مبل کلاسیک چوبی

مبل کلاسیک چوبی را در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم و سعی می کنیم تا حد امکان به سؤالات درباره آن پاسخ دهیم. مبلمان این روزها یک بخش جدا نشدنی در دکوراسیون منازل هستند. اگر شما هم برای خرید مبلمان سری به فروشگاه ها زده باشید، قطعاً اسامی انواع مبلمان ها به گوش شما خورده است. بیشتر شما با مبلمان سلطنتی یا راحتی آشنایی دارید. اما ممکن است اطلاعات کافی درباره ی مبل کلاسیک چوبی نداشته باشید.

مبل کلاسیک چوبی

 

مبل کلاسیک چوبی چیست؟ 

بهتر است قبل از توضیح درباره ی جزئیات مبل کلاسیک، به تعریف خود مبلمان کلاسیک بپردازیم.

اگر بخواهیم به بررسی تاریخچه اسم این مبل بپردازیم باید گفت که ریشه ی واژه ی کلاسیک لاتین است. معنای آن درجه اول است و استفاده از آن به قرون 17 الی 19میلادی برمی گردد. کلاسیک ابتدا در ادبیات به کار برده شد و آن را می توان اثری نامید که اصالت و سنت های قدیمی را در خود جای داده است. شاید با شنیدن واژه کلاسیک قدیمی بودن به ذهنتان بیاید. اما باید به این نکته توجه کنید که طرح های کلاسیک اصلاً قدیمی نیستند. این طرح ها اصالت با خود دارند. به عنوان مثال می توان به فرش های ایرانی اشاره کرد.

مبلمان کلاسیک هم طراحی خاص و اصیلی دارد که مناسب زندگی امروزی است. این طرح ها بسیار جذاب هستند، شکوه خاصی دارند و با یک هویت شناخته می شوند. مبلمان کلاسیک بیشتر در کشورهای اروپایی ریشه دارد و اولین کسانی که آن را طراحی کردند هم اروپایی بودند. تأکید سبک کلاسیک بر روی فضاهای منحنی و خطوط است. مبل کلاسیک پیچیدگی های بسیار مرتبط با طراحی خود دارد که توانسته بین همه ی جوامع به خصوص ایرانی ها محبوب شود.

مبل کلاسیک چوبی

 

کیفیت مبل کلاسیک

یکی از دلایل جذابیت مبل کلاسیک را می توان استفاده از کلاف چوبی با کیفیت دانست. استفاده از چوب هایی نظیر راش، گردو و غیره در بدنه ی مبل کلاسیک چوبی باعث می شوند تا طول عمر و استحکام بالایی داشته باشند. در برخی از نشیمن و دسته های مبل های کلاسیک فوم سرد و اسفنج مرغوب علاوه بر کلاف چوبی استفاده می شود که راحتی و کیفیت مبل را بیشتر می کند.

برای این که بتوانید فوم سرد را از فوم گرم تشخیص دهید باید فشاری بر سطح فوم وارد کنید. فومی که سریع به حالت اولیه برگردد فوم سرد و در غیر این صورت فوم گرم است. فوم گرم نسبت به فوم سرد از کیفیت پایین تری برخوردار است.

مبل کلاسیک چوبی

 

منبت کاری های مبل کلاسیک چوبی

شما در مبل کلاسیک ترکیبی از مبل راحتی و مبل استیل را مشاهده می کنید که خصوصیات هر دوی آن ها قابل مشاهده است. منبت کاری های مبل کلاسیک چوبی از مبل استیل گرفته شده است. در مبل کلاسیک چوبی منبت ها از ظرافت و زیبایی بیشتری برخوردارند. شما در مبل های کلاسیک منبت کاری هنر دست هنرمندان را می بینید که باعث محصور شدن هر بیننده ای می شود.

مبل کلاسیک چوبی

 

رنگ مبلمان کلاسیک چوبی

در مبلمان کلاسیک چوبی 2 نوع رنگ برّاق و پوششی وجود دارد. رنگ پوششی کل سطح چوب را می پوشاند و از تشخیص هر گونه ایراد، اشکال و ترک خوردگی در چوب جلو گیری می کند. رنگ برّاق چنین خاصیتی ندارد و زمانی که از رنگ برّاق استفاده می شود. شما فقط با نگاه کردن به سطح چوب می توانید کیفیت چوبی که در آن مبل به کار برده شده را تشخیص دهید.

مبل کلاسیک چوبی

 

پارچه مبل کلاسیک

زمان خرید مبل شما باید به پارچه روکش مبل کلاسیک چوبی هم دقت فراوان کنید. پارچه های مختلفی مثل پارچه های ایرانی، چینی و ترک موجود هستند که قیمتی و البته کیفیت متفاوتی دارند. عموماً افراد انتخاب اول خود را پارچه ی ترک قرار می دهند. چرا که بر این عقیده هستند که این دسته از پارچه ها کیفیت بالاتری دارند. اگر شما هم کیفیت پارچه ها ترک را می پسندید بهتر است هنگام انتخاب به قیمت آن هم توجه کنید.

بعد از پارچه های ترک، پارچه های ایرانی هم کیفیت مناسب و قابل قبولی دارند. در بین ایرانی ها محبوب ترین پارچه برای مبل کلاسیک چوبی، پارچه یزد است. این دسته از پارچه ها علاوه بر کیفیت بالا، قیمت مناسبی هم دارند.

مبل کلاسیک چوبی

 

تعداد مبل کلاسیک چوبی

عموماً مبل کلاسیک چوبی در سِت های 7 و 9 نفره تولید می شوند. در سِت 7 نفره؛ 1 کاناپه سه نفره و 4 مبل تک نفره وجود دارد. سِت 9 نفره؛ 1 کاناپه سه نفره، 2 میزبان و 4 مبل تک نفره را داراست. شما می توانید با توجه به متراژ محیطی که قصد دارید مبل کلاسیک چوبی را در آن قرار دهید، کاناپه یا مبل تک نفری بیشتری سفارش دهید تا مبلمان با دکوراسیون هماهنگی داشته باشد.

مبل کلاسیک چوبی

 

چیدمان مبل کلاسیک چوبی در منزل

اگر به دوران قدیمی تری در ایران نگاه کنیم، در خانه ها به جای مبلمان خانگی، پشتی هایی دور تا دور فضا وجود داشت. عده ای به اشتباه فکر می کنند که باید مبلمان را جایگزین این پشتی ها کرد و آن ها را به همین ترتیب چید. اما اگر برای شما داشتن یک دکوراسیون جذاب در خانه اهمیت دارد، این بدترین کاری است که می توانید انجام دهید. زمانی که شما مبل کلاسیک چوبی خود را دور تا دور خانه می چینید، فضایی خسته کننده به منزل خود می دهید.

ما به شما پیشنهاد می دهیم که بهتر است یک فرش را در مرکز قرار دهید و مبل کلاسیک خود را بر محور آن بچینید. به این نکته دقت کنید که باید مبل شما با دیوار فاصله داشته باشد و به تلویزیون و شومینه نزدیک باشد.

اگر متراژ پذیرایی شما بالا است، می توانید به وسیله ی قفسه های کتاب خانه، میزهای تزئینی و یا پارتیشن ها، بخش های مختلف را جدا کرده و در عین حال جلوه ی زیبایی به آن فضا بدهید.

به عنوان مثال یکی از کارهای زیبایی که می توانید انجام دهید، قرار دادن دو صندلی و یک میز شطرنج در نزدیکی شومینه است که می تواند جذابیت بی اندازه ای در کنار مبلمان کلاسیک چوبی به فضای دکوراسیون منزل بدهد.

مبل کلاسیک چوبی

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *