صندلی ناهار خوری

صندلی ناهار خوری یکی از مبلمان خانگی است که مردم این روزها چه در خانه های کوچک و چه در خانه های بزرگ تمایل به خرید و استفاده از آن دارند. برعکس زمان های قدیم که مردم ایران بیشتر بر روی زمین غذا می خوردند، این روزها معمولاً در هر خانه ای میز و صندلی ناهار خوری وجود دارد. اما باید دقت کنید که این میز و صندلی ناهار خوری را فقط به عنوان یه اکسسوری خریداری نکنید بلکه باید به یک سری نکات و ویژگی های مهم آن حتماً دقت کنید. این گونه می توانید علاوه بر صندلی ناهار خوری زیبا و شیک، راحتی و سلامت جسمانی خود را نیز داشته باشید.

امروزه، میز و صندلی ناهار خوری که با هم دیگر سِت نیستند بسیار مُد هستند. اگر شما هم علاقمند به این نوع میز و صندلی ها هستید حتماً باید به مواردی همانند ارتفاع مناسب و اندازه ی صحیح صندلی ناهار خوری دقت کنید. هم چنین سعی کنید صندلی های ناهار خوری را با دکور موجود در آشپزخانه سِت کنید تا هماهنگی زیبایی بین آن ها به وجود بیاید. پس نکات خیلی مهمی وجود دارد که به هنگام خرید صندلی ناهار خوری باید به آن دقت کرد.

اگر شما هم جزو افرادی هستید که نمی دانید بهترین میز برای شما باید چه ویژگی هایی داشته باشد و یا این که اطلاعی از جنس مناسب ندارید که باید خریداری کنید، این مقاله برای شما است. ما در این مقاله ویژگی های بسیار مهم صندلی ناهار خوری را برای شما توضیح می دهیم. تا انتها این مقاله را مطالعه کنید تا بتوانید به راحتی و به درستی صندلی ناهار خوری مناسب را انتخاب کنید.

صندلی ناهار خوری  

 

بودجه ی خود را تعیین کنید:

این روزها در بازار انواع مختلفی از صندلی ناهار خوری با طرح ها، رنگ ها و مدل های گوناگونی وجود دارد. هر کدام از آن ها با توجه به مدل، نوع پارچه و جنس به کار رفته در آن، قیمت متفاوتی دارند. برای مثال صندلی هایی که در آن ها از چوب راش سفید استفاده می شود معمولاً قیمت بسیار کم تری دارند. پس توصیه ی ما به شما این است که در ابتدا بودجه ی خود را مشخص کنید. سپس به دنبال صندلی ناهار خوری متناسب با بودجه ی خود باشید. زیرا این کار با وجود این همه تنوع مدل در بازار دیگر کار سختی نیست.

صندلی ناهار خوری

 

ویژگی فیزیکی را در نظر بگیرید:

ویژگی بعدی که باید به آن حتماً دقت کنید ویژگی فیزیکی یا جسمانی خود و اعضای خانواده ی خودتان است. به عنوان مثال شما باید به ویژگی هایی هم چون لاغری یا چاقی و هم چنین قد بلندی یا قد کوتاهی توجه کنید. زیرا که به عنوان مثال اگر شما قد کوتاهی دارید نباید از صندلی استفاده کنید که دارای ارتفاع بسیار بلندتری نسبت به شما است.

این ویژگی یکی از ویژگی های بسیار مهم است. زیرا توجه نکردن به این ویژگی باعث می شود که صندلی نامناسبی را انتخاب کنید و در طولانی مدت ممکن است به سلامت جسمی شما آسیب برساند.

صندلی ناهار خوری

 

به پایه های صندلی دقت کنید:

پایه های صندلی، ویژگی دیگر صندلی ناهار خوری است. شما هنگام خرید باید حتماً به آن ها دقت کنید. به دلیل این که پایه های صندلی در صورتی که جنس خوبی نداشته باشند و یا به خوبی تولید نشده باشند در طی مدت زمان اندکی برای شما مشکل ساز خواهند شد. برای مثال ممکن است پس از مدتی پایه های صندلی شکسته شوند و یا صدای ناهنجار تولید کنند.

بعضی از تولید کنندگان صندلی حتی ممکن است برای پایه های صندلی از چسب استفاده کنند که طبیعتاً عمر صندلی را کوتاه می کند و شما این گونه نمی توانید برای مدت طولانی از صندلی استفاده کنید. هم چنین توجه کنید پایه های صندلی فاصله ی مناسبی با هم داشته باشند. اگر هر گونه کج بودن و یا نامتقارن بودن در پایه های صندلی مشاهده کردید بهتر است از خرید آن ها منصرف شوید.

صندلی ناهار خوری

 

قابلیت جابه جایی:

نکته ی بعدی که باید مورد توجه قرار دهید این است که صندلی مورد نظر شما به راحتی جا به جا شود. برای مثال صندلی که خریداری می کنید بهتر است پشتی ضخیمی نداشته باشد. یا این که در قسمت پشتی آن جایی برای در دست گرفتن صندلی وجود داشته باشد. در صورت نداشتن هیچ یک از این ها باید صندلی سبک وزنی را انتخاب کنید. چرا که با داشتن این ویژگی ها شما به راحتی می توانید صندلی را در دست خود بگیرید و آن را جا به جا کنید‌.

صندلی ناهار خوری

 

سِت کردن میز و صندلی:

همان طور که در ابتدای متن نیز به آن اشاره کردیم بهتر است به هنگام خرید صندلی ناهار خوری به دکور آشپزخانه ی خود دقت کنید و موارد مختلف را با آن سِت کنید.

یکی از این موارد می تواند رنگ میز و صندلی باشد. شما با سِت کردن رنگ میز و صندلی می توانید ظاهری بسیار شیک و هماهنگ به آشپزخانه ی خود بدهید.

صندلی ناهار خوری

 

جنس مناسب صندلی ناهار خوری :

از آن جایی که احتمال کثیف شدن صندلی های ناهار خوری بسیار زیاد است، پس انتخاب درست جنس آن ها بسیار مهم است‌. چرم، کتان و شبه جیر از جمله پارچه های بسیار کاربردی هستند. شما هم چنین می توانید صندلی های ناهار خوری انتخاب کنید که دارای رویه ای هستند که قابلیت جدا شدن دارند. در این صورت به راحتی می توانید آن ها را جدا و تمیز کنید.

صندلی ناهار خوری

 

کلام آخر:

در نهایت توصیه ی ما به شما این است که حتماً نکات مهم در این مقاله را رعایت کنید. به دلیل این که با رعایت این نکات دارای صندلی های ناهار خوری شیک و متناسب با دکور می شوید. صندلی هایی که به سلامت جسمانی شما آسیبی نمی رسانند. هم چنین صاحب صندلی هایی با طول عمر زیاد می شوید. امیدوارم که از این مقاله لذت برده باشید و برای شما مفید بوده باشد.

صندلی ناهار خوری

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *