کفپوش اداری و انواع آن

مقدمه

در این مقاله، کفپوش اداری و انواع آن برای الهام بخشیدن به شما آورده شده است. مدل های جدید کفپوش اداری و مبلمان اداری به طور مداوم طراحی و تولید می شوند. این موضوع باعث می شود که انتخاب زیبایی شناسی مناسب برای فضا و کفپوش اداری تا حدی چالش برانگیز باشد.

اگرچه بازسازی دفتر می تواند کاری استرس زا باشد، اما می تواند یک فرآیند سرگرم کننده باشد. ما برخی از ایده ها را گردآوری کرده‌ایم تا به شما کمک کنیم که کفپوش تجاری خود را با دقت بیشتری انتخاب نمایید.

کفپوش اداری و انواع آن

 

 

بهترین نوع کفپوش برای فضای اداری

هنگام تصمیم‌گیری در مورد بهترین نوع کفپوش برای یک فضای اداری مدرن، تعدادی از گزینه‌های رایج برای انتخاب کفپوش تجاری وجود دارد که می‌تواند یک گزینه را بهتر از دیگری کند. به عنوان مثال کاشی وینیل، لمینت، چوب سخت، لاستیک یا سرامیک کدام یک می توانند مناسب محیط شما باشند؟ پاسخ به این سؤال نیاز به بررسی شرایط محیط کاری شما دارد. این به معنای در نظر گرفتن دوام کفپوش، میزان رفت و آمد و نگهداری از کفپوش است.

کفپوش اداری و انواع آن

 

 

نکات مهم در انتخاب کفپوش اداری

 

میزان تردد

طول عمر نوع کفپوش انتخابی خود را با در نظر گرفتن رفت و آمدی که باید تحمل کند، در نظر بگیرید. تردد زیاد در دفتر به کفپوشی نیاز دارد که به اندازه کافی مستحکم باشد تا در برابر سایش و پارگی مقاومت کند.

این سیستم طبقه بندی که برای کفپوش های ساخته شده از وینیل، لمینت، پارکت، کاشی سرامیک و غیره استفاده می شود، تقریباً مشخص می کند که هر نوع کفپوش در چه نوع فضایی می تواند استفاده شود.

 

انعطاف پذیری تعمیر

حتماً کفپوشی را انتخاب کنید که در صورتی که نیاز به تعمیر داشته باشد، این کار به سادگی انجام شود و کم ترین ناراحتی برای کارکنان و مشتریان ایجاد کند.

 

نگهداری

هزینه کار مورد نیاز برای نگهداری کفپوش در طول زمان را در مقابل هزینه نصب در نظر بگیرید.

 

نصب و راه اندازی

نصب برخی از انواع کفپوش ها بسیار ارزان تر و سریع تر از سایرین است. بنابراین هنگام بررسی بودجه و زمان خرابی کفپوش، این را در نظر بگیرید.

 

هزینه

هزینه انتخاب مواد کفپوش باید با سهولت نگهداری، دوام و استحکام سنجیده شود. ارزان‌ترین لزوماً در درازمدت مقرون‌به‌صرفه‌ترین نیست.

کفپوش اداری و انواع آن

 

 

انواع مختلف کفپوش اداری

 

فرش و کاشی فرش:

موکت و کاشی فرش برای مشاغلی که نیاز به عایق صدا دارند ایده آل هستند و می توانند به گرم نگه داشتن محیط نیز کمک کنند. کاشی‌ها در صورت آسیب‌دیدگی راحت‌تر و ارزان‌تر تعویض می‌شوند و می‌توانند سخت‌تر باشند.

 

کفپوش وینیل:

کفپوش وینیل به دلیل ماندگاری طولانی و کیفیت عملکرد سخت، یک شکل محبوب از کفپوش های تجاری است. وینیل برای محیط‌های اداری با تردد بالا مناسب است. زیرا در برابر آسیب‌هایی مانند فرورفتگی پاشنه‌ها یا خراش‌های ناشی از کشیده شدن مبلمان مقاوم است. همچنین تمیز کردن آن آسان است و به حداقل تعمیر و نگهداری نیاز دارد.

 

کفپوش لاستیکی:

کفپوش لاستیکی نیز بسیار مقاوم است و مناسب محیط هایی است که مقاومت در برابر گرما و آب مهم است. ضد لغزش، راه رفتن آسان و همچنین جاذب صدا است.

 

کفپوش چوبی:

کفپوش های چوبی شیک هستند و به دفتر اداری حس کلاسیک و اجرایی می دهند. بسیار بادوام هستند اگرچه ممکن است در اثر آب آسیب ببینند. ایراد اصلی کفپوش های چوبی این است که معمولاً گران ترین گزینه کفپوش هستند. اگر چوب سخت بیش از حد جلا داده شود، می‌تواند لیز شود.

 

لمینت:

لمینت جایگزین ارزان تری برای چوب سخت، کاشی و سرامیک یا سنگ است. لمینت نصب ساده و ارزانی دارد و در برابر فرورفتگی، خط و خش بسیار مقاوم است و همچنین در برابر آب نیز مقاوم است. لمینت در انواع مختلف طرح های چوب سخت و سنگ موجود است و همچنان می تواند ظاهری بسیار طبیعی به یک دفتر بدهد.

 

کاشی سرامیک:

کاشی‌های سرامیکی می‌توانند گزینه مناسبی برای کفپوش‌های اداری باشند که در آن آسیب آب می‌تواند مشکل ساز باشد. اگرچه تمیز کردن و نگهداری کاشی ها آسان است و مدت زمان طولانی دوام می آورد، اما در صورت ترک خوردن، تعویض آن ها مشکل ساز خواهد بود. همچنین از ویژگی های عایق صوتی سایر گزینه های کفپوش برخوردار نیستند. کاشی‌ها برای یک دفتر کار در یک ساختمان به خصوص گرم، مناسب‌تر هستند، زیرا فاقد ویژگی‌های گرم‌کننده وینیل، لاستیک و فرش هستند.

کفپوش اداری و انواع آن

 

 

عوامل مؤثر در انتخاب کفپوش اداری و انواع آن

 

رنگ مهم است

رنگ ها احساسات را بر می انگیزند. شواهد نشان می‌دهند که رنگ‌ها بر نحوه عملکرد و تعامل ما تأثیر می‌گذارند. به این ترتیب، رنگ های خاص ممکن است برای محیط های مختلف تجاری مناسب تر باشند. در صورتی که کسب و کارتان تحلیلی و جزئیات محور است. بهتر است، رنگ قرمزی مانند ماهاگونی هاوانا را برای طراحی کفپوش خود انتخاب کنید. اعتقاد بر این است که قرمز تفکر عملی را بر می انگیزد و از دیدگاه مشتری، قرمز رنگی پررنگ و مطمئن است.

اگر کسب و کار بیشتر بر روی حل مسئله به صورت خلاقانه است و بر روی تخیل تمرکز می کند، آبی انتخاب خوبی است. زیرا تصور می شود که خلاقیت و راحتی را ارتقا می دهد. علاوه بر قرمز و آبی، رنگ‌هایی که به خوبی مورد مطالعه قرار گرفته‌اند به این صورت است که سفید برای بی‌طرفی، سیاه برای قدرت و هوش و زرد برای خوش‌بینی مناسب هستند.

 

خطوط مورب برای وسیع تر کردن بصری مناطق شیشه ای

دیوارها و پارتیشن های شیشه ای به عنوان یکی از جدیدترین ترندها در شرکت ها و اداره ها مورد استفاده قرار می گیرند. یک طرح مورب گسترده از کفپوش در یک دفتر می تواند توهم فضای بیشتر را ایجاد کند. این وسعت دید می تواند کار تیمی و همکاری را ارتقا ‌دهد و چیدمان مدرن و روان، زیبایی‌شناسی چشم گیر و پیچیده‌ای را ارائه کند.

 

جداسازی بصری فضاها

در حالی که نکته قبلی ما در مورد بزرگ تر نشان دادن یک دفتر پارتیشن بندی شده صحبت می کرد. گاهی هدف از طراحی کفپوش اداری ممکن است برای یک طرح بازتر باشد. امروزه، بسیاری از دفاتر به سمت مناطق باز مانند فضاهای کاری مستقل یا شناور و فضاهایی برای همکاری، گرایش دارند. ایده‌های کفپوش اداری که این فضاهای بزرگ را با رنگ‌ها و بافت‌های متضاد می‌شکند، می‌تواند حس بصری جدایی را ایجاد کند و در عین حال جامعیت یک چیدمان باز را حفظ کند. به عنوان مثال، کفپوش های چوبی را در داخل یک طرح کف سنگی اضافه کنید تا فضایی آرام تر و خلاقانه تر ایجاد کنید.

 

فضا یا کمبود آن

از آن جایی که کف به طور معمول بزرگ ترین سطح یک فضای داخلی است، طراحی کفپوش جسورانه می تواند کل فضا را بدون توجه به اندازه آن تغییر دهد. با ایده های کفپوش اداری تجاری خود خلاق باشید. به عنوان مثال، می توانید از تناژ رنگ برای خطای دید در اندازه محیط استفاده کنید. با محصولاتی با رنگ تیره می‌توانید فضایی دنج‌تر را در فضای کاری ایجاد کنید که برای کارهای متمرکز و فردی طراحی شده است. برعکس، انتخاب رنگ روشن باعث می‌شود که محیط را بزرگ تر نشان دهد.

 

الگو

نصب کفپوش با یک الگوی منحصر به فرد می تواند یک راه عالی برای افزودن بافت ظریف حتی با طراحی ساده باشد. الگوهای طراحی خاص می توانند به هر دفتری ظاهری براق و پیچیده به روشی ظریف ببخشند.

 

رسمی در مقابل معمولی

بخش بزرگی از برند یک شرکت به موقعیت فیزیکی آن مربوط می شود. انتخاب یک طرح کفپوش اداری که منعکس کننده ایده آل ها و شخصیت کسب و کار باشد، راهی عالی برای ایجاد یک برند قوی است. اگر کار شما جدی‌تر و متکی به حرفه‌ای بودن است، برخی از انتخاب‌های خوب برای کفپوش در این امر به شما کمک می کند.  

رنگ ها احساسات را بر می انگیزند. شواهد نشان می‌دهند که رنگ‌ها بر نحوه عملکرد و تعامل ما تأثیر می‌گذارند.

 

سخن پایانی

علاوه بر ملاحظات فوق، در نظر گرفتن ظاهر و احساس کلی که می خواهید به آن دست یابید و هدف اصلی هر محیط بسیار مهم است. ویژگی هایی مانند آکوستیک، سلامت، ایمنی و ایجاد فضای مناسب همگی در انتخاب کفپوش تأثیر می‌گذارند.

گروه دپوکالا راه‌حل‌های نوآورانه، تزئینی و پایدار کفپوش را ارائه می‌کند و این راه‌حل‌های مخصوص کفپوش و دیوار را برای پاسخگویی به نیازهای مشتری ایجاد می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *