میز اداری شرکتی

 میز اداری شرکتی دارای چه ویژگی هایی است؟ در هنگام خرید میز اداری باید به چه نکاتی دقت کنید؟ ادامه مقاله را مطالعه کنید تا پاسخ این سؤالات را بدانید. میز اداری یکی از وسایلی است که باعث دادن جلوه ی خاصی به شرکت ها می شود. در واقع میز اداری شرکتی کالای بسیار مهمی است که موقعیت شما را در شرکت نمایان می کند.

هم چنین شما تمام ساعت کاری هر روزتان را در ارتباط با میز اداری شرکتی خود می گذرانید. بنابراین راحت بودن یا نبودن آن ها و جنس و کیفیت شان تأثیر بسیار زیادی بر روی شما خواهد گذاشت. در ادامه این مقاله قصد داریم ویژگی های میز اداری شرکتی را برای شما شرح دهیم پس با ما همراه باشید. 

میز اداری شرکتی

 

انواع میز اداری 

انواع میز اداری را می توان در دسته بندی های مختلفی از جمله میزهای مدیریت، کارشناسی و کارمندی جای داد. عمده تفاوت بین میزهای کارشناسی و کارمندی به اندازه و آپشن آن ها برمی گردد. البته میز اداری شرکتی فقط به این انواع گفته شده ختم نمی شوند و دارای انواع دیگری هم چون میز کنفرانس، میز پذیرش و غیره است.

حتماً شما نیز از این میز اداری در موقعیت های متفاوتی استفاده کرده اید. قبل از بررسی انواع میز اداری شرکتی ذکر این نکته ضروری است که سبک‌های مختلف میز اداری شرکتی از لحاظ کیفیتی با هم تفاوتی ندارند. تنها تفاوت آن ها عمدتاً در طراحی و جنس به کار رفته می‌باشد.

میز اداری شرکتی

 

رایج ترین میزهای اداری 

دو نوع از سبک رایج میز اداری عبارتند از:

میز اداری شرکتی مدرن

معمولاً دفاتر مدرن دارای ویژگی هایی هم چون رنگ، فضای باز و دکوراسیون امروزی هستند. در واقع دفاتر مدرن امروزی با توجه به میزان سازگای کارکنان با محیط اطراف، رشد و خلاقیت آن ها طراحی می شوند. میز اداری شرکتی از نوع مدرن نیز در دفاتر مدرن به کار می روند. به داشتن خط های تند و رنگ های خنثی و روشن معروف هستند و معمولاً اصول ارگونومی در آن ها رعایت می شود.

هم چنین میزهای مدرن عمدتاً از ترکیبی همانند چوب، شیشه و فلز ساخته می‌شوند. برای مثال، بعضی از میزها علی رغم داشتن سطح چوبی  اما پایه‌های آن ها از میله‌های فلزی ساخته شده است. بنابراین اگر قصد خرید میز اداری شرکتی دارید بهتر است در ابتدا سبک هدف خودتان را در نظر بگیرید و سپس اقدام به خرید کنید.

میز اداری شرکتی

 

میز اداری شرکتی کلاسیک

ساختن فضای کلاسیک در دفاتر اصلاً کار سختی نیست. شما کافی است فقط یک میز ام دی اف با کیفیت تهیه کنید و در دفتر خود بگذارید. معمولاً در سبک کلاسیک بر خلاف سبک مدرن از رنگ های قهوه ای و گردویی استفاده می شود. هم چنین حالت سلطنتی و محیط گرمی را به دفتر شما می بخشد. در ادامه ویژگی های دیگر میز اداری شرکتی را بررسی می کنیم.

میز اداری شرکتی

 

نکات مهم درباره میز اداری:  

محل نگهداری

از ویژگی های مهم میز اداری توجه کردن به فضا و کشوهای آن ها است، به این دلیل که بعضی از دفاتر و محل های کار اطلاعات زیادی دارند. برای این دفاتر میزهای ایستاده، میزهای کوچک، میزهای تحریر و ایستگاه های کاری مدولار انتخاب بسیار خوبی است.

اگر شما جزو افرادی هستید که دارای دفتر حقوقی، حسابرسی، دفتر مدیریت املاک و مستغلات یا نوع دیگری از دفاتر هستید که اطلاعات کاغذی زیادی دارند. میزهای دارای کشوها و محل نگهداری بزرگ برای شما مناسب تر خواهد بود.

میز اداری شرکتی

 

فضای جای گذاری میز

دقت کردن به اندازه میزهای مورد نظر شما و هم چنین فضای دفتر خود از موارد بسیار مهمی است که حتماً باید به آن توجه کنید. اگر دارای فضای اتاق مناسبی هستید بد نیست که یک میز کوچک در گوشه ی اتاق بگذارید تا فضا را زیاد اشغال نکنید. هم چنین بتوانید از کشو و فایل استفاده کنید. البته اگر دارای دفتر کوچک و کارکنان زیاد هستید بهتر است از میزهای گروهی استفاده کنید تا فضا را بیش از حد اشغال نکنید.

میز اداری شرکتی

 

عملکرد اتاق

اتاق ها و دفاتر مختلف به میزهای مختلفی نیز نیاز دارند. به عنوان مثال فردی که دارای مسئولیت پذیرش است. به دلیل این که ممکن است به طور همزمان از چند نفر استقبال کند به یک میز اداری شرکتی بزرگی نیازمند است. بنابراین میز پذیرش می تواند گزینه ی مناسبی باشد‌. یا این که شرکت های طراحی با توجه به مسئولیت ها و کارهایی که انجام می دهند به میزهای جادار با فضای کاری زیاد یا شاید یک میز ایستاده نیازمند هستند.

میز اداری شرکتی

 

دوام میز کار

یکی دیگر از ویژگی های میز اداری میزان دوام آن ها است. هنگام خرید میز اداری شرکت باید به کیفیت آن نیز دقت کنید. با توجه به هزینه زیاد میزهای شرکتی بهتر است که از همان ابتدا دوام میز کار را در نظر بگیرید تا بتوانید در طولانی مدت از آن ها استفاده کنید.

میز اداری شرکتی

 

وضعیت نور

شما در هنگام خرید میز اداری باید به وضعیت نور در دفترتان نیز دقت کنید. در صورتی که نور زیادی وارد دفتر شما می شود میز کار فلزی نمی تواند گزینه ی مناسبی برای شما باشد. در عوض میزهای روکش دار و میزهای اداری لمینت جلوه ی بهتری را به دفتر شما خواهند داد.

میز اداری شرکتی

 

مبلمان اداری خاص

در بازار مبلمان های خاصی نیز وجود دارد. مبلمان اداری در صورتی که به طور مناسب سازماندهی شوند می توانند تأثیر زیادی در محل کار و بزرگ تر نشان دادن فضای آن بگذارند. میز اداری شرکتی چند منظوره برای محیط کاری کوچک بسیار مناسب است.

خرید میز اداری شرکتی از هر لحاظی برای شرکت ها‌ مهم است. اگر قصد خرید میزهای اداری برای دفتر کار مدیریت دارید بهتر است زیباترین مدل ها را انتخاب کنید که دارای چوب های مقاوم و طراحی های زیبا باشند. البته حتماً نکاتی که در این مقاله گفتیم را نیز مورد نظر بگیرید. به رنگ میزها به اندازه ی آن ها، به کاربرد و عملکردی که از آن ها می خواهید و هم چنین به کیفیت آن ها توجه کنید. تا بتوانید انتخاب خوبی داشته باشید و آرامش و راحتی را در محل کار خود داشته باشید.

میز اداری شرکتی

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *