صندلی اپن

مقدمه

خانه های مسکونی امروزه به گونه ای ساخته می شوند که فضای زیادی برای به کار بردن مبلمان خانگی مختلف مانند میز ناهار خوری و دیگر موارد وجود ندارد. به دلیل این که یکی از شروط ساخت و ساز ساختمان ها این است که با کم ترین فضای موجود بهینه ترین استفاده ها شود. همچنین از آن جایی که تقریباً اغلب خانه ها دارای اُپن هستند پس به کار بردن میزهای ناهار خوری لزومی ندارد و به جای آن باید از صندلی اپن استفاده کنید.

صندلی اپن

 

 

اهمیت صندلی اپن

معمولاً اپن ها در هر خانه ای از محبوب ترین قسمت ها به حساب می آیند. بسیاری از افراد زمان زیادی را در آن سپری می کنند و بر روی این صندلی ها می نشینند، غذا و یا قهوه می خورند و یا حتی کتاب می خوانند. به همین دلیل است که شما باید از آن استفاده کنید که البته به هنگام خرید باید به یک سری نکات و ویژگی های مهم این صندلی ها دقت نمایید.

بنابراین صندلی اپن که به صندلی آشپزخانه و یا کانتر نیز شناخته شده است یک وسیله ای است ‌که در کنار و یا زیر آن قرار می‌گیرد. عمدتاً این صندلی ها ارتفاع قابل تنظیمی دارند و پایه ای برای حمایت از پا را نیز دارا می باشند. این صندلی برای کودکان نیز قابل استفاده است. در ادامه قصد داریم شما را با ویژگی های مهم صندلی اپن اشاره کنیم و یا به عبارتی نکات مهمی که باید در هنگام خرید این نوع صندلی ها به آن ها دقت کنید.

صندلی اپن

 

 

ویژگی های صندلی اپن

همان طور که بیان کردیم استفاده از صندلی های اپن برای ساختمان هایی که دارای فضای کوچکی هستند وسیله بسیار ضروری است. از آن جایی که دارای نکات خرید مهمی است تصمیم گرفتیم در ادامه شما را با ویژگی ها و نکات مهم خرید این صندلی ها آشنا کنیم.

 

قیمت صندلی اپن

در ابتدا و قبل از خرید باید بدانید که چقدر بودجه دارید و به دنبال چه ویژگی هایی در صندلی های مورد نظر خود هستید و سپس اقدام به خرید کنید. باید بدانید که این صندلی ها دارای جنس و متریال های مختلفی هستند. بنابراین می توان گفت که هزینه های آن نیز طبق ساختار، کیفیت، جنس، نوع صندلی، ابعاد و طراحی تعیین خواهد شد.

 

نشیمن گاه صندلی اپن

نکته ی دیگر این است که باید صندلی هایی را انتخاب کنید که دارای نشیمن راحتی باشند. چرا که قرار است برای زمان زیادی مورد استفاده قرار گیرند. بنابراین مهم است که این صندلی ها نرم باشند و بتوانید به راحتی بر روی آن ها بنشینید. در غیر این صورت به هنگام نشستن احساس راحتی نخواهید کرد.

همچنین دقت کنید که نشیمن گاه باید به گونه ای انتخاب شود که برای همه ی سن و سال ها مانند کودکان و یا حتی افراد مسن نیز کاربردی باشند. نشیمن گاهی که جنس بی کیفیتی دارد معمولاً پس از نشستن بر روی صندلی فرو می رود. در حالی که صندلی اپن دارای جنس فوم سرد معمولاً فرو نمی رود و کاربردی تر است. از روکش صندلی نیز به سادگی نگذرید. چرا که روکش های نامرغوب می توانند به راحتی پوسیده شوند.

صندلی اپن

 

 

ارتفاع صندلی اپن

نکته ی مهم دیگر ارتفاع صندلی اپن است. چرا که باید با ارتفاع اپن و یا همان کانتر شما هماهنگی داشته باشد. البته توصیه ی ما این است که صندلی اپن که قصد خریداری آن را دارید باید قابلیت تنظیم ارتفاع را داشته باشد که بتوانید آن را با ارتفاع اپن موجود هماهنگ کنید. اگر که ارتفاع صندلی زیاد باشد می تواند برای کودکان و افراد مسن نشستن را سخت کند و اگر ارتفاع آن بسیار کوتاه باشد افراد دارای قد بلند با مشکل مواجه خواهند شد.

نکته ی دیگر این است که فاصله ی بین نشیمن صندلی و سطح اپن باید حدود 30 سانتی متری باشد. می توانید ارتفاع اپن را اندازه گیری کنید و فاصله ی موجود را از آن کم کنید تا بتوانید ارتفاع مناسب را بدست آورید. این گونه می توانید خرید بهتری را نیز داشته باشید.

 

مکان قرار گیری پا در هنگام نشستن بر روی صندلی اپن

شاید بسیاری از شما گمان کنید صندلی های اپن نیازی به داشتن مکانی برای قرار گیری پاها ندارند. اما باید بدانید که این صندلی باید این ویژگی را دارا باشد که تمامی افرادی که آن استفاده می کنند احساس راحتی به هنگام نشستن داشته باشند. همچنین لازم به ذکر است که این صندلی ها دسته ندارند و برخی نیز بدون پشتی هستند.

دلیل دیگری که این صندلی ها باید حتماً دارای محلی برای قرار گرفتن پاها باشد این است که اغلب این نوع صندلی ها ارتفاع بلندی دارند. ممکن است افراد مختلف نتوانند تعادل خود را حفظ کنند و بنابراین نیاز داشته باشند که از این قسمت استفاده کنند. پس به همین دلیل است که تقریباً در همه ی صندلی ها مکانی برای قرار گیری پاها وجود دارد.

صندلی اپن

 

 

تکیه گاه و پشتی صندلی اپن

از ویژگی هایی که تکیه گاه های صندلی های اپن باید داشته باشند این است که نباید نه خیلی بلند و نه خیلی کوتاه باشند تا در نشست افراد خللی ایجاد نکنند. به هنگام انتخاب کردن صندلی دارای تکیه گاه باید به سایز و ارتفاع صندلی و اپن نیز توجه کنید. صندلی های بدون تکیه گاه نیز با این که دارای جذابیت ظاهری هستند اما معایبی نیز دارند.

از جمله معایب صندلی های بدون تکیه گاه می‌توان به این اشاره کرد‌ که برای کودکان، افراد مسن و یا کسانی که دچار دردهایی در کمر و ستون فقرات هستند نمی توانند مناسب باشند. چرا که احتمال افتادن از آن ها بسیار زیاد است. البته چنانچه اغلب افراد مصرف کننده از این نوع صندلی های بدون تکیه گاه جوان هستند و مشکلی با نشستن بر روی آن ها ندارند و همچنین با دکوراسیون منزل شما هماهنگ باشند این نوع صندلی ها می توانند برای شما مناسب باشند.

 

هماهنگی صندلی اپن با دکوراسیون

دقت کنید سِت کردن و یا به عبارتی هماهنگی این مدل صندلی با دکوراسیون امر بسیار ضروری است. برای مثال شما نمی توانید صندلی های دارای پایه چوبی را با کابینت های فانتزی و رنگ جیغ سِت کنید. چرا که نمای نامناسبی را در پی خواهند داشت.

صندلی اپن

 

کلام آخر

در این‌ مقاله سعی کردیم شما را با صندلی اپن و مهم ترین ویژگی های آن در هنگام خرید که باید به آن ها دقت کنید توضیحاتی را ارائه دهیم. امیدواریم که با کمک این توضیحات بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *