کتابخانه اداری: چرا باید یکی داشته باشید؟

مقدمه

کتابخانه به عنوان بخشی از کمد اداری، برای همه به عنوان مکانی برای الهام گرفتن، تحقیق و همچنین گذراندن اوقاتی آرام کار می کند و دستور العمل عالی برای ایده پردازی است. کسب و کار بیشتر افراد با الهام گرفتن مرتبط است. برای هر فردی مهم است که به ویژه در هنگام بلوک فکری، یک محرک در دسترس داشته باشد و چه راهی بهتر از یک کتابخانه برای کمک به آن ها برای یافتن مقداری الهام؟

کتابخانه مملو از انواع کتاب‌ها می باشد از کتاب‌های مربوط به تفکر برند، طراحی، بازاریابی، جامعه‌شناسی و فرهنگ گرفته تا جلدهای قدیمی. کتابخانه ها مفهوم جدیدی نیستند، اما از آن جایی که کارکنان برای کار خود به اطلاعات مرتبط نیاز دارند، اهمیت آن ها روز به روز بیشتر می شود. کتابخانه مکانی است که می تواند به ویژه برای شرکت هایی مفید باشد که به سرعت در حال رشد هستند یا دفاتر زیادی در مکان های مختلف دارند. در این موارد، کتابخانه به عنوان یک مرکز دانش مشترک برای کارکنان عمل کند. 

کتابخانه های شرکت اغلب کم استفاده می شوند. با وجود مزایای بسیار، شرکت ها اغلب در تشویق استفاده از کتابخانه های شرکت خود در میان کارکنان خود با چالش هایی رو به رو هستند. اغلب اوقات کارمندان از مزایای استفاده از این کتابخانه ها آگاه نیستند. عدم آگاهی، کاربرپسند نبودن یا مدیریت سازماندهی نشده اطلاعات منجر به عدم استفاده می شود.

کتابخانه اداری چرا باید یکی داشته باشید

 

 

مزایای کتابخانه اداری

این یک افسانه است که کتابخانه مکانی است که در آن تعداد زیادی کتاب از منابع مختلف و موضوعات مختلف نگهداری می شود. واقعیت این است که کتابخانه بستری برای گسترش دامنه دانش و طوفان فکری با ایده های بسیار است. بخشی از ساختمان است که سکوت مهم ترین عنصر در کنار خواننده مشتاق است. آن ها فقط برای مدارس و کالج ها در نظر گرفته نشده اند. دفاتر نیز به آن ها نیاز دارند. کتابخانه از مزایای بسیاری برخوردار است. بعضی از آن ها عبارتند از:

  • از خوانندگان استقبال می کند تا ذهن خود را باز کنند و به ذخیره دانش خود بیفزایند. یک کتابخانه اداری حاوی مجلات و کتاب های بیشتری در زمینه مدیریت، تجارت، اقتصاد، ارتقای مهارت، کامپیوتر، مهندسی، گزارش های سالانه به اضافه موارد مربوط به سبک زندگی و سرگرمی است.
  • مانند یک فروشگاه برای مجلات و روزنامه های مختلف است. آرایه ای از آن ها را خواهید یافت.
  • به شما انگیزه می دهد که عادت خواندن را حفظ کنید که منجر به افزایش دایره لغات نیز می شود.
  • هیچ بخش دیگری از دفتر به اندازه یک کتابخانه آرام نیست.
  • بهترین قسمت این است که اگر می خواهید موضوعی را بعداً در اوقات فراغت، در مسافرت یا در خانه و غیره بخوانید، می توانید با استفاده از خدمات پشتیبانی دفتر، آن را منتشر کنید یا صفحات را فتوکپی کنید. در زمان کار و علاقه شما صرفه جویی می کند.

 

اهمیت داشتن کتابخانه اداری 

کتابخانه اداری: چرا باید یکی داشته باشید؟مراکز تجاری نیز مفهوم افزودن کتابخانه به ساختمان خود را جدی گرفته اند. در هند، مراکز تجاری بسیاری وجود دارند که فضای اداری را برای اجاره در دهلی نو، بمبئی، چنای، کلکته و سایر شهرهای مترو ارائه می کنند، همچنین بخشی را برای سالن مطالعه کتابخانه اختصاص داده اند.

به دلیل کمبود فضا، بسیاری از دفاتر خدماتی هنوز بخشی را برای کتابخانه تعیین نکرده اند. در چنین سناریویی، مفهوم یک کتابخانه کوچک به خوبی درک شود. به عبارتی دیگر به قفسه ای بلند و شیک از کتاب اشاره دارد که می توان آن را در هر طبقه نگه داشت. اگر ساختمانی 5 طبقه باشد، می توان 5 تا 6 قفسه بلند در آن ها جای داد. ایده اصلی این است که کارمند کارآمدتر، آگاه تر و خلاق تر شود.

 

محصولات مرتبط

 

چرا یک اداره باید کتابخانه داشته باشد؟

در حالی که کتابخانه شرکت می تواند در برخی مشاغل مانند قوانین و حسابداری بسیار رایج باشد، در زمینه های دیگر مانند IT کم تر محبوب است. کتابخانه اداری: چرا باید یکی داشته باشید؟ داشتن یک کتابخانه در دفتر، پیامی بسیار قوی به همه کارمندان می‌فرستد که فرهنگ سازمانی این جا مطالعه را تشویق می‌کند، به دانش جدید ارزش می‌دهد و یادگیری مستمر را ترویج می‌کند. با چنین مفاهیمی، یک کتابخانه در دفتر بیشتر شبیه یک استعاره فرهنگی است که ارزش های بسیار بیشتری را به ارمغان می آورد تا دانش نابی که کتاب های آن ارائه می کنند.

ساختن یک کتابخانه اداری می تواند به سادگی ساختن قفسه ها و پر کردن آن ها با کتاب باشد. با این حال، برای اطمینان از ارزش‌هایی که می‌تواند به فرهنگ سازمانی بیاورد، در این جا چند پیشنهاد از طرف گروه دپوکالا وجود دارد:

 

  • اندازه کتابخانه

اندازه مهم است. بسته به بودجه شرکت، اما در صورت امکان، یک کتابخانه اداری باید حداقل 300 تا 500 کتاب داشته باشد که برای پر کردن یک قفسه بزرگ کتاب کافی است. قطعاً ترویج خواندن فقط با 50 کتاب در کتابخانه قانع کننده نیست. بعد از رسیدن به 300 می توان روی کیفیت کتاب های جدید سرمایه گذاری بیشتری کرد.

 

  • مکان کتابخانه

کتابخانه باید برای همه قابل مشاهده و در دسترس باشد. هدف کتابخانه این است که همه را تشویق کند که کتابی را بگیرند و بخوانند تا هر چه بیشتر مردم آن را ببینند، بهتر است. مکان پیشنهادی شامل اتاق انبار، مناطق طوفان فکری یا پذیرایی است.

 

  • نحوه دسته بندی

هر چه دسته بندی بیشتر باشد، بهتر است. برخی از شرکت‌ها ممکن است دسته‌بندی کتاب‌ها را فقط به کارهای مرتبط با فن‌آوری‌ها و مهارت‌ها محدود کنند. با این حال، انجام این کار نحوه تعریف یادگیری را نیز محدود می کند. یادگیری مستمر نباید فقط مرتبط با کار باشد، بلکه باید دانش عمومی، تاریخ، هنر، ادبیات و علوم نیز باشد.

 

  • افزودن کتاب های جدید به کتابخانه

افزودن مداوم کتاب های جدید به کتابخانه مهم است. یادگیری مستمر به منبع مستمر دانش جدید نیاز دارد. به عنوان ذینفعان اصلی، کارمندان باید صدایی قوی داشته باشند که چگونه کتاب ها باید به کتابخانه اضافه شوند. مهم تر از آن، کتاب ها با ظاهر فیزیکی خود در قفسه ها می توانند برداشتن و مرور آن ها را برای افراد وسوسه انگیز کند.

کتابخانه اداری چرا باید یکی داشته باشید

 

کلام پایانی

در کنار همه این ها، مدیریت کتابخانه نیز باید در نظر گرفته شود. آیا به یک کتابدار یا سیستم ردیابی نیاز است یا همه برای امانت گرفتن و بازگرداندن کتاب آزادی کامل دارند؟ یک کارمند چقدر می تواند یک کتاب را نگه دارد؟ چگونه می توان فهمید که کدام کتاب در کتابخانه موجود است؟

یکی دیگر از مزایای کتابخانه اداری جذب استعدادهاست. بیایید در مصاحبه بگوییم، شما می دانید که داوطلب عاشق خواندن است یا به دنبال محیطی است که یادگیری مستمر و بهبود مستمر را ارتقا دهد. چه چیزی برای اثبات چنین ارزش هایی به عنوان بخشی از فرهنگ شما قانع کننده تر از بردن او به کتابخانه اداری پس از مصاحبه است و اجازه می دهد صدها عنوان کتاب در قفسه را اسکن کند؟ این یک نقطه فروش عالی از نظر نام تجاری کارفرما است که به جذب استعدادهای متناسب با فرهنگ شما کمک می کند، استعدادهایی که برای یادگیری مستمر نیز ارزش قائل هستند.

بنابراین اگر دفتر شما هنوز کتابخانه ندارد، همین الان شروع به ساختن آن کنید!

 

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *