10 ویژگی برای انتخاب میز کامپیوتر

مقدمه

با انقلاب دیجیتالی، رایانه‌ها به ابزاری ضروری در محیط کار تبدیل شده‌اند. میلیون‌ها کارمند روزانه از آن‌ها در پشت میز کامپیوتر استفاده می‌کنند. طبق اداره آمار کار ایالات متحده (BLS)، در واقع، تقریباً 67٪ از همه کارکنان اداری و 80٪ از همه مدیران اکنون از رایانه استفاده می‌کنند.

اگر در این دسته قرار می‌گیرید، باید میز کامپیوتر مناسب را انتخاب کنید. در حالی‌که می‌توانید از رایانه در هر مدل میزی استفاده کنید، برخی از میزها به طور خاص برای رایانه‌ها طراحی شده‌اند. آن‌ها فضای کاری راحت و مؤثری را برای شما فراهم می‌کنند، بنابراین به شما امکان می‌دهند بهره‌وری خود را به حداکثر برسانید. در زیر چندین ویژگی برای انتخاب میز کامپیوتر وجود دارد.

10 ویژگی برای انتخاب میز کامپیوتر

 

1. سطح وسیع

میزی را انتخاب کنید که فضای کاری زیادی داشته باشد. هنگام انتخاب میز کامپیوتر، سطح را در نظر بگیرید. میزان سطح یک میز کامپیوتر می‌تواند متفاوت باشد. برخی از میزهای کامپیوتر دارای سطح کمی هستند، در حالی‌که برخی دیگر دارای سطح کافی هستند. اگر نوع قبلی را انتخاب کنید، ممکن است توانایی شما را برای کار مولد محدود کند.

میزهای کامپیوتری با سطح بزرگ و جادار معمولاً چندین مانیتور را پشتیبانی می‌کنند. شما محدود به استفاده از یک مانیتور نخواهید بود. در عوض، می‌توانید دو مانیتور را روی یک میز کامپیوتر با سطح وسیعی راه‌اندازی و استفاده کنید. شما همچنین می توانید حروف را با دست روی آن بنویسید، که ممکن است با میزهای کامپیوتر کوچک‌تر امکان‌پذیر نباشد. علاوه بر این، می توانید میز کامپیوتر خود را با عکس‌های قاب‌دار یا تزئینات دیگر شخصی کنید.

 

2.ارتفاع ارگونومیک

ارتفاع میز کامپیوتر مهم است! اگر خیلی کوتاه باشد، ممکن است نتوانید پاهای خود را به راحتی زیر آن قرار دهید. از طرف دیگر، اگر خیلی بلند باشد، ممکن است برای رسیدن به صفحه کلید و ماوس خود دچار مشکل شوید. انتخاب یک میز کامپیوتر با ارتفاع ارگونومیک به شما این امکان را می‌دهد که از این مشکلات اجتناب کنید و در عین‌حال به فضای کاری راحت‌تری برسید.

ارتفاع یک میز کامپیوتر دقیقاً چقدر باید باشد؟ اداره ایمنی و بهداشت شغلی ایالات متحده (OSHA) فاصله 50.8سانتیمتر (cm) تا 71.12سانتیمتر (cm) از پا را توصیه می کند. فاصله پاها فاصله از پایین سطح میز تا زمین است. با فاصله 50.8سانتیمتر (cm) تا 71.12سانتیمتر (cm) از پا، میزهای کامپیوتر ارتفاع ارگونومیکی را ارائه می‌دهند که استفاده راحت است.

 

3. ساخت و ساز با دوام

برای این‌که یک میز کامپیوتر در برابر زمان مقاومت کند، باید ساختاری با دوام داشته باشد. میزهای کامپیوتر از مواد متفاوتی در دسترس هستند که برخی از آن‌ها دوام بیشتری نسبت به بقیه دارند. شما می‌توانید انتظار داشته باشید که برای یک میز کامپیوتر با دوام هزینه بیشتری بپردازید، اما این معمولاً یک سرمایه‌گذاری هوشمندانه برای دراز مدت است.

میزهای کامپیوتری با دوام در مواد فلزی و چوبی موجود هستند. انواع متداول فلز عبارتند از فولاد و آلومینیوم. میزهای کامپیوتر فولادی از استحکام خاصی برخوردارند، اما وزن آن‌ها بیشتر از میزهای آلومینیومی است. در مورد چوب، میزهای کامپیوتر با دوام اغلب از چوب چند لایه ساخته می‌شوند. چوب چند لایه از چند لایه چوب واقعی تشکیل شده است که با هم ترکیب شده‌اند. هنگامی‌که برای ساخت میز کامپیوتر استفاده می‌شود، سطح بالایی از استحکام و دوام را ارائه می‌دهد.

 

محصولات مرتبط

تومان۶,۵۴۰,۰۰۰تومان۶,۷۳۶,۲۰۰
تومان۴,۷۴۰,۰۰۰تومان۶,۱۶۲,۰۰۰
تومان۸,۲۸۰,۰۰۰تومان۱۰,۷۶۰,۰۰۰
تومان۱۰,۰۸۰,۰۰۰تومان۱۳,۱۰۴,۰۰۰
تومان۲,۸۸۰,۰۰۰تومان۹,۶۰۰,۰۰۰

 

4. ذخیره سازی کامپیوتر

یک میز کامپیوتر باید مکانی برای نگهداری کامپیوتر شما باشد. پس از همه، آن‌ها برای استفاده با کامپیوتر طراحی شده‌اند. شما نمی‌توانید رایانه خود را فقط روی زمین قرار دهید. هنگامی‌که رایانه شما روی زمین قرار می‌گیرد، خاک و زباله جمع می‌شود که می‌تواند در عملکرد آن اختلال ایجاد کند یا حتی باعث از کار افتادن آن شود. با این‌حال، می‌توانید با انتخاب یک میز با فضای ذخیره‌سازی، رایانه خود را از خرابی زودرس محافظت کنید.

برخی از میزهای کامپیوتر دارای یک کابینت هستند که می‌توانید کامپیوتر خود را در آن قرار دهید. برخی دیگر یک قفسه در پایین دارند. با هر یک از این راه‌حل‌های ذخیره‌سازی، کامپیوتر شما در محافظت خواهد بود.

البته اگر از لپ ‌تاپ استفاده می‌کنید، راه‌حل ذخیره‌سازی لازم نیست. می‌توانید یک لپ تاپ را مستقیماً روی میز قرار دهید. حتی اگر میز کامپیوتر شما کوچک است، باید بتواند لپ تاپ را در خود جای دهد. با این‌حال، اگر از رایانه رومیزی استفاده می‌کنید، به مکانی برای ذخیره آن نیاز دارید. خوشبختانه، بسیاری از میزهای کامپیوتری با کیفیت بالا دارای یک کابینت یا قفسه برای این منظور هستند. می‌توانید رایانه رومیزی خود را در داخل کابینت یا روی قفسه قرار دهید تا از روی زمین دور نگه داشته شود، جایی‌که بهتر در برابر آلودگی و زباله محافظت می‌شود.

 

5. سینی ماوس و صفحه کلید

ممکن است بخواهید یک میز کامپیوتر با سینی ماوس و صفحه کلید انتخاب کنید. بیشتر مشاغل مربوط به کامپیوتر شامل تایپ کردن است. با یک سینی ماوس و صفحه کلید، می‌توانید راحت‌تر تایپ کنید – و همچنین از ماوس استفاده کنید.

سینی ماوس و کیبورد یک سطح جداشدنی است که از پایین سطح میز امتداد دارد. برای پشتیبانی از ماوس و صفحه کلید استفاده می‌شود. بیشتر سینی‌های ماوس و کیبورد حدود 7.62سانتیمتر (cm) تا 15.24سانتیمتر (cm) زیر سطح میز قرار می گیرند. در نتیجه، می‌توانید دستان خود را در سطح پایین‌تری نسبت به سطح میز قرار دهید که مانیتور یا مانیتورهای شما روی آن قرار گرفته‌اند.

اگر می‌خواهید یک میز کامپیوتر با سینی ماوس و صفحه‌کلید بخرید، مطمئن شوید که به اندازه کافی بزرگ است که هر دوی این لوازم جانبی را در خود جای دهد. یک سینی کوچک ماوس و صفحه کلید ممکن است شما را مجبور کند که ماوس را روی سطح میز کامپیوتر خود ببرید. این می‌تواند به آرنج و بازوی شما فشار وارد کند.

در حالی که ماوس روی سطح میز و صفحه کلید روی سینی کوچک قرار دارد، برای استفاده از ماوس باید بازوی خود را بالا ببرید. با گذشت زمان، ممکن است در اثر بلند کردن مداوم بازو، درد آرنج را تجربه کنید. یک سینی جادار از این اتفاق جلوگیری می‌کند. علاوه بر این، فضای کافی را هم برای کیبورد و هم برای ماوس شما فراهم می‌کند.

 

6. گیره های کابل

گیره‌های میز کامپیوتر به راه‌اندازی سیم‌های شما کمک می‌کنند. فراموش نکنید که هنگام انتخاب میز کامپیوتر به دنبال بند کابل باشید. این‌که بگوییم کامپیوترها کابل‌های زیادی دارند، دست کم گرفته شده است. علاوه بر کابل برق، آن‌ها اغلب دارای کابل‌های مانیتور، کابل‌های چاپگر، کابل‌های اینترنت و غیره هستند. اگر برای پنهان کردن آن‌ها اقدامی نکنید، همه این کابل‌ها می‌توانند یک فضای کاری درهم و برهم ایجاد کنند. علاوه بر این، آن‌ها فضای سطحی ارزشمندی را مصرف می‌کنند در حالی‌که به طور بالقوه شما را از فعالیت‌های کاری خود منحرف می‌کنند.

گیره‌های کابل یک راه آسان و مؤثر برای پنهان کردن کابل‌های کامپیوتر شما ارائه می‌دهند. با استفاده از این کانال‌های پیش‌بریده، می‌توانید کابل‌های رایانه خود را از پشت میز خود هدایت کنید. گیره کابل چیزی نیست جز سوراخی که رویه پلاستیکی آن را می‌پوشاند. رویه پلاستیکی در اصل دارای یک برش است. می‌توانید کابل‌ها را در این برش و از طریق گرومت اجرا کنید تا پنهان شوند.

اگر میز کامپیوتر شما هیچ گیره کابلی ندارد، ممکن است بتوانید آن‌ها را اضافه کنید _ اما انجام این کار نیاز به کمی کار دارد. اضافه کردن یک حفره شامل حفاری است. شما باید یک سوراخ دایره‌ای در پشت میز کامپیوتر خود ایجاد کنید و سپس آن را با یک صفحه پلاستیکی بپوشانید. تاپ‌های گرومت هم به صورت محلی و هم به صورت آنلاین فروخته می‌شوند. از آن‌جایی که آن‌ها از پلاستیک ساخته شده‌اند، معمولاً ارزان هستند.

10 ویژگی برای انتخاب میز کامپیوتر

 

 

7. طراحی جذاب

طراحی جذاب یک ویژگی ضروری در میز کامپیوتر است. با فرض این‌که از آن برای کار استفاده می‌کنید، احتمالاً میز رایانه را مرتب می‌بینید و از آن استفاده می‌کنید. با این حال، اگر طراحی کم‌رنگی داشته باشد، می‌تواند تأثیر منفی بر روحیه و در نتیجه بهره‌وری شما داشته باشد.

مطالعات متعدد نشان داده‌اند که فضاهای کاری با طراحی جذاب، سطح بهره‌وری را افزایش می‌دهند. وقتی فضای کاری شما جذاب باشد، احساس رضایت و لذت ذاتی در استفاده از آن خواهید داشت. این تغییرات ذهنی مثبت می‌تواند منجر به افزایش بهره‌وری شود.

در اینجا چند نکته برای انتخاب یک میز کامپیوتر جذاب آورده شده است:

  • رنگی را انتخاب کنید که با بقیه مبلمان و تزئینات استفاده شده در فضای کاری شما همخوانی داشته باشد.
  • برای یک فضای کاری روستایی، یک میز کامپیوتر ساخته شده از چوب به جای فلز را در نظر بگیرید.
  • مطمئن شوید که دستگیره‌های کشو کیفیت بالایی دارند و به طور منسجم با بقیه میز کامپیوتر هماهنگ هستند.
  • یک میز اداری را به سبک کلی مشابه صندلی اداری خود انتخاب کنید.
  • برای یک دکوراسیون مدرن‌تر، میز اداری با سطح شیشه‌ای را در نظر بگیرید.

 

8. پورت‌ های داخلی

یک میز با پورت‌های داخلی انتخاب کنید. در حالی‌که نیازی نیست، میزهای کامپیوتر با پورت‌های داخلی در سال‌های اخیر به طور فزاینده‌ای محبوب شده‌اند. پورت‌های داخلی برای کاهش یا حذف نیاز به اتصالات کابلی سنتی طراحی شده‌اند. با پورت‌های داخلی، می‌توانید دستگاه‌ها را مستقیماً به میز رایانه‌تان متصل کنید تا به پورت‌های رایانه‌تان.

رایج‌ترین نوع پورت داخلی، گذرگاه سریال جهانی (USB) است. همان‌طور که می‌دانید، اتصالات USB برای بسیاری از دستگاه‌ها، از جمله گوشی‌های هوشمند استفاده می‌شود. اگر نیاز به شارژ گوشی هوشمند خود دارید، می‌توانید آن را به یک پورت USB داخلی روی میز کامپیوتر خود وصل کنید. حتی می‌توانید صفحه کلید و ماوس خود را به همین پورت‌های USB داخلی متصل کنید، اگر میز به رایانه شما وصل شود.

پورت‌های داخلی هنوز یک ویژگی نسبتاً جدید هستند، بنابراین همه میزهای کامپیوتر آن‌ها را ندارند. اگر نمی‌توانید یک میز کامپیوتر با پورت‌های داخلی پیدا کنید، زیاد نگران آن نباشید. گیره‌های کابل نیز هدفی مشابه دارند. گیره‌های کابل به شما این امکان را می‌دهند که کابل‌ها را پنهان کنید تا مجبور نباشید آن‌ها را روی میز کامپیوتر خود بکشید.

 

9. شکل مناسب

شکل مناسب ویژگی مهمی است که باید در میز کامپیوتر به دنبال آن باشید. متأسفانه، همه میزهای کامپیوتر دارای شکل یکسانی نیستند. مانند بسیاری از مبلمان اداری، آن‌ها در اشکال مختلف در دسترس هستند. توصیه می‌شود یک میز کامپیوتر را به شکلی انتخاب کنید که برای دفتر یا فضای کاری شما مناسب باشد.

میزهای کامپیوتر مستطیل شکلی وجود دارد که از یک خط مستقیم تشکیل شده است. آن‌ها مخروطی نمی‌شوند و به طرفین کشیده نمی‌شوند. میزهای کامپیوتر مستطیلی شکلی ساده و مستقیم دارند که به راحتی در اکثر دفاتر و فضاهای کاری گنجانده می‌شود. به عنوان مثال، اگر یک دیوار استفاده نشده وجود دارد، احتمالاً می‌توانید یک میز کامپیوتر مستطیلی را در مقابل آن قرار دهید.

برخی از میزهای کامپیوتر به شکل حرف L هستند. میزهای کامپیوتری L شکل مانند میزهای کامپیوتر مستطیلی هستند، اما از یک طرف دارای امتداد عمودی هستند. معمولاً از یک کابینت یا مجموعه‌ای از کشوها تشکیل شده‌اند.

میزهای کامپیوتری U شکل نیز وجود دارد. میزهای کامپیوتری U شکل تقریباً از همه میزهای کامپیوتری دیگر متمایز می‌شوند زیرا منحنی هستند. پشت یک میز کامپیوتر U شکل به طرفین می‌پیچد. در مقایسه با اشکال دیگر، معمولاً سطح بالایی را فراهم می‌کنند.

با این اوصاف، میزهای کامپیوتری U شکل برای همه دفاتر و فضاهای کاری مناسب نیستند. از آن‌جایی که آن‌ها منحنی هستند، روی هیچ دیوار سنتی نمی‌نشینند. همچنان می‌توانید یک میز کامپیوتر U شکل را روی دیوار قرار دهید، اما پشت آن به‌جای این‌که روی دیوار بنشیند، قوس می‌شود. فقط به یاد داشته باشید که از قبل دفتر یا فضای کاری خود را ارزیابی کنید تا مشخص کنید کدام شکل بهتر عمل می‌کند.

10 ویژگی برای انتخاب میز کامپیوتر

 

10. کاستورها

کاستورها به طور انحصاری روی صندلی‌های اداری یافت نمی‌شوند. بسیاری از میزهای کامپیوتر نیز دارای آن‌ها هستند. کاستورها، چرخ‌های کوچکی هستند که در قسمت پایین مبلمان نصب می‌شوند. برخی از آن‌ها از فولاد یا آلومینیوم ساخته شده‌اند، در حالی‌که سایر کاستورها از لاستیک یا پلاستیک ساخته شده‌اند. صرف‌نظر از مواد، همه کاستورها، چرخ‌هایی هستند که به قسمت پایین مبلمان، از جمله میزهای کامپیوتر، متصل می‌شوند.

با کاستورها، به هیچ بخش از دفتر یا محل کار خود وابسته نخواهید شد. اگر برای تغییر منظره جدید آماده هستید، می‌توانید میز کامپیوتر خود را به مکان دیگری ببرید. چرخ‌های متصل به پایین آن به شما امکان می‌دهند آن را بچرخانید.

تعداد زیادی میز کامپیوتر با کیفیت بالا و بدون چرخ وجود دارد. اگر میز کامپیوتر شما چرخ ندارد، برای جابه‌جایی باید آن را بلند کنید. میزهای کامپیوتر ممکن است سنگین باشند. در برخی موارد، ممکن است برای حرکت دادن آن‌ها به کمک نیاز داشته باشید. علاوه بر این، احتمالاً باید قبل از بلند کردن و جابه‌جایی رایانه، مانیتور، صفحه کلید، ماوس و سایر موارد خود را بردارید. کاستورها جابه‌جایی میز کامپیوتر را آسان‌تر می‌کنند. شما به کمک نیاز نخواهید داشت، و همچنین نیازی نیست که مواردی را از آن جدا کنید.

به خاطر داشته باشید، ممکن است لازم باشد گهگاهی چرخ‌های خود را روغن‌کاری کنید تا نرم بچرخند. گرد و غبار می‌تواند در داخل قاب جمع شود، و اگر کنترل نشود، می‌تواند توانایی غلتیدن کیس را محدود کند. روغن‌کاری آن‌ها به از بین بردن گرد و غبار کمک می‌کند تا چرخ‌ها به نرمی به چرخش خود ادامه دهند.

 

نتیجه گیری

توضیح جامعی درباره ویژگیهای میز کامپیوتر را ارائه دادیم. 10 ویژگی برای انتخاب میز کامپیوتر بهترین و شاخص‌ترین خصوصیات میز کامپیوتر را برشمرد. برای مشاوره و راهنمایی بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما در گروه دپوکالا از طریق شماره‌های تماس ارتباط برقرار نمایید.

 

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *