میز کنفرانس کوچک

میز کنفرانس کوچک برای کسب و کارهای کوچک و متوسط مناسب است که معمولاً جلسات با تعداد 8 تا 10 نفر برگزار می شود. میز کنفرانس هر چقدر که بزرگ تر باشد به فضای بیشتری نیاز دارد. این نوع میز محور اصلی مبلمان اداری را تشکیل می دهد. بنابراین باید هم زیبا و چشم نواز باشد و هم نیازهای عملی شما را برآورده کند. برای این که مناسب ترین اندازه میز را انتخاب کنید باید ابعاد اتاق کنفرانس، مدل دلخواه و تعداد صندلی هایی که برای قرار دادن میز خود نیاز دارید را در نظر بگیرید.

میز کنفرانس کوچک

 

 

اندازه اتاق کنفرانس

اندازه اتاق کنفرانس تعیین کننده اندازه میز کنفرانس است. زمانی که اتاق جلسه خود را اندازه می گیرید، به یاد داشته باشید که ابعاد اتاق ممکن است لزوماً منعکس کننده فضای واقعی موجود در اتاق نباشد. اگر در امتداد محیط اتاق اشیایی دارید باید مناطق خالی اتاق را اندازه گیری کنید بدون احتساب فضایی که این موارد قبلاً اشغال کرده اند.

هنگامی که بدانید چه مقدار فضا در اختیار دارید، باید تعیین کنید که چه مقدار فضای خالی در اطراف میز خود نیاز دارید. برای اتاق های بزرگ، ایده آل است که در اطراف میز کنفرانس حدود 183 سانتی متر فاصله داشته باشید. در اتاق های کوچک تر، باید مطمئن شوید که حداقل 106 سانتی متر فضای اطراف میز خود دارید. زیرا این فضا به افراد اجازه می‌دهد که آزادانه در اطراف میز حرکت کنند و صندلی‌ها را بدون مشکل حرکت بدهند.

 هنگامی که تعیین کردید که تا چه اندازه فضا می خواهید در اطراف میز داشته باشید، آن را از ابعاد فضاهای خالی اتاق کم کنید. مطمئن شوید که مقدار فاصله را دو برابر کنید تا تمام جوانب را در نظر بگیرید. پس از انجام این اندازه گیری، ابعادی که باقی می ماند حداکثر اندازه میز است که اتاق کنفرانس شما می تواند در خود جای دهد.

میز کنفرانس کوچک

 

 

شکل میز کنفرانس کوچک 

 

مستطیل:

میزهای مستطیلی یک انتخاب کلاسیک هستند. یکی از گزینه هایی هستند که بیشترین صندلی را با توجه به اندازه می توان با آن ها استفاده کرد. یک میز مستطیلی می‌تواند به اندازه‌ای پهن باشد که در هر انتها چند صندلی داشته باشد، یا می‌تواند با یک صندلی در هر انتها باریک‌تر باشد.

میز کنفرانس کوچک

 

مربع:

میزهای کنفرانس مربعی گزینه دیگری است که باید در نظر بگیرید. با این میزها می توانید تعداد مناسبی از صندلی ها را با توجه به اندازه استفاده می کنید. با این حال، اگر به یک میز کنفرانس بزرگ نیاز دارید، یک میز مربعی به این معنی است که افراد اطراف میز ممکن است از هم فاصله زیادی داشته باشند.

 

قایقی شکل:

میزهای کنفرانس قایق شکل، ظاهری جالب و ظریف دارند. با این حال، برخلاف تصور رایج، نمی توان با آن ها تعداد صندلی بیشتری از یک میز مستطیلی با اندازه استفاده کرد. برخی از افراد وسعت دیدی را می پسندند که با میز کنفرانس قایق شکل به دست می آورند.

میز کنفرانس کوچک

 

گرد:

میزهای گرد برای چیدمان صندلی های کوچک تر بهترین کارایی را دارند. اگر به دنبال نشستن تعداد زیادی از افراد هستید، یک میز دایره ای در مقایسه با سایر اشکال، فضای زیادی را اشغال می کند.

میز کنفرانس کوچک

 

 

تعداد صندلی ها

در برخی موارد، ممکن است بخواهید میز کنفرانس خود را بر اساس تعداد صندلی ها انتخاب کنید. برای این موضوع باید در نظر بگیرید که کسب و کار شما چند نفر را استخدام می کند؟ چگونه از اتاق کنفرانس خود استفاده می کنید یا قصد دارید از آن استفاده کنید؟ حتی اگر عمدتاً از اتاق کنفرانس خود برای برگزاری جلسات کوچک استفاده می کنید، باید میز خود را طوری انتخاب کنید که بزرگ ترین گروهی را که تا به حال با هم داشته اید را در خود جای دهد. اگر کسب و کار شما در حال گسترش است، ممکن است لازم باشد که میز بزرگ تری را انتخاب کنید تا در زمان کوتاه مجبور به تعویض و خرید میز دیگری نشوید.

به طور کلی، مبنای این تخمین ها در نظر گرفتن حداقل 76 سانتی متر برای هر فردی است که پشت میز می نشیند که برای جلسات کافی است. با این حال، اگر هر فرد به فضای کاری بیشتری برای قرار دادن لپ‌تاپ، اسناد و موارد دیگر نیاز دارد. در این صورت ممکن است بخواهید برای هر نفر فضای بیشتری در نظر بگیرید، بنابراین روی صندلی‌های کم تری برنامه‌ریزی کنید. در این مواقع، به ازای هر نفر تقریباً به 106 سانتی متر فضا نیاز دارید. سبک و اندازه صندلی هایی که انتخاب می کنید نیز می تواند بر میزان فضایی تأثیر بگذارد که باید برای هر صندلی در نظر بگیرید.

میز کنفرانس کوچک

 

 

طول میز کنفرانس 10 نفره چقدر است؟

طول یک میز کنفرانس 10 نفره به طور دقیق مشخص نشده است. با این وجود، می توانید یک اندازه تقریبی از طول یک میز 10 نفره به دست آورید در صورتی که مستطیل یا بیضی باشد. بسیاری از میزهای کنفرانس 10 نفره در حدود 366 سانتی متر هستند که طول آن تقریباً 31 سانتی متر است. برخی ممکن است طولانی تر باشند، به خصوص اگر به گونه ای طراحی شده باشند که به هر نفر فضای بیشتری بدهند. البته، اگر به دنبال یک میز کنفرانس دایره ای، مربعی یا نامنظم هستید، طولانی ترین قسمت میز حدود 366 سانتی متر است.

میز کنفرانس کوچک

 

 

چگونه یک میز کنفرانس را در یک اتاق منحصر به فرد قرار دهیم؟

همه اتاق ها مربع یا مستطیل نیستند. برخی از آنها L شکل یا دایره ای هستند یا طرح بندی غیرعادی دارند. هنگامی که با اضافه کردن یک میز کنفرانس به اتاقی با اندازه نامنظم مواجه شدید، با کارشناسان میز کنفرانس مانند تیم دپوکالا برای دریافت مشاوره تماس بگیرید. ما پیشینه و تجربه لازم را داریم تا به شما کمک کنیم تا میز کنفرانسی را انتخاب کنید که مطابق با نیازها و زیبایی شناسی شما باشد.

میز کنفرانس کوچک

 

کلام پایانی

در این مقاله اطلاعات مفیدی را در مورد میز کنفرانس کوچک، نحوه انتخاب ابعاد میز، مدل های مختلف میز و چیدمان صندلی ها  با شما در میان گذاشتیم. امیدواریم این مطالب به شما کمک کند تا بتوانید بهترین گزینه ممکن را برای اتاق کنفرانس خود انتخاب کنید. در این زمینه تیم دپوکالا کاملاً پاسخگوی نیاز شما است و با مشاوره با این تیم می توانید یک میز کاربردی و در عین حال زیبا انتخاب نمایید. 

محصولات مرتبط 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *