بهترین صندلی اداری برای نشستن طولانی

مقدمه

امروزه بیشتر فعالیت‌های روزمره افراد، پشت میز و در ساعت‌های طولانی مدت می‌گذرد و افراد برای انجام کارها روی صندلی اداری می‌نشینند. کارمندان، گیمرها و افراد محصل برای درس خواندن و خیلی از گروه‌ها و افراد دیگر ساعت‌های طولانی مدت خود را بر روی صندلی می‌نشینند. هنگامی که سخن از صندلی‌های بی‌کیفیت و غیر استاندارد شود، حالت نشستن‌ تغییر می‌کند و امکان دارد به مرور زمان موجب کمردردهای شدید و همچنین مشکلات فراوان دیگری شوند.

برای پیشگیری از همه‌ی این مشکلات و عوارض، بسیار بهتر است که از یک صندلی استاندارد و مناسب برای نشستن های طولانی مدت استفاده کنید. صندلی که به روش ارگونومیک و استاندارد طراحی و ساخته شده ‌باشد و آسایش و راحتی شما را درمدت زمان کار با آن حاصل می‌شود. شاید از خود بپرسید که بهترین صندلی اداری برای نشستن‌های طولانی مدت باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟ در این مقاله به موارد و نکته هایی که برای بهترین صندلی اداری برای نشستن طولانی می‌پردازیم.

بهترین صندلی اداری برای نشستن طولانی

 

 

مشخصات بهترین صندلی اداری برای نشستن طولانی

بر اساس تحقیقاتی که انجام شده ‌است افراد به صورت متوسط روزانه چندین ساعت را در پشت میزمی‌نشینند. استفاده کردن از یک صندلی خوب و استاندارد موجب اصلاح شدن ارگونومی ستون فقرات وهمچنین موجب کاهش فشار بر روی بدن می‌شود. یک صندلی خوب و استاندارد فشار ناشی از نشستن طولانی مدت را از قسمت های گوناگون بدن مثل گردن، ستون فقرات، قفسه سینه و همین طورماهیچه‌های پا بر می دارد و از آسیب‌هایی پیشگیری می‌کند که ممکن است ایجاد شود.

 

صندلی ارگونومیک

می تواتیم بگوییم ارگونومیک بودن یک صندلی مناسب برای نشستن طولانی، اصلی‌ترین ویژگی آن است که می‌تواند شما را از عارضه‌ها دور کند. شما همواره می‌توانید به آسانی صندلی‌های ارگونومیک را مناسب با فرم بدن تنظیم کنید و ساعت‌های طولانی بر روی آن بنشینید.

مخصوصاً اگر کارمندان محیط کار شما در طی روزساعت‌های طولانی مدت می‌نشینند، شما می‌توانید با استفاده از این صندلی‌های استاندارد و مناسب عملکرد کارکنان را بالا ببرید و بهبود دهید. در حقیقت هنگامی که افراد در صندلی و جایگاه خوب، مناسب و راحت قرار داشته ‌باشند و جسم در آرامش ‌باشد، موجب آرامش روانی آن ها می‌شود و در نهایت کارها بهتر و با کیفیت بالاتری انجام می‌شود.

بهترین صندلی اداری برای نشستن طولانی

 

 

قابلیت تنظیم پشتی صندلی

هنگامی که قصد دارید یک صندلی اداری برای نشستن طولانی تهیه کنید، پیشنهاد می‌کنیم که حتماً به قسمت پشتی آن توجه کنید. این قابلیت، یعنی تنظیم شدن پشتی صندلی، در طراحی صندلی در نظر گرفته شده‌ باشد، شما به آسانی می‌توانید با دقت به آناتومی بدن خودتان و شکلی که می‌خواهید، صندلی را تنظیم کنید و با این کار از کمردرد و درد ستون فقرات پیشگیری کنید. مخصوصاً در زمان هایی که به صورت طولانی مدت  برروی آن می‌نشینید، همواره می‌توانید آن را بیشتر خم کنید و به راحتی مدتی را  استراحت کنید.

 

پشتی کمر صندلی

بعضی از صندلی‌ها شامل پشتی قابل تنظیم شدن هستند که به آسانی می‌توانید آن‌ را متناسب با شکل و فرمی که می‌خواهید تنظیم کنید و با خیالی آسوده ساعت‌های طولانی مدت بر روی آن بنشینید. حتماً برای خریدن بهترین صندلی اداری به نکانی که گفته می‌شود دقت کنید تا بتوانید بهترین صندلی اداری برای نشستن طولانی را انتخاب کنید. پشتی صندلی در حقیقت یک  بالشت قابل تنظیم می‌باشد که در بیشتر صندلی‌های استاندارد به کار می رود. یکی از مشکل هایی که برای اشخاصی که به مدت طولانی بر روی صندلی می‌نشینند، گودی کمر، دیسک کمر و آرتروز می‌باشد که با استفاده از این پشتی صندلی می‌توان از آن جلوگیری کرد.

 

محصولات مرتبط 

 

 

انواع بهترین صندلی اداری برای نشستن طولانی

یکی از انواع  بهترین صندلی اداری برای نشستن طولانی که اکنون در مورد آن صحبت می‌کنیم، صندلی مدیریتی می‌باشد. در اکثر کسب وکارها و و ادارات وسازمان ها به طور معمول از برای مدیران عمومی از صندلی مدیریتی استفاده می‌شود. همچنین برای اعضای هیئت مدیره از صندلی ریاست، برای کارمندان دیگر هم از صندلی‌های ارزان قیمت استفاده می شود. این یک نظر کاملاً اشتباه می‌باشد. به دلیل این که انتخاب کردن صندلی در یک سازمان می‌بایست متناسب با اندازه کاربرد آن برای افراد صورت پذیرد.

 

اهمیت صندلی اداری

امروزه نقش و کاربرد صندلی‌های اداری و مبلمان بسیار بیشتر از گذشته شده‌ است. به دلیل این که این صندلی‌ها نقش فراوانی در سلامتی و راحتی پرسنل یک شرکت و یا مجموعه دارد. کارمندان می‌بایست ساعت‌های طولانی و متوالی را بر روی این صندلی‌ها بگذرانند و احساس خستگی کم تری کنند. انتخاب بهترین صندلی اداری برای نشستن طولانی مدت بر طبق فیزیک بدن افراد و قابل تنظیم شدن ارتفاع آن انجام می‌شود. چون برای مراقبت کردن از ستون فقرات و عضلات کمر باید به ارتفاع و عمق آن هم توجه کافی داشت. صندلی اداری خوب و مناسب باید دارای تکیه گاه استاندارد و راحت و همین طور مطمئن برای بدن افراد داشته‌باشد و متناسب با نوع وظایف افراد به کار برده شود. این صندلی‌ها می‌بایست گردن و کمر فرد را کاملاً پوشش دهد. همچنین از قسمت‌های سر، کمر، شانه و ستون فقرات هم محافظت کند.

همچنین این صندلی ها باید مقاوم باشند و از دوام خوبی برخوردار باشند. مثلاً منشی اداره یا مجموعه و یا مسئول دفتر به صورتی است که صندلی آن به دلیل نشستن و برخواستن بسیار و همچنین استفاده از کامپیوتر و موس و … به طور مداوم  در حال حرکت کردن هستند و اندازه فعالیت این کارمندان زیاد است و باید از صندلی مناسب تر و راحت تری برای آن ها درنظر گرفته شود.

بهترین صندلی اداری برای نشستن طولانی

 

 

ویژگی‌های صندلی مدیریتی

بهترین صندلی اداری برای نشستن طولانی استاندارد و مناسب باید به شکلی طراحی شود که ۴ قسمت ستون فقرات ازجمله: گردن، کمر، پشت و دنبالچه را پوشش دهد. به طور میانگین افراد در زمان نشستن بر روی صندلی در مدت یک ساعت، ۵۲ بار بالا تنه‌ی خودش را حرکت می‌دهد که بیشتر این حرکت ها شامل تکیه دادن و چرخیدن می‌باشد.

به همین دلیل صندلی‌های مدیریتی می‌بایست دارای مکانیزم ها و قابلیت‌های حرکتی با امکان تنظیم کردن پشتی صندلی باشد. یک صندلی مدیریتی خوب و استاندارد باید به شکلی طراحی شود که گردش خون را در پاها و زانوها را دچاربیماری نکند. همچنین پشتی صندلی می‌بایست قابلیت ارتجاع داشته باشد و آرنج‌ها در فواصل درستی از سر شانه  فرد قرار بگیرند. تغییر حالت بدن ازقسمت کمرمی‌بایست به آسانی انجام شود. یک صندلی مدیریتی مناسب سطح آن باید دارای اصطکاک لازم باشد تا از لغزیدن آن پیشگیری شود.

 

کلام پایانی

ویژگی های بهترین صندلی اداری برای نشستن طولانی را در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم تا شما را با آن ها آشنا کنیم و در انتخاب یک صندلی مناسب به شما کمک نماییم.

 

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *