راهنمای خرید میز مدیریتی

راهنمای خرید میز مدیریتی دارای اهمیت بسیاری است. میز مدیریتی یکی از برجسته ترین مبلمان اداری یا شرکت محسوب می شود. اتاق مدیریت فضایی است که مدیران با رقبا، مشتریان و همکاران خود دیدار می کنند. باید این فضا دارای جلوه شیک و جذاب باشد. به این ترتیب در اعتباربخشی برند نیز مؤثر است. برای انتخاب یک میز مدیریت استاندارد، باید به یک سری نکات مهم توجه کنید. در ادامه به معرفی این نکات می پردازیم، بنابراین با ما همراه باشید. 

میز اداری مدیریتی

 

ویژگی های میز مدیریتی

ابعاد:

برای انتخاب ابعاد میز مدیریتی بایستی به اندازه و ابعاد فضای اتاق توجه کنید. همچنین باید بدانید که چه انتظاری از میز دارید. کاربرد میز اداری در ابعاد آن مؤثر خواهد بود. همچنین جنس میز در ابعاد آن تأثیر دارد. به عنوان مثال، ابعاد میزی که از جنس ام دی اف ساخته می شود با میزهای دیگر متفاوت است.

رنگ:

رنگ میز با توجه به رنگ و نوع دکوراسیون اتاق انتخاب می شود تا با آن در هماهنگی باشد. با این حال، معمولاً میزهای دارای رنگ تیره نسبت به سایر رنگ ها طرفداران بیشتری دارند. میزهای چوبی با رنگ قهوه ای تیره برای فضای اداری بسیار جذاب است. در هر صورت بهتر است میزی را انتخاب کنید که با فضای شرکت یا اداره هارمونی داشته باشد.

میز اداری مدیریتی

اندازه:

برای انتخاب میز باید بدانید که قرار است چه چیزهایی را بر روی آن جای دهید. این لوازم شامل سیستم کامپیوتر، لوگو، کاتالوگ، تقویم، پرونده ها، دفاتر مهم و … می شود. از طرفی میز باید فضای کافی برای وسایل اضافی و پذیرایی از میهمانان را داشته باشد.

ارتفاع:

ارتفاع میز باید به گونه ای باشد که بعد از ساعت های طولانی احساس درد یا خستگی نداشته باشید. بهترین ارتفاع برای میز زمانی است که گردن و ستون فقرات در بهترین حالت خود قرار بگیرند. در غیر این صورت عضلات گردن و کمر متحمل آسیب های جبران ناپذیری می شوند.

اگر میز ارتفاع زیادی داشته باشد، دسترسی شما را به وسایل روی آن سخت می کند. از طرفی میز کوتاه، شما را مجبور می کند تا ساعات طولانی روی میز خم شوید. این امر به عضلات شما آسیب می زند. پس برای انتخاب میز مدیریت بایستی به اصول ارگونومی دقت کنید.

میز اداری مدیریتی

اندازه اتاق:

ابعاد میز باید با ابعاد اتاق متناسب باشد. نباید میزی را انتخاب کنید که نسبت به ابعاد اتاق خیلی کوچک تر یا خیلی بزرگ تر باشد.

طرح و فرم:

به هیچ وجه طرح و فرم میز را نادیده نگیرید. به طور کلی میز مدیریت در اشکال ساده ساخته نمی شود و از طرح های خاص و جذاب برای طراحی آن استفاده می شود. از طرفی صندلی مدیریتی هم با صندلی های اداری معمولی موجود در بازار متفاوت است و در طرح و فرم دارای اشکال خاص و منحصر به فرد است.

میز اداری مدیریتی

 

انواع میز مدیریتی

با توجه به تنوع بالای میز مدیریتی در رنگ، جنس، طرح و … می توان انواع آن را با عنوان میزهای سلطنتی، چوبی، مدرن، ام دی اف و … معرفی کرد. این که میز مدرن را انتخاب کنید یا میز کلاسیک، به نوع دکوراسیون اتاق شما بستگی دارد. یک میز مدیریتی مناسب بایستی از دو ویژگی بسیار مهم برخوردار باشد، یعنی شیک و استاندارد بودن. بهتر است میز مدیریتی به صورت سنتی طراحی نشود. از طرفی باید دوام و پایداری نسبتاً بالایی داشته باشد و اصول ارگونومی در آن رعایت شود.

میز اداری مدیریتی

 

میز مدیریتی شرکت های کوچک

نباید کل فضای اداره را با میز و صندلی پُر کنید. به این ترتیب وقتی مشتری وارد می شود، حس خوبی نسبت به آن ندارد. پس باید از مواردی استفاده کنید تا با فضای شرکت هماهنگ باشد. در صورتی که فضای کمی در اختیار دارید، پیشنهاد می کنیم از میز و صندلی های فلزی استفاده کنید.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که مبلمان فلزی فضای شرکت را در دید ارباب رجوع بزرگ تر نشان می دهد. در فضاهای کوچک به هیچ عنوان از میزهای چوبی استفاده نکنید، این میزها دارای پایه عریض هستند که این فضا را کوچک تر نشان می دهد. از طرفی میزهای فلزی نسبت به میزهای چوبی، قیمت کم تری دارند. 

میز اداری مدیریتی

 

میز مدیریتی شرکت های بزرگ

اگر فضای زیادی در اختیار دارید پس بهتر است به سراغ مبلمان اداری، میز و صندلی اشرافی و سلطنتی بروید. این گونه قدرت خود را به رخ می کشید. میز مدیریتی معمولاً کشوهای زیادی و طراحی منحصر به فردی دارد. لوکس ترین مدل برای میز مدیریتی، مدل چرم است. البته نوع چرم به کار رفته در میز می تواند از نوع مرغوب یا نیمه مرغوب باشد.

همچنین میزهای چوبی با ترکیبی از شیشه برای فضای اداری می تواند انتخاب شیک و خاصی باشد. میزهای چوبی تنوع رنگ بالایی دارند که دست شما را در انتخاب بازتر می گذارند تا میز را با هر نوع دکوراسیونی سِت کنید. می توانید در کنار میز مدیریت به رنگ تیره، از تزئینات با رنگ روشن استفاده کنید و جلوه فوق العاده ای به اتاق مدیریت ببخشید.

میز اداری مدیریتی

 

اهمیت و تأثیر میز مدیریتی در شرکت و نام برند شما

مهم ترین بخش هر اداره یا شرکت، اتاق مدیریت آن است. به همین دلیل طراحی و نوع دکوراسیون این بخش اهمیت ویژه ای نسبت به سایر بخش ها دارد. وقتی به اتاق مدیریت وارد می شوید، اولین مورد چیست که توجه شما را به سوی خود جلب می کند؟ بدون شک میز مدیریت! پس انتخاب یک میز مدیریت شیک و منحصر به فرد، در موفقیت شرکت و اعتبار آن مؤثر است چون برای همیشه برند شما را در ذهن مشتری ثبت می کند.

میز مدیریت مناسب علاوه بر جلوه فوق العاده ای که به فضای شرکت می بخشد، به شما در لذت بردن از کاری که می کنید بسیار کمک خواهد کرد. به این ترتیب می توانید ساعات طولانی بدون احساس درد یا خستگی پشت میز خود بنشینید و با حوصله به کارهای خود بپردازید. 

میز اداری مدیریتی

 

کلام آخر:

در این مقاله به طور مفصل نکات مهم در انتخاب یک میز مدیریت استاندارد و مطابق با اصول ارگونومی را برایتان توضیح دادیم تا به شما در انتخابتان کمک کنیم. میز مدیریت نقش برجسته ای را در دکوراسیون و جلوه اتاق شما بازی می کند، پس نباید آن را دست کم بگیرید. امیدواریم این مقاله برایتان مفید باشد. از همراهی شما سپاسگزار هستیم.

میز اداری مدیریتی

محصولات مرتبط

تومان۶,۵۴۰,۰۰۰تومان۶,۷۳۶,۲۰۰
تومان۴,۷۴۰,۰۰۰تومان۶,۱۶۲,۰۰۰
تومان۸,۲۸۰,۰۰۰تومان۱۰,۷۶۰,۰۰۰
تومان۱۰,۰۸۰,۰۰۰تومان۱۳,۱۰۴,۰۰۰
تومان۲,۸۸۰,۰۰۰تومان۹,۶۰۰,۰۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *