خرید بهترین صندلی کارشناسی

خرید بهترین صندلی کارشناسی شامل چه مواردی می شود؟ می دانید چند نوع صندلی برای محیط اداری وجود دارد؟ صندلی مدیریت، صندلی کارشناسی و صندلی کارمندی! شاید شما به همه آنها صندلی اداری بگویید و تفاوت میان آنها را ندانید. شما باید در واقع برای یک خرید درست و مطمئن ویژگی ها، مزایا، معایب و خصوصیات هر کدام را بدانید تا بهتر انتخاب کنید.

توجه به این نکته اساسی است که این صندلی ها یکسان نیستند! از طرفی نیروی انسانی، ارزشمندترین سرمایه هر شرکتی به شمار می رود. به همین دلیل کارکنان شما لایق بهترین امکانات هستند تا راندمان کاری به طور قابل توجهی بالا برود و این تفاوت شما با سایرین خواهد بود.

در این مقاله قصد داریم در مورد صندلی کارشناسی و تفاوت آن با سایر مدل ها صحبت کنیم تا به شما در خرید بهترین صندلی کارشناسی کمک کنیم. با ما همراه باشید.

خرید بهترین صندلی کارشناسی

 

صندلی کارشناسی چیست؟

همان طور که از اسم صندلی کارشناسی پیداست؛ نوعی صندلی اداری است که مناسب برای کارشناسان یک شرکت یا اداره به حساب می آید. صندلی کارشناسی از لحاظ سایز و ابعاد از صندلی مدیریتی کوچک تر بوده و از این نظر با آن متفاوت است ولی تقریباً همه ویژگی های صندلی مدیریتی را دارد.

در واقع صندلی کارشناسی را نمی توان یک صندلی مدیریتی یا صندلی کارمندی به شمار آورد. این صندلی خصوصیاتی مابین این دو را داشته و برای استفاده کارشناسان و حسابداران شرکت یا اداره مناسب است.

خرید بهترین صندلی کارشناسی

 

صندلی کارمندی چیست؟

تعداد صندلی کارمندی در هر محیط اداری از بقیه مدل های صندلی بیشتر است. از آنجا که تعداد کارمندان معمولاً بالاتر می باشد، به همین دلیل صندلی کارمندی بیشتری هم خواهید دید. با توجه به بالا بودن تعداد صندلی های کارمندی، قیمت آنها هم ارزان تر و از کیفیت پایین تری برخوردارند.

پس برای این که قیمت آن بالا نرود، از تعبیه جزئیات و خصوصیاتی که قیمت آنها را بالا ببرد معمولاً پرهیز می شود. البته به این معنا نیست که این صندلی ها استاندارد یا راحت نیستند، در واقع برای استفاده کارمندان در طول روز مناسب هستند.

خرید بهترین صندلی کارشناسی

 

تفاوت صندلی کارشناسی و صندلی کارمندی چیست؟

هر کدام از این ها در جایگاهی که دارد قابل استفاده بوده و مفید هستند. در واقع اگر می خواهید بیشترین بازدهی را داشته و در هزینه های خود صرفه جویی کنید. بهتر است از هرکدام از این صندلی ها در جایگاه مخصوص به خود استفاده کنید. بنابراین اصلی ترین تفاوت میان صندلی کارمندی و صندلی کارشناسی در کاربرد آنها است.

خرید بهترین صندلی کارشناسی

 

صندلی کارمندی راحت تر است یا صندلی کارشناسی؟

صندلی کارشناسی ویژگی های نزدیک تری به صندلی مدیریتی داشته و به همین دلیل از راحتی بالاتری برخوردار است. پس با نشستن روی صندلی کارشناسی احساس درد یا خستگی کم تری خواهید داشت.

خرید بهترین صندلی کارشناسی

 

تفاوت قیمت صندلی کارشناسی و صندلی کارمندی؟

همان طور که گفتیم؛ صندلی کارشناسی از ویژگی و خصوصیات بهتر و بیشتری برخوردار است. اما این ویژگی های بیشتر بدون هزینه نخواهد بود. پس طبیعتاً قیمت صندلی کارشناسی از صندلی کارمندی بالاتر می باشد.

خرید بهترین صندلی کارشناسی

 

صندلی کارمندی چه ویژگی هایی ندارد؟

جک لازم برای تنظیم زاویه در صندلی کارمندی وجود ندارد و باید برای تنظیم زاویه پشتی آن، سطح پشتی را کمی عقب ببرید. در حالی که صندلی کارشناسی این ویژگی را داشته و همانند صندلی مدیریتی می توانید به راحتی آن را در هر جهتی که می خواهید عقب جلو کرده یا حرکت دهید.

خرید بهترین صندلی کارشناسی

 

نکات مهم برای خرید بهترین صندلی کارشناسی: 

نشیمنگاه صندلی 

کفی و نشیمنگاه صندلی یکی از مهم ترین مواردی است که در حین خرید صندلی کارشناسی باید به آنها دقت کنیم. در واقع اگر این قسمت از صندلی با فرم نشیمنگاه صندلی هماهنگ باشد، کمترین آسیب را به شما وارد می نماید و از بروز دردهای کمر، گردن، پا و.. جلوگیری می کند. این قسمت همان بخشی است که تمامی وزن بدن روی آن پخش می شود، پس باید از استحکام بالایی برخوردار باشد تا پس از استفاده طولانی مدت تغییر شکل ندهد و همچنان نرم و محکم باقی بماند.

در نشیمنگاه باید از مواد اولیه مرغوب و با کیفیت استفاده شود تا به مرور زمان آسیب نبیند. در صورتی که از چرم یا ترکیبی از چرم و پارچه استفاده می کنید؛ علاوه بر مقاومت بالا، امکان تنفس پذیری را هم فراهم می کند و از تعریق زیاد جلوگیری می کند. همچنین استفاده از رویه چرم می تواند زیبایی صندلی را چندین برابر کند.

 

ارتفاع صندلی 

ارتفاع صندلی کارشناسی باید قابلیت تنظیم باشد. به این ترتیب هر فرد با توجه به فیزیک بدنی خود ارتفاع صندلی را تنظیم می کند تا بهترین و راحت ترین حالت خود دست پیدا کند.

پایه های صندلی کارشناسی باید به قدر کافی محکم باشند تا تحمل وزن بدن را داشته باشند. همچنین پایه های صندلی بایستی از جنس خوب و مرغوب ساخته شود تا بتواند وزن بدن و صندلی را به خوبی تحمل کند.

خرید بهترین صندلی کارشناسی

 

چرخ دار بودن صندلی 

چرخ صندلی کارشناسی باید از جنس PU ساخته شود تا بتواند وزن فرد را بین چرخ و پایه های صندلی به خوبی و به طور مساوی تقسیم کند. چرخ صندلی علاوه بر مستحکم بودن، باید از نوعی نرمی بخصوص برخوردار باشد تا بتواند به سرعت و راحتی چرخیده و تغییر جهت بدهد و به نوعی روان باشد. به این ترتیب صندلی در مواقع لازم سریع جابه جا می شود و سر و صدایی به دنبال ندارند.

خرید بهترین صندلی کارشناسی

 

دسته صندلی 

وظیفه دسته صندلی کارشناسی این است که از ماهیچه های گردن تا شانه محافظت کرده و در حین بلند شدن بتوانید به آن تکیه کنید. دسته صندلی باید قابلیت تنظیم کردن داشته باشد تا کاربر بتواند آن را متناسب با قد و فیزیک بدنی خود تنظیم کند. باید دسته صندلی را به گونه ای تنظیم کنید تا با تغییر ارتفاع به لبه میز گیر نکند.

خرید بهترین صندلی کارشناسی

 

ارگونومیک بودن 

صندلی کارشناسی استاندارد و ارگونومیک بایستی به گونه ای طراحی شود تا از نشستن روی آن کاملاً احساس راحتی و آرامش داشته باشید. به طوری که در ستون فقرات خود احساس درد یا خستگی نکنید.

صندلی کارشناسی استاندارد باید دارای جک و قابل تنظیم باشد. به این ترتیب با توجه به قد خود می توانید دسترسی خود را به میز فراهم کنید.

خرید بهترین صندلی کارشناسی

 

کلام آخر 

در این مقاله به طور مفصل در مورد صندلی کارشناسی و راهنمای خرید بهترین صندلی کارشناسی صحبت کردیم. 

خرید بهترین صندلی کارشناسی

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *