میز کارمندی مدرن

میز کارمندی مدرن در فضاهای اداری استفاده می شود. از آن جایی که کارمندان تمامی ساعات کاری خود را پشت این میز اداری می گذرانند باید در طراحی و خرید آن دقت شود. میز کارمندی را می توان از مهم ترین مبلمان محیط کار به حساب آورد که تأثیر بسیاری بر نظم و ترتیب کارها، مدارک و اسناد دارد.

به دلیل اهمیت بالای این میز بهتر است به برخی نکات توجه کنیم. در ادامه ی مقاله با ما همراه باشید تا این نکات را بررسی کنیم.

میز کارمندی مدرن

 

میز کارمندی مدرن چیست؟

میز کارمندی مدرن همان طور که می توان از اسم آن حدس زد، کاملاً مدرن و شیک است. می توانید با سِت کردن آن با مبلمان اداری جلوه ی بسیار زیبایی به محیط کاری خود دهید. این میز انواع مختلفی دارد که شما می توانید متناسب با نیازتان گزینه ی بهتر را انتخاب کنید.

علاوه بر این میز کارمندی مدرن می تواند میز های کار گروهی را شامل شوند که می توانید این نوع میز را در شرکت های مختلف ببینید. می توان میز کارمندی را بخشی جدا نشدنی از یک شرکت دانست.

میز کارمندی مدرن

 

ویژگی های انتخاب میز کارمندی مدرن

همان طور که می دانید میز کارمندی باید به گونه ای انتخاب شود که بتوان استفاده ای مداوم از آن داشت. از این رو، چوبی که برای ساخت آن استفاده می شود باید مرغوب باشد. به خاطر حرکات میز و جا به جایی هایی که در ادارات صورت می گیرد، جنس میز از اهمیت بالایی برخوردار است. در هنگام خرید میز کارمندی باید به جنس آن توجه شود تا در زمان حمل و نقل آسیب نبیند‌.

علاوه بر مرغوب بودن جنس چوب میز کارمندی باید چسبی که برای متصل کردن اجزای مختلف این میز استفاده می شود هم با کیفیت و مرغوب باشد. اگر دقت کنید برخی چسب ها بعد از مدت زمان کوتاهی فاسد می شوند و پایه های میز سست و جدا می شوند‌. بعضی چسب ها هم به گونه ای هستند که در دمای بالا خاصیت چسبناکی خود را از دست می دهند که در نتیجه ی این اتفاق باز هم اجزای میز از هم جدا می شوند.

به منظور هماهنگی با دکوراسیون محل کار، باید رنگ میز کارمندی با سایر اجزای اتاق متناسب باشد. چرا که ایجاد هارمونی در فضای اتاق روی عملکرد کارمندان تأثیر مثبتی دارد.

میز کارمندی مدرن

 

مزایای میز کارمندی مدرن: 

در این قسمت از این مقاله قصد داریم تا به بررسی برخی مزایای میز کارمندی مدرن بپردازیم.

 

ظاهری چشم نواز

به منظور انتخاب میز متناسب با محیط کار بهتر است به نکات مختلفی توجه کنید. به عنوان مثال اگر ارباب رجوع مدام به شرکت شما مراجعه می کند، بهتر است که به دکوراسیون و طراحی داخلی شرکت خود توجه کنید. یکی از ویژگی های کاربردی میز کارمندی مدرن داشتن ظاهری چشم نواز است که باعث زیبایی هر چه بیشتر محیط می شود.

چنین میزهایی با وجود ساده بودن، زیبایی منحصر به فردی دارند. زمانی که ارباب رجوع های شما وارد شرکت شما می شوند با مبلمان شیک و میز کارمندی مدرن مواجه می شوند که این موضوع می تواند در واقع اولین معرفی شرکت شما به ایشان باشد.

میز کارمندی مدرن

 

توجه به ارگونومی

اگر به بررسی میزهای قدیمی تر بپردازید متوجه خواهید شد که در برخی موارد ضعف هایی را دارا هستند که در زمان های گذشته به آن ها توجه نمی شد. با پیشرفت روز افزون علم به خصوص در زمینه ی پزشکی، به سلامت کارمندان در محل کار اهمیت بیشتری داده می شود.

دانش ارگونومی در زمینه ی طراحی و ساخت میز کارمندی مدرن در جهت سلامتی افراد مورد استفاده قرار می گیرد. این مسئله سبب شد تا میز های کارمندی مدرن به شکلی متفاوت تولید می شوند و قابل شخصی سازی هستند تا افراد احساس راحتی بیشتری داشته باشند.

میز کارمندی مدرن

 

بهبود راندمان

همان طور که در قسمت قبل هم اشاره کردیم در مدل های جدید میز کارمندی مدرن، این که اصول ارگونومی رعایت شود یک اولویت به حساب می آید. همین مسئله به تنهایی می تواند بر راندمان تأثیر بگذارد. کارمندان زمانی که احساس راحتی بیشتری داشته باشند، قطعاً تمرکز بیشتری هم نسبت به وظایف خود دارند. بالا رفتن تمرکز کارکنان باعث می شود تا عملکرد سازمان و در نهایت راندمان افزایش پیدا کند.

 

تنوع بالا و هارمونی

اگر به مدل های قدیمی تر میز کارمندی اداری دقت کنید متوجه می شوید که با وجود داشتن ظاهری پر زرق و برق، چندان شیک به نظر نمی رسند و به سختی می توان آن ها را با سایر اجزای اتاق و دفتر هماهنگ کرد. اغلب مدل های قدیمی صرفاً با سبک خاصی از دکوراسیون همخوانی دارند.

اما میز های کارمندی مدرن به گونه طراحی و ساخته می شوند که در هر محیط و با هر دکوراسیونی می توانید از آن ها استفاده کنید. این میز ها تنوع بسیار بالایی در رنگ و طرح های خود دارند که باعث می شود تا افراد حق انتخاب بسیاری برای انتخاب میز مد نظر خود داشته باشند.

میز کارمندی مدرن

 

بهبود همکاری و تعامل بین کارمندان

امروزه بیشتر کارها به صورت گروهی صورت می گیرند و افراد یک شرکت برای این که این امکان را داشته باشند تا تعامل بهتری با هم برقرار کنند به برخی امکانات نیاز دارند. یکی از مهم ترین آن ها میز کارمندی مدرن می باشد. میز کارمندی مدرن این ویژگی را دارد که کارمندان یک شرکت را در کنار هم مستقر کند. این در شرایطی است که هیچ گونه تداخلی در کار آن ها ایجاد نمی شود.

میز کار گروهی را می توان مثال مناسبی برای این بخش دانست. این میزها به گونه ای طراحی و ساخته می شوند که امکان استفاده ی همزمان چند نفر وجود دارد. طراحی خاص این میزها باعث می شود تا افراد با هم در تعامل باشند و به صورت مداوم با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

این میزها همچنین می توانند باعث بهره وری حداکثری از فضا هم می شوند. برای دفاتری که با کمبود فضا مواجه هستند این گزینه می تواند بسیار مفید باشد. امیدواریم که این مقاله برای شما عزیزان مفید بوده باشد. لطفاً نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 

میز کارمندی مدرن

محصولات مرتبط 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *