نکات مهم در خرید صندلی اداری

نکات مهم در خرید صندلی اداری در این مقاله بررسی می شود. صندلی اداری که استاندارد و ارگونومیک است کمک می کند تا بعد از ساعات کار طولانی، احساس درد یا خستگی مفرط نداشته باشیم. همچنین صندلی اداری مناسب، به ما آزادی عمل و امکان جا به جایی می دهد و قابلیت تحرک راحت تر را به ارمغان می آورد.

اما قبل از خرید صندلی اداری باید به چه نکاتی توجه کنیم؟ یک صندلی اداری استاندارد چه ویژگی هایی دارد؟ مزایا و معایب مدل های مختلف صندلی اداری چیست؟ ده نکته طلایی را که باید قبل از خرید صندلی اداری بدانید در اینجا مطرح می کنیم. بنابراین برای رسیدن به پاسخ سؤالات خود با ما همراه باشید.

نکات مهم در خرید صندلی اداری

 

ده نکته طلایی که قبل از خرید صندلی اداری باید بدانید!  

همان طور که می دانید این روزها اکثر افراد جامعه بیشتر ساعات روز را پشت میزهای اداری می گذرانند. به همین وجود یک صندلی اداری مناسب به شما کمک می کند تا دیرتر خسته شوید. اگر مدیر اداره یا شرکت هستید باید بدانید تهیه مبلمان اداری مناسب باعث راحتی کارکنان حین کار می شود و بازده کاری اداره را افزایش می دهد. 

 

انواع صندلی اداری

صندلی مدیریتی:

صندلی مدیریتی که در اتاق مدیریت جای می گیرد، نسبت به سایر انواع صندلی های اداری شیک تر است و اندازه بزرگ تری هم دارد. بدین ترتیب با سایر اجزای دکوراسیون اتاق مدیریت در هماهنگی است. قیمت این صندلی نسبت سایر صندلی های اداری بیشتر است.

نکات مهم در خرید صندلی اداری

صندلی 24 ساعته:

دارای ویژگی های طبی و ارگونومیک است و برای افرادی مناسب است که ساعات طولانی یا کل روز را روی صندلی می نشینند.  

صندلی ارگونومیک:

صندلی اداری ارگونومیک مانند یک مبل راحتی، راحت و نرم است. این صندلی کاملاً براساس اصول فیزیکی بدن انسان طراحی می شود و از بروز کمر درد، پا درد، زانو درد، گردن درد یا دیسک کمر و … جلوگیری می کند. صندلی ارگونومیک با توجه به اصول علم ارگونومی طراحی می شود و با آن دیگر باید با خستگی خداحافظی کنید.

نکات مهم در خرید صندلی اداری

صندلی کامپیوتر:

این صندلی های ارگونومیک برای استفاده در کنار میز کامپیوتر طراحی می شود. برای کسانی که ساعات طولانی پشت میز کامپیوتر می نشینند کاملاً مناسب است. این صندلی ها معمولاً دارای جک هایی برای تنظیم ارتفاع و چرخ دار هستند تا بتوانید به راحتی جا به جا شوید.

صندلی کنفرانس:

صندلی کنفرانس یا صندلی هیئت مدیره نسبت به صندلی های دیگر، ویژگی های معمولی تری دارند. این صندلی ها برای استفاده در اتاق کنفرانس یا جلسه طراحی می شوند و معمولاً برای استفاده کوتاه مدت در طول جلسه مناسب هستند.

نکات مهم در خرید صندلی اداری

 

نکات مهم درباره خرید صندلی اداری

  1. قبل از خرید صندلی، ابتدا فضای مورد نظر خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که جای کافی برای جای دادن و چرخش صندلی در اختیار دارید.
  2. صندلی را هنگام خرید امتحان کنید و دقت داشته باشید که برای اندازه بدن شما مناسب است. صندلی استاندارد باید به گونه ای باشد که ستون فقرات در بهترین حالت خود قرار بگیرد.
  3. صندلی طبی یا صندلی ارگونومیک برای افرادی که بیشتر ساعات شبانه روز را پشت میز می گذرانند کاملاً مناسب است. این صندلی مطابق اصول ارگونومی ساخته می شود و عضلات را در راحت ترین حالت نگه می دارد.
  4. از فروشگاه های معتبر صندلی اداری را تهیه کنید تا نسبت به کیفیت خرید خود مطمئن باشید.
  5. روکش صندلی نباید از جنس پلاستیک باشد. چون در این صورت بعد از مدت کوتاهی استفاده، باعث تعریق زیاد می شود.
  6. جنس رویه صندلی باید به گونه ای باشد که امکان گردش هوا را فراهم کند. به این ترتیب از تعریق زیاد حین نشستن جلوگیری می شود. همین طور بعد از مدتی استفاده، احساس گرما نمی کنید. 
  7. صندلی اداری مناسب باید دارای جک هایی برای تنظیم ارتفاع باشد. به این ترتیب می توانید این صندلی را با قد خود و ارتفاع میز هماهنگ کنید تا حین استفاده قوز نکنید و عضلات گردن و کمر شما در بهترین حالت قرار بگیرد.
  8. اگر اضافه وزن دارید، بهتر است از صندلی هایی استفاده کنید که تحمل وزن بالا را دارند.
  9. جنس پایه های صندلی باید به گونه ای باشد که در برابر فشار و ضربات فیزیکی مقاومت کند و استحکام داشته باشد.
  10. صندلی اداری معمولاً در رنگ های تیره طراحی می شود. با این حال شما می توانید صندلی هایی با رنگ های متنوع را سفارش دهید تا هماهنگ با دکوراسیون محل کار شما باشد.

نکات مهم در خرید صندلی اداری

 

اندازه مناسب نشیمنگاه صندلی

گودی قسمت نشیمن صندلی باید طوری باشد که از بیشترین قسمت فوقانی پا پشتیبانی کند. با این حال، گودی هنگام نشستن، نباید با پشت زانوها تماس داشته باشد. عرض قسمت نشیمنگاه باید از عرض باسن شما به اندازه 2 تا 3 سانتی متر پهن تر باشد.

در صورتی که این اندازه مناسب نباشد، نمی توانید دست خود را روی قسمت تکیه گاه قرار دهید. هنگام نشستن، وزن بدن و وزن قسمت نشیمنگاه روی پایه های صندلی فشار وارد می کند. به همین دلیل باید صندلی با ابعاد بدن شما در هماهنگی باشد.

نکات مهم در خرید صندلی اداری

 

عمق قابل تنظیم نشیمنگاه صندلی

نشیمن صندلی باید قابلیت تنظیم داشته باشد. به این ترتیب می توانید آن را به اندازه نیاز به داخل یا بیرون هدایت کنید تا ستون فقرات در بهترین حالت خود قرار بگیرد.

 

ساز و کار صندلی را انتخاب کنید

ساز و کار صندلی همان جک یا اهرم هایی هستند که در اطراف صندلی به تنظیم ارتفاع، اندازه و … آن کمک می کند. این امکانات را می توانید را با چرخاندن، پیچاندن، کشیدن یا فشار دادن تنظیم کنید. صندلی های مختلف بنا به کاربردی که دارند، دارای ساز و کارهای متفاوتی هستند. این ساز و کارها شامل ساز و کار چند منظوره، ساز و کار همگام ساز شیب، ساز و کار پویا، ساز و کار شیب- زانو، ساز و کار تسک می شود.

به نظر شما بهترین صندلی اداری باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ شما به عنوان یک کارمند یا مدیر، با چه نوع صندلی احساس راحتی بیشتری دارید؟ یک برند معتبر برای خرید صندلی اداری استاندارد را می شناسید؟

نکات مهم در خرید صندلی اداری

 

کلام آخر:

در این مقاله به طور مفصل درباره انواع صندلی اداری و نکات مهمی توضیح دادیم که قبل از خرید صندلی اداری باید بدانید. اگر می خواهید از بروز دردهای عضلانی جلوگیری کنید، زودتر تصمیم خود را عملی کنید و یک صندلی اداری مناسب را خریداری کنید.

نکات مهم در خرید صندلی اداری

محصولات مرتبط 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *