با گسترش مشاغل، استفاده از مبلمان اداری و خرید مبلمان اداری افزایش یافته است. مبلمان اداری به سبک های مختلفی طراحی شده و انواع مختلفی دارند. این مقاله شما را با انواع مبل های اداری و سبک های مختلف آن و همچنین ویژگی های یک مبل راحتی اداری خوب آشنا می کند.

مبل راحتی اداری

مبل اداری چیست

اکثر افراد بیشتر روز و شب خود را در محیط کار خود می گذرانند، بنابراین مهم است که این محیط از نظر امکانات و تجهیزات در شرایط ایده آلی باشد. یکی از مهمترین این تجهیزات مبل راحتی اداری و مبل اداری مدرن است.

میز مدیریت، میز کنفرانس، میز گروه، میز منشی (پیشخوان)، میز کارکنان، صندلی، نیم ست، پارتیشن اداری، کمد و … را مبلمان اداری می گویند.

در زیر به توضیح مختصری از انواع مبلمان اداری اشاره میکنم:

میز اداری: میزها دارای استانداردهایی مانند ارتفاع مناسب، سطح کافی و مواد مرغوب هستند. اندازه میز با توجه به سایز و فضای شرکت ها انتخاب می شود اما معمولاً در اندازه های 160*120 سانتی متر با ارتفاع 80 سانتی متر هستند. اندازه کوچک میز کار را برای کارمندان دشوار می کند و بزرگ بودن بیش از حد فایده ای ندارد و با این تفاوت که بی جهت فضا را نیز اشغال می کند.

صندلی اداری: صندلی های اداری باید دارای ویژگی های استاندارد و ارگونومیک باشند تا کارکنان دچار خستگی و مشکلات جسمی نشوند. صندلی های اداری با توجه به کاربردشان به انواع مختلفی طبقه بندی می شوند: صندلی های مدیریتی که بسیار راحت و بلندتر از سایر صندلی ها هستند، صندلی های کارمندی (لیسانسی) که از نظر ارتفاع و پشتی قابل تنظیم هستند، صندلی های کنفرانس، صندلی های آموزشی و صندلی های انتظار.

نیم ست: به ست دو مبل تک نفره، یک مبل دونفره و مبل های کوچک نیم ست اداری گفته می شود که با هدف پذیرایی از مهمانان طراحی و تولید شده است.

فایل و کتابخانه: از دیگر اجزای مبلمان اداری می توان به انواع فایل ها و کتابخانه هایی که برای آرشیو اسناد و مدارک استفاده می شود اشاره کرد. بهتر است برای هر اتاق یک کتابخانه تعبیه شود تا در زمان نیاز باعث سردرگیم اسناد و مدارک نشود.

مبل راحتی اداری

اهمیت مبل اداری چیست

در این راستا باید گفت که مبل اداری از موثرترین عناصر در محیط های اداری می باشد. چیدمان هماهنگ و اصولی مبلمان اداری در فضای کار، علاوه بر جلب توجه و نظر مراجعین، باعث بهبود قدرت کاری و روحیه کارکنان نیز می شود.

یکی از عوامل موفقیت و حرکت رو به جلو دفاتر و شرکت های موفق، استفاده از مبلمان اداری با کیفیت و هماهنگ با سبک دکوراسیون فضای کار است

به جرأت می توان بیان کرد که افرادی که در محیط های اداری قرار می گیرند در گام اول دکوراسیون و چیدمان این فضاها را قضاوت و ارزیابی می کنند.

بر این اساس و با توجه به اهمیت مبل اداری می توان گفت که استفاده از مبل اداری جذاب و شیک می تواند در نگاه اول توجه افراد را به خود جلب کند. همچنین نقش بارز و مهم مبلمان باکیفیت و شیک در پیشبرد اهداف یک مجموعه اداری را نمی توان نادیده گرفت.

مبل راحتی اداری

معرفی سبک های مبلمان اداری

مبلمان اداری در سبک‌های مختلفی طراحی و تولید می‌شوند و سبک های کلاسیک،

سبک مدرن،سبک مدرن مینیمال،سبک روستیک،سبک معاصر،سبک هایتک و… از انواع سبک های مبلمان اداری هستند که هرکدام باتوجه به ذهنیت و علاقه ی مدیران شرکت های های مختلف انتخاب و چیده میشوند.

راحتی و آرامش خاطر با مبل راحتی اداری در محیط کار

این روزها به دلیل سختی شرایط زندگی و امرار معاش، اکثر افراد زمان زیادی را در محیط های کاری و اداری می گذرانند. تا جایی که این محیط ها جایگاه خانه دوم خود را خواهند داشت و در برقراری آرامش و آسایش مردم بسیار مهم خواهند بود به همین دلیل همیشه یک مبل اداری راحتی جایگاه ویژه و مهمی برای کارکنان یک محیط کار دارد. مبل راحتی اداری به عنوان یکی از اجزای مبلمان اداری تاثیر بسزایی در چیدمان و سبک دکوراسیون یک فضای اداری می گذارد.

مبل راحتی اداری

در این میان مبل راحتی اداری  زمینه های راحتی و آرامش نیروها را تامین میکند بر همین اساس، به میزانی که مبل راحتی اداری از کیفیت بهتری برخوردار باشد، احساس راحتی و آرامش بیشتری را ایجاد می کند. در عصر امروز، چیدمان و طراحی محیط های اداری بیش از هر زمان دیگری اهمیت پیدا کرده است. مبل راحتی اداری باکیفیت و مرغوب ضمن ایجاد حس آرامش، در ارتقای بهره وری نیروها نیز بسیار موثر میباشد و. استفاده از مبلمان اداری با کیفیت، علاوه بر جذابیت بصری فضا، از نظر مشتری نیز بسیار حائز اهمیت است

امروزه مدل های مختلفی از مبلمان راحتی اداری برای استفاده در فضای داخلی شرکت ها و سازمان ها طراحی و تولید می شود. مدیران فضاهای اداری به راحتی می توانند با توجه به سبک و مدل دکوراسیون خود مبل راحتی اداری را انتخاب کنند. در صورتی که محیط استفاده شده با کمبود فضا مواجه باشد، مبل راحتی اداری مدل ال بهترین گزینه برای استفاده در این محیط ها محسوب می شود.

مبل راحتی اداری

راهنمای خرید مبل راحتی اداری

برای خرید و انتخاب مبل  راحتی اداری باید نکات زیادی را در نظر داشته باشید. با بررسی این نکات می توانید بهترین دکوراسیون را در محیط اداری داشته باشید

قیمت مبل راحتی اداری

برای خرید مبل راحتی اداری ابتدا باید قیمت این مبل را در نظر بگیرید و سپس بر اساس بودجه خود اقدام به خرید کنید. البته مراقب باشید چون مدتی می توانید روی این مبلمان احساس راحتی کنید، نباید ارگونومی محصول را فدای قیمت آن کنید. بنابراین به دنبال گزینه ای مناسب و قیمت مناسب باشید. در واقع برای خرید مبل راحتی اداری با قیمت مناسب باید ویژگی های زیر را در نظر بگیرید:

  • مواد رویه از تعریق شما جلوگیری کند.
  • پایه صندلی نباید به هیچ وجه به سطح کف آسیب برساند.
  • گارانتی مبلمان در قیمت آن تاثیر مستقیم دارد.

مبل راحتی اداری

انعطاف پذیری و عملکرد

برای انتخاب مبل راحتی اداری کارایی و انعطاف پذیری آن را در نظر بگیرید. در واقع می توانید از چندین کارمند شرکت خود بخواهید که این مبلمان را امتحان کنند و از سطح راحتی آنها مطمئن شوید.

سبک مبلمان راحتی

شما می توانید هر نوع مبل راحتی اداری را بر اساس دکوراسیون محیط اداری خود انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر فضای کمی برای قرار دادن این مبل دارید، می توانید مدل های مبل تختخواب شو را انتخاب کنید. با استفاده از این مبلمان می توانید مدت زمان مشخصی را در محیط اداری استراحت کنید.

مبل راحتی اداری

محصولات مرتبط 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *