پاف و کاربرد آن در دکوراسیون

پاف و کاربرد آن در دکوراسیون مزایای بسیار زیادی دارد. افراد بسیاری در این روز ها از کمبود فضا برای مبلمان در محل کار یا خانه ی خود شکایت می کنند و نمی دانند برای حل این مشکل باید چه کار کنند. در حالی که طراحان سال هاست توانسته اند راه حلی دوست داشتنی و مناسب پیدا کنند.

آیا می دانید که این راه حل جذاب چیست؟ پاسخ به این سئوال پاف می باشد. پاف ها می توانند کاربرد های مختلفی داشته باشند و در مهمانی یا محل کار مورد استفاده قرار گیرند. در ادامه به معرفی این محصول و کاربردهای آن می پردازیم.

پاف و کاربرد آن در دکوراسیون

 

پاف چیست؟

به نوعی پاف به چهارچوب بدون دسته و بدون پشت گفته می شود. آنها در ابعاد متفاوتی تولید شده و در اکثر خانه ها به عنوان شئی تزئینی و مبلمان خانگی استفاده می شود. اما در این مقاله شما را با کاربردهای مختلفی آشنا می کنیم که این شئی دوست داشتنی می تواند داشته باشد.  

در اغلب اوقات پاف به عنوان یک دکوری با مزه دیده می شود. اما پاف ها می توانند کاربرد هایی مانند صندلی مهمان، میز عسلی، میز پذیرائی، زیر پایی و غیره داشته باشد. ظاهر پاف تا حدودی به کوسن شباهت دارد. هر چند همان طور که گفتیم پاف ها مدل های متفاوتی دارند. به عنوان یکی از مزایای استفاده از پاف در دکوراسیون می توان گفت که محیطی گرم را ایجاد می کند. چرا که روکش کلی این پاف ها از پارچه است و به دلیل این که می تواند تنوع رنگ متفاوتی داشته باشد، باعث ایجاد محیطی گرم و صمیمی می شود.

پاف و کاربرد آن در دکوراسیون

 

کاربرد پاف در دکوراسیون

پاف و کاربرد آن در دکوراسیون می تواند کاملاً متفاوت باشد. مثلاً شما می توانید از پاف هایی که ارتفاع کم تری دارند به عنوان زیرپایی و از پاف هایی که ارتفاع بیشتری دارند به عنوان میز عسلی استفاده کنید. در ادامه به صورت مفصل به بررسی هر کدام می پردازیم. حتماً تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا بتوانید نسبت به پاف و کاربرد آن در دکوراسیون به خوبی آگاه شوید.

پاف و کاربرد آن در دکوراسیون

 

پاف زیر پایی

برخی از عادات در بین برخی از قومیت ها شایع هستند. در صورتی که کسی این عادات را داشته باشد می توان به ملیت آن شخص پی برد. در اکثر نقاط دنیا اگر شخصی بعد از این که بر روی مبل نشست، به صورت کاملاً غیر ارادی پایش را روی لبه ی میز بگذارد، احتمال این که این شخص ایرانی باشد، بسیار زیاد است.

احتمال این که افراد زیادی بدانند که وسیله ای مخصوص برای آن وجود دارد. در واقع پاف زیر پایی به این منظور تهیه شده که فرد بعد از نشستن به منظور راحتی بیشتر پای خود را روی آن قرار دهد. با این کار هم احساس راحتی بیشتری داشته و هم جلوه ی بهتری دارد.

پاف و کاربرد آن در دکوراسیون

 

پاف میز پذیرایی

این که شخصی پاف را به عنوان میز پذیرایی استفاده کند، ایده ای هوشمندانه است، چرا که با این کار با یک تیر چند نشان زده اید. در این حالت هم پاهای خود را روی مبلی راحت گذاشته و هم یک میز پذیرایی مخصوص خواهید داشت. در برخی موارد پاف و کاربرد آن در دکوراسیون به گونه ای است که از آن به عنوان چای خوری هم استفاده می شود. بهتر است که دقت کافی در انتخاب پاف به خرج دهید و نمونه هایی که بیش از حد گرم نیستند را انتخاب کنید.

یکی از جایگزین های بسیار مناسب برای میز های جلو مبلی پاف می باشد. با استفاده از این محصول در مبلمان خود می توانید فضایی گرم و دلنشین داشته باشید. همچنین پاف ها نسبت به میز های سنتی جلو مبلی کاربرد بسیار بیشتری دارند. پس کاربرد یک پاف مناسب می تواند طراحی خاصی را در فضای نشیمن حاکم کند.

پاف و کاربرد آن در دکوراسیون

 

پاف صندلی

پاف می تواند در هر خانه کاربری خاصی داشته باشد. این نوع صندلی در واقع نقش یک وسیله ی شیک، جمع و جور و در عین حال راحت را بازی می کنند. افراد بزرگسال زمانی که در اطراف میز از نوشیدنی خود استفاده می کنند، بچه ها می توانند روی پاف مقابل تلویزیون بنشینند و لذت ببرند.

پاف و کاربرد آن در دکوراسیون

 

پاف مدل صندوقی

برای افراد خوش سلیقه، پاف های مدل صندوقی بسیار می توانند هیجان انگیز باشند. پاف های ریشه ای تخت هم گاهاً از مدل صندوقی طراحی می شوند. در هر صورتی پاف های مدل صندوقی لوازم با ارزش شما را در خود نگه می دارند. شما با کمک یک پاف مدل صندوقی در اتاق خود یا فضاهای دیگر منزل می توانید لوازم جانبی که در فضا موجود هستند را به راحتی در آن ها جای دهید.

همچنین پاف ها می توانند کفش ها، مجلات و رو اندازها را در خود جای دهند و به راحتی در هر قسمتی از منزل قرار گرفته و بی نظمی را از آن فضا حذف می کند. علاوه بر این می توانید اسباب بازی های کودک خود را در این پاف ها نگهداری کنید.

پاف و کاربرد آن در دکوراسیون

 

جنس پاف مبل

جنس پارچه ی رویه ای پاف ممکن است جنس های مختلفی مثل خز، پوست، پارچه، چرم و یا بافت های کاموایی باشد. در اغلب موارد محبوب ترین مدل های مبل پاف به شکل دایره و از رویه ی بافت سنتی هستند که آرامش بیشتری را منتقل می کند. این مدل پاف را می توان به نوعی سنتی ترین مدل آن دانست. از طرفی می توان جنس پاف ها را با مبل یا کوسن خود سِت کرده و طرحی زیبا در دکوراسیون خود ایجاد کنید.

عموماً پاف های معمولی با موادی از قبیل فوم و یا پَر مصنوعی پر شده و می توانند تحت وزن شما فرو روند. به هر گونه ای که مدل یا وزن بدن شما تغییر کند، مواد داخل پاف هم تحت فشار قرار می گیرد.

پاف و کاربرد آن در دکوراسیون

 

نمای پاف در دکوراسیون داخلی

در دکوراسیون داخلی، پاف مبل می تواند نمای بسیار زیبایی داشته باشد. به صورت کلی پاف ها را می توان محصولات نسبتاً جدیدی در صنعت مبلمان دانست که در انواع مختلفی تولید می شوند. پاف های سنتی که از گلیم و جاجیم تولید شده می توانند به دکوراسیون منزل شما تِم سنتی و ایرانی بدهند.

پاف هایی که پارچه ی رویه ی آن ها با مبلمان شما سِت شده می توانند جلوه ی منحصر به فردی در دکوراسیون شما داشته باشند. مدل صندوقی در پاف ها می توانند در صورت کمبود جا یا بی نظمی به شما کمک کنند. از کاربردهای بی شمار پاف ها غافل نشوید.

پاف و کاربرد آن در دکوراسیون

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *