میز و صندلی کارشناسی

مقدمه

همان طور که می دانید طرح ها و مدل های بسیار زیادی از میز و صندلی کارشناسی وجود دارد. هر کدام از آن ها به منظور کار متفاوتی به عنوان مبلمان اداری مورد استفاده قرار می گیرند. میز کارشناسی یکی از میزهایی است که به جز قیمت مناسب، طراحی های چشم نوازی را داراست و در موارد بسیاری به کار گرفته می شود. این میزها انواع مختلفی را دارا هستند و با جنس ها و طرح های متفاوتی عرضه ی بازار می شوند.

علاوه بر میز کارشناسی، در هر شرکتی شما شاهد وجود صندلی کارشناسی هستید. در بین انواع مختلفی از صندلی هایی که وجود دارد، به عنوان محبوب ترین شناخته می شود. ما در این مقاله به معرفی آن و ویژگی هایش می پردازیم.

در صورتی که تمایل دارید تا اطلاعات بیشتری درباره ی میز و صندلی کارشناسی کسب کنید، حتماً این مقاله را تا انتها با ما همراه باشید.

میز و صندلی کارشناسی

 

 

میز کارشناسی چیست؟

میز کارشناسی را می توان از نظر ظاهری به میز تحریر تشبیه کرد. مدیران، کارمندان وسایر اعضای هر شرکت می توانند از میز و صندلی کارشناسی استفاده نمایند. به منظور استفاده از میز کارشناسی هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. این دسته از میز ها در ابعاد و طرح های مختلفی تولید می شوند و هر فرد می تواند مطابق با دکوراسیون شرکت و سلیقه ی خود اقدام به خرید نماید.

شما از میز کارشناسی برای انجام کارهای روزمره و امور اداری استفاده می کنید. دقت کنید که به منظور خرید میز کارشناسی باید به نکات بسیاری دقت کرد.

یکی از این موارد ارتفاع میز است. شما نمی توانید میزی با ارتفاع بسیار کم انتخاب کنید یا این که فضای کافی برای قرار دادن وسایل نداشته باشد. در این صورت به مرور زمان شما دچار مشکلاتی خواهید شد.

اغلب میز های کارشناسی، ابعاد استانداردی را دارا هستند. این میز ها بیشتر در محیط های اداری مورد استفاده قرار می گیرند. از همین رو هم میز کارشناسی نامیده می شوند. در هنگام خرید این میز ها دقت کنید که حتماً ابعاد مناسبی داشته باشند تا در هنگام استفاده دچار مشکل نشوید. شما می توانید به منظور جلوگیری از چنین اتفاقی قبل از  خرید با کارشناسان متخصص در این زمینه مشورت نمایید.

میز و صندلی کارشناسی

 

 

ابعاد مناسب

همان طور که در بخش قبل هم اشاره کردیم، ابعاد مناسب یکی از ویژگی های مهم میز کارشناسی می باشد. در واقع لازم است تا این میزها الزاماً متناسب با بدن انسان ساخته شوند. باید ابعاد، سایز، ارتفاع و حتی طراحی این میز ها طوری باشد که شخص در هنگام استفاده از آن دچار مشکل نشود.

هوشمندانه نیست که میز کوچکی را انتخاب کنید که نمی تواند از لوازم شما پشتیبانی کند. از آن جایی که اغلب میزهای کارشناسی در محیط کار مورد استفاده قرار می گیرند، در صورت کوچک بودن باعث می شوند تا در کار کردن شما اختلال ایجاد شود. از همین رو هم لازم است تا در زمان طراحی یا خرید این میزها به ابعاد آن بسیار دقت کنید. هر چند که اکثر میز های کارشناسی استانداردهای بالایی دارند و بر اساس آن ها تولید می شوند.

 

جنس میز کارشناسی

می توان گفت که هیچ تفاوتی در نوع ماده ی سازنده ی میز کارشناسی با سایر میزها وجود ندارد. اما بهتر است که در زمان خرید این نوع میز به این موضوع دقت کنید که میز کارشناسی به خاطر اندازه ی بزرگی که دارد، باید حتماً از چوبی مرغوب یا ام دی اف مرغوبی ساخته شده باشد.

میز و صندلی کارشناسی

 

 

صندلی کارشناسی

از اسم این نوع صندلی هم می توان کاربرد آن را تشخیص داد. کارشناسان هر شرکت، از صندلی کارشناسی استفاده می کنند. صندلی کارشناسی از صندلی مدیریت کوچک تر است. اما ویژگی های صندلی های مدیریت را تا حدود بسیار زیادی دارد.

در واقع این دسته از صندلی ها نه خصوصیات صندلی مدیریت و نه خصوصیات صندلی کارمندی را دارا هستند و سبکی بین این دو نوع صندلی را دارند.

میز و صندلی کارشناسی

 

 

در هنگام خرید صندلی کارشناسی باید به چه نکاتی دقت کرد؟

خرید میز و صندلی کارشناسی نیازمند دقت است. چرا که افراد مدت زمان بسیاری را در روز با این دو سر و کار دارند و لازم است تا از راحتی کافی برخوردار باشد. یکی از مواردی که باید در هنگام خرید صندلی کارشناسی به آن دقت کنید؛ کفی و نشیمنگاه صندلی است. باید با فرم نشیمنگاه افراد متناسب باشد و وزن افراد کاملاً روی آن سطح پخش شود. در این صورت کم ترین آسیب به افراد وارد می شود. این نوع صندلی ها باید استحکام خوبی را دارا باشند. چرا که افراد مدت زمان های طولانی از این صندلی استفاده می کنند و نباید سریعاً تغییر حالت دهند.

بهتر است به مواد اولیه ی مرغوب استفاده شده در کف و نشیمنگاه صندلی کارشناسی دقت کنید. در صورتی که از رویه ی چرمی یا ترکیب چرم و پارچه ی منفذدار استفاده شود، مناسب است. چرا که می تواند از تعریق زیاد جلوگیری کند و هم زیبایی صندلی را بیشتر کند.

نکته ی بسیار مهم دیگر ارتفاع قابل تنظیم صندلی کارشناسی می باشد تا هر کس بتواند متناسب با شرایط میز و قد خود آن را تنظیم نماید. پایه های صندلی هم باید از کیفیت لازم برای تحمل وزن کاربر برخوردار باشند. جنس چرخ های صندلی کارشناسی هم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است تا تمامی وزن کاربر به طور مساوی بین 4 چرخ تقسیم شود و مقاوم باشند. از طرفی بتوانند سریعاً عمل جابجایی را انجام دهند و سر و صدای زیادی هم در هنگام حرکت ایجاد نکنند.

میز و صندلی کارشناسی

 

جمع بندی

میز و صندلی کارشناسی نقش بسیار پررنگی را در هر شرکتی ایفا می کنند. حال که به معرفی هر کدام به صورت جداگانه پرداختیم، به خوبی نسبت به ویژگی های هر کدام آشنا شدید. توانایی تصمیم گیری بهتری دارید که کدام صندلی یا میز برای شما و کارتان مناسب است. هر چند که همچنان پیشنهاد ما به شما این است که با یک فرد متخصص در این زمینه مشورت کنید تا بهترین گزینه را به شما پیشنهاد دهند. و بتوانید بهترین انتخاب را متناسب با نیازهایتان داشته باشید و تجربه ی خریدی خوب را رقم بزنید.

محصولات مرتبط 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *