مزایای کتابخانه اداری

مقدمه

ارزش یک کتابخانه اداری به خود محتویات و متناسب بودن آن با نیازهای محل کار و تمرکز شرکت یا بخش شما بستگی دارد. ما از طرفداران کتابخانه‌های اداری هستیم و مشتاقیم مزایایی را از یک کتابخانه اداری در اینجا به اشتراک بگذاریم. هنگامی که می خواهید مسئله ای را بررسی کنید اما اطلاعات آنلاینی وجود ندارد بنابراین شما به کتابی نیاز دارید.

در اینجا نقش کتابخانه در کمد اداری مشخص می شود. اگر یک کتابخانه اداری اختصاصی دارید که کتاب های مورد نیازتان در قفسه‌اش است بنابراین می‌توانید آن را امانت بگیرید و پاسخ سؤالتان را دریابید. آیا این احساس خوبی نیست که بدانید دقیقاً چیزی که نیاز دارید در کجا قرار دارد؟ خوب، این تنها مزیت کتابخانه محل کار نیست، در اینجا سه مورد دیگر وجود دارد.

مزایای کتابخانه اداری

 

 

کتابخانه اداری چه مزیت هایی دارد؟

وجود کتابخانه های اداری بسیار ضروری است، به خصوص در فناوری هایی که تغییرات و پیشرفت ها به صورت روزانه اتفاق می افتد. از این رو، توانایی یادگیری مداوم، مدیریت و انطباق با فن آوری های جدید به بخش مهمی از کسب و کار افراد در این زمینه تبدیل می شوند. چنین توانایی معمولاً به عنوان یادگیری مستمر شناخته می شود و تقریباً هر شرکتی در صنعت فناوری ادعا می کند که این ویژگی بخشی از فرهنگ سازمانی خود است. راه های متعددی برای شرکت برای ترویج یادگیری مستمر در سازمان وجود دارد، اما به نظر من، ساده ترین و شاید قابل توجه ترین راه، داشتن یک کتابخانه در دفتر است.

 

  • صرفه جویی در هزینه

باعث صرفه جویی در پول می شود. به‌جای خرید یک کتاب برای هر کارمندی که ممکن است نیاز به ارجاع به آن داشته باشد، می‌توانید یک کتاب برای یک کتابخانه مشترک خریداری کنید مانند کتاب های فنی، پزشکی یا حقوقی که بسیار مفید هستند.

 

  • فراهم کردن اطلاعات ثابت

شما مطمئن هستید که تیم شما از همان اطلاعات منابع  استفاده می کند و بنابراین از اطلاعات متناقض برای کار روی یک پروژه مشترک استفاده نمی شود. این امر به ویژه در دوران استفاده از وب سایت ها برای راهنمای مرجع بدون هیچ گونه بررسی و تعادل از منابع معتبرتر و ویرایش شده بسیار مهم است.

 

  • ایجاد یک دارایی و یک استاندارد

ایجاد یک کتابخانه شرکتی یا دپارتمان، حتی اگر فقط یک قفسه کتاب در یک راهرو باشد نیز بسیار مفید است. ساخت یک دارایی برای همه کارکنان، رعایت اولویت ها است. کارکنان دقیق، آگاه و تحصیل کرده مورد احترام و حمایت هستند و این به نوبه خود باعث می شود که پروژه ها همان استاندارد برتری را داشته باشند.

 

محصولات مرتبط

 

چگونه یک کتابخانه اداری راه اندازی کنیم؟

این روش بسیار خوب عمل می کند اما هر شرکتی نیازهای متفاوتی دارد. بنابراین قبل از انجام هر کاری آن چه را که از کتابخانه خود نیاز دارید در نظر بگیرید. کار ایجاد یک کتابخانه ممکن است آن طور که انتظار می رود دلهره آور نباشد. وقتی آماده شدید، این مراحل ساده را دنبال کنید:

 

  • تصمیم گیری

اولین قدم این است که تصمیم بگیرید که آیا می خواهید یک کتابخانه در شرکت برای همه به صورت مشترک داشته باشید یا چندین کتابخانه دپارتمان ایجاد کنید. اگر تمرکز شرکت شما مشترک است و بیشتر کارمندان روی پروژه‌ها و وظایف مشابه کار می‌کنند، یک کتابخانه مشترک بزرگ ممکن است راه حل مناسبی باشد. با این حال، برای دپارتمان هایی با مطالب مرجع به شدت متفاوت، کتابخانه های دپارتمان مفید هستند.

 

  • تعیین محل کتابخانه

یک مکان مرکزی برای کتاب ها ایجاد کنید و سیستمی برای سازماندهی آن ها طراحی کنید. گاهی اوقات تا زمانی که به کتاب‌ها نگاه نکنید و روند موضوعات را مشاهده نکنید، نمی‌توانید یک سیستم را به طور کامل تحقق ببخشید. این زمانی است که باید تصمیم بگیرید که آیا به یک سیستم چک کردن نیاز دارید یا خیر.

 

  • سازماندهی کردن کتابخانه اداری

از کارکنان بخواهید که کتاب های متعلق به شرکت را در قفسه کتاب بگذارند. این کار به آن ها اجازه می دهد تا هر چیزی را که قرض گرفته اند از خانه بیاورند. پس از چند روز پس از بازگرداندن کتاب‌ها به آرامی، در دفتر قدم بزنید و تمام کتاب‌های باقی‌مانده کتابخانه را جمع‌آوری کنید که به طور فعال استفاده نمی‌شوند.

کتاب ها را مرتب کنید، در هر قفسه کمی فضای اضافی بگذارید تا حذف یا جایگزینی عنوان مشکلی نباشد. همچنین ایده خوبی است که یک سبد یا جعبه در یک قفسه با پرینت‌هایی از راهنماهای داخلی ضروری و دفترچه‌های راهنمای کاربر داشته باشید. اگر می‌خواهید کلیپ‌بوردی برای امضای کتاب‌ها داشته باشید، این انتخاب شماست، در شرکت‌های کوچک‌تر این امر ضروری نیست.

همه با یک مجموعه کتاب مشترک همراه نیستند و بسیاری از کتاب‌ها همچنان در دفاتر فردی باقی می‌مانند اما اغلب این برای کتاب‌های تخصصی خوب است که فقط توسط اعضای تیم خاص استفاده می‌شوند. با گذشت زمان، کتابخانه اصلی رشد می کند و به یک منبع واقعی تبدیل می شوند.

مزایای کتابخانه اداری

 

 

هدف از ایجاد کتابخانه اداری چیست؟

هدف کتابخانه این است که همه را تشویق کند تا کتابی را بگیرند و بخوانند تا هر چه بیشتر بر آگاهی ها افزوده شود.

کتابخانه شرکتی یک کتابخانه ویژه است که به کارکنان یک شرکت خدمات رسانی می کند. خدمات اطلاعاتی ارائه شده توسط کتابخانه های شرکتی باعث صرفه جویی در وقت کارکنان می شود و می تواند به کار هوشی رقابتی کمک کند. یک استراتژیست اطلاعاتی از کار یک سازمان از طریق کتابخانه شرکت پشتیبانی می کند.

کتابخانه های کوچک در دسترس هستند. یکی از موانع اصلی مطالعه، هزینه کتاب‌های جدید است. این جا دقیقاً همان جایی است که کتابخانه‌های کوچک وارد می‌شوند و به هر کسی اجازه می‌دهد تا یک کتاب جدید را مطالعه کند بدون این که مجبور باشد هر بار پول زیادی بپردازد.

 

کلام پایانی

اکنون که متقاعد شده‌اید که به یک کتابخانه اداری نیاز دارید و می‌دانید چگونه آن را محقق کنید، ممکن است تمایل غیرقابل توضیحی برای خرید یک صندلی چرمی با پشتی بلند داشته باشید تا بتوانید وانمود کنید که کتابخانه محل کار شما درست است.

کتابخانه اداری محل اصلی همه منابع کلیدی است. کتابخانه به افراد امکان می دهد از ابزارها و قالب های ساده و بصری برای ایجاد صفحات جدید و پیوست فایل ها، تصاویر و موارد دیگر استفاده کنید. کارگران دانش، کارگرانی هستند که سرمایه اصلی آن ها دانش است. به عنوان مثال می توان به برنامه نویسان، پزشکان، داروسازان، معماران، مهندسان، دانشمندان، متفکران طراحی، حسابداران عمومی، وکلا، ویراستاران و دانشگاهیان اشاره کرد که کارشان «اندیشیدن برای امرار معاش» است.

 

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *