انواع مبلمان راحتی

انواع مبلمان راحتی در میان مبلمان از اهمیت خاصی برخوردار است. زیرا افراد بر روی آن احساس راحتی بیشتری می کنند. در سال های اخیر که اهمیت به دکوراسیون بیش از پیش در جامعه احساس می شود، مبلمان توانسته نقش پررنگی را ایفاء کند. همه ی اشخاص با هر درآمد و جایگاهی سعی می کنند تا شیک ترین وسایل را برای منزل خود تهیه کنند.

یکی از لوازمی که باعث می شود فضای خانه ی شما جذاب و چشم گیر باشد مبلمان است. عموماً برای دسته بندی انواع مبل ها، آن ها را به دو دسته ی مبل کلاسیک و مبل راحتی دسته بندی می کنند. احتمالاً شما هم کلمه ی مبل راحتی را به کرّات شنیده اید و شاید حتی صاحب یک سِت مبلمان راحتی باشید.

اما آیا تا به حال فکر کرده اید که مبل راحتی چیست و مبلی با چه ویژگی هایی یک مبل راحتی نامیده می شود؟ در این مقاله ما به بررسی معنی مبل راحتی و انواع آن می پردازیم. تا اگر قصد خرید مبلمان راحتی را دارید بتوانید به راحتی تصمیم گیری کنید.

انواع مبلمان راحتی

 

مبل راحتی

تاریخچه ی مبل های راحتی به 1800 میلادی بر می گردد که با این حساب می توان گفت که قدمت این مبل ها بیش از 200 سال است. در بدنه ی مبل های راحتی، چوب وجود ندارد و در عوض دسته های پهن و پایه های کوتاه دارند. مبلمان راحتی نسبت به مبلمان استیل قیمت مناسب تر و ابعاد کوچک تری دارد. تعاریف متعدد و بسیاری درباره ی مبل های راحتی وجود دارد که به عنوان ساده ترین آن ها می توان گفت وسیله ای که از آن به منظور نشستن همراه با ویژگی راحت بودن استفاده کرد.

مبلمان راحتی نشیمنی بسیار نرم و دسته های بالشتی دارد که می تواند در شما احساس راحتی ایجاد کند. در نشستن های طولانی مدت خستگی را احساس نکنید. برای ایجاد این حس راحتی، مبلمان راحتی انعطاف پذیری زیادی به منظور راحتی افراد داراست. این موضوع یکی از دلایلی است که افراد مختلف اقدام به انتخاب این مبلمان می کنند.

متریالی که به منظور ساخت این مبلمان مورد استفاده قرار می گیرد تعیین می کند که قیمت و دوام این مبل ها چقدر خواهند بود. چرا که چوب های مختلف و پارچه ی روکش مبل می توانند انواع مختلفی داشته باشند.

بر اساس آمار گزارش شده، در بین همه ی مبلمان خانگی منتخب که افراد برای خانه، محل کار یا غیره خریداری می کنند، مبل های راحتی توانسته اند محبوب ترین شناخته شوند و طرفداران زیادی را به خود جذب کنند.

خانواده ها تمایل دارند تا حداقل 1 دست از این نوع مبلمان را در خانه ی خود داشته باشند. به دلیل محبوبیت قابل توجه آن ها تصمیم گرفتیم تا در این مقاله به بررسی انواع مبلمان راحتی بپردازیم.

انواع مبلمان راحتی

 

انواع مبل راحتی: 

پس از معرفی مبل راحتی بهتر است به بررسی انواع مبلمان راحتی بپردازیم. مبلمان راحتی در طرح ها و مدل های مختلف به شما ارائه می شود که هرکدام از این مدل ها ویژگی های خاص خود را دارا هستند. به منظور استفاده در سبک خاصی از دکوراسیون مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع مبلمان راحتی

 

کاناپه

می توان یکی از محبوب ترین انواع مبلمان راحتی را کاناپه نامید. کاناپه ها عموماً 2 یا 3 نفره هستند و به این صورت در بازار عرضه می شوند. این مبلمان به گونه ای طراحی شده که افراد حین نشستن، دراز کشیدن و استراحت کردن روی این مبل ها می توانند احساس کاملاً راحتی داشته باشند.

از کاناپه ها بیشتر در اتاق نشیمن، اتاق های انتظار، لابی هتل ها و غیره استفاده می شود.

شما می توانید این دسته از مبلمان را تکی و یا با صندلی و مبل های دیگر خریداری کنید.

انواع مبلمان راحتی

 

مبل چستر

یکی دیگر از انواع مبلمان راحتی، مبلمان چستر می باشد. به عنوان مشخصه ی اصلی مبلمان راحتی چستر می توان پارچه های شامل دوخت، فرو رفتگی ها و لمسه دوزی ها را نام برد. شما در قسمت های تکیه گاه، نشیمن و دسته ها شاهد این فرو رفتگی هستید.

لباس ها حین نشستن روی مبل چستر چروک نمی شوند. مبلمان چستر در اولین بارهای عرضه ی خودش دارای روکش چرم بود. اما این روزها با پیشرفت هر چه بیشتر علم و فناوری، با پارچه های با کیفیت و زیبا تولید می شود. پارچه های مایا، ملیتا، مسکو و غیره از بهترین پارچه ها هستند.

انواع مبلمان راحتی

 

مبل لاوست

می توان گفت مبل لاوست از طراحی منحصر به فردی برخوردار است. Loveseat یا لاوست یکی دیگر از انواع مبلمان راحتی است. لاوست ها کوچک و ظریف تر هستند و به صورت دو نفره ساخته می شوند. این مبلمان به خاطر طراحی و فرمی که دارد گرمی به محیط می دهد و بیشتر برای 2 نفر مناسب است و به این صورت محیط کم تری را هم اشغال می کند.

این دسته از مبلمان راحتی در دکوراسیون های مدرن طرفداران بسیاری دارند. از مبل لاوست بیشتر در اتاق خواب و جلوی تلویزیون استفاده می شود.

انواع مبلمان راحتی

 

مبل تخت خواب شو

می توان گفت مبلمان تخت خواب شو به نوعی یک تیر و دو نشان است. اگر جزو آن دسته از افراد هستید که سعی دارند تا در خرید وسایل خانه خریداری کنند، مبلمان تخت خواب شو می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. عموماً از این نوع مبلمان در خانه هایی استفاده می شود که اتاق های کمتری را دارا هستند تا افراد بتوانند از این مبل هم به عنوان تخت خواب استفاده کنند.

مبلمان تخت خواب شو به راحتی جمع می شوند و اصلاً فضای زیادی را اشغال نمی کنند و در طول روز هم به عنوان مبل مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع مبلمان راحتی

 

مبلمان راحتی اِل شکل

احتمالاً از اسم این مبلمان می توانید شکل آن را حدس بزنید. این نوع مبلمان یک مجموعه مبل هستند که به شکل L به هم چسبیده هستند. شما در چیدمان مبلمان راحتی اِل شکل می تواند شیوه های متنوعی را اعمال کنید. از این نوع مبلمان بیشتر در فضاهای صمیمی و مدرن استفاده می شود. یکی از بهترین و مرسوم ترین روش ها چیدن آن در قسمت گوشه، کنج و زاویه دار خانه است. یکی از ویژگی هایی که مبلمان راحتی اِل شکل آن را داراست این است که شما می توانید آن ها را به صورت جدا از هم قرار دهید.

انواع مبلمان راحتی

 

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *