صندلی اداری نیلپر

صندلی اداری نیلپر یکی از نمونه های صندلی اداری پر طرفدار است. در دهه 70 شمسی، با ورود رایانه به کشور، نیازهای جدیدی بین مردم و به خصوص کارمندان به وجود آمد. یکی از این نیازها، نیاز به یک میز و صندلی راحت است تا شخص بتواند بدون احساس درد یا خستگی مفرط، ساعات طولانی را پشت کامپیوتر بگذراند.

شرکت نیلپر به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در زمینه طراحی و ساخت میز و صندلی اداری است. این شرکت با طراحی صندلی اداری نیلپر این امکان را برای کارمندان و افرادی که مدت طولانی می نشینند فراهم کرد تا دیگر خبری از کمر درد نباشد و بتوانند به راحتی 8 ساعت در روز کار کنند. در این مقاله قصد داریم مفصل تر درباره این صندلی ها صحبت کنیم؛ با ما همراه باشید.

صندلی اداری نیلپر

 

صندلی نیلپر چیست؟

ارگونومیک یک شاخه علمی است که به مهندسی انسان و بیوتکنولوژی ربط دارد. در واقع این علم بررسی می کند تا به این نتیجه برسد که چگونه می توان اجزای مختلف اشیاء را در کنار هم قرار داد. تا این گونه یک وسیله مناسب با فیزیک بدنی، متعادل، ایمن و آسان برای انسان فراهم شود. صندلی ارگونومیک با توجه به فیزیک بدنی انسان طراحی می شود.

در ساخت آن ملاحظاتی مانند وضعیت قرار گرفتن بدن، راحتی و سلامت جسم در نظر گرفته می شود. این صندلی می تواند از بروز هرگونه خستگی، کمر درد، درد در ناحیه بازو، درد شانه، درد گردن و ناراحتی های پا به خوبی جلوگیری کند. صندلی اداری نیلپر نه تنها از بروز این ناراحتی ها جلوگیری می کند، بلکه کارایی شما را هم در طول کار افزایش می دهد و مانع از افت انرژی شما می شود.

صندلی اداری نیلپر

 

ویژگی های صندلی اداری نیلپر

  • فاصله بازو از صفحه کامپیوتر باید زیاد باشد به طوری که صفحه مانیتور هم سطح با چشمان شما قرار بگیرد. این حالت ایده آل را می سازد.
  • صندلی و میز باید به گونه ای باشد که شما بتوانید صاف بنشینید و قوز نکنید. گردن در حالت ایده آل به صورت راحت و خنثی قرار می گیرد به طوری که احساس فشاری روی گردن خود حس نکنید.
  • بازوهای شما باید موازی با سطح زمین باشند.
  • پا باید به گونه ای قرار بگیرد که کف پا روی زمین باشد. بهتر است پاها را روی یکدیگر قرار ندهید تا خون به خوبی در پاها جریان پیدا کند.

صندلی اداری نیلپر

 

وجه تمایز صندلی اداری نیلپر با سایر صندلی ها

صندلی ارگونومیک، ویژگی ها و مزایایی دارد که آن را از سایر مدل های صندلی اداری جدا می کند. در ادامه یک سری از ویژگی های صندلی اداری نیلپر را بیان می کنیم:

 

پشتی:

اولین و مهم ترین موردی که در خرید یک صندلی کارمندی باید به آن توجه کنید، پشتی آن است. پشتی باید به گونه ای باشد که بتوانید مدت طولانی به آن تکیه دهید بدون اینکه برای کمرتان مشکلی ایجاد کند.

عرض پشتی و تکیه گاه صندلی در بهترین حالت خود باید 30 تا 48 سانتی متر اندازه داشته باشد. در صندلی ارگونومیک، پشتی با قابلیت قفل شدن طراحی می شود. به این ترتیب بعد از این که آن را در بهترین حالت تنظیم کردید، می توانید آن را تثبیت کنید. پشتی سر، هم می تواند به خوبی از پشت سر و بالای گردن پشتیبانی کند و هم خستگی در نواحی شانه و بالا تنه را از بین ببرد.

صندلی اداری نیلپر

 

ارتفاع صندلی:

یکی از کاربردی ترین ویژگی هایی که یک صندلی اداری نیلپر دارد، این است که ارتفاع آن قابل تنظیم است. یک صندلی ارگونومیک، اهرم پنوماتیک دارد و از سطح زمین به اندازه 35 تا 40 سانتی متر، ارتفاع دارد. در این ارتفاع، ران پای شما موازی با زمین بوده و کف پا هم روی سطح قرار می گیرد و بهترین حالت را برای گردش خون در پا ایجاد می کند. به این ترتیب دیگر خبری از پا درد یا دردهایی مثل آرتروز نخواهد بود. همچنین در این ارتفاع، می توانید ساعد دست خود را موازی با میز نگه دارید.

صندلی اداری نیلپر

 

نشیمن گاه:

در ناحیه تحتانی ستون فقرات، یک قسمت به شکل منحنی طبیعی وجود دارد. این قسمت باعث می شود که نشستن طولانی مدت، باعث ورود فشارهای غیرطبیعی به این ناحیه می شود و این منحنی را تخت می کند. برای این که این مشکل برایتان پیش نیاید، باید حین نشستن، وزن شما به طور مساوی روی نشیمن گاه صندلی پخش شود. یک نشیمن گاه مناسب، باید دارای پستی و بلندی هایی در سطح خود باشد تا از بروز هرگونه مشکل در ستون فقرات شما جلوگیری کند.

صندلی اداری نیلپر

 

شیب کف صندلی:

برای این که در حالت نشستن، بیشترین راحتی را داشته باشید؛ لازم است که نشیمن گاه صندلی از هر دو طرف باسن به میزان 2.5 سانتی متر یا بیشتر جا داشته باشد. به این ترتیب بیشترین راحتی را احساس می کنید. شیب صندلی باید این قابلیت را داشته باشد که به سمت جلو یا عقب تنظیم می شود. این نوع کفی را متحرک می گویند و با مکانیزم اتوماتیکی که دارد، می تواند فضا را برای تغییر حالت بدن و کم کردن فشار بر پشت ران هایتان فراهم کند.

صندلی اداری نیلپر

 

دسته صندلی:

دسته صندلی را دست کم نگیرید! دسته صندلی استاندارد می تواند فشار وارده روی کمر را تا حد زیادی کاهش دهد. بهتر است که دسته صندلی قابلیت تنظیم داشته باشد. چون در این صورت کارهایی مثل خواندن، نوشتن و تایپ کردن هم راحت تر می شود. به این ترتیب، از بروز تنش در سر، گردن و کمر جلوگیری می کند. همچنین مانع از بروز سندرم تونل کارپال می شود. صندلی اداری نیلپر دارای دسته صندلی پهن، بالشتک مناسب و دسته های قابل تنظیم با جنسی از پلی اورتان تزریقی است.

صندلی اداری نیلپر

 

چرخش و حرکت:

صندلی اداری نیلپر، قابلیت چرخش و حرکت استاندارد دارد که دیگر نیاز به حرکت، جلو و عقب بردن ستون فقرات را از بین می برد. قابلیت چرخش و حرکت باید به گونه ای باشد که صندلی تثبیت شده در هر حالتی را بتواند چرخانده و حرکت دهد. در صورتی که از صندلی روی زمین سخت استفاده می کنید، بهتر است دارای چرخ های پلاستیکی نرم باشد.

صندلی اداری نیلپر

 

کلام آخر:

صندلی اداری نیلپر یکی از بهترین مبلمان اداری در بازار ایران به شمار می رود که دارای ویژگی های منحصر به فرد و استاندارد می باشد. امیدواریم این مطلب برایتان مفید بوده باشد. سپاس از همراهی شما.

صندلی اداری نیلپر

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *