفاده می‌شود. البته این قانون نیست اما دیده می‌شود که طراح بیشتر رنگ سفید را استفاده می‌کند که به دلیل هماهنگ شدن با فضای موجود است. در طراحی مدرن بیشتر تمرکز بر روی خطوط صاف ‌و ساده است که جدا از زیبایی مبلمان باعث کاهش هزینه‌ها می‌شود.

اشکال هندسی که در این سبک استفاده می‌شود مستطیل و مربع است اما دایره و بیضی را هم می‌توان به کار گرفت. استفاده از اشکال منحنی تا جای ممکن کم است و اگر وجود داشته باشد باید نرم و با خطوط صاف باشد. اکنون که با این سبک از طراحی آشنا شدید بهتر است نگاهی به استفاده از آن در مبلمان داشته باشیم.

مبلمان اداری مدرن

 

مبلمان اداری مدرن

مبلمانی که تحت‌تأثیر مدرن گرایی بوده و از اوایل قرن 19 رواج پیدا کرده در این دسته‌بندی قرار می‌گیرد. مبلمان اداری مدرن و به‌ طور کلی هر وسیله‌ای از این نوع از همان اصولی پیروی می‌کند که در سبک مدرن وجود دارد که شامل سادگی، خطوط صاف و کم بودن جزئیات است. این سبک در مقابل سبک‌های شلوغ و با جزئیات زیاد قرار می‌گیرد و برای محیط‌های آرام توصیه می‌شود.

این مبلمان به‌ طور کلی با استفاده از وسایلی ساخته می‌شوند که در دنیای مدرن وجود دارد که شامل انواع پلاستیک، فایبرگلاس و تخته است. همچنین ممکن است فلز و پارچه‌های طرح‌دار نیز در آن‌ها به چشم بخورد. استفاده از فلز در سال‌های اخیر رواج پیدا کرده که البته تنها محدود به مبلمان نیست و در سایر وسایل مدرن رواج دارد. استفاده از آن‌ها در وسایلی که مکمل هم هستند زیبایی زیادی دارد برای مثال وجود فلز در مبل و میز آن یک طراحی منحصر به‌ فرد است.

دقت داشته باشید که فلز ماهیت سرد دارد و بهتر است در کنار موادی که ماهیت گرم دارند از آن استفاده شود تا به ‌نوعی مکمل هم باشند. ترکیب فلز با پارچه مخملی بسیار زیبا است و یک انتخاب عالی برای محیط اداری محسوب می‌شود. همچنین یکی از مهم‌ترین فاکتورهای موجود که باید به آن دقت کنید اندازه مبل است. زیرا در صورتی‌ که مبلمان شما متناسب با فضای استفاده از آن نباشد تنها سرمایه خود را هدر داده‌اید.

مبلمان اداری مدرن

 

فضای مناسب برای استفاده

یکی از ویژگی‌های مبلمان مدرن این است که می‌توانید از آن برای جدا کردن فضا استفاده کنید. برای مثال اگر می‌خواهید فضای یک اتاق را به دو قسمت تقسیم کنید مبلمان اداری مدرن بسیار مناسب است. اولین دلیل این نوع طراحی آن است که ماهیت جداکننده دارد. دومین دلیل نیز ظرافت و کوچک بودن آن است و بدون اینکه فضای اتاق را بیش از اندازه اشغال کند مانند یک مانع یا جداکننده به کار گرفته می‌شود.

مبلمان مدرن یک انتخاب مناسب برای سبک مدرن فضای کوچک است که در کنار رنگ‌های مات و خنثی مانند سفید، طوسی یا خاکستری بسیار مناسب است. با وجود این می‌توان از مبلمان مدرن در فضای بسته هم استفاده کرد. علاوه بر این باید نوع استفاده را هم در نظر داشته باشید. برای مثال مبلی که استفاده زیاد دارد باید استحکام بالا داشته باشد. مبلمانی که برای استراحت کارکنان در نظر گرفته می‌شود باید راحت و نرم باشد تا احساس خستگی را از بین ببرد.

مبلمان اداری مدرن

 

اصول استفاده از مبلمان اداری مدرن

دفتر و فضای اداری شما به‌ نوعی نشان ‌دهنده شخصیت سازمان و در نتیجه کارمندان شما است. در صورتی‌ که به کارمندان خود احترام بگذارید در واقع به خودتان لطف کرده‌اید. قرار دادن مبلمان برای راحتی و استراحت آن‌ها حداقل کاری است که می‌توان انجام داد.
اصولی وجود دارد که توجه به آن‌ها باعث می‌شود هم زیبایی و هم کارایی مبلمان مدرن در فضای اداری بیشتر از قبل شود.

اولین مورد این است که باید فضای استفاده تا جای ممکن باز باشد. از پارتیشن استفاده کنید زیرا دیوار هم فضا را بسته می‌کند و هم باعث هدر رفتن فضای استفاده می‌شود. همچنین احساس آزاد بودن وجود دارد و افراد می‌توانند در کارهای تیمی مشارکت داشته باشند. مبلمان مدرن با طراحی خاص خود بهترین انتخاب در کنار طراحی باز هستند به ‌ویژه اگر فضای کافی وجود نداشته باشد.

داشتن فضای متنوع یکی دیگر از اصول طراحی است که به‌ ویژه در سازمان‌های مدرن به چشم می‌خورد. فضای اداری تنها یک فضا برای کار کردن نیست و محدود به دفتر، میز و کامپیوتر نمی‌شود. به همین دلیل سازمان‌های باهوش به کارمندان خود فضایی برای استراحت می‌دهند. تا هم خلاقیت آن‌ها پرورش پیدا کند و هم بازدهی آن‌ها بیشتر شود. داشتن چند مبل مدرن بهترین انتخاب برای این موضوع است تا کارمندان ساعتی را برای استراحت خود در اختیار داشته باشند.

مبلمان اداری مدرن

 

نتیجه گیری

از آن جا که در سال‌های اخیر سبک مدرن طرف‌داران زیادی پیدا کرده است تأثیر آن در طراحی مبلمان به ‌عنوان یکی از اساسی‌ترین بخش‌های دکوراسیون به چشم می‌خورد. مبلمان اداری مدرن مناسب سازمان‌هایی است که زیبایی و سادگی را در کنار هم می‌خواهند و به دنبال این هستند تا از فضا بیشترین استفاده را داشته باشند. در این مقاله درباره این سبک از مبلمان و فضای مناسب برای استفاده از آن توضیح داده شد.

مبلمان اداری مدرن

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *