5 ویژگی ضروری صندلی اداری ارگونومیک

مقدمه

صندلی اداری برای استفاده در دفتر یا فضای کاری طراحی شده است. صندلی‌های اداری در شکل‌ها و اندازه‌های مختلف برای نیازها و تیپ‌های بدنی مختلف تولید می‌شوند. گزینه‌های پشت بلند و متوسط در طیف وسیعی از سبک‌ها و پرداخت‌ها وجود دارد. صندلی‌های اداری ارگونومیک، بهترین پشتیبانی را برای محافظت در برابر درد ستون فقرات ارائه می‌دهند. 

صندلی اداری ارگونومیک برای بهبود عملکرد در محل کار با فناوری ارگونومیک طراحی شده است که از ساختار طبیعی بدن پشتیبانی کند و در عین حال نشستن فعال را تشویق می‌کند. حرکات طبیعی بدن را برای تحریک گردش خون و تسهیل تنفس دنبال می‌کند. فقط صندلی را با بدن خود تنظیم کنید، بنشینید و اجازه دهید کار را انجام دهد.

تیم کارشناسان ما فهرستی از پنج ویژگی ضروری را که باید هنگام جستجوی یک صندلی اداری ارگونومیک در نظر بگیرید، جمع‌آوری کرده‌اند.

5 ویژگی ضروری صندلی اداری ارگونومیک

 

ویژگی های صندلی اداری ارگونومیک

 

1. قابلیت تنظیم

صندلی‌های ارگونومیک با ارائه گزینه‌های بسیار قابل تنظیم از هم ترازی بدن پشتیبانی می‌کنند. یک صندلی ارگونومیک حمایت از کمر را فراهم می‌کند و وضعیت خوبی را در تمام طول روز بهبود می‌بخشد.

صندلی اداری باید طیف وسیعی از ویژگی‌های قابل تنظیم را ارائه دهد که متناسب با نوع بدن فرد باشد. صندلی‌های اداری معمولاً دارای قابلیت تنظیم ارتفاع، تکیه‌گاه‌ و پشتی سر هستند.

این ویژگی‌ها به کاربران این امکان را می‌دهد که صندلی‌های خود را برای یک موقعیت ارگونومیک نشسته سفارشی کنند. با تنظیم ارتفاع صندلی و تکیه‌گاه‌ها، افراد می‌توانند اطمینان حاصل کنند که پاها و دست‌هایشان در زاویه ۹۰ درجه قرار گرفته‌اند در حالی که تکیه‌گاه پشتیبان راحتی برای گردن و سر فراهم می‌کند.

 

2. پشتیبان کمر

یکی از جنبه‌های مهم ایجاد یک صندلی اداری واقعاً ارگونومیک این است که اطمینان حاصل شود که پشتی با انحنای طبیعی ستون فقرات هماهنگ است. مهندسی این محصولات با در نظر گرفتن موقعیت طبیعی ناحیه کمر به سمت جلو بسیار مهم است.

بدون یک تکیه‌گاه خوب طراحی شده، کاربران صندلی‌های اداری ممکن است فشار بیشتری را روی دیسک‌های تحتانی ستون فقرات تجربه کنند که در نتیجه درد مزمن، ناراحتی و وضعیت بدنی به خطر می‌افتد. صندلی‌های اداری ما با دقت طراحی شده‌اند تا سلامت ستون فقرات را در اولویت قرار دهند و پشتیبانی بیشتری برای بخش L4/L5 ستون فقرات ارائه دهند.

 

محصولات مرتبط

 

3. جنس روکش صندلی

حفظ دمای بدن راحت در حین کار ضروری است. تنفس‌پذیری نقش مهمی در دستیابی به آن دارد. متأسفانه، بسیاری از تولیدکنندگان صندلی‌های ارگونومیک این ویژگی مهم را نادیده می‌گیرند. برخی از صندلی‌ها دارای پشتی‌های مشبک هستند که باعث می‌شود صندلی تنفس بیشتری داشته باشد و احتمال تعریق کمر در طول روز کم‌تر شود.

بنابراین، قابلیت تنفس با استفاده از مواد مشبک برای ساخت پشتی صندلی باید در اولویت قرار بگیرد. این تضمین می‌کند که حرفه‌ای‌ها در طول روزهای گرم تابستان در دفتر بیش از حد گرم نشوند. علاوه بر این، جنس توری، مزیت انعطاف‌پذیری جزئی را ارائه می‌دهد و به راحتی بیشتر به پشت کاربر کمک می‌کند.

 

4. قابلیت لَم دادن 

وقتی نوبت به صندلی اداری می‌رسد، راحتی در اولویت قرار دارد. شما احتمالاً بیش از 6 ساعت در یک روز کاری به صورت عمودی می‌نشینید و یک صندلی ناخوشایند به سرعت بر بهره‌وری شما تأثیر می‌گذارد.

حفظ وضعیت نشستن عمودی در طول روز می‌تواند خسته‌کننده باشد. لحظاتی وجود دارد که تکیه دادن به پشت و استراحت روی صندلی راحت‌تر می‌شود. بنابراین، گنجاندن یک ویژگی دراز کشیدن برای صندلی‌های ارگونومیک بسیار مهم است.

برخی از صندلی‌های اداری به یک عملکرد درازکش قابل قفل مجهز شده‌اند که به شما این امکان را می‌دهد تا به راحتی صندلی خود را در یک موقعیت راحت تنظیم کنید و از هر گونه حرکت ناخواسته به عقب و جلو جلوگیری کنید. این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد تا با توجه به ترجیحات خود، یک وضعیت آرام‌بخش و پشتیبانی شده پیدا کنید.

 

5. گارانتی

بیشتر صندلی‌های ارگونومیک دارای گارانتی هستند که می‌تواند متغیر باشد. این بستگی به همه موارد از قاب گرفته تا پارچه یا جنس دارد و هر یک از اجزای صندلی ممکن است گارانتی متفاوتی داشته باشند.

صندلی‌های اداری ارگونومیک از اجزای عملکردی مختلفی تشکیل شده‌اند که در طول زمان در معرض آسیب یا نقص هستند. از چرخ‌های صندلی گرفته تا مکانیزم‌های درازکش، برای اطمینان از تجربه کاربری بهینه، برای همه این قسمت‌ها بسیار مهم است که به آرامی کار کنند.

برای رفع این مشکل، توصیه می‌شود به دنبال یک فروشگاه مبلمان ارگونومیک باشید که محصولات خود را ضمانت می‌کند. در دپوکالا با ارائه صندلی‌های اداری ارگونومیک یک قدم فراتر می‌رویم و آرامش بیشتری را به مشتریان خود ارائه می‌کنیم.

آیا آمادگی دارید فضای کاری خود را با یک صندلی اداری ارگونومیک ارتقا دهید؟ امروز سایت دپوکالا را کاوش کنید.

5 ویژگی ضروری صندلی اداری ارگونومیک

 

مراقبت از صندلی اداری   

مراقبت از صندلی اداری مهم است. در حالی‌که ضمانت‌ها برای آسیب‌دیدگی یا قطعات معیوب وجود دارد، تعمیر و نگهداری عمومی بهترین راه برای نگه‌داشتن صندلی برای مدت طولانی‌تری است. اکثر صندلی‌های اداری، اداری دارای برچسب روکشی هستند که نحوه مراقبت از صندلی را توضیح می‌دهد که به شما در تمیز کردن کمک می‌کند. برای خلاص شدن از شر گرد و غبار و کثیفی که بین صندلی و سایر شکاف‌ها جمع شده‌اند، از یک ضمیمه جاروبرقی استفاده کنید.

در برچسب صندلی‌های اداری نکاتی را در مورد تمیز کردن صندلی‌ها ارائه می‌دهد. به عنوان مثال اگر صندلی، اداری یا چرمی است، برای جلوگیری از ترک و لکه‌های خشک، هر 2 تا 3 ماه یک‌بار از نرم کننده استفاده کنید. با مراقبت مناسب، صندلی‌های اداری باید بین 5 تا 10 سال دوام بیاورند. قاب‌ها را می‌توان از آلومینیوم، فولاد و یا چوب ساخت. آلیاژ آلومینیوم مانند پایه‌های نایلونی سنگین‌تر و بسیار با دوام شناخته می‌شود که هر دو برای مقاومت در برابر سایش و پارگی عالی هستند. نایلون سنگین وزن بیشتری دارد و برای صندلی ثابتی که در یک مکان می‌ماند گزینه بهتری است.

انتخاب صندلی مناسب بستگی به نیاز افراد دارد. آیا قصد دارید بیشتر از چهار ساعت بنشینید؟ یک صندلی مدیریتی برای آن بهترین است. آیا ترجیح می‌دهید زیاد حرکت کنید یا فضای کم‌تری دارید؟ صندلی‌های کارمندی را می‌توانند در خود جای دهند. پایه‌های سبک‌تر را برای روان بودن یا پایه‌های سنگین‌تر را برای مقاومت در برابر سایش انتخاب کنید. در حالی‌که هر دو گزینه مزایای زیادی دارند، اما به ترجیحات کاربر بستگی دارد.

 

سخن پایانی

در این مقاله 5 ویژگی ضروری صندلی اداری ارگونومیک را بررسی کردیم و توضیح دادیم. با توجه به این‌که انواع مختلفی از صندلی‌های اداری وجود دارند و انتخاب بهترین گزینه برای شما ممکن است دشوار به نظر برسد. برای هر سؤالی با کارشناسان دپوکالا تماس بگیرید! ما در اینجا مارک‌های با کیفیت بالا را ارائه می‌دهیم و می‌خواهیم روز کاری شما را راحت‌تر و پربارتر کنیم!

 

محصولات مرتبط 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *