نکات مهم در خرید میز اداری

نکات مهم در خرید میز اداری را در این مقاله با شما به اشتراک می گذاریم و شما را با انواع میز اداری آشنا می کنیم. میز اداری همان طور که از اسمش هم پیداست در محیط های اداری، شرکت ها و دفاتر مورد استفاده قرار می گیرد. می توان میز اداری را یکی از مهم ترین اشیایی دانست که در محیط کار وجود دارد و باعث زیبایی آن می شود. علاوه بر زیبایی، میز اداری می تواند بر نظم محیط هم تأثیر بسیاری داشته باشد. از همین رو بهتر است که در هنگام انتخاب و خرید میز اداری به این نکات دقت کنید که در ادامه در اختیار شما قرار می دهیم.

میز اداری را می توان ضروری ترین لوازم برای همه ی اداره ها دانست. گاهی افراد برای خرید میز اداری وسواس بسیاری به خرج می دهند و با این حال انتخاب چندان مناسبی ندارند. حتماً به نکات اشاره شده دقت کنید.

نکات مهم در خرید میز اداری

 

ویژگی های میز اداری

علاوه بر زیبایی، برای خرید میز مدیریتی بهتر است به احساس عدم خستگی دقت کرد. چرا که افراد در فضاهای اداری بخش عمده ای از روز خود را پشت میز اداری سپری می کنند و نیازمند یک میز اداری راحت هستند. زیبایی و کیفیت هم باید مد نظر ما برای انتخاب و خرید میز اداری باشد. بدین ترتیب می توانیم بهترین انتخاب ممکن را داشته باشیم. در ادامه به بررسی برخی دیگر از ویژگی های میز اداری می پردازیم.

نکات مهم در خرید میز اداری

 

رنگ، چوب و نوع میز:

به طور قطع هر شخص، مدیر یا کارمند، سلیقه ی خاص خود را دارد. پس یکی از عواملی که در انتخاب یک میز اداری تأثیر می گذارد، سلیقه ی افراد است. اما زمانی که شما قصد انتخاب میز اداری را دارید بهتر است که کیفیت، نوع و رنگ آن را در نظر داشته باشید. میز اداری با انواع مختلف چوب تولید می شود. این چوب ها می توانند شامل چوب های کاج، بلوط، MDF یا غیره باشند. برخی از میزها هم از فولاد یا شیشه هم ساخته می شوند.

بسیاری از مدیران ترجیح می دهند میز های مدیریتی کلاسیک را انتخاب کنند. با این وجود اگر شما به مدل های جدیدتر علاقه دارید و ترجیح می دهید تا سبک خاص خود را پیاده کنید. می توانید مدل هایی را انتخاب کنید که از ترکیب چوب و شیشه ساخته می شوند. علاوه بر این در انتخاب رنگ هم باید دقت کرد. راهنمایی خرید میز اداری تنها در جنس چوب نیست.

شما باید رنگی را انتخاب کنید که بتواند شغل و شخصیت شما را به بهترین شکل معرفی کند. علاوه بر همه ی این موارد، نوع و شکل های مختلفی از میزهای اداری در فروشگاه ها موجود است. در وهله ی اول این نیاز را ایجاد می کند که بدانید دقیقاً به دنبال چه چیزی هستید. آیا شما طرفدار رنگ های تیره هستید یا روشن؟ ترجیحات شما انتخابتان را تحت تأثیر قرار می دهند.

نکات مهم در خرید میز اداری

 

قیمت و بودجه:

به طور قطع قیمت و بودجه ی در نظر گرفته شده در انتخاب و خرید مبلمان اداری می تواند تأثیرگذار باشد. بهتر است از قبل به بودجه ای که برای خرید میز اداری در ذهن دارید فکر کنید. قبل از خرید بررسی کنید و ببینید که بودجه ی در نظر گرفته شده توسط شما برای خرید میز اداری کافی است که مورد پسند شما است.

بنابراین همیشه از قبل به بودجه ای فکر کنید که برای خرید میز اداری یا خرید مبلمان شرکت خود در نظر دارید. طبیعتاً هر چه بودجه بیشتر باشد، انتخاب های بیشتری هم در پیش روی شما قرار می گیرد. به عنوان راهنمای خرید میز اداری این را یاد آور می شویم که میز های چوبی در محدوده های مختلف قیمتی برای شما عزیزان در دسترس می باشند.

نکات مهم در خرید میز اداری

 

نکات مهم در خرید میز اداری کدام هستند؟ 

بهتر است قبل از خرید میز اداری، به سؤالات زیر در ذهن خود پاسخ دهید.

 1. این میز می تواند نیاز شخصی من را رفع کند؟
 2. آیا در فضای کار من به راحتی جا می گیرد؟
 3. آیا متناسب با بودجه ای است که من در نظر گرفته ام؟
 4. این میز با صندلی اداری من مناسب است؟
 5. میز اداری که انتخاب کرده ام به اندازه کافی زیبا است؟

زمانی که قصد خرید میز اداری را دارید، بهتر است اولین نکته ای که به ذهنتان خطور می کند این موضوع باشد که آیا این میز می تواند نیاز های من را رفع کند و مدت های طولانی قابل استفاده است؟ عموماً انتخاب های ما برای میز های اداری برای طولانی مدت است. پس باید دقت کنید که از جنس مرغوبی برخوردار باشد. در ادارات میز ها به طور مداوم جا به جا می شوند و در صورتی که از جنس مناسبی برخوردار نباشند، به راحتی فرسوده می شوند.

علاوه بر این همان طور که در بخش های قبل هم اشاره کردیم باید به فضای اداره که می خواهیم آن را قرار دهیم و مقدار بودجه ای که برای خرید میز در نظر داریم هم دقت کنیم. سایز میز اداری کارمندی باید متفاوت از میز مدیریتی باشد و فضای کافی برای نگهداری اسناد و مدارک را داشته باشد. رنگ میز اداری هم باید متناسب با فضای اداره و دکوراسیون باشد. بهتر است که میز انتخاب شده، طراحی خاص و زیبایی داشته باشد تا بتواند جلوه ای چشم گیر را ایجاد کند.

نکات مهم در خرید میز اداری

 

انواع میز اداری

همان طور که احتمالاً هم حدس می زدید، میز های اداری انواع مختلفی دارند، در اینجا انواع آن ها را نام می بریم. این میزها عبارتند از: 

 • مدیریتی
 • کارمندی
 • منشی
 • کار گروهی
 • پذیرش
 • پذیرایی
 • کنفرانس

همان طور که دیدید میز ها بر اساس جایی که قرار می گیرند و فعالیتی که حول آن ها انجام می شود، انواع مختلفی دارند. هنگام انتخاب میز به این موضوع توجه کنید تا بتوانید بهترین گزینه را خریداری نمایید. امیدواریم که توانسته باشیم نکات مهم در خرید میز اداری را به خوبی با شما به اشتراک بگذاریم و مسیر شما را برای انتخاب و خرید میز اداری هموار کنیم.

نکات مهم در خرید میز اداری

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *