نکات مهم در خرید مبلمان مدرن

نکات مهم در خرید مبلمان مدرن وجود دارد که بهتر است از آنها آگاهی داشته باشیم. مبلمان یکی از وسایلی است که به طور حتم باید در سبک مدرن مورد استفاده قرار بگیرد. یکی از سبک‌های مهم و منحصر به فرد در طراحی دکوراسیون داخلی سبک مدرن بوده که در دنیای امروز بسیار مورد استقبال طراحان قرار می‌گیرد.

این نوع سبک ویژگی‌ها و مشخصات خاص خود را داشته و در طراحی آن باید از وسایل مخصوص استفاده شود. مبلمان مدرن نیز انواع مختلفی دارند که در ادامه این مقاله به طور ویژه در رابطه با آن‌ها و نکات لازم برای خریدشان توضیح داده می‌شود.

نکات مهم در خرید مبلمان مدرن

 

مبلمان مدرن چیست؟

مبل‌های مدرن ساخته اواخر قرن نونزدهم هستند. این نوع مبل‌ها طی جنبش مدرنیستی و تحت تأثیر مدرنیسم طراحی و ساخته شدند. جنبش مدرنیستی به دنبال کنار گذاشتن طراحی سنتی بوده و طراحی مبلمان در آن با متریال کم تر صورت می‌گرفت. همچنین متریال استفاده شده برای ساخت مبلمان سبک مدرن از زمان پیدایش آن تاکنون با مبلمان کلاسیک متفاوت است.

طراحان بر آن بودند تا مطابق با پیشرفت تکنولوژی از متریال نوظهور برای ساخت مبل‌های مدرن استفاده کنند. به طور مثال آنها متوجه شدند که برای ساخت یک صندلی می‌توان ورق‌های فایبرگلاس را قالب‌گیری کرد. همچنین پایه‌های استیل برای مبل‌های راحتی موجب زیبایی هرچه بیشتر آن‌ها خواهد شد.

در دنیای امروز نیز طراحی مبلمان مدرن مطابق با معماری مدرن پیش می‌رود. از جمله عناصر مهم در این طراحی سادگی، خطوط صاف و عدم به کارگیری تزئینات اضافی است. ابعاد این نوع مبلمان به نسبت نوع کلاسیک کوچک‌تر بوده و حالت مینیمال دارد. همین امر یکی از دلایل تغییر فلسفه و اصول معماری در گذر زمان است.

نکات مهم در خرید مبلمان مدرن

 

ویژگی‌های طراحی مبلمان مدرن

ایده‌های مدرن موجب طراحی مبلمان سبک مدرن شده است. با پیروی از این ایده‌ها در نهایت عملکردهای هنرمندانه‌ای ایجاد می‌شود. همان طور که گفته شد این نوع مبلمان از موادی ساخته می‌شوند که در دوران مدرن تولید شده‌اند.

این مواد شامل مواردی از جمله پلاستیک، فایبرگلاس، تخت سه‌لا و غیره می‌شود. برای تزئین و روکش آن‌ها نیز چوب، پارچه‌های طرح‌دار و فلزات صیقلی بیشترین کاربرد را دارند. مبل‌های مدرن دارای ویژگی‌های زیادی بوده که در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها پرداخته می‌شود.

نکات مهم در خرید مبلمان مدرن

 

به کارگیری مواد طبیعی در ساخت مبل مدرن

از ویژگی‌های مهم مبلمان مدرن باید به استفاده از مواد و بافت طبیعی اشاره نمود. به کارگیری چوب در ساخت مبلمان و ساخت میزهای جلو مبلی با استفاده از سنگ طبیعی می‌تواند فضای بسیار سرزنده و زیبایی را ایجاد کند. در اغلب مبل‌های مدرن از انواع مواد مختلف استفاده شده تا بیشترین راحتی را برای افراد به وجود آورند.

نکات مهم در خرید مبلمان مدرن

 

استفاده از فلزات در طراحی مبل مدرن

در دنیای مدرن امروزه استفاده از فلزات در ساخت انواع مبلمان رواج زیادی داشته است. این نوع فلزات شامل مواردی از جمله آلومینیوم، نیکل و فولاد ضد زنگ می‌شوند. تا چندی پیش این فلزات تنها در تولید وسایل روشنایی کاربرد داشته‌اند. اما در طراحی مبل‌های امروزی ترکیب فلز با پارچه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. و یکی از سبک‌های پرطرفدار مدرن شناخته می‌شود.

فلزات ماهیت سردی دارند و در کنار یک متریال گرم مانند پارچه و چوب می‌توانند تعادل را در دکوراسیون برقرار کرده و حس خوبی ایجاد کنند. بیشترین محبوبیت مربوط به رنگ طلایی فلز است که با پارچه‌های مخمل ترکیب چشم‌نوازی را به وجود می‌آورند. در هنگام استفاده از فلزات تیره بهتر است از پارچه‌های کتان و نخ استفاده شود.

در کنار چوب‌های روشن نیز فلزات مسی رنگ و طلایی انتخاب مناسبی بوده و جلوه زیادی خواهد داشت. فلزات استفاده شده در مبلمان مدرن را می‌توان به دو صورت مات و براق استفاده کرد. فلزات براق توجه های بیشتری را به خود جلب کرده و به سبک مدرن و معاصر نزدیک‌تر است. این در حالی است که فلزات مات اغلب تداعی‌کننده سبک‌های سنتی و کلاسیک هستند.

نکات مهم در خرید مبلمان مدرن

 

کاربردی بودن مبلمان مدرن

از مهم‌ترین ویژگی‌های مبل مدرن باید به کاربردی بودن آن اشاره نمود. به طور کلی هدف بر سبک تقدم بیشتری دارد. این جمله بدان معنا است که مبل‌های مدرن برای رسیدن به یک هدف خاص طراحی و ساخته شده‌اند. صندلی‌های اداری، میز و صندلی رستوران‌ها، صندلی‌های مخصوص نوزاد و کودک از انواع مبلمانی هستند که عملکرد آن‌ها از نوع شکل و سبک طراحیشان اهمیت بیشتری دارد.

مبلمان سبک مدرن را می‌توان در فضای آشپزخانه، اتاق خواب، نشیمن و دیگر فضاهای یک خانه مورد استفاده قرار داد. این مبل‌ها می‌توانند در فضاهای کوچک بهترین عملکرد را داشته باشند و مفید واقع شوند.

 

خطوط صاف و سادگی در ساخت مبل مدرن

مبلمان سبک مدرن با حداقل تزئینات و سادگی زیاد، طراحی و ساخته می‌شوند. در طراحی این سبک اغلب از خطوط صاف شکل‌های هندسی و استفاده از زاویه استفاده می‌کنند. بنابراین اصلی‌ترین ویژگی هر مبل مدرن لبه‌های صاف آن است.

اما در سال‌های اخیر، خطوط منحنی نیز در سبک مدرن جایگاه خود را به دست آورده است. به نوعی طراحی این نوع مبلمان زیر مجموعه طراحی معاصر خواهد بود. باید توجه داشت که معاصر و مدرن دو سبک طراحی متفاوت هستند و نباید آن‌ها را با یکدیگر اشتباه گرفت.

نکات مهم در خرید مبلمان مدرن

 

نکات مهم در هنگام خرید مبلمان مدرن: 

مبلمان مدرن بر خلاف نوع کلاسیک تنوع بیشتری دارد. به همین دلیل، انتخاب یک مبل مدرن متناسب با دکوراسیون داخلی، کار سختی به حساب می‌آید. نکات زیر می‌تواند در این انتخاب بسیار کمک‌کننده باشد.

نکات مهم در خرید مبلمان مدرن

 

نوع چیدمان مبل در محیط

مبل‌های مدرن نیازی به قرینگی در چیدمان ندارند و می‌توان آن‌ها را به طور نامنظم نیز چیدمان کرد. اما باید توجه داشت که نقطه کانونی و دیوارهای اطراف را نیز در نظر گرفته و بر طبق آن چیدمان انجام شود. بدین صورت که چیدمان گرد برای یک پذیرایی مستطیل شکل کاملاً نامناسب است.

نکات مهم در خرید مبلمان مدرن

 

متراژ محیط

نوع مبل مدرن و تعداد سِت آن باید با توجه به متراژ پذیرایی و محیطی انتخاب شود که مبل در آن قرار می‌گیرد. بدین صورت که برای محیط‌هایی با متراژ بالا دست افراد بازتر بوده و به راحتی می‌توانند نوع مبلمان مدرن خود را انتخاب کنند. این در حالی است که برای فضاهای کوچک‌تر باید از مبلمانی با ابعاد و طراحی کوچک‌تر استفاده کرد.

نکات مهم در خرید مبلمان مدرن

 

رنگ مبلمان مدرن

بهترین رنگ برای خرید مبلمان در سبک مدرن رنگ‌های خنثی است. زیرا این نوع رنگ‌ها با همه وسایل خانه سازگاری داشته و هارمونی زیبایی ایجاد می‌کنند. همچنین با انتخاب رنگ خنثی برای مبلمان، برای انتخاب دیگر وسایل خانه آزادی عمل بیشتری به وجود می‌آید.

نکات مهم در خرید مبلمان مدرن

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *