انواع میز کنفرانس

مقدمه

میز های کنفرانس بهترین میز برای محیط های اداری و کاری هستند. میز کنفرانس برای انجام دادن کار اداری طراحی نمی شود و فقط برای جلسات و کنفرانس کاربرد دارد. این میزها می توانند از دو نفره تا چند نفره طراحی شوند.

انواع میز کنفرانس برای رویدادهایی مانند جلسات مدیران با کارمند ها کاربرد دارد. بهتر است یک اتاق جداگانه و مجزا برای میز کنفرانس در نظر گرفت. به طوری که با سایر اتاق ها تداخل نداشته باشد. البته مدت زمان جلسات متفاوت است و بعد از اتمام جلسه افراد، اتاق کنفرانس را ترک می کنند و دوباره به محل کار خود بر می گردند و مشغول کار می شوند.

شما می توانید در هنگام برگزاری کنفرانس و جلسات، وسایل و ابزارهای مورد نیاز را برای برگزاری و اجرای جلسه و کنفرانس آماده کنید.این گونه، کنفرانس به راحتی و بدون اتلاف وقت انجام شود و در سریع ترین زمان ممکن به پایان می رسد. می توان وسط میز کنفرانس را مدل شیشه ای قرار داد و آن را زیبا تر و با جلوه تر کرد، اما قرار دادن شیشه هیچ کاربردی ندارد.

در مواقعی میز کنفرانس را می توان به عنوان میز آموزشی استفاده نمود. می توان متناسب با مقدار فضای محل خود برای میز کنفرانس پارتیشن جداگانه ای را مشخص کرد. این امر می تواند به پیشبرد و عملکرد و اهداف آموزشی شرکت یا مؤسسه کمک قابل توجهی کند.

انواع میز کنفرانس

 

 

ویژگی های میز کنفرانس

میز کنفرانس به شکل های مختلفی اعم از بیضی شکل، مربع، مستطیل و گرد طراحی و تولید می شوند. ارتفاع این نوع میز ها از ۷۲ تا ۸۲ سانتی متر متغیر است. تعداد صندلی های کنفرانس نشان دهنده و تعیین کننده مقدار فضای مورد نیاز برای آن است. ولی در هر حال مقدار فضای برای هر نفر را می توان بین ۶۰ تا ۸۰ سانتی متر تعیین نمود. میز های کنفرانس می توانند در رنگ بندی های مختلف و متنوعی تولید و عرضه شوند. چوب میز های کنفرانس از جنس ام دی اف هستند.  

میز کنفرانس برای همه ی شرکت ها و اداره ها لازم و ضروری است. این مدل میز در شکل های گوناگون طراحی و ساخته می شود و حتی می تواند به صورت یک‌ میز کنفرانس شیشه ای هم طراحی و تولید شود. این میزها از نظر برگزاری جلسه و کنفرانس ها مهم هستند و نباید نادیده گرفته شوند. بنابراین مشخص کردن فضای مناسب و اتاقی برای این مدل میز ها بسیار مهم است.  

انواع میز کنفرانس

 

 

تعداد نفرات شرکت کننده در جلسات 

جالب است بدانید که تعداد نفرات شرکت کننده در یک جلسه در اتاق مذاکرات به نحوی بر ابعاد میز کنفرانس اشاره دارد. لازم به ذکر است که فرمول مشخصی برای آن وجود ندارد. منظور از محاسبه، اندازه میز کنفرانس  نیست. زیرا عوامل مختلفی نظیر میزان و محدودیت فضا و نوع جلسات اثرگذار هستند. بدون شک میزهای کنفرانس طراحی شده به منظور استفاده در فضاهای کسب و کار دارای مساحت بیشتر، ابعاد بزرگ تر و در محیط های کوچک درست عکس این صدق می کند. در هر حال میز های کنفرانس چه در محیط بزرگ و چه در محیط کوچک، قابلیت جا دادن همان تعداد نفرات را دارند.

میز های کنفرانس چهار نفره، هشت نفره، ده نفره، چهارده نفره، هجده نفره، بیست نفره و سی نفره از جمله پر استفاده ترین انواع میز های کنفرانس هستند. در هنگام خرید باید به ابعاد و مساحت اتاق جلسات و تعداد نفرات شرکت کننده در محیط کاری دقت کنید.

انواع میز کنفرانس

 

 

میز کنفرانس گرد / دایره ای شکل

همان طور که از نام این مدل میز ها پیدا است، آن ها را بر اساس طرح دایره طراحی می کنند و پس از تولید به منظور استفاده برای مشتریان در بازار عرضه می شوند. میز های دایره ای از چندین جنس از جمله، ام دی اف، ام دی اف و ملامینه، لترون، نئوپان، ام دی اف و پلی استر ، هایگلاس، پلی گلاس، شیشه ای، پایه فلزی و چوب طبیعی تولید می شوند.

انواع میز کنفرانس

 

 

میز کنفرانس مستطیل شکل

یکی از برترین مدل میز ها می باشند که بسیار خواهان و متقاضی دارند. میزهای مستطیل شکل در جنس های مختلفی تولید می شوند از جمله، شیشه ای، ام دی اف، ام دی اف و ملامینه، چرمی، هایگلاس و لترون که برای استفاده متقاضیان به بازار عرضه می شوند.

انواع میز کنفرانس

 

 

میز کنفرانس مستطیل سر گِرد

این مدل از میز کنفرانس مدرن شباهت زیادی به میز های مستطیل شکل دارند. امکان نصب میز های نیم دایره به هنگام تمایل به توسعه از میز های کنفرانس میسر می باشد. یکی از مزایای این میزها ایجاد بهترین زاویه ی دید برای تمامی افراد مذاکره در اتاق جلسه می باشد. این مدل میز ها را در جنس هایی از قبیل چوب، شیشه، ام دی اف، ام دی اف و ملامینه، چرم، هایگلاس و لترون تولید می کنند.

انواع میز کنفرانس

 

 

میز کنفرانس مربع شکل

میز های مربع شکل یکی از پر طرفدار ترین و پر متقاضی ترین مدل های میز مذاکره می باشد. شکل این میز به صورت مربع می باشد و به همین دلیل این نام را به آن اختصاص داده اند. این مدل میز ها را در جنس های مختلف مانند ام دی اف،  لترون، ام دی اف و ملانیه، فایبرگلاس، هایگلاس و چوب در بازار تولید می شوند.

انواع میز کنفرانس

 

 

میز کنفرانس قایقی شکل

میز های قایقی شکل یکی از پر طرفدار ترین و پر خواهان ترین میز های کنفرانس در بازار می باشند که شباهت زیادی به میز های مستطیلی شکل دارند. گوشه ی این میز ها به اندازه ی میز های مستطیل شکل و مربع شکل تیز نیست. این سبک میز ها به گونه ای ساخته می شوند که توانایی ارائه خطوط دید روشن برای تمامی شرکت کنندگان در جلسه ها را دارند.  

انواع میز کنفرانس

 

سخن پایانی

انتخاب یک میز مناسب و شیک شما را در پیشبرد هدف هایتان کمک می کند پس در انتخاب آن تیز بین باشید.

محصولات مرتبط 

لوازم حمام و سرویس بهداشتی

میز متحرک کد st12

تومان۴,۸۰۰,۰۰۰
تومان۸,۶۴۰,۰۰۰تومان۱۱,۲۳۲,۰۰۰

مبلمان اداری

میز کنفرانسی RK314

تومان۹,۲۰۴,۰۰۰

مبلمان اداری

میز کنفرانس RK117

تومان۱۲,۹۴۸,۰۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *