میز کارشناسی نیلپر

مقدمه

توجه داشته باشید میزی که شما برای اتاق یا محل کار خود انتخاب می کنید باید دارای یک سری استاندارد ها باشد. شاید با خودتان فکر کنید میز کارشناسی چه تأثیری بر روی محیط کاری یا عملکرد و پیشبرد شما دارد. زمانی که برای خرید و انتخاب یک میز اداری برای شرکت خود یا اتاق کار خود می روید، با سه مدل نوع میز مواجه می شوید: مدل میز مدیریتی، کارشناسی، کارمندی است.

برای خرید میز ها باید یک سری نکته های مهم را رعایت کنید و در نظر داشته باشید. چون هر کدام از این نوع میز ها خصوصیات خاص خود را دارند. دلیل رعایت و در نظر گرفتن خصوصیات این است که شما بدانید این مدل میز نیاز شما را برآورده می کند یا نه!

قبل از انتخاب این که میز مدیریتی، کارشناسی یا کارمندی می خواهید، فهرستی از اولویت ها و نیاز های خود را آماده کنید. سپس بعد از بررسی موارد یادداشتی باید از آن ها فاکتور بگیرید و بهترین انتخاب را داشته باشید.

میز کارشناسی نیلپر

 

 

میز مد نظر ما چه سایزی باید داشته باشد؟

اندازه و سایزی میزی که انتخاب می کنید باید بر اساس ابعاد و اندازه محل کار و نوع کاری باشد که انجام می دهید. مثلاً موقعیت شغلی شما در شرکت به گونه ای است که نیاز دارید هم دستگاه کامپیوتر و هم دستگاه پرینتر بر روی میزتان قرار بگیرد. اما همکارتان نیاز به هر دوی آن ها ندارد.

در نتیجه سایز میزهای شما متفاوت است! محیط را اندازه بگیرید و ببینید چه سایزی از میز را می توانید در آن مکان قرار دهید. هنگام اندازه گرفتن توجه کنید که می خواهید میز را در کدام قسمت اتاق قرار دهید. زیرا اطراف میزتان حداقل باید ۶۰ سانتی متر فضا وجود داشته باشد. و حتماً در نظر بگیرید که راهروی عبوری  شما و اشخاص دیگر نباید خیلی باریک یا مسدود شود. بعد از اندازه گرفتن به متریال های مناسب میز می رسیم.

میز کارشناسی نیلپر

 

 

متریال های میز مناسب

 

روکش چوب

روکش چوب برای افرادی مناسب است که در نظر دارند ظاهر دفترشان خوب و زیبا باشد اما قصد پرداخت هزینه ی سنگین را ندارند. میز مدیریتی یا کارشناسی با روکش چوب مثل نوع لمینیتی آن است که در پایین برای شما توضیح می دهم. البته با این تفاوت که لایه ی روی آن واقعاً از چوب ساخته می شود. البته تمیز کردن این مدل میز ها در مقایسه با نوع لمینتی کمی دشوار تر است. اما ظاهر آن به مراتب شیک تر است و دفتر شما را خاص تر می کند.

 

روکش لمینیت

این مدل روکش این طور به نظر می رسد که انگار واقعاً میز شما از چوب ساخته شده است. مثل کفپوش که طرح چوب است اما از جنس چوب نمی باشد، در واقع تخته ای است که بر روی آن طرح چوب می زنند.

برای دفترهایی که افراد زیادی قرار است در آن کار کنند یا بر روی میز وسایل زیادی گذاشته می شود این مدل میز و روکش ایده آل است. چرا که به راحتی بر روی آن خط و خش کشیده نمی شود و ماندگاری بالایی دارد. همچنین از نظر قیمت نیز مناسب و هوشمندانه است.

 

چوب یکپارچه

همان گونه که از نامش پیدا است، این محصول به طور کامل از چوب ساخته می شود. این مدل میز ها با بالاترین کیفیت تولید می شوند. قیمت این مدل ها به نسبت مدل های قبلی بیشتر است و در عین حال ماندگاری و طول عمر بیشتری هم دارند.

میز کارشناسی نیلپر

 

شیشه

در مواقعی که میز شیشه ای خریداری می شود معمولا شیشه به کار گرفته شده در ساخت میز ها، شیشه هایی از جنس، شیشه های حرارت دیده شده ای است که ضخیم می باشد و به سادگی شکسته نمی شوند. و البته معمولا پایه فلزی دارند و به سادگی هم تمیز می شوند اما اثر انگشت به راحتی بر روی ان ها می ماند.

 

فلز

درست است که میز های مدیریتی، کارمندی یا کارشناسی تمام فلز وجود دارد اما بیشتر اوقات این مدل میز ها را در ترکیب با چوب یا شیشه می سازند. فقط پایه آن ها از فلز ساخته می شود و دلیل این کار هم زیبایی و ثبات و استحکامی است که فلز به میز می دهد. البته میز مدیریتی معمولاً از فولاد درست می شود.

میز کارشناسی نیلپر

 

 

توجه به اصول ارگونومی

یکی دیگر از مسائل مهم در خریدن میز توجه به میزان اهمیت ارگونومی است. لازم است که مفهوم کامل ارگونومی را بدانیم. ارگونومی به معنای دانش شناخت یک کار و رابطه ی افراد با آن کار می باشد. ارگونومی ظرفیت ها و توانمندی های انسان را مورد بررسی قرار می دهد و پس از جمع آوری اطلاعات به دست آمده از آن ها برای طراحی شغل ها، فراورده ها، تجهیزات و … بهره می گیرد. دانش ارگونومی در سه زمینه مختلف ورود پیدا می کند عبارتند از:

  • فیزیکال
  • نرم افزار
  • کلان

 

جنس میز کارشناسی نیلپر

جنس این میز ها از چوب ام دی اف می باشد و در سه اندازه مختلف عرضه می شود. دارای تعدادی کشو با دسته های فلزی آلومینیومی است که در رنگ های مختلف تولید می شوند. در بین کشو ها، کشویی قرار دارد که دارای قفل می باشد برای قرار دادن وسایل خصوصی. از دیگر شرایط خوب این میز ها جایی برای عبور سیم می باشد که به راحتی می توان مانیتور و کیس کامپیوتر را بر روی آن قرار داد.

میز کارشناسی نیلپر

 

سخن پایانی

برای انتخاب میز مناسب باید از یک سری اطلاعات و شرایط مطلع باشیم تا بهترین و مناسب ترین میز را انتخاب کنیم. در این مقاله ما سعی داشتیم مواردی را برای شما عزیزان بیان کنیم تا انتخابی معقول و عالی داشته باشید.

به خاطر داشته باشید که هنگام خرید حتماً موارد ایمنی و ارگونومی را در نظر بگیرید و فقط به ظاهر میز توجه نکنید. زیرا راحتی و سلامت شما حرف اول را می زند و بر روی پیشبرد اهداف شما نقش بسزایی دارد. 

محصولات مرتبط 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *