ویژگی های میز اداری کارشناسی

ویژگی های میز اداری کارشناسی چیست؟ میز کارشناسی یکی از میز های اداری محسوب می شود که در هر مکان اداری و سازمانی قابل رؤیت است. کارشناسان هر سازمان و اداره ای از این میز برای انجام کار های اداری استفاده می کنند. در اینجا می خواهیم شما را با ویژگی های میز اداری کارشناسی و تفاوت آن با میز کارمندی آشنا کنیم.

ویژگی های میز اداری کارشناسی

 

 

ارتفاع استاندارد میزهای کارشناسی

ارتفاع استاندارد میز کارشناسی از اندازه بین ۷۵ سانتی متر تا ۵/۸۵ سانتی متر قابل تغییر است. جالب اینجاست که پایه های چنین میز هایی را می توان تغییر داد تا هر کسی بتواند متناسب با شرایط فیزیکی خود از این مدل میز ها استفاده کند.

طول میز های کارشناسی بین ۹۰ سانتی متر تا ۲۵۰ سانتی متر می باشد و بر اساس نوع استفاده قابل تغییر می باشد. حداقل اندازه طول برای میز کارشناسی عددی حدود ۱۲۰ سانتی متر و حداقل عرض آن باید حدود ۸۰ سانتی متر باشد. توجه داشته باشید میز انتخابی باید بر اساس اصول ارگونومیک ساخته شوند.

ویژگی های میز اداری کارشناسی

 

 

تفاوت میز کارشناسی با میز کارمندی

تفاوت میز کارشناسی با میز کارمندی این است که میز کارشناسی در مقایسه با میز کارمندی ابعاد بزرگ تری دارد. این مدل میز ها اکثراً از چوب ام دی اف و در اندازه و ابعاد مختلف ساخته می شوند که بسیار با دوام هستند. باید بر اساس اصول و قواعد ارگونومیک ساخته شوند تا یک شخص کارشناس در طولانی مدت بتواند کار های اداری خود را به راحتی انجام دهد.

و البته بین میز های کارشناسی و میز مدیریتی تفاوت هایی وجود دارد. همین تفاوت ها است که باعث می شود این میز ها از یکدیگر متمایز شوند و نسبت به هم دیگر فرق کنند. میز های کارشناسی حتی می توانند به صورت L  شکل ساخته شوند. خصوصیت این میز به این گونه است که میز بزرگی است و کارشناس می تواند کار های بیشتر را در مدت زمان کم تری انجام دهد.

ویژگی های میز اداری کارشناسی

 

 

متریال میزهای کارشناسی

میز های کارشناسی از چوب درختانی مانند گردو، راش، بلوط، ماهگونی و … ساخته می شوند. همیشه نیاز ها و اولویت های شما تعیین کننده خرید های شما است.  تمیزی و نظافت میز های اداری کارشناسی بسیار اهمیت دارد. طی دوره های زمانی سعی کنید آن ها را تمیز کنید تا ماندگاری بیشتری داشته باشد. به طور معمول متریال این نوع میز ها با کیفیت است و به این صورت ماندگاری بیشتری دارد. گاهی اوقات این مدل ها به صورت دو رنگ ساخته می شوند و همین امر می تواند به زیبایی هر چه بیشتر در محیط کاری کمک کند.

توجه داشته باشید که طرح، رنگ و اندازه ی میز اداری در قیمت و هزینه ای که می کنید نقش بسیار مهمی دارد. بنابراین در انتخاب خود دقت کنید زیرا اگر انتخاب شما مناسب نباشد. میز مناسبی در فضای کاری قرار نگیرد در این صورت تأثیر به سزایی نخواهد داشت.

ویژگی های میز اداری کارشناسی

 

 

 

تناسب میز اداری با فضای کاری

شما باید میز اداری را به نحوی در فضای مد نظر قرار دهید که بتوانید به راحتی در آنجا تردد کنید. هر چه میز اداری با مواد مرغوب تر و بهتری ساخته شود دوام و ماندگاری آن نیز بیشتر است. دوام میز باید خوب باشد زیرا وزن کامپیوتر و سایر اجسام را تحمل می کند. گاهی اوقات میز مدیریتی را با نام میز کارشناسی ذکر کنند اما باید بدانیم این دو میز با هم تفاوت هایی دارند. حتی برخی مواقع میز کارمندی را به عنوان میز کارشناسی بیان می‌ کنند.

میز کارمندی به دلیل زیاد بودن در مکان های اداری و تعداد زیاد کارکنان برای استفاده از آن دارای تنوع های زیادی است. مطابق با هر سلیقه و با داشتن هر هزینه ای می توانید میز دلخواه خود را فراهم کنید. اندازه میز کارمندی با توجه به اندازه ی فضا خریداری می شود. مثلاً تهیه میز کارمندی بزرگ برای فضایی کوچک نامناسب است. فقط به زیبایی، عملکرد کارکنان و محیط صدمه می زند. برای جبران این کار بهتر است با استفاده از کشو ها و کمد ها این مسئله را بر طرف کنید.

خیلی از کارکنان علاوه بر سطح میز نیاز به فضا های دیگر مانند کشو هم دارند که بتوانند اسناد و مدارک خود را در آنجا نگهداری کنند. در صورت لزوم برای این که مدارک و وسایل را از دسترس دیگران دور نگه دارند نیازمند به قفل کردن آن هستند.

ویژگی های میز اداری کارشناسی

 

 

سطح کافی میز جهت قرار دادن تجهیزات

داشتن جای کیس و کیبورد در میز اداری کاربردی خواهد بود. در انتخاب نوع میز کارشناسی خود دقت کنید. به فرض مثال اگر شما می خواهید یک میز کارشناسی کلاسیک خریداری کنید باید تمامی بخش ها و قطعات آن نشان دهنده کلاسیک بودن آن میز باشد. همچنین اگر می خواهید یک میز مدرن خریداری کنید باید به نشانه ها و علائم مدرن بودن آن دقت کنید.

زیرا شما باید آگاه باشید که ویژگی هایی که یک میز کارشناسی کلاسیک دارد در میز کارشناسی مدرن وجود ندارد. در نتیجه بهتر است به خوبی این مورد را در نظر بگیرید تا بتوانید یکی از بهترین میز های کارشناسی را خریداری کنید.

ویژگی های میز اداری کارشناسی

 

 

نحوه قرارگیری پاها در زیر میز

مورد بعدی که خیلی در سلامت شما تأثیر گذار است قرار گیری راحت پاهای شما در زیر میز است. میز های کارشناسی دارای کشو های بسیاری است تا افراد بتوانند پرونده و اسناد خود را در آن جای دهند. قرار گیری و نصب این کشوها در زیر میز باید به گونه ای باشد که فضای باز وجود داشته باشد تا پاهای افراد به راحتی در زیر میز قرار گیرد.

ویژگی های میز اداری کارشناسی

 

 

سخن پایانی

این ویژگی هایی که خدمت شما دوستان عرض کردیم قسمت کوچکی از اطلاعات در رابطه با میز اداری کارشناسی و کارمندی بود. بی شک خرید میز خوب و با استاندارد های کامل در عملکرد کاری شما مؤثر است و باعث پیشرفت شما دوستان عزیز می شود. البته باید با توجه به شرایط مالی، محیطی و سلیقه ی خود برای خرید میز اقدام کنید. بی شک یقین داریم که بهترین انتخاب را خواهید داشت. امیدواریم مطالب برای شما دوستان عزیز خوب و مفید باشد.  

محصولات مرتبط 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *