راحت ترین صندلی های اداری

راحت ترین صندلی های اداری کدام هستند؟ صندلی اداری یکی از اجزای شرکت می باشد که از اهمیت بالایی برخوردار است. به این دلیل که افراد بخش عمده ای از زمان روزانه ی خود را در شرکت می گذرانند. یک صندلی اداری راحت می تواند باعث آسان تر شدن کار شود. از طرفی می تواند روی سلامت بدن هم تأثیر بگذارد. در ادامه ی این مقاله به بررسی ویژگی های راحت ترین صندلی های اداری و معرفی برخی از آن ها می پردازیم.

راحت ترین صندلی های اداری

 

ارتفاع قابل تنظیم

یک نکته ی بسیار مهم درباره ی راحت ترین صندلی اداری این است که بتوان ارتفاع آن را متناسب با قد خود تنظیم کرد. به منظور راحتی هر چه بیشتر باید به گونه ای بنشینید که پاهای شما با زمین افقی باشند. در این صندلی ها، اهرمی وجود دارد تا بتوان به راحتی صندلی را بالاتر یا پایین تر آورد و متناسب با قد خود تنظیم کرد.  

راحت ترین صندلی های اداری

 

تکیه گاه قابل تنظیم

مورد بعدی تکیه گاه است که نقش مهمی را ایفاء می کند. شما باید بتوانید تکیه گاه صندلی اداری خود را طوری تنظیم کنید که با کار و نیاز شما متناسب باشد. در صورتی که تکیه گاه به صندلی متصل باشد باید امکان جلو یا عقب بردن آن وجود داشته باشد. از طرفی دیگر بهتر است صندلی مکانیسم قفل داشته باشد تا پشتی صندلی به صورت ناگهانی حرکت نکند. پشتی، جدا از صندلی باید امکان تنظیم ارتفاع را داشته باشد تا بتوان به منظور رضایت خود آن را زاویه دار کرد.

راحت ترین صندلی های اداری

 

بررسی پشتیبانی کمر

همان طور که گفتیم، سلامت بدن تحت تأثیر صندلی ای می باشد که استفاده می کنید. تکیه گاه منحنی شکلی که روی صندلی قرار دارد، به کمر احساس پشتیبانی و راحتی می دهد. راحت ترین صندلی اداری با توجه به خط طبیعی ستون فقرات ایجاد می شود. بهتر است در زمان خرید به این مسئله دقت کنید.

باید در زمان نشستن کم ترین قوس را داشته باشید. پس صندلی ای را انتخاب کنید که قسمت پشت کمر را این گونه پشتیبانی کند و در هنگام انجام فعالیت های روزانه ی خود درگیر خمیدگی و افت نشوید. راحت ترین صندلی اداری پشتیبانی کافی از کمر دارد که باعث به حداقل رسیدن فشار بر روی دیسک های کمر در ستون فقرات می شود.

راحت ترین صندلی های اداری

 

دارا بودن عمق و عرض مناسب

نشیمن راحت ترین صندلی های ادرای به گونه ای تعبیه شده است تا گستردگی و عمق کافی را دارا باشد. بدین ترتیب می توان به راحتی بر روی آن نشست و این یکی از مهم ترین ویژگی ها آن می باشد. اگر شما فردی قد بلند هستید بهتر است به دنبال صندلی ای باشید که نشیمن عمیق تری دارد.

در صورتی که دارای قد متوسط هستید، یک عمق مناسب انتخاب کنید. در شرایط ایده آل باید زمان نشستن و تکیه دادن به تکیه گاه صندلی، حدود 2 الی 4 اینچ بین پشت زانوها و صندلی فاصله وجود داشته باشد. علاوه بر این، شما باید با توجه به نوع نشستن  خودتان، شیب صندلی را تنظیم کنید.

راحت ترین صندلی اداری

 

انتخاب مواد قابل تنفس و بالشتک مناسب

زمانی که به مدت بسیار طولانی بر روی صندلی اداری می نشینید، بهتر است که صندلی دارای جنس قابل تنفس باشد. انتخاب صندلی با نشیمن گاه و تکیه گاه پارچه ای یا جنس جدیدی با ویژگی پارچه، می تواند انتخابی عاقلانه باشد. بالشتک صندلی باید هنگام نشستن احساس راحتی را منتقل کند. بهتر است هنگام خرید صندلی اداری، نشیمن گاه خیلی سفت یا خیلی نرم را انتخاب نکنید. سطح نرم امکان ارائه دادن پشتیبانی کافی را ندارد و سطح سخت هم بعد از گذشت اندک زمانی، دردناک می شود.

راحت ترین صندلی های اداری

 

صندلی دستگیره دار

بهتر است که صندلی دستگیره دار انتخاب کنید تا از فشار ها کاسته شود که به گردن و شانه ها وارد می شود. دسته های صندلی هم بهتر است که قابلیت تنظیم داشته باشند تا بتوان به راحتی استراحت کرد.

راحت ترین صندلی های اداری 

 

کار کردن و کنترل ساده ی صندلی

راحت ترین صندلی های اداری به گونه ای هستند که در زمان نشستن بتوانیم به راحتی همه ی تنظیمات لازمه را روی صندلی انجام دهیم. همچنین برای این کار مجبور نباشیم تا به قسمتی از بدن خود فشار وارد کنیم. باید امکان راحت کج شدن یا بالا و پایین رفتن و چرخیدن راحت باشد. این که در زمان نشستن بتوانیم به راحتی شیب و قد صندلی را تنظیم کنیم از ویژگی های مهم راحت ترین صندلی های ادرای می باشد. بعد از گذشت مدت زمان اندکی کاملاً به تنظیم صندلی عادت می کنیم و نیازی نداریم تا تلاش خاصی برای این کار انجام دهیم.  

راحت ترین صندلی های اداری

 

حرکت راحت تر با چرخ ها و کاستورها

این که صندلی قابلیت حرکت داشته باشد یکی دیگر از ویژگی های راحت ترین صندلی های اداری می باشد. باید بتوانیم صندلی خود را بچرخانیم تا همه ی فعالیت های خود را به راحتی انجام دهیم. کاستورها باعث می شوند تا تحرک راحت تر شود. اما باید به کف پوش محل کار خود نیز دقت کنید. باید صندلی اداری ای را که انتخاب می کنید با توجه به کف پوش محل کار شما طراحی شود.

راحت ترین صندلی های اداری

 

دقت کنید!

این که معمولاً چند ساعت در شبانه روز خود را روی صندلی می گذرانیم می تواند تأثیر بسیاری در انتخاب صندلی مورد نظر بگذارد. اگر مدت زمان روزانه ای که شما از صندلی خود استفاده می کنید چندان زیاد نیست و در اکثر اوقات روز به صورت فعال کار می کنید، همان مدل صندلی کارمندان دیگر مناسب است.

اما اشخاصی مانند کارمندان اپراتورهای تلفن یا نویسندگان که تقریباً تمام روز را به نشستن سپری می کنند باید دارای راحت ترین صندلی اداری باشند که ویژگی های بیان شده در مقاله را دارا باشند. این ویژگی ها به فرد این امکان را می دهد تا در ساعات کاری طولانی خسته نشوند و بتوانند کار خود را به بهترین نحو و بدون آسیب به سلامت خود به انجام برساند. برای کسانی هم که استفاده های غیر معمول از صندلی دارند، هر صندلی راحتی می تواند مناسب باشد.

راحت ترین صندلی های اداری

محصولات مرتبط 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *