انواع صندلی ناهار خوری

انواع صندلی ناهار خوری در میان مبلمان خانگی موضوعی است که می خواهیم در این مقاله در مورد آن بیشتر بدانیم. احتمالاً شما هم جزو آن دسته افرادی باشید که به هنگام انتخاب صندلی ناهار خوری خیلی دقت و توجه ویژه ای نکنید. در حالی که باید بدانید بسیار مهم است که صندلی ناهار خوری باید یک سری ویژگی ها را داشته باشد. حتماً صندلی هایی را انتخاب کنید که متناسب با دکور آشپزخانه ی شما، حالت فیزیکی و جسمانی شما و خانواده خودتان باشد تا بتوانید به راحتی در طولانی مدت از آن ها استفاده کنید‌.

بنابراین دقت داشته باشید قبل از اقدام به خرید بهتر است در ابتدا اطلاعات لازم در مورد صندلی های ناهار خوری را بدانید. صندلی هایی که در کنار میز ناهار خوری مورد استفاده قرار می گیرند بسیار حائز اهمیت هستند. صندلی های ناهار خوری را باید طوری انتخاب کنید که در هنگام نشستن بر روی آن ها فشاری به حالت فیزیکی جسم شما وارد نکند. امروزه صندلی های ناهار خوری متفاوت و متنوعی در بازار تولید و عرضه می شوند. در این مقاله قصد داریم انواع صندلی ناهار خوری را برای شما معرفی کنیم تا بتوانیم شما را در انتخاب یک صندلی ناهار خوری مناسب کمک کرده باشیم.

انواع صندلی ناهار خوری

 

صندلی ناهار خوری

در بازار انواع صندلی های مختلف مانند صندلی اداری و یا صندلی های ناهار خوری وجود دارد. اما همان طور که احتمالاً می دانید هر کدام از این نوع صندلی ها دارای ویژگی های مختص به خود هستند. انواع صندلی های ناهار خوری در کل شامل صندلی ناهار خوری بدون دسته، صندلی ناهار خوری پارسونز و صندلی ناهار خوری با دسته می شوند که در ادامه به معرفی یکایک آن ها می پردازیم.

طبق معمول و همان طور که احتمالاً بدانید صندلی های ناهار خوری بر اساس دکور موجود در آشپزخانه و یا در قسمت های دیگر خانه انتخاب می شود. شما هم چنین می توانید صندلی های ناهار خوری را متناسب با مبلمان خانه ی خود انتخاب کنید‌. برای مثال شما می توانید رنگ صندلی های ناهار خوری خود را با میز ناهار خوری سِت کنید. یا اگر نوع مبلمان موجود در خانه ی شما از نوع مدرن و یا چستر است نوع صندلی های ناهار خوری را نیز چستر و یا مدرن انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر مبلمان شما از نوع استیل است می توانید صندلی های ناهار خوری با پایه های استیل را انتخاب کنید.

فراموش نکنید که سِت کردن وسایل خانه با هم دیگر ظاهری بسیار زیبا، هماهنگ و منظم به شما خواهد داد. البته به جز مورد سِت کردن وسایل با یکدیگر مورد دیگری که در انتخاب صندلی ناهار خوری شما بسیار مؤثر است میزان فضای موجود در خانه است. شما حتماً باید به این موضوع نیز دقت کنید تا به مشکلات دیگری بر نخورید. ادامه ی مقاله را مطالعه کنید تا با انواع صندلی ناهار خوری آشنا شوید‌.

انواع صندلی ناهار خوری

 

صندلی ناهار خوری بدون دسته

یکی از انواع صندلی های ناهار خوری، صندلی های بدون دسته هستند یا به عبارت دیگر به Side chair نیز معروف هستند. این نوع صندلی ها یکی از اولین های صندلی ناهار خوری هستند و بین مردم بسیار رایج می باشد. همان طور که از نام آن ها مشخص است این نوع صندلی ها ناهار خوری بدون دسته هستند و تنها از چهار پایه و قسمت نشیمن گاه تشکیل شده اند.

صندلی ناهار خوری بدون دسته علی رغم این که ظاهری بسیار ساده دارند اما زیبایی ظریفی را به آشپزخانه و یا اتاق ناهار خوری شما می دهند. هم چنین نیاز به مکان زیادی ندارند. بنابراین برای افرادی که دارای فضای کمی هستند این نوع صندلی ها بسیار کاربردی خواهند بود. البته علاقمندان به این نوع صندلی ها باید بدانند که بهتر است صندلی های ناهار خوری بدون دسته را با وسایل چوبی موجود در خانه سِت کنند. زیرا این گونه زیبایی آن ها بیشتر نمایان می شود.

انواع صندلی ناهار خوری

 

صندلی ناهار خوری پارسونز

نوعی دیگر از صندلی های ناهار خوری که Parsons chair نیز گفته می شود. نام این نوع صندلی از مدرسه ای در پاریس ایده گرفته شده است.  این نوع صندلی نیز سادگی و زیبایی خاص خودش را دارد. یکی از ویژگی های مختص این نوع صندلی ها این است که از خطوطی صاف در قسمت کناری نشیمن گاه استفاده می شود.

این ویژگی جالب این نوع صندلی ها باعث شده است که برای هر مکانی قابل استفاده باشند. این نوع صندلی ها به دلیل ساده بودن و نداشتن طرح های شلوغ و زیاد بر روی آن ها به راحتی قابل استفاده هستند. شما می توانید آن ها را با دیگر اجزای موجود در خانه سِت کنید. البته این نوع صندلی ها فاقد انحنا هستند می توانید از آن ها حتی در مکان هایی که بزرگ و وسیع نیستند نیز استفاده کنید.

انواع صندلی ناهار خوری

 

صندلی ناهار خوری با دسته

صندلی ناهار خوری با دسته یا Arm chair نوع دیگر صندلی ناهار خوری است. این صندلی ناهار خوری شبیه به نوع اول است با این تفاوت که همان طور که از نام آن نیز مشخص است دارای دسته است. دسته دار بودن این صندلی ها باعث می شود شما در صورت نشستن طولانی مدت بر روی آن ها احساس راحتی زیادی داشته باشید.

البته باید این نکته را نیز در نظر بگیرید که به دلیل دسته دار بودن، این صندلی ها به مکان زیادی نیاز دارند. پس اگر دارای خانه و اتاق ناهار خوری کوچکی هستید این نوع صندلی ها به شما پیشنهاد نمی شوند. این صندلی ها نیز زیبایی های خاص خود را دارا هستند و شما می توانید به راحتی با دیگر وسایل موجود آن ها را سِت کنید.

در نهایت باید گفت که به شما پیشنهاد می کنیم قبل از خرید هر نوع صندلی ابتدا حتماً دکور موجود در خانه را در نظر بگیرید. هم چنین به فضایی که در اختیار دارید دقت کنید. البته به این که شما از خریدن یک صندلی ناهار خوری دقیقاً چه انتظاری دارید را نیز مشخص کنید. به عنوان مثال اگر مهم ترین موضوع برای شما راحتی به هنگام نشستن بر روی صندلی غذا خوری باشد، بهتر است که از صندلی با دسته استفاده کنید. با در نظر گرفتن این موارد و هم چنین آشنا شدن با انواع صندلی های ناهار خوری که در این مقاله برای شما بیان کردیم می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

انواع صندلی ناهار خوری

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *