انواع صندلی اداری

انواع صندلی اداری و همین طور مبلمان اداری دیگر مانند انواع میز اداری، کمد اداری، کانتر اداری و … برای دکوراسیون اداره لازم و ضروری می باشد. در این مقاله ویژگی های انواع صندلی اداری را برای شما بیان می کنیم. پس اگر شما نیز این سؤال را در ذهن خود دارید که صندلی اداری دارای چه انواعی است و هم چنین چه  کاربردی دارد حتماً تا انتهای این مقاله را مطالعه کنید‌.

در ابتدا ضروری است بدانید که انواع صندلی ها را بشناسید که در اداره استفاده می شوند. در کل صندلی های اداری شامل صندلی مدیریتی، صندلی کارشناسی، صندلی کارمندی، صندلی انتظار و صندلی کنفرانس می باشند. صندلی های موجود در اداره ها انواع مختلفی دارند که هر کدام از آن ها مخصوص موقعیت و فرد خاصی می باشند و تفاوت هایی در کاربرد دارند. اکنون در ادامه انواع صندلی های اداری را برای شما معرفی خواهیم کرد.

انواع صندلی اداری

 

صندلی مدیریتی: 

صندلی مدیریتی یکی از صندلی هایی است که در هر اداره ای یافت می شود. همان طور که از نام آن نیز پیدا است این صندلی مختص مدیران شرکت و اداره است. صندلی مدیریتی یکی از راحت ترین صندلی های اداره است و دارای ویژگی های متعددی است که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد‌.

 

ارگونومی بودن  صندلی اداری مدیریتی

در این مدل صندلی ها به دلیل این که بتوانند راحتی زیادی را فراهم کنند از یک سری ساختارهای اصولی استفاده می کنند. به همین دلیل به این نوع صندلی های اداری، صندلی ارگونومی می گویند.

انواع صندلی اداری

 

جک تنظیم

صندلی اداری مدیریتی دارای دو جک تنظیم کننده برای تنظیم کردن تعادل و ارتفاع صندلی است. تنظیم ارتفاع با توجه به قد یکی از ویژگی های این نوع صندلی است و باعث ایجاد راحتی بیشتری می شود. تنظیم زاویه ی صندلی نیز باعث می شود که دیرتر حس خستگی کنید و آسیب کم تری به استخوان های شما در هنگام نشستن طولانی مدت وارد می کند.

انواع صندلی اداری

 

پشت سری

این صندلی دارای قسمتی است برای استراحت گردن که در انواع صندلی های دیگر معمولاً این ویژگی وجود ندارد و افراد می توانند هنگام کار کردن به گردن خود نیز استراحت دهند.

البته هم چنین باید گفت که صندلی اداری مدیریتی دارای انواع متفاوتی است و هر کدام برای دکور و میز مدیریتی خاصی استفاده می شوند. در ادامه انواع صندلی های مدیریتی را نیز برای شما معرفی می کنیم.  

انواع صندلی اداری

 

صندلی مدیریتی پشت توری

این نوع صندلی ها یکی از جدیدترین انواع صندلی های اداری هستند‌ که دارای مزیت های زیادی می باشند و از جمله مهم ترین مزیت های آن می توان به خنک تر بودن آن اشاره کرد. از این نوع صندلی ها معمولاً در دکوراسیون های مدرن استفاده می شود.

خرید بهترین صندلی کارشناسی

 

صندلی مدیریتی کلاسیک

این صندلی با توجه به نام آن برای دکوراسیون کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع صندلی مدیریتی ظاهری چرم دارد و چرم زیادی درآن استفاده می شود.  

انواع صندلی اداری

 

صندلی کارشناسی

نوع دیگر صندلی اداری، صندلی کارشناسی است که نسبت به صندلی مدیریتی مزیت های کم تری دارد. البته به طبع آن قیمت این نوع صندلی ها نیز نسبت به صندلی مدیرت کم تر است. این صندلی نیز همان گونه که از نام آن پیدا است برای کارشناسان یک شرکت مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع صندلی اداری

 

صندلی کارمندی

معمولاً کارمندان از این نوع صندلی ها استفاده می کنند. در این نوع صندلی ها نیز از یک ویژگی های خاصی استفاده می کنند تا کارمندان به هنگام نشستن طولانی مدت بر آن دیرتر احساس خستگی کنند. البته باز هم مزیت های این نوع صندلی ها نسبت به نوع مدیریتی و کارشناسی کم تر است.

انواع صندلی اداری

 

صندلی کنفرانس

یکی از واجب ترین انواع صندلی هایی که حتماً باید در هر شرکت و اداره ای وجود داشته باشند، صندلی کنفرانس است. صندلی کنفرانس برای اتاق های مخصوص کنفرانس مورد استفاده قرار می گیرند. به این معنی که این نوع صندلی ها برای برگزاری جلسات میان کارمندان و جلسات مذاکره با دیگر شرکت ها استفاده می شوند. صندلی های کنفرانس در کل صندلی های ساده ای هستند. یکی از مزیت های آن ها داشتن قابلیت تنظیم و تغییر دادن ارتفاع و زاویه نشستن است.

انواع صندلی اداری

 

صندلی انتظار

صندلی انتظار را احتمالاً همه ی ما می شناسیم، این صندلی ها همان هایی هستند که به هنگام وارد شدن در هر اداره ای با آن ها رو به رو می شویم. در واقع این صندلی ها را برای کسانی قرار می دهند که به اداره رجوع می کنند و ممکن است نیازمند زمانی برای انتظار باشند تا افراد بتوانند بر روی آن ها منتظر باشند. صندلی های انتظار نیز صندلی های بسیار ساده ای هستند.

انواع صندلی اداری

 

کیفیت و قیمت انواع صندلی اداری

در کل صندلی های اداری به ترتیب از گران ترین به ارزان ترین عبارتند از صندلی مدیریتی، صندلی کارشناسی، صندلی کارمندی، صندلی کنفرانس و صندلی انتظار، البته لازم به ذکر است که این مقایسه به طور کلی انجام شده است. در نتیجه ممکن است که به طور کامل صحیح نباشد. زیرا که معمولاً قیمت انواع صندلی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد به عنوان مثال جنس روکش، کیفیت و متریالی که در ساخت صندلی مدیریتی از آن استفاده می کنند به هیچ عنوان قابل مقایسه با انواع دیگر صندلی هم چون صندلی اداری کنفرانس و انتظار نیستند.

هم چنین در انواع صندلی اداری مختلف از وسایل، ابزار و قطعات مختلفی استفاده می کنند و این موارد نیز بر قیمت آن ها تأثیر گذار است. نکته آخر این است که هر صندلی باید برای جایگاه مختص به خود استفاده شود و استفاده ی هر کدام از صندلی ها به جای دیگری اصلاً درست نیست و حتی می تواند چهره ی اداره و یا شرکت شما را نیز بد ترکیب نشان دهد.

پس اگر دکوراسیون شرکت و اداره برای شما اهمیت دارد حتماً به این نکته دقت کنید که هر نوع صندلی را در جایگاه اصلی خود به کار ببرید. تنها وجه تمایز در این است که کسانی که در خانه کار می کنند می توانند هر نوع صندلی که مد نظر دارند را خریداری نمایند. در این مقاله سعی کردیم شما را با انواع صندلی های اداری آشنا کنیم امیدواریم که در این مقاله با انواع صندلی های اداری و کاربرد آنها به خوبی آشنا شده باشید‌. ممنون که تا انتها این مقاله را مطالعه کردید.

انواع صندلی اداری

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *