12 ویژگی میز اداری ارگونومیک

مقدمه

میز اداری باید با دوام باشد و به حداقل تعمیر و نگهداری نیاز داشته باشد که آن‌ را به یک سرمایه‌گذاری طولانی مدت عالی تبدیل می‌کند. بسیاری از این میزها دارای سطوح قابل تنظیم ارتفاع، محفظه‌های ذخیره‌سازی و سایر ویژگی‌ها هستند که سفارشی کردن آن‌ها بر اساس نیازها و ترجیحات فردی را آسان‌تر می‌کنند.

 

قبل از خرید، 12 ویژگی میز اداری ارگونومیک را بررسی کنید

اکثر افراد این حس را تجربه کرده‌اند، روی رایانه‌ای غلتیده‌اند، تایپ می‌کنند، شانه‌هایشان قوز کرده است، کمر درد دارند. اگر برای مدت‌های طولانی روی صندلی‌تان چسبیده‌اید و کدها را جمع‌آوری کرده‌اید، آن پیش‌نویس نهایی را نوشته‌اید یا اعداد را خرد کرده‌اید، حتماً نوعی فشار را تجربه کرده‌اید.

به لطف رشد سریع اتوماسیون صنعتی، مشاغل روی میز بیش از هر زمان دیگری رایج هستند و همچنین خطرهای مربوط به سلامتی.

ایستگاه‌های کاری ایستاده قابل تنظیم ارگونومیک که اغلب میزهای نشسته یا میزهای ایستاده نامیده می‌شوند، راه‌حل بسیار مورد نیاز برای این مشکل هستند. این واحدهای مبلمان اداری و خانگی به شما امکان می‌دهند بین نشستن و ایستادن بچرخید و شما را از دردهای بدن خلاص می‌کند. علاوه بر این، به شما کمک می‌کنند تا از مشکلات جدی سلامتی، از جمله بیماری‌های قلبی عروقی، افزایش وزن، کلسترول و دیابت جلوگیری کنید.

اگر قصد خرید میز ارگونومیک را دارید، در مسیر درستی هستید. این مقاله 12 ویژگی ارگونومیک کلیدی میز را مورد بحث قرار می‌دهد که باید قبل از خرید در نظر بگیرید.

 

12 ویژگی مهم یک میز اداری ارگونومیک

 

1. قابلیت تنظیم ارتفاع

اولین و مهم‌ترین ویژگی ارگونومیک میز که باید در نظر گرفته شود، قابلیت تنظیم ارتفاع است. همه میزها یکسان ساخته نمی‌شوند و برخی از آن‌ها قابل تنظیم نیستند. یک میز ایستاده ارگونومیک خوب به طیف وسیعی از ترجیحات ارتفاع، چه در حالت نشسته و چه ایستاده پاسخ می‌دهد. علاوه بر این، اگر به سرعت خسته شدید، می‌توانید آن را به یک میز نشستن تبدیل کنید.

بنابراین، به دنبال میزهایی باشید که بتوان آن را برای افراد بلند قد و به اندازه کافی پایین برای افراد کوتاه قد تنظیم کرد. به این ترتیب، سایر همکاران اداری یا اعضای خانواده می‌توانند از محصولات ارگونومیک برای یک هدف خاص استفاده کنند.

 

2. مکانیسم تنظیم

ویژگی ارگونومیک بعدی که باید به دنبال آن باشید این است که آیا یک میز دستی می‌خواهید یا برقی. دستی (اهرم)، اگر مجبور هستید ارتفاع میز کار را فقط یک یا دو بار در روز تنظیم کنید، به عنوان مثال، در هنگام تغییر شیفت.

اگر لازم است ارتفاع میز کار را چندین بار در روز تنظیم کنید، الکترونیکی با صفحه کنترل. به عنوان مثال، چندین کارمند از یک ایستگاه کاری استفاده می‌کنند، یا این کار به وضعیت‌های کاری متفاوت (ایستاده، نشسته و نیمه نشسته) نیاز دارد. در هر صورت، انتقال بین ارتفاعات باید صاف، بدون تکان‌های ناگهانی یا سر و صدا باشد.

 

3. گنجایش وزنی

میز شما باید به جای محدود کردن توانایی‌های شما، کار را ممکن کند. چه یک رایانه شخصی یا یک سیستم پیچیده از مانیتورها، چاپگرها، بلندگوها، پرینترها و لوازم غیرمرتبط با کار برای تکمیل فضای کاری خود داشته باشید، به یک میز اداری نیاز دارید که وزن قابل توجهی را در صورت نیاز تحمل کند.

بنابراین، حداکثر ظرفیت وزن میز ارگونومیک را بررسی کنید تا مطمئن شوید که می‌تواند با خیال راحت از تجهیزات اداری و سایر لوازم جانبی شما پشتیبانی کند. در وهله اول نحوه استفاده از آن را برنامه‌ریزی کنید تا از ظرفیت وزنی آن مطلع شوید.

 

محصولات مرتبط 

تومان۶,۵۴۰,۰۰۰تومان۶,۷۳۶,۲۰۰
تومان۴,۷۴۰,۰۰۰تومان۶,۱۶۲,۰۰۰
تومان۸,۲۸۰,۰۰۰تومان۱۰,۷۶۰,۰۰۰
تومان۱۰,۰۸۰,۰۰۰تومان۱۳,۱۰۴,۰۰۰
تومان۲,۸۸۰,۰۰۰تومان۹,۶۰۰,۰۰۰

 

4. مواد با کیفیت برای پایداری بیشتر

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم ارگونومیک میز که باید در نظر گرفته شود، مواد ساخت آن است. مانند هر مبلمان دیگری، همیشه می‌خواهید پولی که به سختی به دست آورده‌اید را روی یک میز کاری متمرکز بر کیفیت شرط‌بندی کنید که دوام زیادی خواهد داشت _ به خصوص اگر بیشتر ساعات خود را در پشت آن صرف می‌کنید.

البته، آخرین چیزی که می‌خواهید این است که میز در حالی که لوازم زیادی را در خود جای می‌دهد، تکان بخورد یا واژگون شود. از این رو، بهترین متریال دوام را با زیبایی بی‌انتها متعادل می‌کند که متناسب با فضای کاری شما است. به عنوان مثال می‌توان به چوب جامد، روکش، لمینت و فلز (فولاد ضد زنگ و آلومینیوم) اشاره کرد.

با قرار دادن اشیا (های) گران قیمت روی میز از نظر ساختاری ارگونومیک، آرامش بیشتری خواهید داشت.

 

5. تحرک

اگر نیاز دارید که میز خود را در داخل و اطراف محل کار خود با کم‌ترین تلاش حرکت دهید، میز خود را با چرخ در نظر بگیرید. این به ویژه در صورتی مفید است که می‌خواهید میز را جابه‌جا کنید یا آن را بین ایستگاه‌های کاری مختلف به اشتراک بگذارید.

از آن‌جایی که میز متحرک است، قفل برای ایمن سازی آن و جلوگیری از حرکت ناخواسته ضروری است.

 

6. مدیریت مؤثر کابل

یک میز ایده‌آل دارای ویژگی‌های داخلی مدیریت کابل مانند کانال‌ها، گیره‌ها یا سینی‌ها در زیر آن است. این کار سیم و کابال‌های شما را مرتب و پنهان نگه می‌دارد و از به هم ریختگی و خطرات زمین خوردن جلوگیری می‌کند. این امر به ویژه در صورت استفاده از چندین دستگاه الکترونیکی حیاتی است، زیرا کابل‌های درهم می‌توانند خسته‌کننده و ناخوشایند باشند. برخی از میزهای ارگونومیک دارای گیره‌های کابل یا نگهدارنده‌های متصل به قاب هستند. این‌ها به محکم کردن کابل‌ها در امتداد پایه‌های میز کمک می‌کنند و از آویزان شدن آن‌ها جلوگیری می‌کنند. 

 

7. زیبایی شناسی

اول، زیبایی‌شناسی ممکن است چیزی غیر از یک ویژگی مهم میز ارگونومیک به نظر برسد. با این‌حال، داشتن یک میز ارگونومیک متناسب با شخصیت، فضای کاری و سبک شما، شما را قادر می‌سازد با بهره‌وری بهتر کار کنید.

طراحی و زیبایی میز را انتخاب کنید که با سلیقه شما مطابقت داشته باشد و دکوراسیون کلی فضای کار شما را تکمیل کند. چندین میز ارگونومیک دارای طرح‌های برّاق و مینیمال هستند. چنین مبلمان اداری به طور یکپارچه با چندین سبک دکوراسیون اداری یا خانه ترکیب می‌شود.

علاوه بر این، به دنبال میزهایی با عناصر متضاد مانند پایه‌هایی با رنگ متفاوت یا طراحی دو رنگ باشید. این باعث ایجاد علاقه بصری می‌شود و یکنواختی یک میز تک رنگ را از بین می‌برد.

علاوه بر این، برخی از میزهای ارگونومیک دارای لبه‌های منحنی یا اریب هستند که به ظاهری مدرن کمک می‌کنند و راحت‌تر و چشم‌نوازتر هستند.

12 ویژگی میز اداری ارگونومیک

 

8. راحتی در استفاده

سهولت نصب و استفاده از میز ارگونومیک یکی دیگر از ویژگی‌های کلیدی میز ارگونومیک است. میز باید دارای دستورالعمل‌های واضح و حداقل اجزا برای نصب ساده باشد.

علاوه بر این، کنترل‌های تنظیم ارتفاع میز باید بصری و قابل درک باشند. به دنبال میزهایی با دکمه‌های ساده، از پیش تنظیم شده یا اهرم‌ها برای تنظیمات سریع باشید.

 

9. سایر لوازم جانبی

بنابراین، شما در مورد یک میز کار تصمیم گرفته‌اید، اما چرا باید در آن‌جا توقف کنید؟ ایستگاه کاری کامل خود را با لوازم جانبی میز ارگونومیک متحول کنید. به عنوان مثال، اگر ساعت‌های طولانی پشت میز خود کار می‌کنید، یک زیرپایی/ تشک ضد خستگی. یا یک بازوی مانیتور که تنظیم و موقعیت دقیق صفحه نمایش را برای کاهش فشار چشم و گردن و رفع موانعی مانند تابش خیره‌کننده یا بازتاب نور ارائه می‌دهد.

 

10. مساحت سطح وسیع

میز ارگونومیکی که انتخاب می‌کنید باید فضای کافی برای قرار دادن ابزارهای کاری ضروری از جمله رایانه شخصی، ماوس، صفحه کلید و اسناد داشته باشد، بدون این‌که احساس بهم ریختگی کنید. اتاق در دسترس خود و اندازه اقلامی را که معمولاً استفاده می‌کنید برای تعیین اندازه مناسب میز اندازه‌گیری کنید.

اگر از مانیتورهای دوتایی استفاده می‌کنید یا قصد دارید در آینده این کار را انجام دهید، اطمینان حاصل کنید که میز فضای کافی برای قرار دادن آن‌ها در کنار یکدیگر را فراهم می‌کند. این باعث می‌شود که مانیتورها احساس تنگی نکنند و زاویه دید مطلوبی داشته باشند.

فضای مورد نیاز برای لوازم جانبی دیگر مانند شارژرهای گوشی هوشمند، چراغ‌های رومیزی یا نگهدارنده اسناد را فراموش نکنید.

12 ویژگی میز اداری ارگونومیک

 

11. حداقل سطح نویز

اگر در یک فضای مشترک کار می‌کنید یا گوش‌های حساسی دارید، بهتر است یک میز با یک کنترل‌کننده آرام انتخاب کنید تا هنگام تنظیم ارتفاع، صدا و حواس‌پرتی را کاهش دهید. به عنوان مثال، اگر یک میز برقی می‌خواهید، یکی را انتخاب کنید که دارای یک موتور بی‌صدا برای کم‌ترین مزاحمت، به خصوص در محیط‌های کاری آرام باشد.

 

12. بودجه نیز مهم است

در نهایت، تعیین کنید که چقدر برای یک میز ارگونومیک هزینه خواهید کرد. بسته به اندازه، متریال و قابلیت تنظیم، میزهایی را با قیمت‌های مختلف پیدا خواهید کرد. با تجزیه و تحلیل کیفیت، ویژگی‌ها و دوام میز در رابطه با هزینه آن، ارزش پول را در اولویت قرار دهید و یکی را انتخاب کنید که نیازهای شما را با بودجه شما متعادل کند.

 

با میزهای ارگونومیک فردای سالم‌تری را در آغوش بگیرید

هیچ مبلمان اداری به طور جهانی کامل نیست. با این حال، اولویت دادن به این 12 ویژگی حیاتی برای میزهای ارگونومیک، میز شما را از یک ایستگاه کاری صرف به بهشتی برای راحتی و تمرکز تبدیل می‌کند، که برای پیشرفت در دنیای مدرن و تحت سلطه، نشستن بسیار مهم است.

از ارتفاع قابل تنظیم گرفته تا لوازم جانبی ارگونومیک، هر یک از ویژگی‌های میز ارگونومیک در بهینه‌سازی وضعیت بدن، به حداقل رساندن فشار و به حداکثر رساندن بهره‌وری بسیار مهم است. پس عاقلانه سرمایه‎گذاری کنید، سنجیده انتخاب کنید و گام‌های مهمی در حرفه خود بردارید.

 

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *