میز کامپیوتر گیمینگ

میز کامپیوتر گیمینگ یک نوع میز برای بازی افراد است. بازی های رایانه ای سرگرمی مورد علاقه نه تنها نوجوانان، بلکه بزرگسالان نیز هستند. راحتی این فرآیند هیجان انگیز تا حد زیادی به ویژگی های میز کامپیوتر بستگی دارد. یک راه حل عالی میز گیمر است که فقط یک منطقه کار نیست.

بلکه یک مکان کاربردی است که با محفظه های ویژه برای مانیتور، صفحه کلید، واحد سیستم تکمیل شده است. مدل ها در اندازه، شکل، طراحی متفاوت هستند. در این مقاله می خواهیم شما را با  ویژگی ها و کاربردهای میز کامپیوتر گیمینگ آشنا کنیم.

 

 

محتوا

 • سر راست
 • زاویه ای
 • ترکیب شده

الزامات طراحی

میز بازی یک میز اداری چند منظوره است که در سطوح مختلف قابل استفاده است. میز کامپیوتر گیمینگ برای نصب بسیاری از دستگاه ها مانند یک یا یک جفت مانیتور، فرمان، جوی استیک، پدال، بلندگو طراحی می شود. همه آنها به گونه ای تنظیم می شوند که کار با رایانه بدون ایجاد مشکل یا ناراحتی انجام شود.

بر خلاف میزهای کامپیوتری معمولی، گزینه های بازی به عناصر اضافی به شکل جعبه، قفسه و سایر مکان های ذخیره سازی مجهز نیستند که از غوطه ور شدن در دنیای مجازی منحرف می شوند. چنین مبلمانی برای کار با کاغذ یا تجهیزات اداری طراحی نمی شود. همه چیز در آن فقط برای نصب وسایل بازی ارائه می گردد. الزامات اصلی برای مدل ها به شرح زیر است:

 1. این میزها باید به صورت چند وظیفه ای باشند یعنی باید دارای مساحت کافی باشد تا چندین مانیتور روی آن قرار گیرد. 
 2. راحتی گیمر مهم است تا بتواند برای چندین ساعت متوالی پشت میز قرار بگیرد. بنابراین عمق فضا مهم است، مثلاً باید پاهای خود را روی مبلمان بیندازید یا در حالتی آرام قرار بگیرید. اما در عین حال بتوانید از رایانه هم استفاده کنید.
 3. میز‌ گیمینگ باید دارای قدرت و ثبات باشد. زیرا مبلمان به ویژه در بازی هایی با سبک تهاجمی تحت فشار زیادی قرار می گیرند. و فقط یک طراحی قابل اعتماد و خوب می تواند از عهده این کار به خوبی برآید.
 4. مورد دیگری که می خواهیم به آن اشاره کنیم، دوام میز است. میز ها باید در برابر آسیب های مکانیکی، رطوبت و سایر عوامل منفی مقاوم و با دوام باشند.
 5. یکی دیگر از ویژگی های این میز ها (مبلمان)، محفظه های کشویی برای کیبورد و ماوس است. اما امروزه بسیاری از تولیدکنندگان از این جزئیات امتناع می ورزند. زیرا یک فرد نشسته مجبور است آرنج خود را به نیم تنه خود فشار دهد. کافی است چند ساعت را در این وضعیت سپری کنید تا احساس خستگی از ناحیه کمر و کار زیاد کنید.

میز کامپیوتر گیمینگ

 

 

انواع اصلی

میز گیمر می تواند تنظیمات مختلفی داشته باشد. امروزه محبوب ترین طرح ها شامل مستقیم، گوشه ای و ترکیبی می شوند. هر یک از آن ها ویژگی خاصی دارند.

میز های سر راست

نسخه سنتی میز کامپیوتر از نظر ظاهری شبیه به یک میز تحریر است. تفاوت ها، در عناصر عملکردی اضافی است. بین مدل های دارای لبه صاف و فرو رفتگی منحنی، تمایز قائل شوید. دومی به شما امکان می دهد فضای کار را به درستی سازماندهی کنید، فشار روی ستون فقرات را کاهش دهید و تجهیزات را به راحتی به روی آن قرار دهید.

مزایای طراحی عبارتند از:

 1. امکان نصب در مقابل پنجره یا نزدیک هر یک از دیوارها وجود دارد
 2. جهانی بودن
 3. راحتی در استفاده
 4. اندازه های کوچک
 5. استفاده ارگونومیک از فضا

از جمله کاستی ها، وجود یک منطقه کاری نه چندان بزرگ است. برخی از مدل ها محفظه خاصی برای نصب واحد سیستم ندارند.

در کنار مبلمان ثابت، میزهای ترانسفورماتور که حداقل فضا را اشغال می کنند نیز محبوب هستند. مناسب برای استفاده در اتاق های کوچک، آپارتمان های استودیویی است. محصولات شامل یک میز تاشو یا نسخه ساده آن است که ارتفاع آن قابل تنظیم است.

معایب اصلی میز:

پایداری کم، فضای کاری کوچک. به طوری که مبلمان قادر به تحمل بارهای زیاد نیستند.

میز کامپیوتر گیمینگ

 

 

میز های زاویه ای

به طور کلی پذیرفته شده است که چنین میزهای بازی برای افرادی مناسب است که مدت زمان طولانی را با مانیتور می گذرانند. این مدل میز ها فضای زیادی را اشغال نمی کنند، در فضا صرفه جویی می کنند، گوشه های محیط اطراف را پر می کنند که معمولاً خالی می مانند.

مزایای مبلمان عبارتند از:

 1. سطح کار راحت و بزرگ
 2. وجود فاصله ی ایمن برای چشم تا مانیتور
 3. توانایی قرار دادن و ترتیب دادن بسیاری از ابزار و وسایل مفید (دستگاه ها، تجهیزات اداری، دفتر)
 4. صرفه جویی در فضای آزاد در اتاق

از جمله کاستی ها، امکان نصب فقط در گوشه آزاد اتاق وجود دارد. در غیر این صورت، مبلمان فضای داخلی را خراب می کند، باعث به هم ریختگی اتاق می شود. قرار دادن میز در نزدیکی پنجره همیشه امکان پذیر نیست، بنابراین نور مصنوعی مورد نیاز است. اگر مدل برای یک کودک خریداری می شود، مهم است که به یاد داشته باشید که محصول از نظر ارتفاع قابل تنظیم نیست.

میز کامپیوتر گیمینگ

 

 

میز های ترکیبی

این مدل ها، ویژگی های مشابه محصولات مستقیم و زاویه ای را با هم ترکیب می کنند. آنها تمام مزایای هر دو گزینه ی ذکر شده را شامل می شوند.

 1. جهانی بودن استفاده
 2. سطح کار بزرگ
 3. سهولت استفاده، صرفه جویی در فضا در اتاق
 4. طرح اصلی

از جمله کاستی ها می توان به ابعاد و وزن نسبتاً بزرگ آن اشاره کرد. به دلیل این که مبلمان با بسیاری از مکان های اضافی برای ذخیره سازی مجهز شده است.

میز کامپیوتر گیمینگ

 

 

ابعاد ممکن

میز بازی کارخانه ای اغلب دارای عرض 70-80 سانتی متر و طول 60 سانتی متر است. این مدل به راحتی در یک اتاق کوچک جا می شود. پارامترهای استاندارد طاقچه برای واحد سیستم 25 سانتی متر است.

به گفته کارشناسان، پارامترهای بهینه روی میز برای یک میز بازی عبارتند از: طول120 سانتی متر و عرض80 سانتی متر. منطقه افزایش یافته اجازه می دهد تا لوازم جانبی اضافی روی سطح قرار گیرد.

هنگام انتخاب یک مدل مناسب، باید به اندازه اتاق توجه شود که در آن قرار است نصب شود. طراحی باید به طور هماهنگ با فضای داخلی کلی تناسب داشته باشد. بدون این که فضا را به هم بریزد و همچنین مانع دسترسی به مبلمان دیگر نیز نشود. قبل از خرید، باید مساحت اتاق را اندازه گیری کنید، حداکثر ارتفاع و شاخص های موجود عرض جدول را محاسبه کنید. در غیر این صورت، شما باید یک جایگشت انجام دهید. توصیه می شود از قبل ابعاد واحد سیستم و مانیتور را محاسبه کنید تا انتخاب پارامترهای بهینه میز آسان تر باشد. 

سلامت فردی که زمان زیادی را پشت کامپیوتر می گذراند تحت تأثیر عوامل زیادی از جمله ارتفاع میز است. مدل های انتخاب نادرست می تواند منجر به اختلال بینایی، بیماری های ستون فقرات شود. ارتفاع میز استاندارد 75 سانتی متر است. اگر این نشانگر خیلی بزرگ یا کوچک باشد، اصلاح با تنظیم صندلی به گونه ای انجام می شود که آرنج و زانو با زاویه 90 درجه خم شوند. در عین حال فاصله چشم تا مانیتور باید حداقل 50 سانتی متر باشد.

میز کامپیوتر گیمینگ

 

 

طرح و رنگ

یک میز کامپیوتر برای یک گیمر در طراحی اصلی خود متفاوت است و اغلب دارای رنگ های شاد و روشن است. شکل شیک ارگونومیک از ویژگی های این مبلمان است. بسیاری از تولید کنندگان از تنظیمات غیر استاندارد استفاده می کنند که به شما امکان می دهد آن را در هر نقطه از آپارتمان قرار دهید. برخی از مدل ها به اتصال دهنده های ویژه برای اتصال سیم ها مجهز هستند.

میزهای مدرن با عناصر اضافی برای چیدمان راحت تجهیزات بازی مجهز شده اند. اکثر محصولات دارای یک کانتر پهن با بخش های متعدد هستند. مبلمان برای دو نفر وجود دارد که می توانند مأموریت ها را با هم انجام دهند. مدل ها برای اتصال جوی استیک، فرمان و سایر دستگاه ها طراحی می شوند.

پالت رنگ میزهای کامپیوتر بازی بسیار متنوع است. هنگام انتخاب، مهم است که در نظر بگیرید که مبلمان باید به طور ارگانیک با فضای داخلی اتاق ترکیب شود، اما ارزش توجه به روند مد را دارد. امروزه رنگ های قهوه ای و سایر رنگ های تیره تِرَند هستند. طرح های سیاه و سفید فضا را زنده می کنند و به آن طراوت می بخشند.

میز کامپیوتر گیمینگ

 

سخن پایانی

این مقاله چکیده ای از اطلاعات در رابطه با میز گیمینگ بود امیدواریم که برایتان کاربردی باشد.

محصولات مرتبط 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *