میز اداری سلطنتی

میز اداری سطنتی و ویژگی هایش را بهتر است به منظور انتخاب بهترین میز و صندلی مناسب با محل کار و نوع شغلتان، بشناسید. از ضروریات هر محل کاری، میز اداری است که می تواند به انتخاب یک دکوراسیون مناسب کمک می نماید. چرا که در بدو ورود هر شخص به محل کار شما، ابتدا با دکوراسیون و میز کار شما مواجه می شود. از همین رو انتخاب میز اداری سلطنتی مناسب با محل کارتان می تواند مسئله ای مهم باشد.

میز اداری سلطنتی

 

ویژگی های میز اداری سلطنتی

اگر شما با ویژگی های میز مدیریتی سلطنتی آشنایی نداشته باشید، در هنگام انتخاب و خرید آن دچار سردرگمی خواهید شد. پس در این مقاله با ما همراه باشید و به نکات توجه کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. اولین موردی که در انتخاب یک میز اداری سلطنتی به آن می پردازیم جنس آن است. باید دید که میز اداری سلطنتی در صورتی که چوب باشد بهتر است یا در صورتی که فلز باشد.

از آن جایی که چوب ظاهری رسمی دارد می تواند انتخاب مناسب تری برای محل کار شما باشد. بهترین چوب هایی که می توانید برای میز اداری سلطنتی انتخاب کنید؛ گیلاس، بلوط، گردوی سیاه، افرا و غیره هستند. استحکام این چوب ها کاملاً مناسب است. این که شما با ویژگی های میز اداری سلطنتی آشنا شوید می تواند شما را در انتخابتان یاری کند.

به این موضوع دقت کنید که میز اداری سلطنتی خود را باید متناسب با سایر وسایل اتاق خود انتخاب کنید. بهتر است اگر فضای دفتر شما روشن است، میز تیره و ماتی انتخاب کنید. در صورتی که فضا تاریک است بهتر است میزتان را درخشان انتخاب کنید. از آن جایی که این میز جایگاهی برای نشستن شما است باید از سایر وسایل متمایز باشد تا شما در آن بدرخشید.

میز اداری سلطنتی

 

نقش نور در دکوراسیون اداری

هنگامی که فکر می کنید که لوکس بودن در درخشش است باید بدانید که استفاده ی بیش از حد از نور می تواند زننده باشد. با وجود ضروری بودن نور در محیط کار به منظور راحتی بصری کارمندان، استفاده ی بیش از حد آن می تواند شما را دِمده نشان دهد.

باید چند معیار را برای قضاوت در مورد تأثیر و ارتباط نور در نظر گرفت:

  • هماهنگی و تعادل رنگ ها
  • یکنواختی روشنایی
  • تعادل نور به منظور جلوگیری از خیرگی

همه ی فضاهای کاری به یک اندازه روشنی نیاز ندارند پس بهتر است آن را مطابق با نیاز خود تعیین کنید.

میز اداری سلطنتی

 

انتخاب ابعاد مناسب میز اداری سلطنتی

شما باید ابعاد میز اداری سلطنتی خود را به گونه ای انتخاب کنید که با فضای اتاق متناسب باشد. در فضایی کوچک، یک میز رویال و لاکچری می تواند نامتناسب جلوه کند و این فضای شلوغ سلیقه ی شما را زیر سؤال می برد. برعکس اگر میزی کوچک را در فضایی بزرگ انتخاب کنید، این حس را به سایر افراد القاء می کنید که به اندازه ی کافی به جایگاه خود به عنوان یک مدیر اهمیت نمی دهید.

اما در حالت کلی میز اداری سلطنتی از میزهای اداری بزرگ تر هستند. چرا که باید تجهیزات بسیاری مانند سر برگ، مهر، لوگوی شرکت و غیره را بر روی آن قرار داد. علاوه بر آن باید فضایی را برای امضای مدارک هم در نظر گرفت.

پس هر چه قدر که میز اداری سلطنتی بزرگ تر باشد به مدیران این امکان را می دهد تا به کارهای روزانه به خوبی رسیدگی کنند. هر چند که میز اداری سلطنتی بزرگ تر باشد باعث زیبایی دو چندان فضا هم می شود.

این میزها می توانند نظر مراجعه کنندگان یا مهمانان را جلب کنند. می توان گفت میزهای بزرگ به نوعی اقتدار و اعتبار مجموعه را نشان می دهند. اما باز هم باید برای خرید میز اداری سلطنتی خود به متراژ فضای خود دقت کنید. همان طور که گفتیم اگر میز نسبت به فضای دفتر بزرگ تر باشد، زیبایی را کاهش داده و در رفت و آمد کارکنان و سایر افراد هم مشکل ایجاد می کند.

میز اداری سلطنتی

 

ارتفاع میز اداری سلطنتی 

برای انتخاب ارتفاع میز اداری سلطنتی باید به استانداردهای دنیا توجه شود. ارتفاع میزهای مدیریتی باید نه خیلی کوتاه و نه خیلی بزرگ باشد. ارتفاع مناسب می تواند بهترین انتخاب باشد. هر چند عده ای از افراد به این معتقدند که اگر ارتفاع میز بیشتر باشد می تواند بر میزان اقتدار مجموعه تأثیر گذار باشد. اما باید گفت که این طرز فکر کاملاً غلط است چرا که ارتفاع میزها باید کاملاً متناسب صندلی مدیریت، سایر صندلی ها و مبل ها باشد.

میزهای اداری سلطنتی طرح هایی حرفه ای و لوکس دارند. در برخی از سبک ها مانند سبک کلاسیک شما شاهد برخی منبت کاری ها و معرق کاری ها در میز اداری سلطنتی خواهید بود.

میز اداری سلطنتی

 

انواع میزهای اداری: 

می توانید با انتخاب میز مناسب برای محل کار خود، تأثیر بسیاری روی افکار سایر افراد بگذارید. از طرفی چون در محیط های اداری افراد اکثر زمان خود را پشت این میزها می گذرانند باید در خرید آن دقت شود.

میزهای اداری انواع مختلفی دارند که بنا به انواع آن ها، در بخش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. اما به عنوان مهم ترین آن ها می توان به میز مدیریت و میز کنفرانس اشاره کرد.

میز مدیریتی

به عنوان اولین و شاید مهم ترین میز اداری سلطنتی می توان به میز مدیریتی اشاره کرد. قطعاً می توان اتاق مدیریت را مهم ترین بخش هر شرکتی به حساب آورد. چرا که آن شرکت را تمثیل می کند پس باید از لوکس ترین و بهترین محصولات استفاده کرد. در خرید میز مدیریت باید طرح و رنگ میز را در نظر داشت. از طرفی باید زیبایی فوق العاده ای داشته باشد و از متریال های با کیفیت در ساخت آن استفاده شده باشد.

میز اداری سلطنتی

 

میز کنفرانس

یکی از نقش های مهمی که در سازمان ها وجود دارد برگزاری کنفرانس هاست که به طبع آن به یک میز کنفرانس نیاز است. این میزها در سبک های متنوعی ساخته می شوند. بهتر است که میز کنفرانس را در سالنی مجزا و مخصوص خودش قرار دهید. هر چند که می توان در دفتر مدیریت هم از این میز استفاده کرد. می توانید برای انتخاب این میز به میز مدیریتی دقت کنید و طرح و رنگ این دو را با هم سِت کنید. این گونه هارمونی فضا چند برابر می شود.

میز اداری سلطنتی

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *