6 ویژگی مهم صندلی اداری

مقدمه  

اگر در اداره کار می‌کنید، می‌دانید که نشستن طولانی مدت بر روی صندلی اداری در طول روز چه آسیبی می‌تواند برای کمر شما ایجاد کند. اگر کمرتان درد می‌کند، عضلات سفتی دارید و پاهایتان خسته هستند بیشتر به این دلیل است که به اندازه کافی بلند نشده‌اید یا پیاده روی طولانی انجام نداده‌اید. همه این‌ها را می‌توان به ارگونومی ضعیف، آگاهی ضعیف بدن و طراحی ضعیف صندلی اداری نسبت داد.

هنگامی‌که می‌دانید شغل شما نیاز به نشستن طولانی مدت دارد، باید صندلی اداری ارگونومیک عالی را انتخاب کنید. اگر نمی‌توانید کنترل کنید چه نوع صندلی‌ای می‌گیرید، نگران نباشید. در اینجا نکاتی در مورد مواردی که در یک صندلی ارگونومیک مناسب باید جستجو کنید، آورده شده است.

6 ویژگی مهم صندلی اداری

 

1. تنظیم ارتفاع صندلی(همه صندلی‌های ارگونومیک این ویژگی را دارند)

اگر صندلی شما خیلی پایین است، آرنج شما زیر سطح میز شما قرار می‌گیرد. برای رسیدن به میز، تلفن و صفحه کلید خود، بدنتان را دراز می‌کنید. این می‌تواند به سرعت منجر به مشکلاتی مانند درد شانه و تونل کارپال ناشی از تکیه دادن به میز یا دراز شدن بیش از حد شود.

اگر صندلی شما خیلی بلند است، ممکن است به دلیل تایپ کردن در طول روز شروع به خم شدن کنید یا وضعیت بدنی نامناسب داشته باشید. پاهای شما نیز روی زمین قرار نخواهند داشت که به ناراحتی کمر شما کمک می‌کند.

یک صندلی با ارتفاع صندلی قابل تنظیم (محدوده 12.7 سانتیمتر (cm) که از  38.1 سانتیمتر (cm) یا  40.64سانتیمتر (cm) شروع می‌شود) پیدا کنید تا بتوانید ارتفاع مناسب را پیدا کنید. بازوهای شما با زاویه 90 درجه در آرنج خم می‌شوند. پاهای شما نیز باید صاف روی زمین بنشیند.اگر پاهای کوتاهی دارید، می‌توان از یک جعبه کوچک یا زیرپایی استفاده کرد تا پاهای شما در تمام طول روز روی لبه صندلی آویزان نشوند.

اگر دائماً مجبور هستید ارتفاع صندلی را تنظیم کنید زیرا صندلی شما خود به خود با شما حرکت می‌کند، به سرپرست یا مدیر تدارکات خود بگویید. خرابی سیلندر نشانه خرابی صندلی است و یک خطر ایمنی است!

 

2. صندلی شما باید عرض و عمق کافی داشته باشد

صندلی‌ای که به اندازه کافی پهن برای باسن شما نیست یا به اندازه کافی عمیق برای پشت شما نیست، حمایت کافی را ایجاد نمی‌کند. برای پیدا کردن یک صندلی که به اندازه کافی عمیق باشد، فردی که روی آن نشسته باید پشت خود را به صندلی و زانوهایش باید حدود 2.54سانتیمتر (cm) تا 5.08سانتیمتر (cm) از جلوی صندلی فاصله داشته باشد، بنابراین می‌توانید حداقل 2 انگشت را بین پشتی قرار دهید. زانو و جلوی صندلی شما اگر شما فردی قد بلند هستید، پیدا کردن صندلی با تنظیم عمق قابل تنظیم بسیار مهم است تا توزیع وزن خوبی بین باسن و ران خود داشته باشید. اگر قد شما خیلی کوتاه است، همین‌طور است، صندلی باید بتواند جمع شود تا به پشت زانوهای شما فشار نیاورد.

 

3. پشتیبانی کمر ضروری است

هنگامی‌که برای مدت طولانی نشسته‌اید، صندلی‌ای که دارای تکیه‌گاه کافی برای کمر باشد از کمر شما محافظت می‌کند. برای حفظ انحنای طبیعی به سمت داخل یا انحنای کمری ستون فقرات، یک تکیه‌گاه کمری قابل تنظیم باید همراه با یک صندلی اداری ارگونومیک مناسب باشد. در حالی‌که تکیه‌گاه‌های کمری را می‌توان به عنوان لوازم جانبی خریداری کرد، تکیه‌گاه‌های قابل تنظیم برای کسانی‌که به طور منظم برای مدت زمان طولانی می‌نشینند بهترین هستند. نکته اصلی این است که صندلی باید با بالا بردن یا پایین آوردن تکیه‌گاه پشتی حمایت کافی از پشت را فراهم کند. اگر مجبور به خرید تکیه‌گاه اضافی هستید، یا آن را به درستی تنظیم نمی‌کنید یا صندلی فقط جا نمی‌خورد!

 

محصولات مرتبط 

 

4. استراحتگاه بازو

تکیه‌گاه‌های بازو می‌تواند به شما کمک کند حالت عمودی خود را حفظ کنید، قسمت بالایی پشت و نیم تنه خود را تخلیه کنید و به شما کمک می‌کند تا از صندلی خود بلند شوید. اما، برای این‌که برای شما کار کنند، باید مناسب باشند! شما باید بتوانید به راحتی بنشینید، پشت خود را به صندلی و پاهای خود را روی زمین در حالی که بازوهای خود را در مجاورت تنه خود نگه دارید، شانه در راستای آرنج به طور متناوب روی تکیه‌گاه بازو بدون فشار دادن شانه‌ها به سمت بالا. چه قد بلند باشید و چه کوتاه، صندلی‌هایی با دسته‌های قابل تنظیم می‌توانند برای اطمینان از خم شدن ۹۰ درجه بازوها مفید باشند و به شما کمک کنند هنگام استفاده از ماوس و استفاده از صفحه‌کلید به میز خود تکیه نکنید.

 

5. راحتی صندلی

اگر تمام روز روی چیزی بنشینید که شبیه بتن است، کمر و پاهایتان درد می‌گیرد. یک صندلی اداری ارگونومیک باید دارای بالشتک کافی برای حمایت از پشت و باسن باشد. نباید طوری باشد که مانند یک بالش پَر در آن فرو می‌روید، و همچنین نباید آن‌قدر سفت باشد که باعث درد یا بی‌حسی شود. بسیاری از مردم یک پارچه توری پلاستیکی را برای جریان بهتر هوا و کاهش تجمع گرما در هنگام نشستن ترجیح می‌دهند. برخی از پارچه‌ها قابل تنفس هستند در حالی‌که برخی دیگر مانند وینیل می‌توانند به افزایش دمای بدن کمک کنند.

 

6. صندلی‌های چرخان

اگر دائماً در حال حرکت در محل کار هستید، دو مانیتور یا یک میز به شکل U دارید، یک صندلی که بچرخد یک مزیت عالی است. داشتن یک صندلی چرخان به شما کمک می‌کند تا هنگام دستیابی به وسایل، زور نزنید. اگر بتوانید تمام صندلی خود را بچرخانید، نه این‌که کمر خود را بچرخانید، از آسیب دیدگی جلوگیری خواهید کرد.

 

6 ویژگی مهم صندلی اداری

 

با عاقلانه انتخاب کنید و راحت بنشینید

در حالی‌که ممکن است نتوانید صندلی اختصاص داده شده به شما را در محل کار خود کنترل کنید، بسیار مهم است که بدانید چگونه از آن استفاده کنید و آن را برای تناسب مناسب تنظیم کنید. اگر خوش شانس هستید که فرصت خرید یک صندلی برای خود را دارید، مطمئن شوید که مناسب، راحت و دارای ویژگی‌های به‌راحتی قابل تنظیم برای حمایت از بدن شما است. از این گذشته، صندلی ارگونومیک برای ارگونومی خوب و سلامت کار نشسته است، بنابراین عاقلانه انتخاب کنید و برای سلامتی طولانی مدت راحت بنشینید!

 

سخن پایانی

گروه دپوکالا با در نظر گرفتن استاندارد و ارگونومی، انواع صندلی‌های اداری ارگونومی را به شما ارائه می‌دهد که بتوانید در طول روز از صندلی خود علاوه بر حفظ سلامتی، استفاده بهینه نیز داشته باشید.

 

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *