نحوه تنظیم صندلی اداری به صورت استاندارد

مقدمه

در زندگی امروزه، صحیح نشستن بر روی صندلی اداری از مهم ترین مسائل زندگی و سلامت انسان به شمار می رود. زندگی امروزی اغلب با کم تحرکی همراه است، بنابراین ضرورت دارد اشخاصی که بیشتر در معرض آسیب های آن قرار دارند، این آسیب ها و نحوه مقابله با آن ها را بشناسند.

نحوه تنظیم صندلی اداری به صورت استاندارد

 

 

عوارض نشستن های طولانی مدت

از جمله آسیب هایی که نشستن های طولانی مدت به بدن انسان ها وارد می کند می توان به کند شدن فرایند هضم غذا یا تحلیل رفتن پاها اشاره کرد. گرفتگی عضلات، درد های عضلانی و همچنین ضغف عضلانی نیز از دیگر عوارض نشستن به صورت دراز مدت در طول روز است.

حال فکر کنید چه می شود اگر این نشستن های دراز مدت، به صورت اصولی و استاندارد نیز نباشند. بدون شک، این نوع نشستن آسیب هایی فراتر از تمام نکاتی که پیش تر به آن ها اشاره شد، با خود به همراه دارد. بنابراین ضرورت دارد که اصول و نکته های درست نشستن را بدانیم تا بتوانیم آسیب رساندن به خود را به حداقل برسانیم.

 

مزایای صحیح نشستن

اگر بدن را با صحیح نشستن و مواردی از این قبیل در وضعیتی درست قرار دهید، کم ترین فشار و استرس را به بدن خود وارد خواهید کرد. همچنین وضعیت ستون فقرات در حالتی درست و مناسب قرار می گیرد. اعضای مهم بدن از جمله قلب، کلیه و شش ها در بهترین حالت خود قرار می گیرند. بنابراین، کارشان را به بهترین نحو ممکن انجام خواهند داد.

استخوان ها و مفاصل نیز در حالتی صحیح قرار می گیرند و باعث می شود کارایی عضلات به حداقل برسد. بنابراین از تحلیل رفتن عضلات نیز جلوگیری می شود. تحلیل و سایش اضافی در مفاصل، کاهش پیدا می کند. بنابراین، از التهاب مفاصل نیز جلو گیری می شود. صحیح نشستن، از خستگی های زود هنگام جلوگیری می کند. همچنین دردهای عضلانی را تا حد قابل توجهی از بین می برد. و در زیبایی هرچه بیشتر ظاهر شما نیز اثر فراوان دارد. بنابراین همان طور که پیش تر اشاره شد، درست نشستن به کمک صندلی های استاندارد،  اهمیتی فراوان دارد.

 

محصولات مرتبط 

 

نحوه صحیح تنظیم صندلی های اداری

بدون شک مهم ترین اصل برای نشستن به صورت اصولی، صندلی شما می باشد. صندلی استاندارد برای افرادی که زندگی روزانه با نشستن آمیخته است، اهمیتی بسیار بالا دارد. تنظیم صندلی به صورت استاندارد نقش بسیار مؤثری در حالت نشستن شما دارد، هر چه صندلی به صورت درست تری تنظیم شده باشد، نشستن شما نیز اصولی تر خواهد بود. بنابراین افرادی که ساعت ها در طول روز، بدون وقفه بر روی صندلی های اداری می نشینند، واجب است بدانند صندلی خود را چگونه تنظیم کنند تا آسیب های احتمالی به بدن خود را تا حدی قابل توجه کاهش دهند.

اصلی ترین نکته در تنظیم صندلی این است که باید هنگام نشستن، ارتفاع صندلی را طوری تنظیم کنید که کف پاها به راحتی بر روی زمین قرار بگیرند. هنگام قرار گرفتن پاها بر روی سطح زمین، زانوها باید زاویه 90 درجه تشکیل دهند. زانوها باید در راستای باسن یا کمی پایین تر از آن قرار بگیرند. همچنین دسته های صندلی را نیز طوری تنظیم کنید که شانه ها حالتی راحت داشته باشند. آرنج ها نیز باید زاویه 90 درجه به خود بگیرند.

همچنین اگر دسته های صندلی مانع راحتی شما می شوند و یا حرکت را برایتان سخت می کنند، آن ها را از صندلی خود جدا کنید. صاف نشستن و جلو گیری از قوز کردن از مهم ترین نکته ها در صحیح نشستن است. بنابراین صندلی خود را طوری تنظیم کنید که بدن در حالت قائم یا نود درجه قرار بگیرد لازم به ذکر است برای نشستن به مدت طولانی به هیچ عنوان زانوها را بر روی هم قرار ندهید.

 

نحوه صحیح نشستن بر پشت میز

اگر حین نشستن بر روی صندلی با کامپیوتر یا مواردی از این قبیل کار می کنید، فاصله میز تا صندلی خود را طوری تنظیم کنید تا مانع راحتی شما نشود. فاصله صندلی با میز کار را به درستی تنظیم کنید چرا که برای کار خود را به سمت جلو هل نخواهید داد و از آسیب رساندن به کمر خود و قوز کردن جلوگیری خواهید کرد. مچ دستان نیز باید در راستای مستقیم قرار بگیرند و تقریباً دو الی سه سانتی متر در راستای زانو، از دسته صندلی جلو تر باشد. برای نگاه کردن به روبه رو باید پشت صندلی خود را طوری تنظیم کنید که سرتان دقیقاً مستقیم به سمت جلو باشد تا از قوز گردن جلوگیری شود.

همچنین ضرورت دارد بعد از نیم ساعت نشستن، بلند شوید و کمی تحرک داشته باشید. چرا که هر چه زمان طولانی تری را بدون توجه به عوارض آن پشت میز بنشینید، بدن در آن حالت خشک می شود و علاوه بر تمامی آسیب ها درد زیادی را نیز با خود به همراه دارد.

نحوه تنظیم صندلی اداری به صورت استاندارد

 

 

ویژگی های صندلی اداری مناسب

صندلی اداری استاندارد باید از قابلیت ها و امکاناتی برخوردار باشد تا به شما کمک کند حین نشستن، آسیب کم تری ببینید. قابلیت تنظیم شیب و ارتفاع، داشتن مکانیسم چرخشی و پارچه های غیر لغزنده همراه با قابلیت تنفس برای جلوگیری از بوی تعرق از ویژگی های صندلی اداری مناسب است.

همچنین داشتن پایه پنج پر، چرخ مناسب برای حرکت روی زمین و دسته های قابل تنظیم از دیگر ویژگی های یک صندلی اداری استاندارد به شمار می آید. صندلی استاندارد از کنترل هایی که موقعیت نشستن را آسان تر می کنند و لبه های رو به جلوی نشیمن گاه که به سمت پایین منحنی باشند برخوردار است. عدم ایجاد فشار در قسمت پشت زانو و کمر شما نیز از دیگر کاربرد های صندلی اداری استاندارد می باشد.

 

کلام پایانی

در آخر امیداواریم که شما را از معایب نشستن به صورت نامناسب و در مقابل مزایای نشستن اصولی آگاه کرده باشیم. همچنین توانسته باشیم به شما در نحوه تنظیم صندلی اداری به صورت استاندارد خود و همچنین خرید آن، کمک کرده باشیم. نشستن به صورت اصولی، مسئله چندان مهمی به نظر نمی رسد. اما می تواند از آسیب هایی که به بدن وارد می شود تا حد چشم گیر و قابل توجهی جلوگیری کند و زندگی سالم و با آرامش بیشتری را برایتان به ارمغان بیاورد.

 

محصولات مرتبط 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *